Reply to this topicStart new topic
> Scalenie Sprzętu
TheWalus
post 5.10.2016, 18:56
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 920

Witam icon_smile.gif Proszę was forumowiczów o pomoc . Otóż posiadam dwa zestawy kolumn
1.Unitra PW 3015 Stereo + 2 Głośniki 3 drożne Skart 2x100w , max 130w 8ohm.
2.Sony MHC-GT111 wraz z głośnikami ( niby pisze że 2x200w 6ohm , , ale nie wydaje mi się że az tyle może mieć , zważywszy nawet na jego wagę .)

Chciał bym oba zestawy jakoś ze sobą scalić , złączyć . Czytałem coś o podłączeniu pod dwa wyjścia w komputerze , bądź podłączenie pod rozdzielacz jack-jack , i wtedy dopiero do urządzenia z którego odtwarzana jest muzyka . Nie chciał bym się w to bawić ale oba zestawy się uzupełniają , i chciał bym posłuchać jak grają razem :)Skarty mają ładny bass ( chociaż tak jest u mnie ) zaś Sony basu posiadają mniej . Jak i wieża , tak i końcówka posiada wyjście bodajże 2RCA , tzw chinch . Jak to razem złączyć ?

I teraz pytanie numer dwa icon_smile.gif
Chciał bym te zestawy umieścić w pokoju o wymiarach 6,5x3.5m . Kolumny stały by na podłodze na 4 narożnikach , zaś końcówki w jednym z narożników, przy komputerze. Z moich obliczeń wyszło mi że najdłuższy z kabli będzie miał około 10m przy średnicy 1.5mm czystej miedzi.
Czy to nie za duża odległość ? Jak by inaczej umieścić kolumny wraz z Końcówkami ? Z góry dziękuje za odpowiedzi , nie jestem jakimś znawcą w tym temacie icon_smile.gif
Pozdrawiam , Adrian
Go to the top of the page

+Quote Post
RoRo
post 5.10.2016, 21:24
Post #2

Moderator

Grupa: Moderator
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299

Stereo to 2 kolumny, nie 4...
Poza kolumny nie powinny stać w narożnikach.

Żeby wejść dźwiękiem - to muszą być wejścia (wzmacniacz Unitry ma takie, a czy wieża SONY ma np. AUX lub inne wejście?), bo same wyjścia nie pomogą.
Jeżeli wieżyczka SONY ma jakieś wejście (2 cinche) i koniecznie chcesz tak podłączyć (niezależnie od tego czy według mnie to ma sens, bo to Twój sprzęt i zrobisz co zechcesz)

Jak już się uprzesz i w obu sprzętach masz wejścia, to faktycznie rozgałęziacz z 2 cinchy na4 cinche może załatwić sprawę.
Albo a komputera na wzmacniacz, ze wzmacniacza wyjście REC-OUT na wejście SONY i możesz próbować co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam
PS. Jest to "rzeźbienie" wg mnie bez sensu, ale jak się uprzesz to wiesz co sprawdzić i co zrobić (jak się da...).

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post
jacek75
post 6.10.2016, 07:40
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

CYTAT(TheWalus @ 5.10.2016, 18:56 ) *
Z moich obliczeń wyszło mi że najdłuższy z kabli będzie miał około 10m przy średnicy 1.5mm czystej miedzi.
Czy to nie za duża odległość ?

10 metrowy kabel to akurat nie problem w Twoim planie...bo 4 kolumny, nawet takie same to jest problem, tu są różne itd.

+Quote Post
TheWalus
post 6.10.2016, 09:46
Post #4

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 920

Wieża ma wejście 2xRCA , jest używana przeze mnie cały czas pod tv, lub odtwarzaniem muzyki .
Nie chodzi mi o podłączenie 4 kolumn pod jeden ze wzmacniaczy tylko żeby podłączyć oby dwa zestawy jakoś razem pod jedno wyjście . Np pod Jack przy tv/komputer , i czy by to w ogóle funkcjonowało .
Jeżeli nie będzie takiej możliwości sprzedam unitre wraz z kolumnami i zakupię jakiś sub aktywny do wypełnienia bassem :/

+Quote Post
RoRo
post 6.10.2016, 14:06
Post #5

Moderator

Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299

Sprawdziłeś to, o czym napisałem w poprzednim poście
"Albo a komputera na wzmacniacz, ze wzmacniacza wyjście REC-OUT na wejście SONY i możesz próbować co z tego wyjdzie."

A pomysł z subem (i sprzedażą jednego zestawu) może być najlepszy!

Pozdrawiam

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.12.2016, 05:21
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!