Skocz do zawartości

Alternatywa dla procesora dzwieku Emotiva


pm525

Recommended Posts

3 minuty temu, Butler napisał:

Przecież napisałem że jak jest badziewny kabel to nie łapie pełnego protokołu, na forum (chyba tym) już zagłębialiśmy się w techniczne aspekty tego problemu więc nie plumkaj tak bo głupot Ci nie piszę. Nie podważyłem przecież Twojego spostrzeżenia jako fatamorgany. Zwróciłem jedynie uwagę w czym leży problem jeśli odbiorca widzi różnicę. Jeśli do testu wykorzystasz nawet tani kabel który ma certyfikat i spełnia standard przesyłu to efekt jakościowy będziesz miał ten sam co na okablowaniu premium. Certyfikat jest w formie hologramu z indywidualnym numerem modelu. https://www.hdmi.org/

Skad przeswiadczenie, ze tak duza firma jak Sky podejmuje ryzyko utraty klijentow na takim rynku jak UK zeby wciskac ‘badziewny kabel’ jak to nazwales?Tak strzelasz zeby pasowalo pod Towja narracje, czy mozesz to poprzec jakimis faktami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sam to udowodniłeś widząc różnicę stosując przewód "premium". Dawali by kabel dobrej jakości to byś nie doszukał się różnic. To nie jest sygnał analogowy w którym można by się doszukiwać odmienności barwy, ciepła itd (jak w audio). HDMI oferuje transmisję cyfrową a pogorszenie jakości wynika z niespelnienia standardu protokołu. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Bo sam to udowodniłeś widząc różnicę stosując przewód "premium". Dawali by kabel dobrej jakości to byś nie doszukał się różnic. To nie jest sygnał analogowy w którym można by się doszukiwać odmienności barwy, ciepła itd (jak w audio). HDMI oferuje transmisję cyfrową a pogorszenie jakości wynika z niespelnienia standardu protokołu. 

Jako, ze widac roznice to oznacza, ze kabel musi nie spelniac standardu bo przeciez inaczej byc nie moze.Ok, niech tak bedzie.Tak czy owak roznica w obrazie jest i to jest fakt co do ktorego widze sie zgadzamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pm525 napisał:

zrobie z moimi pieniedzmi co ja uznam za stosowne

Raczej jak każdy wolny i nie ubezwłasnowolniony człowiek. Jak chcesz zostać przy "premium" które ma marżę w marketach wyżyłowaną do granic absurdu i bulić krocie - nic mi do tego, ja to jednak nazywam frajestwem. Bez urazy kolego, to nie jest personalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Raczej jak każdy wolny i nie ubezwłasnowolniony człowiek. Jak chcesz zostać przy "premium" które ma marżę w marketach wyżyłowaną do granic absurdu i bulić krocie - nic mi do tego, ja to jednak nazywam frajestwem. Bez urazy kolego, to nie jest personalne.


Nazywaj to jak chcesz.Kupujesz kable za 15 zl- sprawdzilem cene, to jasne, ze nie widzisz roznicy.Moge zapytac jaki masz TV?Bo bez jakiegos wysokiego modelu to tez nie spodziewal bym sie zadnej roznicy w jakosci obrazu bez wzgledu na uzyte kable.No i co uzywasz jako zrodlo obrazu?Dalej, czy miales kiedys jakis kabel premium HDMI zeby samemu wpiac go pomiedzy jakis naprawde dobry TV i dobre zrodlo obrazu i ocenic to wtedy sam a nie polegac na  opiniach innych?Tylko konkretne modele bez bicia piany.Bo jakos ciezko mi sobie wyobrazic zebys kupil TV za 20 000 zl i potem wpinal w niego kabelek za 15 zl.A jak nie masz porzadnego TV to o czym mamy rozmawiac jesli chodzi o jakosc obrazu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mam 2 letni Sony 75" wyższej serii , wysoko oceniany w swojej klasie. Do tego projektor 8K za równowartość auta w salonie i ekran 21:9 250cm szerokości. Do TV i wspomnianego proja lecą kable HDMI 8m i 5m długości z amplitunera JBL Synthesis. Tak tak, też nie najtańsza zabawka. Te długie kable to nie wspomniany Emyr tylko optyczne, nie są istotą sprawy w tej chwili. Emyr mam pomiędzy konsolami a TV, między komputerem a ampli oraz między Zidoo Z9X (jeden z dwóch playerów treści multimedialnych) a amplitunerem. Fabryczny kabel Zidoo rwał połączenie i "skakało" mapowanie kolorów, nie zawsze chciało przejść DV, szalało CEC i inne kwiatki. Po zmianie kabla kłopoty znikły, kalibracja TV i projektora nie wykazała upośledzenia toru. Testy robiłem także na treściach 8K, wspomniany Emyr zapewnił deklarowane 48Gbps transferu, działa VRR, ALLM, QFT. Sama kalibracja wykonywana specjalistycznym sprzętem niedostępnym dla przeciętnego Kowalskiego bo mam w rodzinie speca od rynku pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czemu po prostu nie napiszesz modelu TV, jak pytalem i nie odpowiesz czy kiedykolwiek uzywales jakiegos kabla premium HDMI zeby sprawdzic roznice w obrazie?Fajnie, ze masz pelno dobrego sprzetu i sie podzieliles ta informacja.Ale dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie.Natomiast jesli sprawdzales i nie widzisz roznicy to ok, nie bronie i nie przekonuje Cie do zakupu drozszego kabla, tak jak Ty mnie do tanszego.Oraz nie zmieni faktu, ze ja ja widze roznice w obrazie i zadne certyfikaty na kablu za 15 zl nie sprawia, ze bede je kupowal tylko dla tego, ze zapewniaja dana przepustowosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pm525 napisał:

Czemu po prostu nie napiszesz modelu TV,

Bo nie pamiętam, nie przywiązuję wielkiej do tego wagi jak już mam kupiony dany model. Ale sprawdziłem bo mnie już irytujesz. XR75X93J. Mam Ci fotkę zrobić? Może paragon? Nie bądż śmieszny. Przez ostatnie 3 lata (jak budowałem swoje kino) przewinęło się przez moje ręce dziesiątki kabli HDMI, jedne lepsze, drugie gorsze. Ponadto napisałem Ci już że mam długie przewody pomiędzy ampli a TV i projem, chyba jasne że musiałem szukać czegoś z wyższej półki bo tu dopiero zaczynają sie schody. Jeden świetny poległ po dwóch miesiącach co wprawiło mnie w irytację taką że głowa mała. O ile za śmieszne pieniądze można dorwać krókie certyfikowane do 3-5m, tak z większą odległością są realne problemy.

1 godzinę temu, pm525 napisał:

czy miales kiedys jakis kabel premium HDMI zeby samemu wpiac go pomiedzy jakis naprawde dobry TV i dobre zrodlo obrazu i ocenic to wtedy sam a nie polegac na  opiniach innych?

Tak, mam dwa. Ale latać i sprawdzać dla Ciebie nie będę bo nie wykazujesz przyjaznej postawy wobec mnie. Innymi słowy, mam to w nosie. Przywiózł mi je mój kuzyn (spec) z Kanady razem z projem bo chińskie oraz wcale nie tanie ścierwo z Aliexpress z dnia na dzień przestało działać, choć robiło to bdb. Nigdzie nie napisałem że sugerowałem się opinią innych więc do tego się nie odniosę.

1 godzinę temu, pm525 napisał:

Bo jakos ciezko mi sobie wyobrazic zebys kupil TV za 20 000 zl i potem wpinal w niego kabelek za 15 zl

Bo klient z kasą na drogi TV to najłatwiejszy frajer na kabel "premium". Jak kupujesz TV na naście tysięcy to nie będziesz przecież skąpił na kabel za 1000zł. No jak to? Haha. Sprzedawcy tylko rączki zacierają bo marża na TV jest niewielka przez ogromną konkurencję. Ty przeszedłeś swoją drogę, ja swoją. Uważasz że jestem laikiem i nie mam na czym sprawdzać sprzetu? Może jeszcze napisz że pewnie ślepy jestem. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Przez powyższe uważasz że nie znam się na obrazie? Chcesz kupować kabel 1m za ~500-1000zł albo więcej, Twoja sprawa. 15zł na certyfikowany kabel 2.1 speniajacy wymogi standardu to koszt taniego burgera. Mam wrażenie ze najzwyczajniej wypierasz się takiej opcji jako akceptowalnej. Bezpodstawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pm525 napisał:

Uwielbiam jak Polacy udaja Angoli, albo Amerykancow.Dziwne, ze oni szanuja swoj jezyk i nie chca uzywac innych jezykow niz swoj.Kos kiedys pisal Polacy nie gesi i swoj jezyk maja…

A Ty szanujesz swój język? Czy to tylko zmiana tematu aby tylko postawić na swoim. Oprócz opowieści z mchu i paproci nie jesteś w stanie przedstawić żadnych merytorycznych argumentów nt. lepszości cyfrowego kabla. Sam fakt, że porównałeś 2 sygnały FullHD i użyłeś tego jako argumentu w dyskusji nt. kabli świadczy o Twoim bardzo miernym zrozumieniu tematu. Dzięki takim jak Ty sprzedają się drogie kable HDMI i audiofilskie switche ethernet. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Bo nie pamiętam, nie przywiązuję wielkiej do tego wagi jak już mam kupiony dany model. Ale sprawdziłem bo mnie już irytujesz. XR75X93J. Mam Ci fotkę zrobić? Może paragon? Nie bądż śmieszny. Przez ostatnie 3 lata (jak budowałem swoje kino) przewinęło się przez moje ręce dziesiątki kabli HDMI, jedne lepsze, drugie gorsze. Ponadto napisałem Ci już że mam długie przewody pomiędzy ampli a TV i projem, chyba jasne że musiałem szukać czegoś z wyższej półki bo tu dopiero zaczynają sie schody. Jeden świetny poległ po dwóch miesiącach co wprawiło mnie w irytację taką że głowa mała. O ile za śmieszne pieniądze można dorwać krókie certyfikowane do 3-5m, tak z większą odległością są realne problemy.

Tak, mam dwa. Ale latać i sprawdzać dla Ciebie nie będę bo nie wykazujesz przyjaznej postawy wobec mnie. Innymi słowy, mam to w nosie. Przywiózł mi je mój kuzyn (spec) z Kanady razem z projem bo chińskie oraz wcale nie tanie ścierwo z Aliexpress z dnia na dzień przestało działać, choć robiło to bdb. Nigdzie nie napisałem że sugerowałem się opinią innych więc do tego się nie odniosę.

Bo klient z kasą na drogi TV to najłatwiejszy frajer na kabel "premium". Jak kupujesz TV na naście tysięcy to nie będziesz przecież skąpił na kabel za 1000zł. No jak to? Haha. Sprzedawcy tylko rączki zacierają bo marża na TV jest niewielka przez ogromną konkurencję. Ty przeszedłeś swoją drogę, ja swoją. Uważasz że jestem laikiem i nie mam na czym sprawdzać sprzetu? Może jeszcze napisz że pewnie ślepy jestem. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Przez powyższe uważasz że nie znam się na obrazie? Chcesz kupować kabel 1m za ~500-1000zł albo więcej, Twoja sprawa. 15zł na certyfikowany kabel 2.1 speniajacy wymogi standardu to koszt taniego burgera. Mam wrażenie ze najzwyczajniej wypierasz się takiej opcji jako akceptowalnej. Bezpodstawnie.


To nie ja uzywam slow typu frajestwo, czy frajer.Wiec to chyba nie ja wykazuje nieprzyjazna postawe.Mysle, ze najlepiej zakonczyc ta do niczego nie prowadzaca rozmowe.Dla jasnosci nie uwazam Cie za laika i nigdzie tak nie napisalem.Wrzuc na luz czlowieku.Fora sa po to zeby dyskutowac, a nie sie klucic, czy obrazac.Kazdy moze miec swoje zdanie.Jak ktos nie uzna Twojego to ma do tego prawo.Ja Ci zadnych kabli nie wciskam w przeciwienstwie do Ciebie.

4 minuty temu, PanKlor napisał:

A Ty szanujesz swój język? Czy to tylko zmiana tematu aby tylko postawić na swoim. Oprócz opowieści z mchu i paproci nie jesteś w stanie przedstawić żadnych merytorycznych argumentów nt. lepszości cyfrowego kabla. Sam fakt, że porównałeś 2 sygnały FullHD i użyłeś tego jako argumentu w dyskusji nt. kabli świadczy o Twoim bardzo miernym zrozumieniu tematu. Dzięki takim jak Ty sprzedają się drogie kable HDMI i audiofilskie switche ethernet. 

 

Tak, szanuje.Nie potrzebuje przedstawiac argumentow, bo to nie ja caly czas przekonuje was do zakupu drozszych kabli, tylko wy mnie do tanszych.Nigdzie nie pisze, ze ktokowiek ma cos kupowac/wymieniac.Kazdy niech robi co uwaza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pm525 napisał:

To nie ja uzywam slow typu frajestwo, czy frajer.

Ale Cię nie obraziłem prawda? Jasno to podkreśliłem więc dalszy wywód bezpodstawny.

2 minuty temu, pm525 napisał:

Mysle, ze najlepiej zakonczyc ta do niczego nie prowadzaca rozmowe.

Oj tak, mam inny pomysł na sobotnie popołudnie.

3 minuty temu, pm525 napisał:

Dla jasnosci nie uwazam Cie za laika i nigdzie tak nie napisalem.

Próbowałeś. Fajnie by było mieć argument (sprzęt) by podważyć moje zdanie

3 minuty temu, pm525 napisał:

Wrzuc na luz czlowieku

Jestem wyluzowany. Po prostu mnie irytujesz.

4 minuty temu, pm525 napisał:

Fora sa po to zeby dyskutowac, a nie sie klucic, czy obrazac.

Haha, nudno by było bez gównoburzy. Esencja forum.

5 minut temu, pm525 napisał:

Ja Ci zadnych kabli nie wciskam w przeciwienstwie do Ciebie.

Ja Ci wciskam kable? Podałem przykład certyfikowanego który działa równie dobrze jak wielokrotnie droższy premium w markecie. Możesz sobie poszukać innego jak będziesz miał chęć. Jak bym Ci próbował coś opchnąc można by było mówić o wciskaniu. Równie dobrze mogę napisać że wciskasz mi "premium". Absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pm525 napisał:

Tak, szanuje.

Nie wydaje mi się... 

7 minut temu, pm525 napisał:

klucic, klijentow, Towja

Wymieniać dalej? 

8 minut temu, pm525 napisał:

bo to nie ja caly czas przekonuje was do zakupu drozszych kabli, tylko wy mnie do tanszych.

Nigdzie Cię nie przekonywałem do wymiany kabla na tańszy. Wyraźnie zaznaczyłem, że piszę tu po to, żeby inni nie wydali głupio kasy. 

9 minut temu, pm525 napisał:

Kazdy niech robi co uwaza.

Oczywiście - ważne, żeby robił to świadomie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...