Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Jako audiofil pełnymi uszami zwracam uwagę na podobieństwa i różnice w temacie Live versus reprodukcja brzmienia w moim saloniku. Ile mogę „chodzę” na koncerty. Z prądem i bez prądu. Często używam zatyczki ochronne/nie stopery. Mam dwa komplety.  Czy używacie zatyczki? Jakie są Wasze doświadczenia/obserwacje/odczucia?    
    • Błąd softu, nie ma co sie nad tym rozwodzić. Atmos w amplitunerach będzie aktywny wyłącznie jak skonfigurujemy w systemie głośniki Atmos. Czy to upfiring czy fizyczne, bez różnicy. W przeciwnym wypadku będzie to niemożliwe. Wyjątkiem są systemy symulujące jak np. Denon-Marantz Height Virtualization. Być może Sony też posiada taki virtualizer, nie wiem, nie wnikałem w to nigdy. Ale generalnie bez podłączonych głośników warstwy górnej dźwięk obiektowy nie istnieje.
    • @Butler - dziękuję za ciekawy wpis! Miło się czytało     W przeciwieństwie do: Dzieciaku - dlatego z Tobą jak zwykle nie da się dyskutować, na choćby przynajmniej normalnym poziomie. Dlatego omijam Cię z daleka, i wyciągasz sobie jakieś wnioski. Mój dzieciak 7 letni przynosi takie odzywki ze szkoły. A Ty ile masz lat?
    • Dokładnie tak. EARC jest konieczny tylko jeśli zamierzasz pod TV podłączać sprzęt który oferuje bezstratny dźwiek TrueHD lub DTS-HD MA. Do takich można zaliczyć konsole PS5/XBOX, oraz wszelkiej maści playery/odtwarzacze potrafiące odczytać ścieżki lossless. Korzystając z samego TV nie masz dostępnych tych formatów, wszystkie serwisy VOD oraz TV bez problemu uciągnie zwykłe ARC. Druga sprawa to sens eARC w belce. Nawet jak masz peryferia j.w. podłączone pod TV, to i tak nie odczujesz różnicy. A dźwięk i tak będzie bo z automatu w locie będzie przekształcany w kompatybilne z sounbarem AC3.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...