Skocz do zawartości

Wasza opinia o Rotel 1582 MkII


Hary

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chodzi mi po głowie właśnie taki model Rotela jak w tytule.

Chcę go połączyć z CA Cxa81 jako preamp. 

Oceny Rotela na Amazonie ,to 56 sprzedanych i 53 Razy 5 gwiazdek. 

Pytanie brzmi,czy nie zmieni on charakterystyki dźwięku Cambridge Audio, bo jestem jej fanem. 

Czy jako poweramp tylko wzmocni dźwięk i nic od siebie nie doda ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na pewno zmieni brzmienie, ale nie w aż tak dużym stopniu, dalej pozostanie to brzmienie głównie Cambridge'owe. Niemniej w tym budżecie warto sprawdzić też takie końcówki jak Quad Artera Stereo, Atoll AM200, czy NuPrime ST-10. Nie wiem jednak, jak sprawdzi się CXA81 w formie przedwzmacniacza. Może warto przemyśleć ewentualną zmianę na CXN100 lub CXN V2 (tu pewnie uda się 1 za 1), miałbyś spory upgrade jakościowy też za pomocą lepszego DACa w nich :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) Napisz też pod jakie kolumny szukasz końcówki :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i kilka podpowiedzi.

Kolumny to Mission Lx-6 mkII.

Nie chcę zmieniać cxa81 bo mam czarny , a on prawie nieosiągalny. Dac-ów mam kilka i jestem zadowolony. 

Raczej chodzi o zapas mocy , a tym co proponujesz brakuje trochę do 200w w klasie AB . 

Wiadomo , że nie jestem wariat i nie wykręcam gałki na max . 

Ale  zapas jest do dynamiki dźwięku przy cichej muzyce. 

Nie ma , że ci czegoś brakuje bo jest ciszej. 

Tak grają zestawy za ciężki piniondz... 

A ja bym z chęcią posmakował tego w cieńszym budżecie.

Dzięki za opis , ja też się boję, że zmieni dźwięk CA na trochę rotelowy, czyli jest moc ale w dole. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi "trochę rotelowy" bo moc raczej przekazuje w całym zakresie. wiadomo że najbardziej jej potrzeba na dole - patrz dalej:

ważne, że jest wydajny prądowo - moc dobrze reaguje na zmianę impedancji kolumn. to akurat nie moje bo nie dysponuje sprzętem pomiarowym ale z recenzji, np. w audio.

ważne też, że ma niską czułość na wejściu, jeżeli preamp nie wzmacnia trudno go przesterować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...