Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze zestawu stereo


bobasse

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów,

Naczytałem się tematów, postów, opinii, recenzji i zamiast dojść do jakiejś konkluzji, jeszcze bardziej namieszałem sobie w głowie. Zamierzam nabyć sprzęt stereo w postaci dwóch kolumn podłogowych + amplituner (ewentualnie wzmacniacz + streamer ale nie wiedzieć czemu nie jestem zbyt do tego przekonany, pewnie błędnie). To będzie pierwszy mój taki zakup, który zastąpi wysłużonego Sony MHC-GTZ3, który w zasadzie bardziej dudni niż produkuje dźwięk. Ale budżet był jaki był. Teraz planuję przeznaczyć do 5000zł na całość. Muzyka jakiej słucham mocno zróżnicowana, od rocka po hip hop, choć z przewagą muzyki klubowej. Preferowane brzmienie typu "V", tak zazwyczaj podkręcam korektor. Źródła raczej niskich lotów - serwisy streamingowe, radio internetowe, mp3 z telefonu, czasem filmy. Pomieszczenie - salon 40m², fajnie by było  gdyby dało się to przyzwoicie nagłośnić (lubię przy weekendzie odkręcić głośniej), nawet delikatnie kosztem jakości - w porównaniu do tego co miałem do tej pory, i tak spodziewam się sporej zmiany w dźwięku. Bas mile widziany, przynajmniej na razie nie planuję subwoofera, zbyt duże koszty. Ach, i co ważne, odsłuchy raczej odpadają bo mieszkam za granicą i w okolicy nie ma nic konkretnego, byłem w jednym salonie audio ale mieli sprzęt za wieloktrotność mojego budżetu... Doradzicie? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bobasse napisał:

Naczytałem się tematów, postów, opinii, recenzji i zamiast dojść do jakiejś konkluzji, jeszcze bardziej namieszałem sobie w głowie.

Wiem pisałem o tym lata temu

https://www.facebook.com/S4Home/posts/paradoks-kupującegojestem-laikiem-szukam-sprzetu-audio-ale-im-więcej-czytam-tym-/1369346729843970/

16 godzin temu, bobasse napisał:

Doradzicie?

Marantz PM 7000N, Cyrus ONE + Wimm pro +, Arcam A5 + Wiim mini

HEco Aurora 700, Magnat Tempus 77

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) W tym budżecie taki metraż może być problematyczny. Szukałbym Monitor Audio BR6, może KEF Q750 wśród kolumn używanych, do tego Cambridge AXR100, Audiolab 6000A, wspomniany Marantz. Z nówek właśnie Heco, dodatkowo Victa Elite 702, Pylon Pearl 27, do tego w/w wzmacniacze i WiiM Mini :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...