Skocz do zawartości

slaw0001

Uczestnik
 • Zawartość

  382
 • Dołączył

 • Ostatnio

O slaw0001

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Dolnyśląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W przypadku użycia DL z NAD C658, to jak zrobisz pomiary to DL przeliczy i wytworzy filtry dążące do krzywej NADa, tak? Sorry za pytanie, ale wyobraźnia nie jest moja najmocniejsza stroną. 😄
 2. No cóż pozostaje samemu sprawdzić jak to jest, Byłem nawet już w tej sprawie w salonie, ale mi póki co odradzili ze względu na jeszcze nie dopracowane oprogramowanie. DL jest ponoć w pełne wersji już w cenie wzmaka, ale też ma być jakaś poprawka pod koniec lutego właśnie dla Arcama. Taka sytuacja. "Software rules"
 3. no i jest... http://highfidelity.pl/@main-3651&lang= Swego czasu miałeś na stanie NAD C658, ale chyba nie doczekałeś się aktualizacji DL czy jednak się mylę coś z tym próbowałeś?
 4. Arcam SA30 - od 16 lutego będzie dostępny test na High Fidelity. Zobaczymy co media na to.
 5. Tak, to niestety już wiem i w związku z tym pytanie czy licencja może byc odsprzedawana? Nie znalazłem info na ten temat. Z drugiej strony chodzi o przetestowanie możliwości tych urzadzeń bez DL bo z góry zakładam, że z DL może byc tylko lepiej 😉
 6. Szacun! Choć tytuł zachęca, to jednak dalszy ciąg tekstu utwierdził mnie w przekonaniu, że ja jednak musze poszukiwać gotowych rozwiązań. Zastanawiałem się co zmieniać czy wzmaka czy kolumny, ale chyba zacznę od wypożyczenia NADa C658 lub ewentualnie Arcam-a SA30 i pójść w tym kierunku. Użycie DL wydaje sie ekstytujace.
 7. No tak. Kable to najprostszy sposób żeby zaistnieć. Jeżeli komuś naprawde zależy na wiedzy forumowiczów zalecam lekture archwum tego forum. Jest wiel watków okołkablowych.
 8. To tylko słuchawki! Niskie tony są trudne do wytłumienia i im więcej ich będziesz słyszał tym więcej będą słyszeć sąsiedzi. Taka karma
 9. Reasumują to jednak nie jest takie oczywiste co jest wżniejsze. Oczywiscie układ idelny to pasować wszystko na raz, ale ilość opcji może powalić najwytrwalszego. Przeważa chyba jednak opinia, że powinno sie jednak zaczynać od kolumn. Owszem, ale elektronika jednak też. Moje doświadczenie z modyfikacją NAD356 alaMuda pokazały mi, że elektronika też w tym aspekcie może bardzo duzo zmienić. Utwierdziły mnie też w tym odsłuchy w domu wzmaka Creeka A50 a później również A100, pokazując ile jeszcz mogę wyciągnąc z moich małolitrażowych Saxo 40. Defacto przy w miarę wyrównanym poziomie elektroniki i głościków wybór co zmieniami jest czysto subiektywny, oczywiście moim "obiektywnym" zdaniem . No i z elektroniką łatwiejsza jest logisytyka. Natomiast to co jeszcze przemawia za MiniDSP to możliwośc ciagłego eksperymentowania w poszukiwaniu tego jedynego Świętego Audiofilowego Grala. Swoją droga czy może ktoś już słuchał nowego Arcam SA30 z DL na pokladzie?
 10. Pytanie do użytkowników MiniDSP z DL. Czy jest ktoś komu się ten system nie sprawdził i generalnie go nie używa? W powodzi pozytywnym wrażeń poszukję tych negatywnych, bo bardzo częśto nawięcej obiektywnych opinii wnoszą do tematu 😁 Być może zweryfikuję swoje plany i przed wymianą kolumn lub elektroniki zakupię wcześniej MiniDSP?
 11. Dzięki za wypowiedź. Niestety nie specjalny mam teraz czas w domu na przeprowadzanie odsłuchów, tak więc trzymam kciuki z Twoje w szczególności "małolitrażowe" jak Audio Physic Classic 5 i/lub classic 8. Jako ciekawostka to na innym forum Bartek Chojnacki pochwalił się, że jest już szczęśliwym posiadaczem miniDSP. Ciekawe będą jego opinie o urządzeniu.
 12. To mi się własnie podoba w Twoje "literaturze." Niedopowiedzenia. 😉 Ja niestety mniej literacko... Jestem w trochę podobnej sytuacji do Twojej. Podobny budżet i potrzeba zmian, z tym że bardziej byłem do tej pory nakierowany na elektronikę. Zadam więc pytanie pierwotne: co pierwsze wzmacniacz czy kolumny? Od razu też dopytam o dirac-a. Warto uwzględnić go w budżecie? Zmienił "jakość" słuchanej przez Ciebie muzyki?
 13. Kraf już sam fakt, że masz takie rozterki to mały sukces "strony podażowej". Wzbudzanie poczucia wdzięczności lub wręcz winny to jedna z metod doprowadzania do zakupu i branża skrupulatnie z tego korzysta. Ponadto tak często wspominasz nazwy sklepów gdzie dokonujesz odsłuchów i wypożyczeń, że za samo budowanie świadomości marki...., ale mam jakieś dziwne wrażenie, że Ty to wszystko dobrze wiesz...😉
×
×
 • Utwórz nowe...