Skocz do zawartości

Komputer jako źródło dzwięku, jaka karta?


Recommended Posts

Witam,
niebawem zagoszczą u mnie kolumny dali 850 i wzmacniacz pioneer A-50, zastanawiam się nad komputerem jako źródłem, domyślam się, że "integra" będzie słabym ogniwem tego zestawu, tak więc zastanawiam się nad zakupem czegoś więcej, i tu moje pytanie, jaka karta dźwiękowa będzie "wystarczająca"? Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? Powiedzmy że budżet to =/- 500 zł, ale nie jest to sztywna granica.

Pozdrawiam
Gościu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dzięki. Tak, miałem na myśli wewnętrzną kartę, nie zależy mi na tym aby karta była "dobra" do słuchawek, chodzi mi tylko o w.w. zestaw stereo. Wnioskując po recenzji AIM będzie chyba lepszym wyborem, nie wiem jak bardzo różnią się STX i STXA, Gdyby ktoś mógł mi troszkę rozjaśnić temat, byłbym bardzo wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że w lepszych kartach dźwiękowych wewnętrznych i zewnętrznych ostatnimi czasy zazwyczaj jest osobne wyjście dla słuchawek i liniowe. Ma to otyle sens że wyjście słuchawkowe musi odpowiadać innym parametrom. Dlatego tego typu bardziej zaawansowane karty wyposaża się w wzmacniacze słuchawkowe. Wyjścia liniowe takich kart zapewniają dźwięk o niższych zniekształceniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam.nie chce zakładać osobnego wątku aby zaśmiecać forum. Mam małe pytanko.
Posiadam kartę do komputera aim sc8000, komputer podpięty do as1000 Yamaha, problem polega na tym, że nie mogę dobrać odtwarzacza muzycznego w sensie dźwięku. Jak korektor w tych które mam, jest na zero to dźwięk jest nijaki, z kolei jak podbije jakiś zakres, to znowusz dźwięk zaczyna tak jakby falowac, jest jakiś znieksztalcony.
Jaki polecilibyscie odtwarzacz muzyczny, chodzi mi głównie o stereo, odtwarzajacy różne rodzaje plików, formatów muzycznych.
Dodam, że karta spisuje się rewelacyjnie jeśli chodzi np.o słuchanie radia z internetu, no a muzyki z płyt CD, czy zapisanej na dysku nie mogę okiełznać.
Polecicie coś godnego uwagi (foobar, winap, aimp, wmplayer mam, ale nie mogę ogarnąć korektora, nie chodzi mi o jakieś drastyczne i mocne podbicia zakresów, poprostu chciałbym aby grało to szczegółowo, dynamicznie bez żadnych zniekształceń )
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witay Moby... a więc tak, z ustawieniami FlexBass nie robie nic, głośniki w ustawieniach mam w aim sc na duże, basu jest dość, chodzi mi o reszte pasma.

karta gra wyśmienicie jeśli chodzi o np. radio, tylko troszke poprawiłem w korektorze aim niektóre pasma ale problem pojawia się dopiero przy płytach cd, czy w muzyce z dysku, za diabła nie moge ogarnąć kerekcji w tych moich programach muzycznych, więc bezapelacyjnie winę ponoszą właśnie owe odtwarzacze.

nie wiem, może jest jakiś odtwarzacz w sieci do pobrania, który choć troszeczkę przypomina audiofilski. jak wspomniałem nie chce już jakiegoś świszczenia wysokich itd. ale fajnie byłoby gdyby grało to detaliczniej, tak z wykopem i ze szczegółami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz korekcji w oprogramowaniu karty dźwiękowej to daruj już sobie korekcję w programie odtwarzającym lub odwrotnie. Na próbe włacz FlexBass z ustawieniem 120 Hz.
Spróbuj ściągnąć program AIMP i wypróbuj jak będzie odtwarzał Pliki i CD.
Ustaw głośność w systemie na maksimum.
Wyłącz funkcje Virtual 7.1
Ilość głośników 2
Wyjście cyfrowe wyłączone.
Karaoke/Magic Voice wyłącz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co do karty to jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Asusa Xonar Essence ST i mogę go ze spokojnym sumieniem polecić. Używam go właście jako DACa ze wzmacniaczem Asgard do HD600 itp. ST i bodaj drugi STX różnią się tylko interfejsem (o ile pamiętam PCI lub PCIE). Od razu polecam zamówić do niego LME49720 (są drugie droższe, ale różnica w brzmieniu, bo miałem okazję włożyć, to jeśli jest to symboliczna wg. mnie) i w ten sposób wyprzedza w graniu Meridiana czy Modi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...