Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXN V2. Pierwsze wrażenia po zakupie, zdecydowanie nie recenzja dla audiofilów ;)


Eltanianin

Recommended Posts

@Eltanianin CXN wymieniłem na tańsze urządzenie, więc lepsze może być tańsze. 

Z tym, że teraz mówię o lepszym "dźwiękowo", bo jeśli chodzi o łatwość obsługi i stabilność to Arcam CDS50 jest beznadziejny 😁

Wciąż się zastanawiam po co komu streamer skoro ma PC? 🤔

Ach te audiofilskie kaprysy 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Z tym, że teraz mówię o lepszym "dźwiękowo", bo jeśli chodzi o łatwość obsługi i stabilność to Arcam CDS50 jest beznadziejny 😁

Czyta ten CDrk pliki via USB?
Jeśli, tak, to obsługa, plików jest też tak beznadziejna, wręcz nie użyteczna, że właściwie, jej brak, jak w Arcam CD5?
Arcam CD5, owsem niby czyta z pendrive, ale nie wyświetla nazw utworów, i co gorsze całą zawartość SSD / pendrive odtwarza z jednego "worka", nie widzi podziału na katalogi / albumy. Czyli nie wiem, co odtwarzam, z jakiego albuymu, i gdzie jest, w ogóle, jaki utwór 😛 Więc totalnie nieużyteczny jak młotek bez trzonka 😛
Miałem już "niestabilnego" CDka, i już nie chcę... Po za tym ten CDS50, jest droższy, od nowego CXN-a, w cenie, w której ja kupiłem ;)
Całkowita dysfunkcjonalność niestety jest wstanie przekreśłićewentualne korzystniejsze walory dźwiękowe :(
...a naprawdę dobre półtora roku szukałem urządzenia przyzwoicie grającego z resztą mojego zestawu i dobrze radzącego sobie z zarządzaniem plikami flac z dysku lokalnego. Nie znalazłem nic lepszego w przeznaczonym budżecie, od CXN.
Na używki nie patrzyłem, nie mam zaufania do przeważającej części rynku wtórnego. :(

 

 

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Wciąż się zastanawiam po co komu streamer skoro ma PC? 🤔

Ach te audiofilskie kaprysy 😄

Pisałem, wyżej, a naet w poście "założycielskim" wątek 😛
Żadna audiofilia, tylko pragmatyczna  potrzeba urządzenia dobrze ogarniającego biblioteki lokalne i przyzwoicie komponującego się brzmieniowo z tym, co już mam.

 

 

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Mini PC,  rozumiem bo uzywam ,ale jeśli miałbym używać laptopa albo o zgrozo stacjonarnego to już rąk kolorowo nie jest. 


Pisałem, CXN służy u mnie , głównie do odtwarzania bibliotek lokalnych, potem radio int i funkcje streamingowe / Tidal, choć często ten tidal wygodniej jest z pc / laptopa obsługiwać.

W moim przypadku laptop "robi za" komputer stacjonarny, do którego, na stałe mam podpięte zewnętrzny duży  monitor i klawiaturę. a teraz i CXN via usb. Mam słabo ze wzrokiem, i "lapek na kolanach" u mnie nie zdaje egzaminu.

Są sytuacje, gdzie wolę odtwarzać z lapka, są, i takie, kiedy wygodniejszy jest streamer z apką, lub pilotem. Np stacje radia int wolę wybierać jednym kliknięciem w pilocie, czy apce, niż wyszukiwać nawet z zakładek za pomocą lapka.
Czasem komputer jest mocno obciążony innymi zadaniami, np randering, i wtedy taki CXN, do plików, czy tidala,  jak znalazł. ;)

Różnice w dźwięku między, powiedzmy tym tidalem via USB z pc, , vs via bezpośrednio streamer+ apka, sądla mnie niemal niezauważalne. Wysilanie się, i spinanie się by ewentualnie wyłapać niuans na poziomie sugestii, nie sprawia mi frajdy ;)
Większa różnica, już jest, czy sygnał z CXN idzie do wzmacniacza via optyk, czy, via RCA, tu już słychać i wybieram w zależności, od utworu, czy humoru 😛

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że Samsung wciąż w formie i im nowsze urządzenie tym gorzej działa 😁

Wkurzyła mnie obsługa sieci i aplikacja Arcam. Takie coś nie powinno wyjść do sprzedaży. Chyba nawet zgubiłem antenę, bo nie używam na nim internetu.

Obecnie obsługuję CDS50 wyłącznie za pomocą pilota, czyli nie mam połowy funkcji. Płyty CD czyta. Niestety bez CD-Text. 

Rozróżnia katalogi. Wyświetla nazwy piosenek oraz plików i mnóstwo innych informacji. Czyta tylko pojedyncze katalogi. Nie potrafi zagrać całej pamięci dysku twardego w jednym ciągu. Trzeba za każdym razem wybrać katalog. Dochodzi do końca i się zatrzymuje. Fajne jest, że nie przetrwa odtwarzania kiedy przeszukujesz dysk. Nazwy katalogów przewija, więc możesz mieć nawet długie napisy. 

Podświetlenie pilota robi robotę.

Jako DAC gra tak samo jak z plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gargan napisał:

No to widzę, że Samsung wciąż w formie i im nowsze urządzenie tym gorzej działa 😁

No w przypadku tego A CD5, to totalna porażka. Nawet już nie chciało mi się wsłuchiwać, czy dźwięk przyzwoity.
No z tym odtwarzaniem, całego SSD, jak jednej playlist, to wiele urządzeń ma problem. Problemu nie ma Denon DCD 800 i 900NE, ale one nie widzą więcej, niż265GB, no i NIE CZYTAJĄ GAPS-LESS. po za tym funkcjonalność przyzwoita, tyle że na mały wyświetlaczu. Lepiej to się obsługuje tym CXN-em.
W CXN,, problem nie czytania całości SSD, od początku, do końca rozwiązuję tworząc "skróty" w apce i jednym kliknięciem, mogę odtworzyć wtedy cały SSD, lub w innym wariancie np katalog zawierający katalogi z zebranymi w nim albumami. Także, źle pod tym względem nie jest. Tekst się przewija, więc widzę całość opisów albumów i utworów. No, nie znalazłem nic lepszego do 5K+/-, z pasującym i dźwiękiem i funkcjonalnością. a w ostateczności dałem za nowego CXN v2 series 2 , 3350zł.  ...więc chyba nie przepłaciłem, aż tak bardzo.  ;)

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eltanianin i super ,ja nikomu nie mowie jak ma uzywac cxna , napisalem jak ja uzywalem .

Na stacjonarny nie mam miejsca  , z laptopem na kolanach siedzieć nie zamierzam . Ale Mini Pc + mysz powieterzna służy mi już prawie 10 lat . I wielkość 10x10x3cm zmiesci się wszedzie.

Jedyny minus to tv jako monitor po hdmi . Ale używałem cxna też jako streamer pp sieci i tidal conect. 

Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal napisał:

@Eltanianin i super ,ja nikomu nie mowie jak ma uzywac cxna , napisalem jak ja uzywalem .

Ja tylko, tak opowiadam ,bo niektórzy się dziwują ;)
Dla mnie zasadniczo temat jest wyczerpany :)

 

 

7 minut temu, Dedal napisał:

Ale Mini Pc + mysz powieterzna

Sorrka, ale mysz, jaka? ;) ...bo nie kumam :D
 

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2024 o 11:45, Eltanianin napisał:

Mimo, że rzeczywiście. w tej grupie klasy sprzętu, nie udało mi się lepiej dobrać a rozterek było wiele, zwłaszcza w okolicach Musical Fidelity.... No a sprzęt 3x - 10x...  droższy, no cóż nie samym audio człowiek żyje alb po prostu nie jest " uśmiechniętym prezesem spółki skarbu państwa", na ten przykłąd. ;)
i co...
...na pręgierz, za to? 😛...
...a żeby osiągnąć jakiś progres brzmieniowy, i  by to miało sens, to na taki 3x+  droższy, trzeba by patrzeć.

Wracając do CXN i kombinacji....
Dla "sportu", dlaczego, nie po testować, ale, na to trzeba mieć dzień, bo zwyczaj takie porównania w okolicach niuansu są męczące.
W zasadzie przyjąłem zasadę, jak nie ma efektu "łał", to drobiazgami, których innego dnia mona nawet nie dosłyszeć, się nie przejmuję
CXN u mnie spełnia dwie podstawowe funkcje. Jedną jest delikatne ocieplenie A5tki, drugą funkcja odtwarzanie plików z lokalnych bibliotek. Funkcje streamingowe traktuję, jako wartość dodaną, bo miałem to już z PC ;) Wiadomo, dla miłośników lampowców, to te "zabawki", to "kolorowe gadżety" Trochę nie wiem, dlaczego podchodzą do tego z pogardą ;) Ale, co mi do tego 😛
Więc, te wszystkie opinie tutaj wyrażane, wraz z moimi, trzeba traktować BARDZO,  ale, to  BARDZO RELATYWNIE, są uwarunkowane  wypadkową gustu i dostępnego budżetu. Zawsze będzie coś lepsze, nawet, jak wydam na sprzęt pierdylion, to gdzieś, jest lepszy za pierdyliard, ..i tak można bez końca, a przecież, z tego powodu nie należy się "kroić" :) 
... jeszcze komuś komuś innemu się spodoba ten za 15K i na tym się zatrzyma .😛 ..i co wtedy... nie zna się,  czy nie dostąpił do kolejnego poziomu wtajemniczeń audio, czy  jak?! ;) 😛

:D


 

nie daj sobie wmówić że jest inaczej

Podstawa życia na forum audio.

Dnia 1.10.2024 o 13:02, Gargan napisał:

Czemu? Co to za różnica?

Jest sweitny film na necie gdzie gość udowadnia różnice na transportach cyfrowych audio. Oglądnij sobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jest sweitny film na necie gdzie gość udowadnia różnice na transportach cyfrowych audio

szukałem jakiegoś transportu, bo kilka daców mam a stare cd mechanicznie szwankuje. padło na shanling et3, jakoś(ć) tak. trochę się zdziwiłem bo te transporty mają dużą większą funkcjonalność niż odczyt płytek. i mnóstwo wyjść cyfrowych. i odwieczne pytanie po jakim interfejsie, źródło lepiej gra.

więc taka dygresja, czy źródło lepiej gra to atrybut głównie źródła czy tego  jak zaimplementowany jest interfejs w dac, szczególnie usb. czy też coraz więcej transportów robi upsamling np do dsd256. więc też czysty sygnał pcm czy upsampling do dacków?

a jest też sympatyczne porównanie różnych źródeł (średniego poziomu cenowego) w jednym z AV, parę złotych to kosztuje w wersji pdf:

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2023/item/1386-11-2023

 

 

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM → DSD to nie jest upsampling tylko zmiana formatu. Wątpię, żeby którykolwiek transport CD to robił, bo i po co? Tym bardziej, że Sony robi problemy z licencją na cyfrowe przesyłanie DSD. Transporty potrafiące odczytać SACD zwykle konwertują natywny sygnał na DoP i w takiej formie dają na DAC'a. Tyle, że wtedy to już nie jest DSD tylko PCM. Jak dla mnie konwersja psuje cały sens używania SACD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gargan napisał:

Mówimy o 3 komputerach klasy PC. Co tu niby miałoby robić kolosalną różnicę? 

jeśli mowimy o 3 PC HP, DELL i Asus to nic. Ja mówie o różnica na transportach.

19 minut temu, Robert eN napisał:

szukałem jakiegoś transportu, bo kilka daców mam a stare cd mechanicznie szwankuje. padło na shanling et3, jakoś(ć) tak. trochę się zdziwiłem bo te transporty mają dużą większą funkcjonalność niż odczyt płytek. i mnóstwo wyjść cyfrowych. i odwieczne pytanie po jakim interfejsie, źródło lepiej gra.

więc taka dygresja, czy źródło lepiej gra to atrybut głównie źródła czy tego  jak zaimplementowany jest interfejs w dac, szczególnie usb. czy też coraz więcej transportów robi upsamling np do dsd256. więc też czysty sygnał pcm czy upsampling do dacków?

a jest też sympatyczne porównanie różnych źródeł (średniego poziomu cenowego) w jednym z AV, parę złotych to kosztuje w wersji pdf:

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2023/item/1386-11-2023

 

 

agree

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gargan napisał:

Wątpię, żeby którykolwiek transport CD to robił, bo i po co?

"Producent wzbogacił dodatkowo ET3 o moduły Wi-Fi i Bluetooth, obsługę MQA oraz osobny układ CT7302CL do upscalingu, na którym oparta jest funkcja All-to-DSD."

a po co to pytaj producenta ;)

a mój stary już ale całkiem przyjemny dac myryad z20 robi na każdym wejściu upscaling do pcm 192 i taki sygnał obrabia kość dac, po co?

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert eN wszystkie poprawiacie to choroba dzisiejszego cyfrowego audio. Wcale muzyka lepiej nie brzmi po różnych konwersjach zapisu w górę i w dół. 

Lepiej by się projektanci skupili na jakości filtrów cyfrowych 😒 

Bardzo mało mnie obchodzi co kupujesz 😏

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...