Skocz do zawartości

Melepeta

Uczestnik
 • Zawartość

  81
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  wąbrzeźno

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tomasz Zeliszewski - perkusista Budki Suflera Artykuł sprzed lat Zdrowa pasja.pdf
 2. Też polecam taki eksperyment. Posłuchać na podpiętych kablach do dolnych zacisków vs do górnych. Jak nie słychać różnicy, to dać spokój z wymianą zworek.
 3. Kup Beldena 8402. Wybitny i nie kosztuje worka pieniędzy.
 4. Ze stolików Lack z Ikei. Koszt poniżej 200 zł.
 5. Panowie, te kolumny to najgorsza chińska chińszczyzna. Tu nie ma co się rozwodzić, bo one i tak grają gorzej niż źle. Miałem kiedyś model wyższy. Onyx 200. Dodawali je do najtańszych zestawów kina domowego, żeby klient cieszył się, że kupił cały system. Jak mi kiedyś wyznał jeden właściciel sklepu audio zestaw 5.0 Prism Onyx 200 kosztuje go w zakupie poniżej 50zł.
 6. To Helion FS 1800. I z moich informacji wynika, że tej firmy to już dawno nie ma. Pewnie robili za dobrze i za tanio.
 7. Wzmacniacz ma 2x18W w klasie A. Z Pioneerami CS-63DX o skuteczności 99dB, gra bardzo dobrze. Dalej jak na godzinę 11 potencjometru nie ruszam. A w porównaniu ze Strussem, jest bardziej muzykalny. Wokale, gitary brzmią jeszcze przyjemniej. Chociaż Strussowi nie można niczego zarzucić, bo to świetny wzmacniacz. I ma do tego bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i pre gramofonowe. Czego Feliks nie ma. Co do lamp, to pewnie będę próbował. A czy to koniec zabawy? Nie wiem. Zawsze na takie pytanie odpowiadam przysłowiem o żabie, co to się błota zarzekała. Helion zastąpił mi listwę Tomanka. Sprawuje się dobrze, chociaż mogą być słyszalne trafa. Teraz nie słyszę, ale na początku brumiły. Zrobiłem uziemienie w gniazdku, bo miałem zerowanie. I odłączyłem dwa trafa w Helionie ,bo były na 120V. A nie mam nic na takie napięcie. No i już jest ok. Oczyszcza prąd i to słychać. Przestrzeń jest w muzyce przez to lepsza. Nic nie zamula, bo do gniazda z trafem podłączony jest odtwarzacz Philips CD960. A wzmacniacz jest na gnieździe z filtrami. Ten Helion to kawał dobrego sprzętu za niewielkie pieniądze. Dzisiaj taki kosztowałby pewnie kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.
 8. Strussa Chopina zastąpił Feliks Audio na lampach 6c33c i 6sn7
 9. Miałem Gigawatta PF-1 i zamieniłem na lepszego Tomanka TAP-6. Tomanek ma filtrowane wszystkie gniazda osobno. Gigawatt miał jeden wspólny filtr. I Gigawatt był dwa razy droższy. Za marketing się płaci. A Tomanka możesz wypożyczyć od producenta bez kaucji. Co do kabli, to Enerr ma ciekawą konstrukcję. Sam robiłem coś w ten deseń i wyszły bardzo dobre. Może będę nie długo sprzedawał niektóre, bo za dużo już tego mam. Oczywiście chętnie wypożyczę, żeby można było przetestować przed ewentualnym zakupem. Sam też nie lubię kupować w ciemno.
 10. Nie mówię, że to już zostanie na zawsze. Może trafi się coś ciekawszego, to znowu zmienię.
 11. Oba są moje. Trzeba będzie coś sprzedać.
×
×
 • Utwórz nowe...