Skocz do zawartości

Telefon jako źródło dźwięku z TV


Szamus1

Recommended Posts

Witam. Posiadam wzmacniacz Marantz pm 6007 z kolumnami i moje źródło dźwięku wygląda następująco:

Odpalam na telefonie Spotify lub jakieś radio, następnie udostępniam ekran po wifi 1gb/s na telewizor a telewizor podłączony z marantzem po optyku. Telefon nie mam najlepszy bo kupiony używany za 200zl właśnie typowo do tego i w związku z tym mam pytania dwa:

1. Czy kupienie lepszego telefonu spowoduje, że jakość dźwięku się polepszy? Np. Bo inny telefon może mieć jakieś lepsze kodeki bądź płytę dźwiękową? Czy nie ma może to żadnego znaczenia i liczy się tylko źródło skąd leci muzyka (Spotify lub np aplikacja open FM) i sam telefon nie ma na to wpływu?

2. Czy podłączenie jakoś przewodowo telefonu pod telewizor np jakimiś dziwnymi przewodami typu hdmi-usb c bądź inne lub pod samego marantza spowoduje że dźwięk będzie lepszy?

Dodam iż podłączałem telefon pod marantza auxem i tymi dwoma analogowymi przewodami i na obydwu jakość dźwięku była koszmarna i dodatkowo musiałem pokrętło od głośności dać na 90% żeby chociaż średnio było coś słychać 

Osobiście dodam iż utwory puszczone typowo z aplikacji Spotify na flagowym tv LG mają taką samą jakość jak puszczone z udostępniania ekranu z telefonu na tv, czyli jakość znakomita ale być może zmiana któreś rzeczy które wymieniłem może coś zmieni ? Mam nadzieję, że ktoś coś podpowie.

PS. Chce aby telefon został i tak źródłem dźwięku więc nie potrzebuje jakiś transmiterów bądź coś w stylu wiim mini bo na telefonie mam o wiele więcej możliwości słuchania (radia, Spotify, własną muzyka w pamięci czy YouTube)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maciek72 napisał:

Chromecast Audio

Plus kabel Toslink-MiniToslink 

Puszczasz muzykę z telefonu na CA ten podpinasz do wzmacniacza przez kabel ze zdjęcia i masz dobrej jakości dźwięk.  Osobiście w ten sposób słucham radia internetowego. 

https://m.olx.pl/d/oferta/google-chromecast-audio-CID99-ID11C5VV.html

prolink-exclusive-tcv-4530-kabel-toslink-mini-toslink-1-2m.jpg.9b27cd16dc4879f56f23bb91c76b0e87.jpg

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rajdek napisał:

Inny telefon nic nie zmieni.

Telefon ma wpływ na dźwięk, podobnie jak reszta toru czyli tv czy kable. Problem w tym, że nie ma rankingu telefonów pod względem jakości audio (z telefonów, które ja miałem najlepszy dźwięk generował LG V30). Ale w tym przypadku nie wiemy co powinno być wymienione w pierwszej kolejności: telefon, tv czy kabel a może wszystko na raz.

To co ja bym zrobił to puścił muzykę z telefonu bezpośrednio do wzmacniacza z pominięciem telewizora takim kablem:

https://allegro.pl/oferta/die-hard-dhg520lu18-kabel-audio-stereo-mini-jack-m-2-x-rca-m-1-8m-15079152311

(kabel jest dobry - mam go u siebie, choć jakość muzyki z telefonu będzie niższa niż z CD).

Jeżeli dźwięk nadal będzie kiepski to być może telefon do wymiany na inny telefon bądź na streamer (możliwości streamerów nie znam, bo mnie nie interesują takie źródła).

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór LG V30 to parę lat temu przewertowałem fora i miał opinię najlepszego telefonu do audio. Używałem go albo bezpośrednio ze słuchawkami albo z transmiterem FIIO BTR3 (przy FIIO dźwięk był minimalnie lepszy pod względem dynamiki i wyrazistości). Niestety wypalił się ekran w LG (co nie wpływa na audio ale trochę słabo widać co się klika).

Obecnie mam Samsunga Galaxy A52s i dźwięk jest minimalnie gorszy od LG V30 (delikatnie mniej wyraźny, trochę "zamglony").

Jeśli chodzi o tor audio to był taki: telefon =>FIIO BTR3=>ten kabel z linku =wzmacniacz Densen B100.

Z tego co czytałem, to zamiast FIIO BTR3 możesz użyć dowolny inny transmiter, np. WIIM (w przypadku WIIMa chyba potrzebny byłby inny kabel - optyczny? koaksjalny?). Wypożycz ze sklepu online i przetestuj.

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Majtek2013. napisał:

To co ja bym zrobił to puścił muzykę z telefonu bezpośrednio do wzmacniacza z pominięciem telewizora takim kablem:

https://allegro.pl/oferta/die-hard-dhg520lu18-kabel-audio-stereo-mini-jack-m-2-x-rca-m-1-8m-15079152311

(kabel jest dobry - mam go u siebie, choć jakość muzyki z telefonu będzie niższa niż z CD).

No niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim w takim wypadku wykorzystujemy dac w telefornie który jest gorszy niż dac we wzmacniaczu dlatego dźwięk też będzie gorszy. Więc lepiej puścić sygnał cyfrowo do wzmacniacza np z telewizora (tak jak masz) lub telefonu (np po usb jak jest taka możliwość). Pamiętaj że poziom głośności źródła cyfrowego ustawiasz na max i regulujesz głośnością we wzmacniaczu.

@Szamus1

Ja na Twoim miejscu poszedł bym w streamer - i tu już budżet decyduje jaki. Z tych najtańszych to proponuje wiim mini. 

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

Problem w tym, że nie ma rankingu telefonów pod względem jakości audio

Bo nie są to dobre źródła do puszczania muzyki (a na pewno nie po wyjściu słuchawkowym) dlatego nikt nie robi rankingu.

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

Ale w tym przypadku nie wiemy co powinno być wymienione w pierwszej kolejności: telefon, tv czy kabel a może wszystko na raz.

Wiemy. Telefon (po wy słuchawkowym) na inne porządne źródło.

41 minut temu, Majtek2013. napisał:

Z tego co czytałem, to zamiast FIIO BTR3 możesz użyć dowolny inny transmiter, np. WIIM (w przypadku WIIMa chyba potrzebny byłby inny kabel - optyczny? koaksjalny?).

Dokładnie. Tylko nie FIIO a telefon oraz FIIO. A kabel optyczny nie kosztuje majątku (z resztą ten podstawowy będziesz miał w pudełku ze streamerem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak rekomendujesz:

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

To co ja bym zrobił to puścił muzykę z telefonu bezpośrednio do wzmacniacza z pominięciem telewizora takim kablem:

https://allegro.pl/oferta/die-hard-dhg520lu18-kabel-audio-stereo-mini-jack-m-2-x-rca-m-1-8m-15079152311

 

6 minut temu, Majtek2013. napisał:

o połączeniu telefonu z transmiterem po BT/WIFI.

A jak chcesz podłączyć telefon do transmitera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

To co ja bym zrobił to puścił muzykę z telefonu bezpośrednio do wzmacniacza z pominięciem telewizora takim kablem:

https://allegro.pl/oferta/die-hard-dhg520lu18-kabel-audio-stereo-mini-jack-m-2-x-rca-m-1-8m-15079152311

 

6 minut temu, Majtek2013. napisał:

Nikt nie rekomenduje użycia telefonu po wyjściu słuchawkowym

 

3 godziny temu, Szamus1 napisał:

Dodam iż podłączałem telefon pod marantza auxem i tymi dwoma analogowymi przewodami i na obydwu jakość dźwięku była koszmarna i dodatkowo musiałem pokrętło od głośności dać na 90% żeby chociaż średnio było coś słychać 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palmos napisał:

No właśnie tak rekomendujesz:

Ten kabel z linku może połączyć smartfon ze wzmacniaczem i to zarekomendowałem jako test wstępny (żeby sprawdzić czy dźwięk degraduje kabel czy smartfon), ale w drugim etapie testu kabel ten łączy transmiter FIIO BTR3 ze wzmacniaczem, co napisałem tutaj:

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

Jeśli chodzi o tor audio to był taki: telefon =>FIIO BTR3=>ten kabel z linku =wzmacniacz Densen B100.

 

35 minut temu, Palmos napisał:

A jak chcesz podłączyć telefon do transmitera?

40 minut temu, Majtek2013. napisał:

Jeśli chodzi o mnie to cały czas piszę o połączeniu telefonu z transmiterem po BT/WIFI.

 

Cytat: "Dodam iż podłączałem telefon pod marantza auxem i tymi dwoma analogowymi przewodami i na obydwu jakość dźwięku była koszmarna i dodatkowo musiałem pokrętło od głośności dać na 90% żeby chociaż średnio było coś słychać".

Nie wiemy czy to była wina słabego smartfona czy słabego kabla czy jednego i drugiego. Stąd propozycja "testu wstępnego" przy pomocy kabla z linku. W każdym razie kable za 10zł nie wyprodukują dobrego dźwięku.

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Majtek2013. napisał:

Wszystko się zgadza oprócz tego, że niezły streamer z dac można kupić za 300zł

A możesz jakiś zaproponować? za 300 i jeszcze z dobrym dac?

Nie obraź się ale wcześniej napisałeś:

3 godziny temu, Majtek2013. napisał:

(możliwości streamerów nie znam, bo mnie nie interesują takie źródła).

 

Raczej to za mała kwota

Streamer z dac ale byle jakim zagra nie dużo lepiej niż telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palmos napisał:

A możesz jakiś zaproponować? za 300 i jeszcze z dobrym dac?

Któryś z serii FIIO BTR. Do obsługi smartfona wystarczy. Ale najlepiej wypożyczyć ze sklepu online ze dwa-trzy transmitery z funkcją DAC i je po prostu porównać.

 

7 minut temu, Palmos napisał:

Nie obraź się ale wcześniej napisałeś:

4 godziny temu, Majtek2013. napisał:

(możliwości streamerów nie znam, bo mnie nie interesują takie źródła).

Za wyjątkiem FIIO BTR, co wynika z moich wypowiedzi gdybyś je starannie czytał. 😜

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Majtek2013. napisał:

Za wyjątkiem FIIO BTR

Czytam dokładnie. I wychodzi na to że nie używałeś żadnego streamera bo ten fiio btr3 na którym słuchałeś streamerem nie jest. 

Ale jak ci dobrze gra i pasuje to nie wnikam. 

33 minuty temu, Majtek2013. napisał:

wypożyczyć ze sklepu online ze dwa-trzy transmitery z funkcją DAC i je po prostu porównać

Streamery wydaje mi się że będą lepsze od transmiterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Streamery wydaje mi się że będą lepsze od transmiterów.

Lepsze pod jakim względem? Ogólnie autor wątku nie potrzebuje streamera tylko transmitera z DAC do przesyłu danych ze smartfona do wzmacniacza. Ja doradzam ściśle w temacie i nic zbędnego nie dodaję jak ty.

1 godzinę temu, Palmos napisał:

bo ten fiio btr3 na którym słuchałeś streamerem nie jest. 

Zgadza się. FIIO BTR3, który posiadam, to transmiter z DAC.

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Majtek2013. napisał:

Lepsze pod jakim względem? Ogólnie autor wątku nie potrzebuje streamera tylko transmitera z DAC do przesyłu danych ze smartfona do wzmacniacza. Ja doradzam ściśle w temacie i nic zbędnego nie dodaję jak ty

Weź co ty za glupoty wypisujesz. Posłuchaj swojej rady i starannie czytaj o co chodzi. Autor wątku chce lepszego dźwięku niż ten z tv. Dostał już rozwiązanie, a ty drążysz temat. 

Nie miałeś zadnego streamera w ręku i się wypowiadasz. Mylisz je z transmiterami. Gdybyś choć raz jednego użył wiedziałbyś chociaż że się tam nie puszczą muzyki z telefonu, a się telefonem steruje. Weź się lepiej doedukuj wtedy pogadamy.

13 minut temu, Majtek2013. napisał:

Słuchałeś FIIO BTR?

A słyszałeś jakiegoś streamera?

Nie musisz odpowiadać - to pytanie retoryczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...