Skocz do zawartości

B&W DM605s2


amatorkina

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, chciałbym się przywitać na wstępie👋
 

A więc tak mam możliwość kupna wspomnianych wyżej kolumn w bardzo dobrych pieniądzach. Stan techniczny jest idealny, brak uszkodzeń, wszystko gra jak należy. Kolumny posiada mojego kolegi kolega który użytkuje ich w stereo w pokoju 30m2. To chyba wystarczy na ich temat.

Teraz tak, ja mam 16m2 pokój w prostokącie i chciałbym owe kolumny wykorzystać do kina jako frontowe kolumny które posiadają od razu subwoofery dzięki czemu nie musiałbym kupować subwoofera( -ów ). Czy zda to egzamin jaki sobie wymyśliłem? Bo szczerze mówiąc toza cenę tych kolumn nie kupię dwuch kolumn plus osobno subwooferów. 
 

Jak Państwo się na taki pomysł zaopatrują? Będzie to grało jak należy? Czy raczej nic tonie da i będzie to grało mizernie? mieszkam w bloku i na amplitunerze Denon 4310 nie przekraczam -35db poziomu wysterowania przy cherlawych kolumnach jakiejś firmy Energy

 

Będę wdzięczny za odpowiedź w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amatorkina napisał:

Teraz tak, ja mam 16m2 pokój w prostokącie i chciałbym owe kolumny wykorzystać do kina jako frontowe kolumny które posiadają od razu subwoofery dzięki czemu nie musiałbym kupować subwoofera( -ów ). Czy zda to egzamin jaki sobie wymyśliłem? Bo szczerze mówiąc toza cenę tych kolumn nie kupię dwuch kolumn plus osobno subwooferów. 

Z pewnością zagrają lepiej niż to co masz. Czy zastąpią subwoofer w kinie - niekoniecznie. Kwestia oczekiwań i skali porównawczej. Warto też mieć z tyłu głowy aspekt modów pomieszczenia/systemu korekcji. Jak się okaże, że dudni albo zupełnie nie ma basu a Ty masz Denona z jakimś archaicznym Audyssey to może się okazać, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemem będzie przeniesienie tego zestawu na drugą ścianę pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Jak się okaże, że dudni albo zupełnie nie ma basu

Mam panele akustyczne znanej firmy i nie jest tak źle, dla mnie akustyka ogarnięta😉

 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Ty masz Denona z jakimś archaicznym Audyssey

I w czym tu problem? Bo nie rozumiem? Gra bardzo dobrze i mi to wystarczy. Jeszcze nigdy nie korzystałem  z kalibracji, wystarczy mi ustawienie częstotliwości, odległość i to wszystko, tak jak kiedyś to się robiło w amplitunerach bez korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amatorkina napisał:

Mam panele akustyczne znanej firmy i nie jest tak źle, dla mnie akustyka ogarnięta😉

Panele akustyczne aby działały w zakresie niskich częstotliwości to muszą mieć z 50cm grubości albo i lepiej.

2 minuty temu, amatorkina napisał:

I w czym tu problem? Bo nie rozumiem?

Może się okazać, że umieszczenie źródła niskich częstotliwości w konkretnym miejscu bedzie problematyczne do ogarnięcia bez takiego systemu. Poczytaj czym są mody pomieszczenia w zakresie niskich tonów. Nie mówię że tak będzie ale jak będzie ciagnacy, buczący bas albo nie bedxie go wcale to przyczyny należy szukać w tym zakresie. Zakładam że kolumny o których mówisz są sprawne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amatorkina napisał:

Jeśli wolno spytać dlaczego? Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie 😉

 

Bo nie dysponują ani takim zejściem ani mocą (chociaż przy otwartej obudowie te 130W ciągłej mocy to nie jakiś dramat), żeby to uczynić. Producent też nie chwali się maksymalnym SPL tych aktywnych zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest wyznacznik dla którego te kolumny z subwooferami się nie nadają? 
 

Dobre🤪

2 godziny temu, PanKlor napisał:

ani takim zejściem

23-25 hz to mało😳 dobre🤣

 

2 godziny temu, PanKlor napisał:

ani mocą

130w wystarczy w zupełności z jednego subwoofera na 16 m2 a pamiętajmy że są dwa😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, amatorkina napisał:

23-25 hz to mało😳 dobre🤣

No suby kinowe schodzą poniżej 20 Hz... nawet takie małe i nie kinowe jak SVS SB1000 zejdą poniżej. 

 

45 minut temu, amatorkina napisał:

130w wystarczy w zupełności z jednego subwoofera na 16 m2 a pamiętajmy że są dwa😉

Ale mocy mają 130W dalej.... a nie 2x130W. Jak nie słyszałeś mocnego suba z dobrym zejściem to nie masz porównania i tyle. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. 

45 minut temu, amatorkina napisał:

Rozumiem że to jest wyznacznik dla którego te kolumny z subwooferami się nie nadają? 

Nie napisałem, że te kolumny się nie nadają... @Piotr Sonido napisał, że nie zastąpią subwoofera. I z tym się w 100% zgadzam. 

 

Ale jak się upierasz przy swoim to pojedź, kup a potem wrzuć wykres gdzie pokażesz jak od tych 25Hz do 80Hz masz te płaskie 100dB (+/-10).  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Ale mocy mają 130W dalej.... a nie 2x130W. Jak nie słyszałeś mocnego suba z dobrym zejściem to nie masz porównania i tyle. Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Słyszałem 150 watowego Eltaxa Atomic A-15 w 30m2 ze skosami to aż dech zapierało, a klatkę piersiową gniotło

Tylko zapomniałeś kolego że każda kolumna ma suba po 130 watt to tak samo jak by wstawić dwa suby po 130 watt😉 te dane wyżej tyczą się jednej sztuki

7 minut temu, PanKlor napisał:

poniżej 20 Hz

Mnie to nie jara 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amatorkina napisał:

Słyszałem 150 watowego Eltaxa Atomic A-15 w 30m2 ze skosami to aż dech zapierało, a klatkę piersiową gniotło

To pora poćwiczyć 😂Mam w pokoju ~30 metrów 2 subwoofery o łącznej mocy lekko ponad 1kW. Fakt, że konstrukcje zamknięte potrzebują więcej mocy ale dalej myślę, że spokojnie poradzą sobie z takim eltaxem.... 

 

5 minut temu, amatorkina napisał:

Tylko zapomniałeś kolego że każda kolumna ma suba po 130 watt

Nie zapomniałem - w specyfikacji jest napisane 130W max ciągłej mocy. Rzadko kiedy się zdarza, żeby producenci w specyfikacji nie chwalili się gdyby mogli napisać 2x tyle.... A producent mimo takiej super specyfikacji nie napisał ile hałasu ten zestaw potrafi wyprodukować.... 

6 minut temu, amatorkina napisał:

Mnie to nie jara 

To jest najlepszy argument w tej dyskusji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amatorkina napisał:

jest napisane 91 db ale nie tyczy się to sekcji średnio-wysokotonowej ale całości... chyba😂

Jest napisane 91 dB w 2 miejscach... w jednym jako czułość zestawu głośnikowego a w drugim jako odstęp sygnału od szumu wzmacniacza. Nie ma nic wspólnego z tym o czym napisałem.... 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

To po co ta cała dyskusja? 

Ja nie dyskutuję tylko pytam czy to warte jest wydania 1500 zł mając dwie kolumny plus subwoofery wbudowane! 

3 minuty temu, PanKlor napisał:

W kinie popcorn drogi, wolę u siebie.... a i Dolby Vision też jest. 😂

Zależy dla kogo ale siedzenia D-Box i to co się słyszy i widzi w tej sali to jest coś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, amatorkina napisał:

Ja nie dyskutuję tylko pytam czy to warte jest wydania 1500 zł mając dwie kolumny plus subwoofery wbudowane! 

To Ci napisaliśmy na początku, że to pewnie lepsze kolumny niż to co masz ale nie zastąpią subwoofera. Czy warto wydać 1500 PLN to już zależy od Ciebie. Są tacy którzy tyle zarobią w godzinę a są i tacy którzy pracują na to 2 tygodnie... dla każdego z nas te 1500 PLN ma inną wartość. 

 

5 minut temu, amatorkina napisał:

Zależy dla kogo ale siedzenia D-Box i to co się słyszy i widzi w tej sali to jest coś

Już dobrze dobrze... nikt Cie nie atakuje. Lubisz chodzić do kina to sobie chodź. Dla mnie możliwość pójścia do kina nie oznacza, że będe udawał, że w kinie domowym dobry subwoofer albo 2 nie mają znaczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...