Skocz do zawartości

Canton vento 809


ulti

Recommended Posts

Posiadam obudowy canton vento 809 w 1 kolumnie sa zwrotnice w 2 nie ma czy jest sens robienia 2 zwrotnicy,kupna do tego jakis glosnikow nie koniecznie canton czy np zrobic nowe zwrotnice i nowe glosniki czy nie ma to kompletnie sensu ? z gory dziekuje za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie będziesz w stanie zrobić tego idealnie, bez odpowiedniego sprzętu pomiarowego. Jeśli chcesz takie rzeczy zrobić hobbystycznie, to nie chcemy Cię zniechęcać ale będzie ciężko :)

Może  warto rozejrzeć się za zupełnie nowymi kolumnami?
Jaki masz obecnie wzmacniacz?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Znaczy probuje w ten sposob bo mam znajomego co ma pojecie o tym i wesprze mnie w tym. A ze nie bedzie latwo to przypuszczalem.  Wzmacniacz posiadam yamahe rx v6a . Bardziej chcialem sie zorientowac czy cos z tego bedzie nie jestem jakims audiofilem i tak narazie badam grunt :)

 

Edytowano przez ulti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pokaze nawet jak wykorzystamy inne glosniki nie cantona ? Czy jak odtworzymy je ? Bo tak sobie troche czytalem o pomiarach obudow itp.To jak np chcialbym zrobic kolumny od podstaw a obudowy cantonow uzyc zamiast budowac :D I tak bardziej hobbistycznie z ciekawosci czy sie uda. Ale jak widac szukam potwiedzenia czy to chociaz troche dobry pomysl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za odpowiedzi. A jezeli zdecydowal bym sie na zakup kolumn to co byscie polecali Filmy muzyka 50/50 , przewaznie rock ale radia tez poslucham wiem ze najlepiej jechac na odlsuch ale takie wstepne sugestie zeby pchnac mnie w jakims kierunku. Budzet powiedzmy uzywane Cantony wyzej wymienione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ulti napisał:

Ok dziekuje za odpowiedzi. A jezeli zdecydowal bym sie na zakup kolumn to co byscie polecali Filmy muzyka 50/50 , przewaznie rock ale radia tez poslucham wiem ze najlepiej jechac na odlsuch ale takie wstepne sugestie zeby pchnac mnie w jakims kierunku. Budzet powiedzmy uzywane Cantony wyzej wymienione

Ale w dalszym ciągu wśród kolumn z rynku wtórnego czy nowych w cenie tych Vento :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać te obudowyd do zrobienia swouch kolumn.

Zrotnice w obu kolumnach muszą być identyczne.

Możesz zrobić w tej drugiej na wzór pierwszej.

A głośniki masz w nich?

1 godzinę temu, ulti napisał:

w przedziale 2.5 3 k za kolumne  

Za 6K kupisz swietne uzywane kolumny.

w doskonalym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Możesz wykorzystać te obudowyd do zrobienia swouch kolumn.

Zrotnice w obu kolumnach muszą być identyczne.

Możesz zrobić w tej drugiej na wzór pierwszej.

A głośniki masz w nich?

Za 6K kupisz swietne uzywane kolumny.

w doskonalym stanie.

w 1 kolumknie byly glosniki ale w kpieskim stanie 

Canton 1.jpg

i napisalem do Cantona o podanie specyfikacji glosnikow ale odpisali ze nie podaja takich rzeczy bo to by ulatwilo dobranie czegos nowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2024 o 22:14, ulti napisał:

Posiadam obudowy canton vento 809 w 1 kolumnie sa zwrotnice w 2 nie ma czy jest sens robienia 2 zwrotnicy,kupna do tego jakis glosnikow nie koniecznie canton czy np zrobic nowe zwrotnice i nowe glosniki czy nie ma to kompletnie sensu ? z gory dziekuje za odpowiedz

Odpuść. Takich kolumn nie sprzedasz - kasa będzie nie do odzyskania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ulti napisał:

w 1 kolumknie byly glosniki ale w kpieskim stanie 

Canton 1.jpg

i napisalem do Cantona o podanie specyfikacji glosnikow ale odpisali ze nie podaja takich rzeczy bo to by ulatwilo dobranie czegos nowego

Te przetworniki są w krytycznym stanie. W zasadzie do śmieci...

Za 6 tysięcy jak pisali przedmówcy, będziesz w stanie kupić fajne kolumny z rynku wtórnego. Na przykład B&W CM9

https://www.olx.pl/d/oferta/najlepsze-kolumny-b-w-bowers-wilkins-cm9-okazja-CID99-ID11p9Qy.html.   za 4.5...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 11:01, ulti napisał:

w 1 kolumknie byly glosniki ale w kpieskim stanie 

Canton 1.jpg

i napisalem do Cantona o podanie specyfikacji glosnikow ale odpisali ze nie podaja takich rzeczy bo to by ulatwilo dobranie czegos nowego

O matko. Co im się stało? To jak nie ma gośników to tylko obudowy do wykorzystania.

Dnia 16.08.2024 o 19:01, Majtek2013. napisał:

Odpuść. Takich kolumn nie sprzedasz - kasa będzie nie do odzyskania.

Zgadzam sie. To tylko zabawa dla własnych potrzeb. Na handel się nie nadaja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wzielo sie ze na Handel ja tylko zapytalem czy warto tam jakies glosniki wstawic zdjecie to tak informacyjnie dalem. A co sie stalo to nie wiem jak pisalem od znajomego ze strychu wygrzebane :D szkoda ze nie mozna wykorzystac obudow bo wyglada na solidna konstrukcje.Dowiedzialem sie ze nie ma sensu wkladac inncyh glosnikow i ze obudowy sie nie nadaja do niczego lepiej kupic w tej cenie nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...