Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. TV to samsung ue50ru7402, a myślę dokupić kino domowe SONY BDV-E6100. Jak wszystko będzie grało to ok. Bo czytałem właśnie, że niektórzy podpinaja jeszcze dodatkowo dekoder z kinem optykiem i chce wybrac odpowiednie podlaczenie aby dzialalo bez zbednych kabli, typu dekoder do tv i jeszcze do kina a w razie potrzeby potem przepinac kabel. Bo jaki jest cel podłączania dekodera dodatkowo optykiem do kina skoro juz idzie kabel hdmi z dekodera do tv, a potem z tv poprzez arc idzie do kina. TV z dekodera np nc+ nie nadaje chyba w takich formatach, zeby jeszcze dodatkowo to optykiem podpinac
  3. Witam to mój pierwszy post tutaj, więc proszę o trochę wyrozumiałości w związku z ograniczonym budżetem pomyślałem o rynku wtórnym i znalazłem takie kolumny, czy będą współgrały ze tym sprzętem? i które z którym? ONKYO TX-8150 - YAMAHA R-N602 Monitor Audio Bronze BX6 Heco music style 500 Pylon Audio Pearl 25 źródło muzyki 60% YouTube, radio 5%, 35% inne, -również w wyższej rozdzielczości rodzaje to house, muzyka rozrywkowa/współczesna Pink Floyd AC/DC, Rock, raczej nie bardzo szybki pokój ok 19m2 , prostokąt odległość od głośników 2.5m (wysokość trójkąta) rozstaw kolumn 3.2m
  4. A czy myślicie, że Onkyo TX8390 juz się pojawi i również będzie dostępny w cenach Black Friday'owych. Ewentualnie Yamaha 803 i do tego sensowne kolumny?
  5. Super, czekam na wsparcie AirPlay 2, tylko tego mi w tych głośnikach brakowało. Szkoda, że trzeba czekać do przyszłego roku.
  6. . Zestaw zawiera: -Głośniki K2 POWER 165 KRX2 – 2 szt -Głośniki K2 POWER 165 KR2 – 2 szt -Wzmacniacz JL AUDIO XD400/4 -Zwrotnice w piance – 4 szt (brak jednej śrubki) -Tweater – 4 szt Zestaw został zdemontowany z samochodu, dlatego zwrotnice znajdują się w piance. Jeden z głośników jest uszkodzony – cewka do przezwojenia. Pozostała część sprzętu 100% sprawna. Sprzęt nosi ślady użytkowania. Cena : 2 000 zł ( do delikatnej negocjacji ) Zapraszam do kontaktu 730-790-471
  7. Robiąc to zdjęcie siedzę na kanapie i nic więcej nie ma na tej ścianie prócz kanapy, po prawej na ścianie stół + 4 krzesła. Więc już wiesz co gdzie i jak. Dodatkowo tez mam kable melodika mdsc2525.
  8. Today
  9. Kolego @GameOverX to jest forum, a nie telefoniczny dyżur eksperta. Chcesz podjąć decyzje zakupowe, to przygotuj się do tego: a) poprzez odpowiednio wcześniejsze przygotowanie zapytania na forum b) poprzez przejrzenie dotychczasowych tematów, gdzie takie zagadnienia były poruszane przynajmniej dziesiątki razy. W każdym razie "wkładanie" w tor audio TV to nie jest dobry pomysł i należy to rozwiązanie pominąć, jeżeli tylko jest taka możliwość. Nota bene nawet nie podałeś o jakim TV mowa. O "kinie", jakie bierzesz pod uwagę, również ani słowa
  10. Ja mam dt 880od jakiś 6lat.q Teraz koło 7 stów. Bardzo fajne. Dobra szczegółowość. Może troszkę skromne w basie ale mi pasuje. Słucham dużo metalu na nich i nie kłują. Niesamowicie wygodne!! Mogę godzinami siedzieć w nich. Wykonanie też dobre. Ale są otwarte jeśli to problem.
  11. Jam mam TX-8250, więc sekcja audio podobna, gra to w pokoju 20m z Heco Aurora 700 i na brak basu nie narzekam. Głośniki mają czym oddychać, tz. ustawione odpowiednio. Może akustyka u Ciebie kuleje i stąd te problemy.
  12. Ja miałem sound magic E10. Teraz 100 zł. Gra spoko jak w tej cenie. Aluminiowe, futerał. Kabel trochę cienki ale mi 4 lata wytrzymały.
  13. Witam. Odgrzeję troszkę kotleta i zadam pytanie tutaj żeby nowego tematu nie zakładać. Posiadam wspomniany onkyo TX-8270 dzisiaj zakupiony do kolumn dali zensor 7. Pokój 25 m2 bas ustawiony na +10 i jestem bardzo zniesmaczony brakiem tego basu. Ktoś z was posiada może taki zestaw i może się odnieść do kwestii basu? Aż mam ochotę iść jutro oddać ten amplituner ponieważ mam wrażenie że mój stary pioneer vsx-417 lepiej wydobywał z tych głośników dół.
  14. Miałem kiedyś Yamahę i w kinie naprawdę fajnie grała. Ale, jak napisał kolega Karo, warto samemu posłuchać. A jako lekturę uzupełniającą można poszukać instrukcji do tych sprzętów w necie, aby z grusza zorientować się w ich możliwościach. Gdyż są to już jednak leciwe sprzęty.
  15. Myślę, że lepiej będzie podpiąć wszystko pod amplituner ( bo o takim kinie mowa?). ARC ma ograniczenie jeśli chodzi o przesył formatów dużej gęstości (DDTrueHD czy DTS HD-MA), przesyła jedynie DD i DTS w postaci podstawowej ( nie wiem jak sprawa się ma z DD+). A TV póki co nadaje w DD i zdarza DD+, no i oczywiście stereo (mpeg). Przy podłączeniu do amplitunera jesteś w stanie w pełni wykorzystać jego potencjał. Oczywiście nie zawsze trzeba włączać ampli aby oglądać materiał ze źródeł do niego podłączonych, jeśli ma funkcję HDMI PassThrough to umożliwa przesył obrazu i dźwięku ze źródła do TV w trybie Standby.
  16. Witam chciałem dopytać czy znalazł Pan jednak rozwiązanie czy nie??? Bo siedzę cały dzień i szukam tego rozwiązania!(
  17. Tutaj porownanie trzech amplitunerow z nowym Denon DRA-800H: I tutaj w tym porownaniu Piotrka jest informacja, ze do rocka moze sie sprawdzic i co opinia to inne zdanie.
  18. Wielkie dzięki za obszerną wypowiedź.
  19. Polecam poczytać może warto coś innego ??🙂 A tanio Bronze 6 to ja mam na sprzedaż 🙂
  20. Seba3002 czyli jak dobrze zrozumiałem Ty masz cyrusa one i on ma możliwość pracy jako końcówka mocy dzięki czemu możesz sterować głośność całego sprzętu przy kinie za pomocą jednego pilota - od TV. Biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi, powinienem wybierać wzmacniacz pomiędzy: cyrus, atoll, marantz, Xindak 6950. Wolałbym wzmacniacz niż końcówkę mocy ponieważ do słuchania muzyki włączałbym tylko wzmacniacz. Czyli z tego zestawienia tylko cyrus da mi możliwość pracy jako końcówka mocy? Zaintreresował mnie również marantz z dobrym rabatem 🙂🙂 ale jeżeli nie ma możliwości pracy jako końcówka mocy sterowana głośnością z pilota tv to odpada. Chyba że się mylę.🙂 Jaka jest różnica między cyrus one, cyrus one hd, cyrus one cast. P.S. Bardzo dziękuję za dotuchczasowe Wasze opinie🙂
  21. Najlepiej to podjedź, obejrzyj i posłuchaj obu zestawów. Jeśli któryś będzie odpowiadał Ci to kup go. Podobny zestaw Yamahy miał szwagier. Dźwiękowo rewelacyjny nie był, ale jeśli nie ma się dużych wymagań to można być zadowolonym.
  22. Odpowie ktos ktory zestaw lepszy i czy nadaje sie?
  23. W okolicach 3K szlo by cos znalezc, ale tylko z monitorami lub ewentualne bez odtwarzacza cd. O jakosc dzwieku mozesz byc spokojny bo w porownaniu do Twojej obecnej wiezy bedzie lepiej. Czytajac na co tu napisales to np. zestawy Yamahy z monitorami powinny w zupelnoci Ci wystarczyc do naglosnienia pomieszczenia. Wystarczy zadbac o dobre kable glosnikowe i przewod RCA w przpadku odtwarzacza cd (polaczenie cd ze wzmacniaczem). Albo cos takiego Polk Audio z Marantz: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARANTZ/MINI_SYSTEMY_AUDIO_-_MELODY/MELODY___SIGNATURE_S20E
  24. Hej. Pioneer A 676 może Ci się spodobać. To granie pełne po cieplejszej stronie z dużą ilością niskich tonów. Musisz tylko wiedzieć o tym , że ten wzmacniacz nie jest zbytnio rozdzielczy. Niskie tony są mocne, ale niezbyt dobrze kontrolowane, bardziej pulchne. Więc jeżeli Twoje kolumny mają rozdzielczość na całkiem dobrym poziomie i w miarę szybki kontrolowany bas to może się zgrać dobrze. Jakbyś mógł dołożyć kilka stów to możesz upolować wyższy model tj. Pioneer A 757, A777. Jeszcze lepsze granie w pewnych aspektach i wydajność prądowa. Kolejny wzmacniacz, który również gra ciepło, dosyć "analogową" barwą jak na tranzystor to Harman Kardon 665/665 Vxi. Ciepłe granie z ładną barwą to również stary NAD 3020. To zupełnie inne granie niż nowsze NAD'y. Tylko , że tutaj nie wiem jakie masz pomieszczenie i czy prawidłowo napędzi Twoje kolumny bo akurat ten model bardzo mocny nie jest, ale jak nieduże pomieszczenie i nie szalejesz z głośnością to również dobra opcja, czym bardziej , że Twoje kolumny mają wysoką skuteczność. Trochę większą moc ma model NAD 3240 PE, na którego też, a nawet i bardziej można polować. Barwowo one grają bardzo podobnie, a ten drugi ma mocniejsze niskie tony. Do wyboru , do koloru Tego Denona o którym piszesz nie miałem to się nie wypowiem. Pamiętaj , że przy zakupie leciwych wzmacniaczy jest ważne , aby były zdrowe na oryginalnych podzespołach. Oczywiście odsłuch ze swoimi paczkami przed zakupem mocno wskazany, więc warto szukać sprzętu w swojej okolicy.
  25. Witam. Zamierzam dziś jechać wybrać kino domowe i tak się zastanawiam czy te połączenie będzie ok, aby ze wszystkich sprzętów oraz zwykłej tv z anteny naziemnej dźwięk szedł na głośniki z kina. DVD, dekoder i konsole podłączam kablami hdmi do tv, a kino domowe podłączam pod hdmi ARC. Czy wszystko będzie dobrze grać? Czy muszę natomiast wybrać takie kino z większą ilością złącz hdmi, aby do niego podpiąć wszystkie sprzęty zamiast do tv? W ogóle czy jest jakaś różnica między takimi połączeniami? A może jeszcze inna konfiguracja będzie odpowiednia?
  26. Znalazles dwie opcje sprzedazy kolumn w Twojej okolicy to warto zadzwonic i najlepiej udac sie ze swoim wzmacniaczem na odsluch oraz przede wszystkim sprawdzic ich stan. To wszystko zalezy od stanu technicznego kolumn bo jak sam widzisz ceny ich sa rozne (niektore sa po regeneracji). W tej wielkosci pomieszczenia spokojnie wystarcza do naglosnienia (zalezy co kto lubi). A tego to raczej nikt Ci nie powie, tego dowiesz sie sam po ewentualnej regenaracji.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...