Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa lepsza od Asus Xonar Phoebous


pablitto

Recommended Posts

Od kilku lat posiadam kartę dźwiękową Asus xonar phoebus solo, chciałbym na coś co będzie lepiej grało również pod złącze PCI.

Pod kartę mam podłączone głośniki Logitech z906 po analogu i cyfrze (uważam że analog daje lepszy dźwięk), a także mam podpięte słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro 250 Ohm.

Karta jest wykorzystywana do oglądania filmów w jakośći DTS, DTS-HDMA,DD+ oraz do słuchania muzyki z głośników (90%) a także na słuchawkach (10%).

Nie mam upatrzonych modeli, ale chciałbym żeby następca miał wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i dawał nieco lepsze doznania z odtwarzanej muzyki, oglądanych filmów w wyżej wymienionych formatach.

Miałam możliwość bezpośredniego porównania Phoebousa z Creative AE-7. Po dłuższej analizie i odsłuchach wywnioskowałem że AE-7 wcale nie gra lepiej i nie słyszałem praktycznie żadnych różnic. Kartę odesłałem

Dodam również że zakup osobnego DACA będzie w moim przypadku nieopłacalnym zakupem ze względu na sporadyczne sięganie po słuchawki.

Przekopałem internet w poszukiwaniu różnych modeli i naszło mnie na kilka rozwiązań:
1. wymiana kabli głośnikowych z bass core
2. Kupienie Asus Essence STX II, albo Asus Strix Raid DLX
3. Kupienie amplitunera który poprawi jakość dźwięku
4. Z gówna bata nie ukręcę (czyli nie ma sensu dokładać, kombinować)

Wymiana zestawu głośnikowego na chwilę obecną odpada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablitto napisał:

3. Kupienie amplitunera który poprawi jakość dźwięku

Amplituner będzie najlepszym rozwiązaniem. Używane też kupisz nawet w cenie tej nowej karty dźwiękowej. Zdecydowanie w 100%. W drugiej kolejności zmień głośniczki Logitech z906.

Kiedyś miałem ONKYO TX-SR606. Widzę ,że teraz można kupić i za 400zł. Bardzo dobry sprzęt. Powyżej 1000zł to już używany amplituner z atmosem i lepszą kalibracją. Taki sprzedałem też niedawno Yamahę 683

Masz jeszcze Onkyo TX-NR636 tańszy z atmos i lepszą kalibracją od wspomnianego 606

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Rozważę zakup amplitunera, ale pytanie czy tymczasowo mógłbym go używać głośnikami z906? Podeślijcie proszę kilka modeli, które waszym zdaniem byłyby dobrym wyborem 

I jeszcze pytanko do was. Czy wymiana kabli coś pomoże? 

fabryczne kable od Logitecha mają 1,0mm, są to  cieniutkie kabelki nawet nie wiem czy miedziane nawet
a do gniazda maksymalnie wejdą 2,5mm, myślałem nad firmą KLOTZ

Edytowano przez pablitto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pablitto napisał:

I jeszcze pytanko do was. Czy wymiana kabli coś pomoże? 

 Nie.

22 minuty temu, pablitto napisał:

Rozważę zakup amplitunera, ale pytanie czy tymczasowo mógłbym go używać głośnikami z906?

Równolegle - tak. Napędzać je amplitunerem - nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, modelarz01 napisał:

za 400zł masz używany amplituner + głośniczki np Koda f51 kolejne 400zł. I masz sprzęt za 800zł . A kartę dźwiękowa która temu dorówna nie kupisz nawet za 2tys. A z tych głośniczków nic więcej nie wyciśniesz. Sprzedaj je i masz kasę na głosniki do amplitunera.

Sprzęt który polecasz wygląda bardzo solidnie, ale niestety zajmuje dużo miejsca i nie zmieszczę tego do swojego pokoju. Rozglądam się za czymś znacznie mniejszym, najlepiej gdyby głośniki były wielkości co z906, ewentualnie trochę większe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablitto napisał:

Sprzęt który polecasz wygląda bardzo solidnie, ale niestety zajmuje dużo miejsca i nie zmieszczę tego do swojego pokoju. Rozglądam się za czymś znacznie mniejszym, najlepiej gdyby głośniki były wielkości co z906, ewentualnie trochę większe. 

w takim razie satelitki z subem - Canton Movie, Tannoy Cośtam, Cambridge Audio Minx (bywają super używane zagranico).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...