Skocz do zawartości

Denon1800 h


PanSioś

Recommended Posts

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Witam. Pomijając cenę, co sądzicie o Denonie 1800 H. Czy zagra w 16 m kw? 

Chcę kupić nowy amplituner KD. Myślałem mocno o Denon 4800 i o Marantz Cinema 60.Ogladam filmy, ale też chcę słuchać dobrze muzyki. 

Moge kupić  w cenie Marantza Denona 1800 h i wzmacniacz Denon 900 h. Denona DRA 900 i Denona 1800 h mogę kupić,mówimy o nowych rzeczach, za ok. 75 % wartosci Marantza Cinema 60.

Denon 4800 za ok. 6400.

Nie mam możliwości odsłuchu w mieszkaniu tyłu opcji. 

Co wg Was jest najlepsze. Ostatnio mniej filmów. W innym pokoju mam zestaw stereo na bazie Marantza pm7000n. Pieniądze nie są do końca problemem, lecz Denon 4800 to max. 

2 minuty temu, Butler napisał:

To tak jak byś pisał czy Skoda CitiGo da rade w mieście ;) Bez szału bo to podstawowy model, ale spokojnie da radę.

Mam teraz Denona 1200 W. Zależy mi na Heosie i Tidal Conect. Wiem, że 1800 nie będzie dużo lepiej grał,. 1200 W w kinie jest dla mnie wystarczający. Chcę lepsze stereo, dlatego mam kilka wersji. Mogę Denona 1800 H kupić za ok 1550 zł, Denona 900 h za ok. 2550.DRA 900 za ok. 2200.pm. Lub Marantza Cinema 60 za ok. 3800,Denona 4800 za ok. 6.400.Czy któryś z tych amitunerow zagra w stereo podobnie jak wymieniony 900 H lub słabszy dra 900.Mialem dra 800-byl ok. 

Denon 2800 za ok. 2,600.

11 minut temu, PanSioś napisał:

Chcę kupić nowy amplituner KD. Myślałem mocno o Denon 4800 i o Marantz Cinema 60.Ogladam filmy, ale też chcę słuchać dobrze muzyki. 

Moge kupić  w cenie Marantza Denona 1800 h i wzmacniacz Denon 900 h. Denona DRA 900 i Denona 1800 h mogę kupić,mówimy o nowych rzeczach, za ok. 75 % wartosci Marantza Cinema 60.

Denon 4800 za ok. 6400.

Nie mam możliwości odsłuchu w mieszkaniu tyłu opcji. 

Co wg Was jest najlepsze. Ostatnio mniej filmów. W innym pokoju mam zestaw stereo na bazie Marantza pm7000n. Pieniądze nie są do końca problemem, lecz Denon 4800 to max. 

Mam teraz Denona 1200 W. Zależy mi na Heosie i Tidal Conect. Wiem, że 1800 nie będzie dużo lepiej grał,. 1200 W w kinie jest dla mnie wystarczający. Chcę lepsze stereo, dlatego mam kilka wersji. Mogę Denona 1800 H kupić za ok 1550 zł, Denona 900 h za ok. 2550.DRA 900 za ok. 2200.pm. Lub Marantza Cinema 60 za ok. 3800,Denona 4800 za ok. 6.400.Czy któryś z tych amitunerow zagra w stereo podobnie jak wymieniony 900 H lub słabszy dra 900.Mialem dra 800-byl ok. 

Denon 2800 za ok. 2,600.

Straciłem w TV Samsung w lipcu Tidal, a Bluetooth mnie nie interesuje. Dlatego chciałbym coś zmienić. Na pm 7000n Tidal w max jest super. Tutaj wystarczy mi dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PanSioś napisał:

Chcę kupić nowy amplituner KD. Myślałem mocno o Denon 4800 i o Marantz Cinema 60.Ogladam filmy, ale też chcę słuchać dobrze muzyki. 

Moge kupić  w cenie Marantza Denona 1800 h i wzmacniacz Denon 900 h. Denona DRA 900 i Denona 1800 h mogę kupić,mówimy o nowych rzeczach, za ok. 75 % wartosci Marantza Cinema 60.

Denon 4800 za ok. 6400.

Nie mam możliwości odsłuchu w mieszkaniu tyłu opcji. 

Co wg Was jest najlepsze. Ostatnio mniej filmów. W innym pokoju mam zestaw stereo na bazie Marantza pm7000n. Pieniądze nie są do końca problemem, lecz Denon 4800 to max. 

Mam teraz Denona 1200 W. Zależy mi na Heosie i Tidal Conect. Wiem, że 1800 nie będzie dużo lepiej grał,. 1200 W w kinie jest dla mnie wystarczający. Chcę lepsze stereo, dlatego mam kilka wersji. Mogę Denona 1800 H kupić za ok 1550 zł, Denona 900 h za ok. 2550.DRA 900 za ok. 2200.pm. Lub Marantza Cinema 60 za ok. 3800,Denona 4800 za ok. 6.400.Czy któryś z tych amitunerow zagra w stereo podobnie jak wymieniony 900 H lub słabszy dra 900.Mialem dra 800-byl ok. 

Denon 2800 za ok. 2,600.

Straciłem w TV Samsung w lipcu Tidal, a Bluetooth mnie nie interesuje. Dlatego chciałbym coś zmienić. Na pm 7000n Tidal w max jest super. Tutaj wystarczy mi dobrze. 

Jest na tym forum dużo ludzi. Są tacy, którzy się znają i tacy, jak ja, którzy myślą, że się znają. Proszę o porady wszystkich, niezeznie od tego, czy chcą się trochę pośmiać, czy naprawdę chcą pomoc. Wbrew  pozorom nie mam łatwego wyboru. Przyjmę każde uwagi. 

Dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. nie będzie lepiej grał. 1800 jest przede wszystkim lepiej wyposażony w nowinki techniczne. Sama sekcja wzmocnienia postępu nie da, chyba że obecny sprzęt już jest wyekspolatowany (kondensatory). Heos i Tidal Connect to Denon/Marantz. Marantz to sprzet bardziej wyrównany, niektórzy narzekają że w kinie nudny. Ja bym określił jako mocno neutralny i do muzyki wielu pasuje mimo iż to tylko AVR. Bardzo indywidualna sprawa. Denon, im wyższy model tym lepiej. Seria 2 zagra trochę lepiej, ale bezpośredniego porównania nie robiłem, przyznaje bez bicia. Seria 3 zagra podobnie jak 2, ale ma więcej kanałów i możliwości, to wiele osób potwierdzi. Seria 4 zagra realnie in plus, seria 6 podobnie z tym że ma jeszcze więcej kanałów. Jesli chodzi o rok modelowy to sekcje wzmocnienie zbytnio się nie zmieniały, dochodziły tylko nowinki. E-ARC, 4K120Hz/8K60Hz, nowe menu itd.

29 minut temu, PanSioś napisał:

Straciłem w TV Samsung w lipcu Tidal,

Kup Sony :) Ja mam oprócz TV Sony (z działającym Atmosem Tidala) Amazon Stick. Tidal nadal na nim działa, ale straciłem dostęp do Atmosa. Szkoda. Żeby nie za dużo słodzić, po każdym użyciu Tidala musze wchodzić w ustawienia TV i ubijać apkę Tidal ręcznie. Jak tego nie zrobie to robi sie konflikt audio z innymi aplikacjami i wysypuje mi się synchro z ampli. To samo na Denon jak i na JBL-S.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Fakt. nie będzie lepiej grał. 1800 jest przede wszystkim lepiej wyposażony w nowinki techniczne. Sama sekcja wzmocnienia postępu nie da, chyba że obecny sprzęt już jest wyekspolatowany (kondensatory). Heos i Tidal Connect to Denon/Marantz. Maranzt to sprzet bardziej wyrównany, niektórzy narzekają że w kinie nudny. Ja bym określił jako mocno neutralny i do muzyki wielu pasuje mimo iż to tylko AVR. Denon, im wyższy model tym lepeiej. Seria 2 zagra lepiej. Seria 3 zagra podobnie jak 2, ale ma więcej kanałów i możliwości. Seria 4 zagra realnie in plus, seria 6 podobnie z tym że ma jeszcze więcej kanałów. Jesli chodzi o rok modelowy to sekcje wzmocnienie zbytnio się nie zmieniały, dochodziły tylko nowinki. E-ARC, 4K120Hz/8K60Hz, nowe menu itd.

Dziękuję. 

Ale teoretycznie. W rachubę wchodzą 2 wymienione amplitunery. .Denon 3800 się nie liczy. Film i muzyka. Czy lepiej lepszy ampliuner, czy ten 1800 lub 2800 do kina i wzmak do stereo. Fronty mogę przepinać, raz kino, raz wzmacniacz. Czy któryś z tych ampli zagra tak w stereo, jak wymienione przeze mnie 2 Denony do muzyki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, mocno subiektywna. Marantz 70S. Ma preouty na zewnętrzne końcówki mocy (lub wzmacniacz). To podstawowy i nie za mocny ampli, ale ma pełne wyjście na rozbudowę i jest solidnie wyposażony. Wtedy kupujesz wzmacniacz stereo który ma obsługę main in/direct in (to ważne!). Jeśli sam ampli zagra dla Ciebie zbyt słabo, słuchasz muzyki z pominięciem Marantz przez samego wzmaka 2ch. Słuchając kina ten wzmacniacz przejmuje kanały stereo od ampitunera (przez wpomniane preout), żadnych kabli nie musisz przepinać. Poziom średniej półki sprzętu stereo uzyskasz dopiero jak na ampli wydasz grubo ponad 10k (Arcam, Anthem, NAD).

Tu masz listę

https://www.audiophile.no/nb-no/resurssenter/forsterkere-med-ht-bypass/item/208-oversikt-over-forsterkere-med-prosessorinngang

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Moja propozycja, mocno subiektywna. Marantz 70S. Ma preouty na zewnętrzne końcówki mocy (lub wzmacniacz). To podstawowy i nie za mocny ampli, ale ma pełne wyjście na rozbudowę i jest solidnie wyposażony. Wtedy kupujesz wzmacniacz stereo który ma obsługę main in/direct in (to ważne!). Jeśli sam ampli zagra dla Ciebie zbyt słabo, słuchasz muzyki z pominięciem Marantz przez samego wzmaka 2ch. Słuchając kina ten wzmacniacz przejmuje kanały stereo od ampitunera (przez wpomniane preout), żadnych kabli nie musisz przepinać. Poziom średniej półki sprzętu stereo uzyskasz dopiero jak na ampli wydasz grubo ponad 10k (Arcam, Anthem, NAD).

Tu masz listę

https://www.audiophile.no/nb-no/resurssenter/forsterkere-med-ht-bypass/item/208-oversikt-over-forsterkere-med-prosessorinngang

Myślałem też o Marantz cinema 70 s. Nawet pytałem na tym forum, bo chciałem zachować mojego 1200 W. Nigdy gała nie poszła w prawo w kinie ponad 50. Cinema 70 s jest słabszy, ale mocowo by wystarczył. To, jest też dobry pomysł. M cin 70 s mogę kupić za ok. 2800.

Na początku napisałeś Marantz 70 s-. Myślałeś o cinema 70 s, czy o 70 s? 

Mniemam, że o Marantz cinema 70 s-był czas, kiedy mnie naprawdę zaintrygował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanSioś napisał:

Myślałem też o Marantz cinema 70 s. Nawet pytałem na tym forum, bo chciałem zachować mojego 1200 W. Nigdy gała nie poszła w prawo w kinie ponad 50. Cinema 70 s jest słabszy, ale mocowo by wystarczył. To, jest też dobry pomysł. M cin 70 s mogę kupić za ok. 2800.

Na początku napisałeś Marantz 70 s-. Myślałeś o cinema 70 s, czy o 70 s? 

Mniemam, że o Marantz cinema 70 s-był czas, kiedy mnie naprawdę zaintrygował. 

Powiem szczerze, że nie uprosciłeś mi. Ale cieszę się i dziękuję, że spowodowałeś znowu myślenie o Marantz Cinema 70 s 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Powiem szczerze, że nie uprosciłeś mi. Ale cieszę się i dziękuję, że spowodowałeś znowu myślenie o Marantz Cinema 70 s 

Tak, tak ja się często mylę. Ale powiedz, proszę, w czym ten Marantz Cinema 70 s jest lepszy od Denona 1800 lub nawet 2800? 

Czuje, że jest lepszy, ale tak na chłopski rozum-dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Ciężko oczekiwać od amplitunera solidnego grania stereo. Miałem (mam w pokoju obok u syna) Denon 4700H i grał bardzo fajnie muzykę. Tylko jak podpiąłem JBL-S to trochę horyzont się poszerzył. Każdy ma inne pragnienia dotyczące dźwieku który chce usłyszeć.

No tak. Obserwuję wymianę zdań między właścicielem Denona 4800 h z kimś-sorry, nie pamietam.I on też myśli o wzmacniaczu.Rok temu byłem przekonany do Marantz Cinema 60-bylem na odsłuchu. No, ale potem zakupilem Marantza pm 7000n i trochę mi się w głowie zamieszało. Czytam naprawdę dużo i wychodzi mi, przynajmniej teoretycznie, że do stereo lepszy wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wysokie prawdopobieństwo że jak kupisz wyłącznie ampli średniej klasy to stereo będzie co najwyżej zadowalające. Może byc nawet super. Najgorzej jak jesteś osłuchany w lepszej klasie stereo, -> klops bo poprzeczka o wiele wyżej. Wtedy najlepiej mieć ampli w granicach możliwości finansowych z preout oraz wzmak z main-in jako dopełnienie finezji w stereo. Wszystko gra jako jeden system, nic nie grzebiesz przy kablach.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanSioś napisał:

No tak. Obserwuję wymianę zdań między właścicielem Denona 4800 h z kimś-sorry, nie pamietam.I on też myśli o wzmacniaczu.Rok temu byłem przekonany do Marantz Cinema 60-bylem na odsłuchu. No, ale potem zakupilem Marantza pm 7000n i trochę mi się w głowie zamieszało. Czytam naprawdę dużo i wychodzi mi, przynajmniej teoretycznie, że do stereo lepszy wzmacniacz. 

Pre Out jest ok. Ani 1800 ani 2800 tego nie ma. I teoretycznie, jeśli się mylę, to mnie, proszę, popraw. Marantz Cinema 70 s + np. Denon 900h lub ten intrygujący Denon 900 dra. Jeśli chce słuchać muzyki, to zasuwa sobie wzmacniacz lub ten dra 900..jesli chce kino, to mogę włączyć samego Marantza Cinema 70 s lub jak chce tąpniecia, to razem ze wzmacniaczem,ktory przejmie fronty, a Marantz steruję pozostałymi głośnikami... Jeśli tak, to by było. 

A jeszcze jedna opcja, Jasny gwint, która już. 

Marantz Cinema 70 s. + Marantz 70 s. 

Czy to nie będzie za delikatne? Nie ukrywam, zze lubię pier..... cie. 

W jaki sposób łącze oba urządzenia. 

 

7 minut temu, Butler napisał:

Jest wysokie prawdopobieństwo że jak kupisz wyłącznie ampli średniej klasy to stereo będzie co najwyżej zadowalające. Może byc nawet super. Najgorzej jak jesteś osłuchany w lepszej klasie stereo, -> klops bo poprzeczka o wiele wyżej. Wtedy najlepiej mieć ampli w granicach możliwości finansowych z preout oraz wzmak z main-in jako dopełnienie finezji w stereo. Wszystko gra jako jeden system, nic nie grzebiesz przy kablach.

Ten mój  Marantz pm7000n n jest najlepszym sprzętem, jaki miałem. I mogę po prostu iść do drugiego pokoju i sobie włączyć. Ale chciałbym mieć też stereo w pokoju, gdzie jest główny tv i mogę sobie bardzo wygodnie siedzieć i słuchać muzyki, jak żona jest w pracy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Chcesz kino to włączasz tylko amplituner. Podłączony wzmacniacz włączy/wyłączy się sam równolegle bo (poza chinchami pre-out -> main in) oba połączone są tzw. triggerem (przwód mini jack, nie zapomnij). Całe kino obsługujesz z poziomu ampli, tak jakby zewnętrzny wzmacniacz nie istniał, zresztą wszelkie jego funkcje włącznie z volume w tym trybie się nieaktywne. Wykorzystujesz jednak jego kanały wzmocnienia podłączone do kolumn frontowych i to jest sedno sprawy.

Chcesz słuchać samej muzyki stereo, włączasz wyłącznie wzmacniacz stereo i przełączasz źródło z main in (wejście z ampli) na dowolne inne. I się delektujesz.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

To by było zbyt pieknie bo żeby to tak prosto działało to musisz szukać wzmacniacza stereo z opcja bypass. Tzn. takiego który potrafi działac jako sama końcówka mocy. 

Bypass, main-in itp. Co marka to inaczej to nazywa. Tak, to mus. Listę wzmaków dałem wyżej, bardzo pomocne.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Nie do końca. Chcesz kino to włączasz tylko amplituner. Podłączony wzmacniacz włączy/wyłączy się sam równolegle bo (poza chinchami pre-out -> main in) oba połączone są tzw. triggerem (przwód mini jack, nie zapomnij). Całe kino obsługujesz z poziomu ampli, tak jakby zewnętrzny wzmacniacz nie istniał, zresztą wszelkie jego funkcje włącznie z volume w tym trybie się nieaktywne. Wykorzystujesz jednak jego kanały wzmocnienia podłączone do kolumn frontowych i to jest sedno sprawy.

Chcesz słuchać samej muzyki stereo, włączasz wyłącznie wzmacniacz stereo i przełączasz źródło z main in (wejście z ampli) na dowolne inne. I się delektujesz.

No. To było na chłopski rozum. Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Bypass, main-in itp. Co marka to inaczej to nazywa. Tak, to mus. Listę wzmaków dałem wyżej, bardzo pomocne.

Spoko wygląda na to że pisaliśmy jednocześnie. Ja odniosłem się do tego co pisał @PanSioś. Tak czy inaczej bypass, main etc. to mus bo inaczej wszystko sje bedzie rozjezdzalo w kalibracji kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanSioś napisał:

No. To było na chłopski rozum. Dzięki. 

Panowie. Powoli. Jeśli zakupię amplituner np. Marantz Cinema 70 s z Pro Out. Które z wymienionych za chwile prze ze mnie urządzeń przejmie w kinie fronty. 

Denon 900 h

Marantz 70 s

Denon DRA 900.

To musi być HEOS. 

5 minut temu, PanSioś napisał:
6 minut temu, PanSioś napisał:

Panowie. Powoli. Jeśli zakupię amplituner np. Marantz Cinema 70 s z Pro Out. Które z wymienionych za chwile prze ze mnie urządzeń przejmie w kinie fronty. 

Denon 900 h

Marantz 70 s

Denon DRA 900.

To musi być HEOS. 

Jeszcze jedno. Wnioskuję, że fronty mają być podłączone do wzmacniacza,tak? Reszta głośników do Amplituner...? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PanSioś napisał:

Które z wymienionych za chwile prze ze mnie urządzeń przejmie w kinie fronty.

Zdefiniuj przejmie. Wzmocni niezależnie od tego co podłączysz wzmacniacz stereo - jak juz pisaliśmy z opcja działania jako końcówki mocy. Sygnał i jego dekodowanie odbywać się będzie w amplitunerze kina domowego czyli Cinema 70s. 

Żaden z tych co wymieniłeś takiej funkcji nie ma. Musisz szukać w wyższych modelach. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...