Skocz do zawartości

Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master na systemie 5.1


Gas

Recommended Posts

1 godzinę temu, Butler napisał:

Amazon FireStick...

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Amazon FireStick...

Mówisz o czymś takim? 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/blu-ray-dvd-nagrywarki/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacz-multimedialny-4k-amazon-fire-tv-stick-2nd-generation-czarny

Wyczytałem, że przez adapter można podłączyć dysk USB. Czy według Ciebie Kodi  plik MKV z pen'a odtworzy w gęstym formacie? (serwer nie wchodzi w rachubę 🙂

Edytowano przez Gas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gas napisał:

Wyczytałem, że przez adapter można podłączyć dysk USB. Czy według Ciebie Kodi  plik MKV z pen'a odtworzy w gęstym formacie? (serwer nie wchodzi w rachubę 🙂

Otworzy z i TrueHD i DTS-HD (w obu przypadkach passthrough). Czy z pendrive - nie wiem bo tutaj może być zbyt wolno.... ale komputer podłączony w domu do sieci chyba masz? 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczcie proszę "lajkonikowi"🤦

OK, szukam Max'a 2nd gen takie coś? Zakładając, że uda mi się podłączyć do niego pen'a po przejściówce usb i całość wpięta po hdmi do tv. Jak z tego wyciągnę dźwięk kablowo do ampli? 

W nawiązaniu do pytania @PanKlor - mam kompa i sieć wifi w domu.

Jak mając: Am.F.St. Max'a, kompa w sieci wifi, amplituner denon avr 4310, tv Sony KD-75xh9096 połączyć to w całości, żeby móc oglądać filmy z plików mkv w D. TrueHD czy DTS HD? Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gas napisał:

OK, szukam Max'a 2nd gen takie coś?

Tak. Trochę podrożał ja płaciłem coś 260 u nas na allegro. 

9 minut temu, Gas napisał:

Jak mając: Am.F.St. Max'a, kompa w sieci wifi, amplituner denon avr 4310, tv Sony KD-75xh9096 połączyć to w całości, żeby móc oglądać filmy z plików mkv w D. TrueHD czy DTS HD? Dziękuję 

Wpinasz FireSticka do Denona. Jedyna opcja, żeby mieć gęste ścieżki. Minus jest taki, że nie dostaniesz 4k/HDR/itp. Jak podłączysz Firesticka do TV to będziesz miał 4k itp. ale nie dostaniesz dźwięku HD (brak eARC). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na promki, jak Ci się nie spieszy to jest szansa że nawet stówkę zaoszczędzisz.

26 minut temu, Gas napisał:

Jak mając: Am.F.St. Max'a, kompa w sieci wifi, amplituner denon avr 4310, tv Sony KD-75xh9096 połączyć to w całości, żeby móc oglądać filmy z plików mkv w D. TrueHD czy DTS HD? Dziękuję

Na kompie instalujesz PLEX serwer. Konfigurujesz tam udostępnienie filmów itd. Na Sticku PLEX apke i po zalogowaniu będziesz miał dostęp do swoich filmów w sieci domowej. Zamiast PLEX może być też Emby albo Jellyfin. Jak byś miał amplituner i TV z eARC to Sticka moglbys podpiąć pod TV. Ale masz zwykle ARC wiec zwrotnie TrueHD i DTS-HD nie ruszy w takim secie. Player musisz podpiąć pod wejście ampli.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jak byś miał amplituner i TV z eARC to Sticka moglbys podpiąć pod TV. Ale masz zwykle ARC wiec zwrotnie TrueHD i DTS-HD nie ruszy w takim secie. Player musisz podpiąć pod wejście ampli.

To, że mam w telewizorze eArc coś zmieni w tej kwestii?

Tak myślałem, że sticka do tv (drugiego wejścia HDMI) a eArc'em wypuścić sygnał audio do ampli (aż wstydzę się, że to piszę, bo to dla Was chleb powszedni a dla mnie nowości 🤦😁)

Mam jeszcze coś takiego ekstraktor unnlink

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gas napisał:

To, że mam w telewizorze eArc coś zmieni w tej kwestii?

 

Nie bo amplituner go nie ma. 

 

3 minuty temu, Gas napisał:

Mam jeszcze coś takiego ekstraktor unnlink

Jest szansa, że zadziała. Firesticka wpinasz w HDMI-in, audio do Denona, video do TV. Ustawiasz go w tryb passthrough/by pass (tutaj zgaduje ale od tego bym zaczął).. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie totalnego laika/niedowiarka:

jak mam kompa z plex jako serwer i na AFS Max apkę plex to przez sieć wifi będę mógł odtworzyć na telewizorze film MKV z np. TrueHD?  Tak bez kabla HDMI (komp -> tv)? 😲  ...teraz możecie śmiać się 😉

Dziękuję 

Edytowano przez Gas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gas napisał:

jak mam kompa z plex jako serwer i na AFS Max apkę plex to przez sieć wifi będę mógł odtworzyć na telewizorze film MKV z np. TrueHD?  Tak bez kabla HDMI (komp -> tv)? 😲  ...teraz możecie śmiać się 😉

Dziękuję 

Tak, zakladajac ze masz odpowiednio szybka siec. Co więcej jak sobie to pokonfigurujesz odpowiednio to będziesz mógł sobie te filmy oglądać nawet poza domem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, miał ktoś do czynienia z Canton smart connect 5.1?

https://s4home.pl/kino-domowe/canton-smart-connect-51-ap-20.html?srsltid=AfmBOooczFAQDZdOhHmnPqyWVbtuHzWQuno952cBdtCALjojIKFNpPtX

Czy on działa jako pre amp 5.1 z dts hd /dolby MA), a dokładnie czy puszcza po wyjściach analogowych (5.1 RCA sygnał PCM ze źródła z dts hd) czy to ma tylko jakiś upmixer ? Mam takiego dinozaura amplituner (w b. dobrej kondycji) bez hdmi (i nowoczesnych kodeków) ale z 7.1 multichannel in (także w trybie bypass) i zastanawiałem się czy ten canton nie dostarczył by mu zdekodowany dts-hd (DD-MA)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...