Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Kraft

KEF R3 - test

A ja czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że wszystkich inżynierów projektujących kolumny należy wyrzucić na zbity pysk. Ludzie z KEF-a, Bowersa, Dali, Dynaudio, wszyscy powinni zrobić wypad na zieloną trawkę, bo guzik wiedzą o prawach fizyki i akustyki. Przecież jakby wiedzieli choć połowę tego co Ty, to nie zawalaliby rynku tak beznadziejnymi produktami, jak to według Ciebie czynią. Aż dziw bierze, że nie chcą się trochę dokształcić. Szkoda gadać:(
  3. izapat

KEF R3 - test

Wszystkie kolumny mają swój charakter,który można dopasować do wzmacniacza,lub na odwrót.Za dużo wykresów , cyferek i szlaczków.W każdym pokoju kolumna zabrzmi inaczej.Wiadomo że trzeba posłuchać samemu u siebie.Uważam że forum jest po to,by się dzielić wrażeniami z odsłuchów i naprowadzić ewentualnie na jakiś trop.
  4. Yamaha jest to dynamiczne brzmienie z nieco mocniej wyeksponowaną górą pasma. W muzyce klasycznej się sprawdzi ale trzeba pamiętać o dobraniu ciepłej brzmiących kolumn
  5. Jeśli bierzesz pod uwagę monitory to onkyo 686/696 lub Yamaha rxv685 będzie optymalnym wyborem. Bronze 2, Focal Chorus 706 lub Klipsch r51m to detaliczniejsze brzmienie, które świetnie sprawdzi się w połączeniu z nieco cieplejszym Onkyo. Z Yamahą warto połączyć Indiana Line Tesi 261 lub Pylon Opal monitor. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.
  6. No napisałem przecież, nie umiem tego lepiej wyjaśnić ale po prostu dźwięk wydaje się wyższej klasy. Na aukcjach znalazłem wersje vdh the wind mk2 za 700zł 2x2m trochę drogo a poza tym nie wiem czy to to samo co mk1. Nabijasz się?
  7. Kolego @Marekcki model as 501 nie jest jakiś top. Lepszy jest as 700 lub 701. Musisz się zastanowić czy chcesz marnej jakości dac i wzmacniacz czy lepszy wyższy model bez daca i dokupić za około 1000 zł dużo lepszy dac. Ale as 700 używany model bez daca kosztuje około 800 zł. Do tego dac Nostromo Wolf 2 nowy za około 1000 zł i masz super brzmiący zestaw w tym budżecie. Z bardzo dobrym daciem. To oczywiście Twój wybór i Twoje pieniądze. Ja osobiście nie schodziłbym poniżej modelu 700 / 701. Relacja cen as 700 (już nie produkowany) nowy kosztował około 2200 zł, używany około 800 zł. As 701 nowy około 2400 zł używany około 1700 zł. As 501 nowy około 1800 zł używany około 1000 zł. Zachęcam Cię do zakupu nowego wzmacniacza. Za jakiś czas może jak będziesz chciał coś z wyższej półki sprzedasz ze stratą 700 - 1000 zł. Następny wzmacniacz kup też koniecznie nowy. Pozdrawiam
  8. Pylon Audio to rewelacyjny stosunek jakości do ceny więc jest to duża zaletą ale faktyczni3 nie trzeba zamykać się na jedną firmę i najlepiej posłuchać kilku propozycji.
  9. Jeśli masz ogromne pomieszczenie to Stx może się sprawdzić, w przeciwnym wypadku nie wykorzystasz ich potencjału. Jeśli lubisz czystość brzmienia to w tej kwocie Taga Harmony będzie najsensowniejszym wyborem.
  10. Marantz brzmi dynamiczniej względem Denona, który nieco ociepli przekaż i będziesz mógł poczuć mocniejszy dół. Nie zgodziłbym się, że brzmienie będzie zamulone, jeśli lubisz mocniejszy bas to denon powinien przypaść Ci do gustu. Jeśli cenisz sobie kontrolę i szybkość dźwięku to Marantz 6006 będzie lepszy. Oba wzmacniacze posiadają wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy i są porównywalnej jakości.
  11. Karol64208

KEF R3 - test

zadałem pytanie, "zakres 45Hz do 110Hz różnica ponad 13dB, czy przeliczysz to na Waty? " proszę o podanie cyferek a później przełóż to na akustykę. Następnie proszę o merytoryczną dyskusję na argumenty, moje znacie. Mnie nie interesuję kto co robi i jak o kim pisze. Czytając niektórych dochodzę do wniosku że wszystkich naukowców i prawa fizyki należy wyrzucić do kosza, a może wtedy będziemy latać bez skrzydeł.
  12. Najlepsza opcja. Jeśli chcesz być zadowolony i cieszyć się dźwiękiem o wysokiej jakości to warto wstrzymać się z zakupem i odłożyć trochę pieniędzy. Mimo wszystko zachecam do umówienia się na odsłuch w jakimś salonie i proponuję nie czytać za dużo na temat danego sprzętu, ponieważ później staramy sobie wmówić, że słyszymy to co przeczytaliśmy.
  13. Test przeprowadziłem szybko i do tego w małym pokoju. Myślę, że testy na docelowym pomierzeniu mogą pokazać przewagę M2 nad M1 A dla pewności, jak będę miał chwilę to zobaczę zwrotnice czy są oryginalne.
  14. Q21

Prośba o poradę

Dlatego zawsze warto udać się do salonu, w którym masz duży wybór i nie ograniczasz się wyłącznie do urządzeń jednego dystrybutora. Denon jest to dobra marka mająca wiele udanych konstrukcji ale w Twoim przypadku faktycznie Marantz + Pylon Audio Pearl 25 powinny zagrać lepiej, przestrzenniej i swobodniej niż miniwieża czy amplituner kina. Alternatywą może być Yamaha a-s501 w połączeniu z Melodika BL40 mkIII. Zyskasz na dynamice oraz potężniejszym basie względem pierwszego zestawienia. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny lub umówienia się na odsłuch.
  15. Today
  16. jeżeli weźmiemy pod uwagę że hałas emitowany przez rzutnik to głównie wysokie i średnie częstotliwości to rzeczywiście MDF powinien wystarczyć, wtedy do maksymalizacji efektu wystarczy pianka akustyczna, zwykła dźwiękochłonna. Upewnij się tylko, że podwieszenie projektora jest jakoś wibroizolowane żeby drganiowo przenosiło się jak najmniej, na konstrukcję sufitu. Proponuję też użyć raczej normalnej płaskiej pianki, nie wycinanej w jakieś piramidki itd. Będzie więcej materiału, działa lepiej. Nie podoba mi się też trochę ten wlot zimnego powietrza... to potencjalna dziura, każda tego typu mocno osłabia izolację.
  17. To niby konkurent. Ale moim zdaniem ten Pioneer gra po prostu płasko. a Z yamahy mimo że to podstawowy model coś lepiej da się wyciągnąć.
  18. Polecam Panasonica albo LG. Raz że czytają wszystko to dwa wspierają włąsnie USB. Sony też byłby ok ale tu USB już różnie. Super lasery i trwałe urzadzenia. Podobnie Pioneer. Takie komba to LG i Panas.
  19. yyy no właśnie. Ma słabszy dźwięk. Jest słabszy mocowo. Nie schodzi tak nisko. nie ma takiej dynamiki.
  20. Po prostu wyjście audio cyfrowe jest tak słabe że DAC cudu tu nie zrobi. Częsty przypadek. nie szukał bym tu sensacji
  21. Jeśli 50% muyka to Jamo odpada na starcie. Pearl 25 a Heco 700 to niebo a ziemia. Sorki ziemia a niebo. Żeby było wiadomo które to które. Heco albo promocyjne obecnie Monitor audio Bronze 6. Pozdrawiam
  22. Dziwne. O ile 1ki także uwielbiam o tyle dwójki grają po prostu dźwiękiem bardziej swobodnym. Więcej basu tak. Ale tam dźwięk bardziej odrywał się od kolumn.
  23. W Polsce też była swego czasu promka na T531. Więc ta z Amazon nie jest niczym wyjątkowym. Na pewno nie aby wodzić się na pokuszenie. Tak taki amplituner ma realnie około 40W na kanał. I jest to tylko. Względem tego jak producenci prześcigają się w podawanych mocach na naklejkach na amplitunerze to jest to jednak "tylko".
  24. @Nowy123 napisz coś więcej jak grają.
  25. Tak piszę na forum stereo będąc laikiem bo wiem, że odsłuch w markecie mało mi powie a ludzie pracujący tam naciągną mnie na cokolwiek. Gdzie indziej mam zapytać jak nie tutaj? Doszedłem do wniosku, że odłożę jeszcze pieniążka i kupię dobre stereo z amplitunerem. Dzięki
  26. Ja bym powiedział że obecnie wiele wzmacniaczy impulsowych gra ze zbyt złagodzoną górą i wymaga kolumn o wyrazistej górze. Q5pro jest pod tym względem neutralny. Wzmacniacze tego typu są dość często wrażliwe na wpływ kabli głośnikowych. To raczej do wielu tanich wzmacniaczy w klasie AB nie pasowały te Cantony z powodu ich suchego dźwięku w górnym zakresie.
  1. Załaduj więcej aktywności

• Dzisiejsze posty

• Wszystkie kolumny mają swój charakter,który można dopasować do wzmacniacza,lub na odwrót.Za dużo wykresów , cyferek i szlaczków.W każdym pokoju kolumna zabrzmi inaczej.Wiadomo że trzeba posłuchać samemu u siebie.Uważam że forum jest po to,by się dzielić wrażeniami z odsłuchów i naprowadzić ewentualnie na jakiś trop.
    • Yamaha jest to dynamiczne brzmienie z nieco mocniej wyeksponowaną górą pasma. W muzyce klasycznej się sprawdzi ale trzeba pamiętać o dobraniu ciepłej brzmiących kolumn 
    • Jeśli bierzesz pod uwagę monitory to onkyo 686/696 lub Yamaha rxv685 będzie optymalnym wyborem. Bronze 2, Focal Chorus 706 lub Klipsch r51m to detaliczniejsze brzmienie, które świetnie sprawdzi się w połączeniu z nieco cieplejszym Onkyo. Z Yamahą warto połączyć Indiana Line Tesi 261 lub Pylon Opal monitor. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.
    • No napisałem przecież, nie umiem tego lepiej wyjaśnić ale po prostu dźwięk wydaje się wyższej klasy. Na aukcjach znalazłem wersje vdh the wind mk2 za 700zł 2x2m trochę drogo a poza tym nie wiem czy to to samo co mk1.  Nabijasz się?
    • Kolego @Marekcki   model as 501 nie jest jakiś top. Lepszy jest as 700 lub 701. Musisz się zastanowić czy chcesz marnej jakości dac i wzmacniacz czy lepszy wyższy model bez daca i dokupić za około 1000 zł dużo lepszy dac. Ale as 700 używany model bez daca kosztuje około 800 zł. Do tego dac Nostromo Wolf 2 nowy za około 1000 zł i masz super brzmiący zestaw w tym budżecie. Z bardzo dobrym daciem.  To oczywiście Twój wybór i Twoje pieniądze. Ja osobiście nie schodziłbym poniżej modelu 700 / 701. Relacja cen as 700 (już nie produkowany) nowy kosztował około 2200 zł, używany około 800 zł. As 701 nowy około 2400 zł używany około 1700 zł. As 501 nowy około 1800 zł używany około 1000 zł.  Zachęcam Cię do zakupu nowego wzmacniacza. Za jakiś czas może jak będziesz chciał coś z wyższej półki sprzedasz ze stratą 700 - 1000 zł. Następny wzmacniacz kup też koniecznie nowy.  Pozdrawiam   
    • Pylon Audio to rewelacyjny stosunek jakości do ceny więc jest to duża zaletą ale faktyczni3 nie trzeba zamykać się na jedną firmę i najlepiej posłuchać kilku propozycji.
    • Jeśli masz ogromne pomieszczenie to Stx może się sprawdzić, w przeciwnym wypadku nie wykorzystasz ich potencjału. Jeśli lubisz czystość brzmienia to w tej kwocie Taga Harmony będzie najsensowniejszym wyborem.
    • Marantz brzmi dynamiczniej względem Denona, który nieco ociepli przekaż i będziesz mógł poczuć mocniejszy dół. Nie zgodziłbym się, że brzmienie będzie zamulone, jeśli lubisz mocniejszy bas to denon powinien przypaść Ci do gustu. Jeśli cenisz sobie kontrolę i szybkość dźwięku to Marantz 6006 będzie lepszy. Oba wzmacniacze posiadają wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy i są porównywalnej jakości.   
    • zadałem pytanie, "zakres 45Hz do 110Hz różnica ponad 13dB, czy przeliczysz to na Waty? " proszę o podanie cyferek a później przełóż to na akustykę. Następnie proszę o merytoryczną dyskusję na argumenty, moje znacie. Mnie nie interesuję kto co robi i jak o kim pisze. Czytając niektórych dochodzę do wniosku że wszystkich naukowców i prawa fizyki należy wyrzucić do kosza, a może wtedy będziemy latać bez skrzydeł.
    • Najlepsza opcja. Jeśli chcesz być zadowolony i cieszyć się dźwiękiem o wysokiej jakości to warto wstrzymać się z zakupem i odłożyć trochę pieniędzy. Mimo wszystko zachecam do umówienia się na odsłuch w jakimś salonie i proponuję nie czytać za dużo na temat danego sprzętu, ponieważ później staramy sobie wmówić, że słyszymy to co przeczytaliśmy. 
    • Test przeprowadziłem szybko i do tego w małym pokoju. Myślę, że testy na docelowym pomierzeniu mogą pokazać przewagę M2 nad M1  A dla pewności, jak będę miał chwilę to zobaczę zwrotnice czy są oryginalne. 
    • Dlatego zawsze warto udać się do salonu, w którym masz duży wybór i nie ograniczasz się wyłącznie do urządzeń jednego dystrybutora. Denon jest to dobra marka mająca wiele udanych konstrukcji ale w Twoim przypadku faktycznie Marantz + Pylon Audio Pearl 25 powinny zagrać lepiej, przestrzenniej i swobodniej niż miniwieża czy amplituner kina.  Alternatywą może być Yamaha a-s501 w połączeniu z Melodika BL40 mkIII. Zyskasz na dynamice oraz potężniejszym basie względem pierwszego zestawienia. Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny lub umówienia się na odsłuch.
    • jeżeli weźmiemy pod uwagę że hałas emitowany przez rzutnik to głównie wysokie i średnie częstotliwości to rzeczywiście MDF powinien wystarczyć, wtedy do maksymalizacji efektu wystarczy pianka akustyczna, zwykła dźwiękochłonna. Upewnij się tylko, że podwieszenie projektora jest jakoś wibroizolowane żeby drganiowo przenosiło się jak najmniej, na konstrukcję sufitu. Proponuję też użyć raczej normalnej płaskiej pianki, nie wycinanej w jakieś piramidki itd. Będzie więcej materiału, działa lepiej. Nie podoba mi się też trochę ten wlot zimnego powietrza... to potencjalna dziura, każda tego typu mocno osłabia izolację.
    • To niby konkurent. Ale moim zdaniem ten Pioneer gra po prostu płasko. a Z yamahy mimo że to podstawowy model coś lepiej da się wyciągnąć.
    • Polecam Panasonica albo LG. Raz że czytają wszystko to dwa wspierają włąsnie USB. Sony też byłby ok ale tu USB już różnie. Super lasery i trwałe urzadzenia. Podobnie Pioneer. Takie komba to LG i Panas.
  • Dzisiejsze tematy

• Utwórz nowe...