Skocz do zawartości

Dobry zestaw stereo na lata - prośba o pomoc


Pablo78

Recommended Posts

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Czy to GS- 460 Bernard ? Trzymaj to chłopie.

Tak. Tylko że GE-431 wcześniejsza wersja, ale wyglądają tak samo i nie wiem czym się różnią. Tu obroty się steruje ręcznie potencjometrem co jest upierdliwe i trzeba kontrolować ale trzymają.

A jak ktoś jest ciekawy jak zrobić Bernarda ze stabilizacją kwarcową obrotów albo zobaczyć gramofon z PILOTEM to zapraszam tu:

8 godzin temu, Gargan napisał:

Skoro znasz Bernarda to faktycznie lampy są dla Ciebie 😁 To ta epoka 😁

No właśnie wydaje mi się, że raczej nie. Wtedy to była epoka tranzystorów. Lampy były stosowane dużo wcześniej, a ponowna "moda" na nie jako sprzęt audiofilski przyszła później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 18:30, Gargan napisał:

Przy obecnych cenach to nawet "po prostu" słuchanie muzyki wychodzi dość drogo 😕

A to się zgadzam. Że sprzet audio tani nie jest. Aczkolwiek chińczyk tej materii weszli bardzo mocno. Te tanie chińskie wzmacniacze w klasie D sprzedaja sie swietnie.

nie jestem zwolennikiem ale na to wpływu nie mam.

Dnia 14.09.2024 o 18:30, Gargan napisał:

Zwyczajny, prosty, analogowy wzmacniacz to ponad 10k PLN ☹️ Zwyczajne słuchalne kolumny też coś koło tego ☹️ A gdzie jeszcze szukać odtwarzacza CD, żeby słuchać jak cywilizowany człowiek? Dobrze, że nie wierzę w kablarskie przesądy, bo dopiero byłoby drogo... 🤷

Myslę jednak że wzmacniacz za 10k to nie kupuje jednak każdy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A to się zgadzam. Że sprzet audio tani nie jest. Aczkolwiek chińczyk tej materii weszli bardzo mocno. Te tanie chińskie wzmacniacze w klasie D sprzedaja sie swietnie.

nie jestem zwolennikiem ale na to wpływu nie mam.

Myslę jednak że wzmacniacz za 10k to nie kupuje jednak każdy.

 

Jeśli już masz wzmacniacz za połowę tej kwoty to żeby odczuć różnicę musisz pójść ponad 10k - normalna kolej rzeczy 🤷

Chińczycy mają inny gust estetyczny. Nie wiem czy chcę codzienne słuchać ich pomysłu na dźwięk 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gargan napisał:

Jeśli już masz wzmacniacz za połowę tej kwoty to żeby odczuć różnicę musisz pójść ponad 10k - normalna kolej rzeczy 🤷

Chińczycy mają inny gust estetyczny. Nie wiem czy chcę codzienne słuchać ich pomysłu na dźwięk 🤔

A tak. To akurat prawda. Chcesz przeskoki trzeba dokładać. Mozna jeszcze polować na uzywane :) Ja tak długo robiłem.

16 minut temu, Gargan napisał:

Chińczycy mają inny gust estetyczny. Nie wiem czy chcę codzienne słuchać ich pomysłu na dźwięk 🤔

Mówisz o dzwieku?

Nie wiem czy to kwestia gustu. Robią urządzenia tanie na podzespołach jakie są wówczas dostepne a chca aby w badaniach lab ich urzadzenia wypadły swietnie. Wysoki Sinad brak zniekształcen. Myslisz ze nie wiedza o forum ASR :)

Gusta to chyba nie.

Maja inne urzadzenia jak Xindak chociazby nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pablo78 napisał:

Hejka, niestety przestrzeliłem okrutnie z możliwościami finansowymi i założyłem początkowo swój budżet dość optymistycznie 😕Przeliczyłem siły (a raczej środki) na zamiary i finalnie kupiłem zestaw Yamaha R-N800a z kolumnami HECO Aurora 700. NIe miałem możliwości odsłuchu tych kolumn, ale obejrzałem mnóstwo testów, porównań i recenzji i uznałem, że na początek będą dla mnie OK (przypominam - przesiadam się z głośnika mono BT). Ampli też mi bardzo odpowiada. Akurat miałem okazję go posłuchać w sklepie, co prawda na kolumnach o niebo lepszych, niemniej na tych też zagra z pewnością zacnie :) No i cena za całość - 1600 euro akurat zamknęła mi budżet.  Czekam teraz na dostawę i nie powiem, jaram się :) Przy okazji dzięki wszystkim za polecajki i opinie :408_beers:

Miłego słuchania w takim razie, całkiem przyjemny zestaw :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pablo78 napisał:

Hejka, niestety przestrzeliłem okrutnie z możliwościami finansowymi i założyłem początkowo swój budżet dość optymistycznie 😕Przeliczyłem siły (a raczej środki) na zamiary i finalnie kupiłem zestaw Yamaha R-N800a z kolumnami HECO Aurora 700. NIe miałem możliwości odsłuchu tych kolumn, ale obejrzałem mnóstwo testów, porównań i recenzji i uznałem, że na początek będą dla mnie OK (przypominam - przesiadam się z głośnika mono BT). Ampli też mi bardzo odpowiada. Akurat miałem okazję go posłuchać w sklepie, co prawda na kolumnach o niebo lepszych, niemniej na tych też zagra z pewnością zacnie :) No i cena za całość - 1600 euro akurat zamknęła mi budżet.  Czekam teraz na dostawę i nie powiem, jaram się :) Przy okazji dzięki wszystkim za polecajki i opinie :408_beers:

Połączenie poprzedniego modelu R-N803d z Aurorami 700 to swego czasu był absolutny bestseller w swojej klasie więc na pewno będziesz zadowolony. Ten zestaw zawsze można sprzedać w ciemno bez stresu, że wróci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...