Skocz do zawartości

KrólKiczu

Uczestnik
 • Zawartość

  6 081
 • Dołączył

 • Ostatnio

O KrólKiczu

 • Urodziny 21.10.1977

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lublin

Ostatnio na profilu byli

27 377 wyświetleń profilu
 1. Jak mawiał mój serdeczny kolega "pierdolicie Hipolicie"
 2. Ale lepsze bo droższe? Lepsze bo angielskie czy lepsze bo mi się bardziej podoba 😉. I w sumie gaszenie zapału początkujących audiofili uważam za bardzo pożądaną rzecz. Gdybym spotkał kiedyś na swojej drodze kogoś kto by przyhamował ten zapał, oszczędziłbym sobie wielu rozczarowań a i pewnie niepotrzebnie wydanych pieniędzy 🙂. Jeśli zaś chodzi o forum ... nie przejmuj się. Od lat padają teksty, że forum umiera, że brak ciekawych wpisów, że odchodzą zasłużeni a jak widać forum nadal ma się dobrze i co więcej praktycznie w ogóle się nie zmienia 🙂.
 3. Nie wiem czy prawdziwe czy nie. Jeszcze 3 lata temu, większość z nas, także tutaj, chciała pomagać Ukraińcom. Dziś sytuacja się odmienia i ta sama większość utyskuje, że Ukraińcy zabierają nam miejsca u lekarzy czy nawet 500 +, które można by przecież rozdać rodzimym nierobom. W każdym razie teksty takie jak te, szanownego audiofila Adama, są bardzo słabe i moim zdaniem ocierają się o brak tolerancji dla innych narodowości. Weź tylko pod uwagę fakt, drogi Adasiu, że gdyby nie Ci ludzie ze wschodu, to Twoje wzmacniacze dojeżdżały by do Ciebie dużo później bo prac takich jak kurier czy magazynier, w większości firm, Polacy nie chcą się już podejmować.
 4. Prowadziłeś jakieś badania pod tym kątem Witoldzie?
 5. A kurier ze wschodu różni się czym od tych np ze Szczecinka?
 6. Jeszcze inni Yarisa, który wśród aut jest tym czym ATC SCM 7 wśród monitorów 🤪
 7. Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej. Pierwszą niepokojącą rzeczą było zwolnienie kierownika ich salonu w Warszawie. Generalnie firma przedziwna. Pracownicy najwyższy światowy poziom a właściciele... tutaj trochę słabiej.
 8. Czytają barwne opisy Adama, można pomyśleć, że niektóre wzmacniacze potrafią z tych niewielkich monitorów wyczarować iście sejsmiczny bas. Sam będąc jeszcze na początku przygody z tym hobby, wierzyłem że im droższy sprzęt, tym większe cuda usłyszę. Nie wiem, być może jestem głuchy, być może za mało wrażliwy, ale nasłuchawszy się różnych systemów - i tych droższych i tych tańszych, cudów nie doświadczyłem. Z dystansem też podchodzę do często spotykanych na forum stwierdzeń, że jakiś sprzęt wciągnął inny nosem, bądź pokazał mu miejsce w szeregu. To że mi podoba się coś bardziej a coś mniej, nie oznacza od razu, że gra to gorzej czy lepiej. Audiofile często w swoich poetyckich opisach używają sformułowań typu "barwa, wybrzmienia, naturalność, Neutralność" i jeszcze wiele innych. Pytałem niejednokrotnie skąd u licha wiedzą jak powinien brzmieć ten czy tamten instrument albo jak powinien brzmieć głos danego wokalisty. Odpowiedzi nie dostałem. Podsumowują. Drogi autorze postu. Jeśli masz możliwość, wypożycz sprzęt który Cię interesuje, posłuchaj na spokojnie, nie podpalaj się i na samym końcu zadecyduj czy nie lepiej przeznaczyć ciężko zarobione pieniądze na fajne wakacje z bliskimi 😉. Pozdrawiam.
 9. Chwileczkę. Czyli uważasz, że popełnianie zestawien, jakie robi forumowe kolega @kaczadupa, gdzie do niedrogich atc scm7 podpina elektronikę wielokrotnie droższą niz same kolumny - jako przyklad podam tucane czy nową dzielonkę cyrusa - uważasz za nierozsądne?
 10. Co znaczy "lepsze"? Lepiej zbudowane? Grające "lepszym" dźwiękiem? Jeśli ta druga odpowiedź - co to jest ten lepszy dźwięk?
 11. Najważniejsze, żeby było drogo i żeby rasowi audiofile powiedzieli "tak, Twój system ma prawo grać". Reszta jest nieistotna.
 12. Zdaję się, że autor tematu nie logował się na forum od ponad roku 🙂.
×
×
 • Utwórz nowe...