Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do 3000-4000zł.


apococito

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

dopiero oswajam się z całą audio-nomenklaturą, dlatego z góry przepraszam za ewentualne błędy. 

Szukam sprzętu stereo (amplituner + 2 głośniki), który spełni następujące wymagania:

- podłączenie okurzonego gramofonu i posłuchanie winyli, które przynajmniej z 10 lat nie były na szpuli (przedwzmacniacz wchodzi oczywiście w grę),

- słuchamy z żoną dużo muzyki ze spotify (wygoda), więc skłaniam się do amplitunera z możliwością podłączenia się na stałe do sieci wi-fi,

- audio będzie w salonie ok. 30m2, nie w centralnej części,

- nie przewiduję tworzenia pełnoprawnego kina domowego z głośnikami 5.1 itd., raczej zostałbym w stereo z głośnikami w miarę małymi gabarytami (prawdopodobnie podstawkowe, bo przy małych dzieciach boje się o kolumnowe),

- do ampli chciałbym podłączyć tv i konsolę PS5.

Na razie wyszedłem z założenia, że chciałbym więcej wydać na amplituner i dokupię jakieś używane głośniki z zamiarem wymiany za jakiś czas na coś nowego/lepszego. 

Pierwszy wybór amplitunera padł na Denon DRA-900H, głównie ze względu na sieciowe bajery. Nic tańszego nie znalazłem. Ma wystarczającą ilość złączy hdmi więc dla mnie najprostsze rozwiązanie.

Od razu zaznaczę - nie oczekuję niewiadomo jakich cudów, póki co słuchamy muzyki na głośnikach z tv, więc cokolwiek wybiorę to będzie lepiej :) Jednocześnie nie chcę bez sensu wydać pieniędzy więc jestem otwarty na opinie i wskazówki za czym się rozejrzeć i ewentualnie jakie głośniki będą w miarę grały.

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...