Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do kina


majak.gra

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, a prywatnie stoję przed wyborem amplitunera do kina, które chcę uruchomić. Chodzi mi po głowie kilka z nich i wiele wątków już przeczytałem. Jestem laikiem i mój słuch też trochę słoniowy. Chcę ustawić docelowo układ 5.1 plus 2 strefę.

Rozmyślam pomiędzy:

1. Marantz cinema 60

2. Onkyo TX-NR 6100

3. Yamaha RX-A2A

4. Denon AVR-X2800

Co do głośników to jako fronty zostają posiadane już melodika bl40 mk3. Centralnego i tylnych z tej serii nie ma na rynku, więc muszę szukać czegoś co by z nimi się nie gryzło.

Proszę was opinie w zakresie tych 4 ampli pod kątem tego:

-który z nich jest najbardziej niezawodny?

- który z nich jest bogatszy pod kątem odtwarzania formatów i kodeków?

Ponadto prośba o podpowiedź co mógłbym dopasować do moich kolumn jako centralny i tylne. Do tej pory gdzieś trafiłem na info, że mogłyby to być serie triangle boreo, lub heco aurora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majak.gra napisał:

-który z nich jest najbardziej niezawodny?

Nie ma tu zasady, są to zbyt świeże modele, by konkretnie stwierdzić. Nawet po czasie wszystko zależy od obciążenia i będzie to loteria. 

 

11 godzin temu, majak.gra napisał:

- który z nich jest bogatszy pod kątem odtwarzania formatów i kodeków?

Wszystkie mają te same możliwości :) 

Pod Melodiki moim zdaniem najciekawszymi opcjami są Denon AVR-X2800H i Marantz Cinema 60, który jest tu ogółem sprzętem z wyższej półki. Oba dobrze się zgrają brzmieniowo ;) To spokojniejsze opcje, Denon lekko przyciemniony, Marantz ocieplony. Onkyo jest ożywione i grające jaśniej od nich. Yamaha z kolei to brat tańszego V6A z dodatkowymi elementami. Z kolumn możesz dobrać co Ci odpowiada wizualnie na surround. Na forum często wybierane są Cambridge Audio Minx 22. Z niedrogich centralnych fajnych jest MA Bronze C150 :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź szczerze powiem skłaniałem się gdzieś ku Marantzowi, także decyzja raczej podjęta.

Podjechalłbym do was z chęcią, ale trochę za daleko😉.

Przy okazji warto było zapisać się na forum bo wpadły mi blc20 i bl20 od jednego z użytkowników 😁.

Wątek można zamknąć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...