Skocz do zawartości

Zestaw głośników do 2000zł


MagpieRose

Recommended Posts

Witam, moje stare Trusty do komputera kończą służbę po prawie 10-ciu latach i zaczynam rozglądać się za ich następcami. Problem w tym, że wypadłam mocno z obiegu, co jest teraz dobre, na co patrzeć i za co nie warto przepłacać.

Pokój ma mniej więcej 30 metrów kwadratowych. Zależy mi na dobrym basie i jak najbardziej jakościowym dźwięku w grach gdzie ważne jest usłyszenie kroków wroga za sobą 😅 Dodatkowo z głośników korzysta też druga połówka, która gra okazyjnie na gitarze.

 

Budżet to około 2000 zł, nie wykluczam sprzętu używanego, ale nie wiem czego warto szukać. Do tej pory miałam zestaw 2.1 (dwa głośniki + subwoofer) i chcę zainwestować w coś lepszego. Doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2024 o 00:32, MagpieRose napisał:

Witam, moje stare Trusty do komputera kończą służbę po prawie 10-ciu latach i zaczynam rozglądać się za ich następcami. Problem w tym, że wypadłam mocno z obiegu, co jest teraz dobre, na co patrzeć i za co nie warto przepłacać.

Pokój ma mniej więcej 30 metrów kwadratowych. Zależy mi na dobrym basie i jak najbardziej jakościowym dźwięku w grach gdzie ważne jest usłyszenie kroków wroga za sobą 😅 Dodatkowo z głośników korzysta też druga połówka, która gra okazyjnie na gitarze.

 

Budżet to około 2000 zł, nie wykluczam sprzętu używanego, ale nie wiem czego warto szukać. Do tej pory miałam zestaw 2.1 (dwa głośniki + subwoofer) i chcę zainwestować w coś lepszego. Doradzicie?

Idealo w Niemczech sprzedaje Magnaty 505 w cenie ok. 240 €- Ok. 1000 zł. za sztukę. W Polsce można je kupić za 1690 zł za szt. Ja mam podstawki Magnat 503-dla mnie b dobre. Kolumny, o których mówię, mają certyfikat HI-RES. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2024 o 18:41, PanSioś napisał:

Idealo w Niemczech sprzedaje Magnaty 505 w cenie ok. 240 €- Ok. 1000 zł. za sztukę. W Polsce można je kupić za 1690 zł za szt. Ja mam podstawki Magnat 503-dla mnie b dobre. Kolumny, o których mówię, mają certyfikat HI-RES. 

Magnaty to dosyć duże kolumny, a ja potrzebuję jednak czegoś co postawię przy PC-ecie, na kino domowe przyjdzie jeszcze czas :D

Dnia 5.08.2024 o 17:26, Q21 napisał:

Cześć :) Jeśli szukasz kolumn podłogowych, to będzie dość trudno ze znalezieniem nówek i szedłbym w sprzęty używane. Z nówek są tylko kolumny podstawkowe, gdzie też nie ma szczególnego wyboru. Zainteresowałbym się Argon Audio Forte A4 MK2, Klipsch R-50PM, czy Edifierami A80. W razie czego zapraszam do kontaktu :) 

Nie mam nic przeciwko używkom w dobrym stanie :) W kolumny podłogowe chyba bym nie chciała uderzać, to średni pomysł stawiać sobie coś takiego przed twarzą na biurku 😅 

Te Edifiery wyglądają ciekawie, muszę się im przyjrzeć! 

Słyszałam też trochę dobrych opinii o kolumnach podstawkowych Usher S-520?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebujesz o pasywnych kolumn jeszcze wzmacniacza. wiesz o tym?

Jak stoi ten sprzęt? Bo jesli blisko do komputera to nie szukasz klasycznego pasywnego rozwiązania.

Moim zdaniem idź w uzywane Adam audio albo MAudio z rynku pro.

 

No chyba że to ma być rozwiązanie pasywne ale nie do odsłuchu przy biurku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...