Skocz do zawartości

Philips 55oled707/12 + soundbar jbl bar 800 opóźnienie dzwieku


Meciek

Recommended Posts

Witam. Od ponad roku posiadam telewizor philipsa 55oled707/12, mam do niego podłaczone xboxa series s oraz playstation 5. Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem soundbar jbl 800 który podobno obsługuje dolby atmos. Wszystko mam podlączone przez hdmi gdzie wszystkie porty obsługują ARC i jeden ARC/EARC, problem w tym że mam opóźnienia dzwieku na wszystkim co jest podłączone przez HDMI. Znalazłem w ustawieniach tv opcje "format wyjscia audio" który był ustawiony na wielokanałowy, po zmianie na wielokanałowy (obejscie) opóźnienie dźwieku znika, ale tracę możliwość właczenia dolby atmos na ps5 i xboxie, na wyświetlaczu soundbara pojawia sie wtedy napisa "PCM" a zaraz po tym dolby surround.

Czy jest jakas opcja aby uzyskac ten dolby atmos przez HDMI bez opóźnien?

IMG-20240901-WA0001.jpg

IMG-20240901-WA0003.jpg

1725610357681.jpg

1725610357287.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadzam się ze to podpucha, ale zastanawia mnie czy w ogóle da się to ustawić zeby nie lagowalo dźwięku. Jak wlaczam coś prosto z aplikacji z tv np apple tv to wyświetla się ten magiczny znaczek dolby atmos na tv i soundbarze. Jak grałem na ps5 w grę ktora obsługuje dolby atmos to zauważyłem że przynajmniej dla mnie głośniki lepiej brzmiały bez atmosa tz bass z automatu był ustawiony mocniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...