Skocz do zawartości

B&W DM605s2


amatorkina

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, chciałbym się przywitać na wstępie👋
 

A więc tak mam możliwość kupna wspomnianych wyżej kolumn w bardzo dobrych pieniądzach. Stan techniczny jest idealny, brak uszkodzeń, wszystko gra jak należy. Kolumny posiada mojego kolegi kolega który użytkuje ich w stereo w pokoju 30m2. To chyba wystarczy na ich temat.

Teraz tak, ja mam 16m2 pokój w prostokącie i chciałbym owe kolumny wykorzystać do kina jako frontowe kolumny które posiadają od razu subwoofery dzięki czemu nie musiałbym kupować subwoofera( -ów ). Czy zda to egzamin jaki sobie wymyśliłem? Bo szczerze mówiąc toza cenę tych kolumn nie kupię dwuch kolumn plus osobno subwooferów. 
 

Jak Państwo się na taki pomysł zaopatrują? Będzie to grało jak należy? Czy raczej nic tonie da i będzie to grało mizernie? mieszkam w bloku i na amplitunerze Denon 4310 nie przekraczam -35db poziomu wysterowania przy cherlawych kolumnach jakiejś firmy Energy

 

Będę wdzięczny za odpowiedź w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amatorkina napisał:

Teraz tak, ja mam 16m2 pokój w prostokącie i chciałbym owe kolumny wykorzystać do kina jako frontowe kolumny które posiadają od razu subwoofery dzięki czemu nie musiałbym kupować subwoofera( -ów ). Czy zda to egzamin jaki sobie wymyśliłem? Bo szczerze mówiąc toza cenę tych kolumn nie kupię dwuch kolumn plus osobno subwooferów. 

Z pewnością zagrają lepiej niż to co masz. Czy zastąpią subwoofer w kinie - niekoniecznie. Kwestia oczekiwań i skali porównawczej. Warto też mieć z tyłu głowy aspekt modów pomieszczenia/systemu korekcji. Jak się okaże, że dudni albo zupełnie nie ma basu a Ty masz Denona z jakimś archaicznym Audyssey to może się okazać, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemem będzie przeniesienie tego zestawu na drugą ścianę pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Jak się okaże, że dudni albo zupełnie nie ma basu

Mam panele akustyczne znanej firmy i nie jest tak źle, dla mnie akustyka ogarnięta😉

 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Ty masz Denona z jakimś archaicznym Audyssey

I w czym tu problem? Bo nie rozumiem? Gra bardzo dobrze i mi to wystarczy. Jeszcze nigdy nie korzystałem  z kalibracji, wystarczy mi ustawienie częstotliwości, odległość i to wszystko, tak jak kiedyś to się robiło w amplitunerach bez korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amatorkina napisał:

Mam panele akustyczne znanej firmy i nie jest tak źle, dla mnie akustyka ogarnięta😉

Panele akustyczne aby działały w zakresie niskich częstotliwości to muszą mieć z 50cm grubości albo i lepiej.

2 minuty temu, amatorkina napisał:

I w czym tu problem? Bo nie rozumiem?

Może się okazać, że umieszczenie źródła niskich częstotliwości w konkretnym miejscu bedzie problematyczne do ogarnięcia bez takiego systemu. Poczytaj czym są mody pomieszczenia w zakresie niskich tonów. Nie mówię że tak będzie ale jak będzie ciagnacy, buczący bas albo nie bedxie go wcale to przyczyny należy szukać w tym zakresie. Zakładam że kolumny o których mówisz są sprawne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...