Skocz do zawartości

slaw0001

Uczestnik
 • Zawartość

  657
 • Dołączył

 • Ostatnio

O slaw0001

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Dolnyśląsk

Ostatnio na profilu byli

1 151 wyświetleń profilu
 1. A coś z tego słuchałeś w domu? Wydaje mi się, że monitory mogą nie podałać takiej kubaturze. Standy nie musza być firmowe. Może je wypożyczyć i sprawdzić czy zmiana pozycji kolumn coś zmieni w dzwięku. Wydaje się też, że są trochę za szeroko rozstawione, ale to mozna stwierdzić jak bedziesz miał standy. A jeżeli masz słuch jak nietoperz, to kable też wypożyczają. Także tego...
 2. Tomek, nie zgodzę się z Tobą. Nie powiesz mi, że Twoje obecne główne kolumny, różnia się od poprzedniach "na pograniczu percepcji"? Mi nie chodzi o przywyknięcie do zmiany, ale na wyższym poziomie i chęć pójścia dalej. MI chodzi o zmiany pozorne, kiedy po jakimś czasie stwierdzasz "Heloł, ale to już było!" Zaczynam powoli kable i inne ulepszacze postrzegać jak te wszystkie, witaminy, ulgixy, magnezy itp. Rozum mówi nie bież i tak to Cii nie pomożem, a emocje: ej no spróbój a nóż tym razem bedzie inaczej? No, ale może jestem już głuchy, zgryżliwy typowy tetryk 😜 to jest bardzo sprytne zagranie, bo na odstąpienie od umowy masz tylko 14 dni
 3. No cóż. Poruszasz niezwykle kontrowersyjny temat 😏. Osobiście przesłuchałem kilkanaście różnych kabli i głośnikowych i zasilania i interkonektów i zawsze jakieś różnice "słyszałem". Tzn. teraz już wiem, że chciałem, oczekiwałem różnic to je dostawałem. Nie twierdzę autorytarnie, że przy wybitnych systemach tych zmian nie słychać, ale ja ich na średniej klasy sprzecie nie uświadczyłem, ale dla tak zwanego spokoju sumienia Chord Clearway pokupowłem. Kabel jak biżuteria pozwala się lepiej poczuć, ale człowieka nie zmieni. Tak jest moim zdaniem z dźwiękiem. Wymienisz to na początku poczujesz zmianę. Być może nawet kolosalną, ale z czasem system zacznie grać jak poprzednio. Moim zdaniem nie warto, ale zawsze możesz wypożyczyć i się przekonać osobiście.
 4. Jeżeli w salonie grało a u Ciebie nie bardzo to kwestia raczej w akustyce a nie kablach. Możesz trochę ją dostroić zmieniając ustawienie kolumn (bliżej-dalej do ściany, skręcone bardziej lub niej do wewnątrz; szerzej lub węziej itp.) Na czym masz ustawione monitory?
 5. Dużo pisać by można, ale Ty już raczej masz swoje zdanie. No to teraz czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Wpożyczaj i słuchaj. W tym budżecie: Pionner N-50AE Onkyo NS 6170 Audiolab 6000N Play Denon DNP800 NE to tylko oferta jednego sklepu, ale resztę peweni sam jesteś w stane znaleźć.
 6. Może niepełno wymiarowy, ale firmowy. Malina na sterydach: Stream Box S2 Ultra
 7. Absolutnie się z tym zgadzam. Obsługa Pioneera doprowadzała mnie do szału i był to jedne z powodów wymiany. A streamując z Pioneera, laptopa (Roon, Audirvana); Streamera ProJect mini, Auralica mini; smartfona i wreszcie NADa 658 w jakiości samego streamingu specjalnych różnic nie zanotowałem.
 8. Nad M33. Zawiera w sobie moduł korekcji akustyk Dirac Live. Bardzo dobre recenzje a i starczy jeszcze na dobre kolumny
 9. Nie uważasz, że zaczyna to wyglądać jak słynna scena z tego genialnego filmu? Zapewne wiesz jaki był final Dla niektórych droga jest celem samym w sobie 🤪
 10. Ciężko zrozumieć te "zarzuty" wobec Krafta, bo przecież żadnych zobowiazań wobec nas nie ma. Dla osób z krótkim stażem w audio jak ja, to są to jakieś wskazówki. Nie ukrywm, z ciekawości sam bym sobie tak potestował, ale brak czasu i warunkow i tego pozazdrościc.
 11. Solidna budowa. Gra po jasnej stronie mocy. Niestety obsługa apką i jak i pilotem potrafią zepsuć całą przyjemość z użytkowania. Obecnie streamuję z NADa 658. Polecam.
 12. Podpisuje się pod tym obiema rękami. Generalnie jestem raczej kablosceptykiem a nie mam zaufania do osób które, maja licencję na jedynie słuszną prawdę bez względu po której stronie barykady wystepują. Jedni uznaja mnie za pozbawiaonego słuchu ignorata zaś drudzy za naiwniak, którego trzeba chronić aby nie dał się oskubać. Brakuje mi tu tak naprawdę ciekawości dla innego człowieka, jego sposobu odbioru muzyki, wrażliwości itp. Najważniejsze "moje"! Jest to cokolwie irytujące. I żeby było janse moja polemika z Tobą dotyczy tylko tego co napisłeś, bo jako osobę postrzegam Cie jako niezwykle wyważoną i merytoryczną.
 13. No tak, tylko, że te same argumenty można wytoczyć i w druga strone i dodać do tego autosugestię. Jeżeli w ślepym teście nie możemy byc obiektywni tak jak możemy nimi być w "naocznym"?
×
×
 • Utwórz nowe...