Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Witam.  Przedwczoraj stalem sie posiadaczem tutulowego wzmacniacza. Podlaczylem to pod tv samsung s90c. Skonfigurowalem caly uklad glosnikow poprzez menu, ktore wyswietlilo mi sie na tv. Chcialbym jeszcze troche podlubac w tych ustawiniach i powiem szczerze, ze nie mam pojecia jak do tego wrocic. Klikam na pilocie "main" i pozniej "option" lub "setup "i nic sie niedzieje. Walcze juz kikanascie minut i nic. Ktos pomoze ? help...  
    • Czytam internet i bardzo wiele osób porusza problem z CEC i Shield na LG Evo C2/C3. Niektórym pomogło update firmware na TV, innymi nie. C4 jest nowe więc nie ma wiele informacji, ale zakładam że to ten sam problem. Firmware uaktualniłem i nic to nie zmieniło. Generalnie CEC jako taki w telewizorze działa, bo Apple TV obsługuje go bez problemu - pilotem od Apple mogę TV włączyć, wyłączyć, ustawić głośność, wszystko śmiga. Tyko Shield zachowuje się tak jakby CEC nie było. To dzisiaj. Bo wczoraj jakimś cudem dało się pilotem od Shield chociaż włączyć i wyłączyć telewizor, sterowanie głośnością nie działało. A dzisiaj nic.    
    • Używając złotej łopaty, odkopię ten wątek. Chyba warto. Wydawałoby się, że Wasze doświadczenia są nieco inne niż moje. Od tygodnia posiadam HTR-1000CD V.3 i napęd potrafi być bardzo głośny. Na tyle głośny, że jest to naprawdę rozpraszające. Mam w takich chwilach wrażenie, że płyta CD za chwilę wyleci z warczącego odtwarzacza i rykoszetując o ściany, utnie mi głowę. Nie przesadzam. W wielu przypadkach napęd działa cicho, niemalże bezszelestnie, niestety czasami podczas odtwarzania muzyki dochodzą mnie dźwięki rodem z walki Terminatora z Robocopem. Przykładowo płyta DJ Krusha, którą posiadam od roku 1997 (niezbyt porysowana) powoduje (?) odlatywanie Tagi w kosmos. Natomiast Mastodon zakupiony w tym roku odtwarza się bez żadnych problemów. Napisałem w tej sprawie do Tagi, pracownik odpowiedział, że napęd stosowany w tym i innych modelach jest niezawodny i generuje dobry dźwięk. Pracownik napisał także, że głośne działanie odtwarzacza jest normalne i jest spowodowane niewielkimi rozmiarami obudowy, co ogranicza możliwość odizolowania napędu i jego stabilizacji. Okazało się, że jest zależność między poziomem głośności działania odtwarzacza, a stanem płyty (jej wycentrowaniem, zużyciem etc.). Wpływ na hałaśliwą pracę może mieć także stopień rozgrzania silnika poruszającego ramieniem lasera, jak i położeniem samego ramienia.  Oczywiście jest możliwość wyregulowania układu napędu w serwisie, ale cudów nie należy się spodziewać. Piszę o tym wszystkim, bo być może zajrzy tu jeszcze kiedyś jakiś aktualny lub przyszły użytkownik Tagi HTR-1000CD i sprawa się nieco wyjaśni, jeżeli będzie szukał informacji o głośności napędu w tym sprzęcie.
    • Mam C1 i nie mam większych problemów z cec. Podłączony do x3800h. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...