Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu amplituner + zestaw 5.1


Mzimu

Recommended Posts

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A kto to mówił i gdzie?

https://forum.audio.com.pl/topic/81347-monitory-w-przedziale-1200-6200zł-moje-wrażenia-z-odsłuchu-ośmiu-modeli-część-2/

W tym wątku przy Audio Saxo 5

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Możesz pokazać tą szafkę?

 

IMG_2227.JPG

5 minut temu, Mzimu napisał:

Wysokość tej szafko-wnęki ma 34,5 cm

Edytowano przez Mzimu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mzimu napisał:

No wiem ze względu na głośnik wysokotonowy.

To nie ma nic do rzeczy. Po prostu wysokość podaje się azwyczaj do kopułki głośnika wysokotonowego. Będziesz miał masę odbić od tej szafki. Dodatkowo dźwięk będzie Ci pełzał po podłodze zamiast wprost do Ciebie. Jak już wymyślisz tam jakieś głośniki to umieść je tak, żeby nie były wciśnięte w głąb oraz żeby były skierowane możliwie do góry, w stronę słuchacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

To nie ma nic do rzeczy. Po prostu wysokość podaje się azwyczaj do kopułki głośnika wysokotonowego. Będziesz miał masę odbić od tej szafki. Dodatkowo dźwięk będzie Ci pełzał po podłodze zamiast wprost do Ciebie. Jak już wymyślisz tam jakieś głośniki to umieść je tak, żeby nie były wciśnięte w głąb oraz żeby były skierowane możliwie do góry, w stronę słuchacza. 

A czy takie załatwiłyby przynajmniej częściowo sprawę?

SVS.jpg

Przed chwilą, Mzimu napisał:

A czy takie załatwiłyby przynajmniej częściowo sprawę?

SVS.jpg

Sorry, wychodzi brak wiedzy. To głośniki efektowe do atmos...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nie są zbyt skuteczne, za to teoretycznie schodzą do tych ~50 Hz. Stereo pewnie bym na tym nie słuchał ale w takich podbramkowych sytuacjach do kina można by zaryzykować jeżeli będziesz miał możliwość zwrotu. Tak czy inaczej konieczny subwoofer. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

I tak i nie. Nie są zbyt skuteczne, za to teoretycznie schodzą do tych ~50 Hz. Stereo pewnie bym na tym nie słuchał ale w takich podbramkowych sytuacjach do kina można by zaryzykować jeżeli będziesz miał możliwość zwrotu. Tak czy inaczej konieczny subwoofer. 

Wolałbym jednak nie ryzykować. Juz lepiej pewnie zastosować tego typu podstawki:

podstawki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem problem. Wiem, że kolumny powinny byś wolnostojące w przestrzeni i być na odpowiedniej wysokości. Zastanawiam się tylko czy w sytuacji, kiedy mam jeszcze z tyłu kolumny na ścianie, to czy one nie będa mogły pełnić czasami, albo częściej kolumn stereo do słuchania muzyki jeśli okaże się, że będą miały lepsze warunki z racji umiejscowienia (wolna przestrzeń + odpowiednia wysokość). Chciałbym podkreślić jeszcze raz, że nie jestem audiofilem, który musi w spokoju usiąść w środku sceny i delektować się każdym dźwiękiem. Dla mnie musi być poprawnie, a juz na pewno będzie lepiej niż jest teraz, nawet z tymi głośnikami przy podłodze (obecne technicsy też tam stoją a muzycznie dla mnie tragedii nie ma). Z nowymi kilka klas wyższymi modelami może byc kilka razy lepiej choć zdaję sobie sprawę, że w przypadku takiego ich postawienia nie wykorzystam w pełni ich walorów.

Bardzo proszę o propozycje kolumn, których pochyła/skośna/trapezowa konstrukcja (podobna jak wspomniane wyżej surroundy svs) nie będzie przeszkadzała w odsłuchu muzyki w stereo. W sensie taka, która zachowała odpowiednie pasmo i dysponuje odpowiednim zapasem mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mzimu napisał:

Ok, Ipomis fajnie testuje sprzety.

22 godziny temu, Mzimu napisał:

Wysokość tej szafko-wnęki ma 34,5 cm

Wow toż to przy ziemi. tu nei ma mowy o jakim kolwiek stereo.

21 godzin temu, Mzimu napisał:

A czy takie załatwiłyby przynajmniej częściowo sprawę?

nie

Ale na ten moment jeśli nic nie wymyślisz to powiem Ci szczerze. Wybór? Nie ma znaczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...