Skocz do zawartości

BC_Leszcz

Uczestnik
  • Zawartość

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

O BC_Leszcz

  • Urodziny 06.10.1974
  1. WZMACNIACZ SONY TA-AX4 + TUNER SONY ST-JX4L za 99zł i resztę przeznaczyć na kolumny: http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-ax4-t...3118884144.html Miałem kiedyś ten wzmacniacz - bardzo muzykalny, dobrze zaprojektowany, nie jest to kilerr do podłogówek ale potrafi dobrze zagrać. Zestaw od razu z tunerem a cena póki co rewelacyjna ...
  2. Jeśli kupujesz używany sprzęt, który jest w 100% sprawny pomimo upływu lat to masz dużą szansę że trafiłeś na dobry egzemplarz i że pochodzi dłużej niż nowy który dziś kupisz.
  3. Jeśli ktoś chce nowe, to niech kupuje nowe - kto bogatemu zabroni. Sam bardzo bym chciał aby mnie było stać na takiej jakości nowe kolumny jakie kupiłem używane. Całkiem niedawno miałem wybór - do nowego mieszkania do salonu kupić nowe kolumny albo stare, mogłem wybrać pomiędzy: B&W 684 za 2000zł lub B&W CDM7 też za 2000zł Wybrałem stare B&W CDM7 i jak na razie nie żałuje wyboru. Co do wspomnianego Grundiga V3 - korzystając z pomocy tego forum mój Grundig V3 wraz z pilotem znalazł sobie właśnie nowego właściciela za 300zł i to bez konieczności wystawiania go na allegro, pakowania, wysyłki itd. To dobry wzmacniacz, szczególnie do kolumn o niskiej impedancji które potrzebują dobrej wydajności prądowej. Według mnie 300zł to kwota adekwatna do jego jakości oraz wieku - nie jest sztucznie zawyżona jak w przypadku Marantza czy Denona gdzie ewidentnie płacimy za etykietkę na froncie. Oddałem Grundiga bo uznałem że amplituner kina domowego Denon AVC-3803 gra na tym samym poziomie. (Denona kupiłem za 450zł)
  4. Najlepsza rada: wypożycz taki sprzęt do domu i posłuchaj. Jak się spodoba to kup. Ja bym osobiście poszukał używanego wzmacniacza za 300zł i do tego jakichś używanych kolumn za 1000-1500zł - posłuchał jakiś czas w domu i późńiej więdząc co mi się w takim zestawie nie podoba szukał czegoś lepszego. Odsprzedając później używany sprzęt nic nie stracisz - jak dobrze kupisz to później sprzedasz za tyle samo lub niewiele mniej. Markowe, klikuletnie kolumny utrzymują swoją rynkową (nie sklepową) wartość przez długi czas. Kupno swojego pierwszego zestawu stero - nówka sztuka prosto ze sklepu to zwykle wyrzucone pieniądze. Od razu po wyniesieniu ze sklepu jesteś w plecy 30%.
  5. Wybór płyty do nagrań audio jest bardzo ważny !!!! Jak kupisz płytki np. ESPERANZE i po nagraniu na 68x twój CD nie czyta płyty wcale to znaczy że to jest zła płyta i brzmienie (jego brak) jest nieakceptowalny. Jak już metodą prób i błędów znajdziesz taki nośnik którego po nagraniu laser twojego CD czyta bez problemu to będzie to dobra płyta. Istotą zapisu cyfrowego jest to że brzmienie kopii zrobionej bit-w-bit jest identyczne z jak oryginału, nie może być inne. Jedynym czynnikiem wpływającym na brzmienie dźwięku może być jedynie problem z odczytem płyty, ale to dotyczy w równym stopniu płyt tłoczonych jak i nagranych w nagrywarce. Wrzuć oryginalną płytę do rosołu, posyp piachem, porysuj trochę i zobacz czy brzmi tak samo ... Choć są tacy co twierdzą że po 30 minutach gotowania CD w lekko osolonej wodzie wysokie tony łagodnieją a bas staje się głęszy ....
  6. 900 zł za Prolink z serii futura? Niemożliwe! Szczyt złodziejstwa i bezczelności ... Kable Prolinka serii OxyPure mogą być dość drogie, ale 900zł to wciąż przesada ... A ten z linku pewnie będzie wystarczająco dobry. Napisz do jakiej karty dźwiękowej chcesz to podpiąć, bo jeśli do zintegrowanej to nie ma sensu kupować droższego.
  7. BC_Leszcz

    Zestaw audio

    Nie, możesz słuchać dwóch zestawów głośnikowych - albo A albo B albo równocześnie A i B jeśli ich impedancja na to pozwala. Oba zestawy muszą jednak odtwarzać ten sam sygnał - to nie jest dwustrefowe kino domowe. Co do zestawu to się nie wypowiem, nie słuchałem, nie znam. Sam bym takiego nie kupił.
  8. Ten kabel z aukcji jest bardzo dobry. Ba, bardzo dobry, aż za dobry! Z kabla Lagrange można zrobić niezłe interkonekty - sam mam jeden taki. 3m za 150zł ? Przesada, szczególnie jeśli to jest karta zintegrowana. Zrobiłem sobie kiedyś kabel Jack-2xRCA o długości 15m na zwykłym kablu gitarowym/mikrofonowum "SCHELLER PROFESSIONAL MICROPHONE CABLE" i nigdy nie zaobserwowałem jakichkolwiek degradacji dźwięku na linii PC-wzmacniacz względem innego/lepszego kabla o długości 1,5 - 3m a podłączałem to nie tylko do zintegorwanej dźwiękówki ale również do całkiem niezłej karty ASUUS Xonanr STX. Jak szukasz gotowca to kupuj ten i nie będziesz rozczarowany. Ewentualnie zrób sobie sam taki kabel za 1/4 tej ceny i nie będzie gorzej. Wystarczy że kabel to nie sznurówka tylko solidny kabel audio. Wątpię aby taki kabel był gorszy: http://allegro.pl/sheller-kabel-jack-3-5st...3091026683.html a kosztuje 34zł !
  9. Złota zasada mówi - "wydaj na kable 10% ceny zestawu" W większości przypadków to się sprawdza. Ja kupiłem kiedyś rolkę kabla Kimber 8PR, wyszło coś około 40zł/m Zrobiłem z tego już wiele kabli głośnikowych do różnych zestawów, różnych - zwykłych i bi-wire i nigdy nie zawiodłem się na tych kablach. Kimber PR8 to taki dziwny kabel - plecionka, składająca się z 8 brązowych i 8 czarnych kabli - można z nich łatwo robić dowolną konfigurację np. z jednej strony dwa banany z drugiej 4, albo 4-4, albo 2-2, wedle woli. Miałem już okazję porównać zrobione przez siebie kable do kabli 10x droższych i jak dotąd nigdy nie okazało się że wielokrotnie droższe kable są lepsze. Powyżej pewnego poziomu cenowego wpływ kabli na brzmienie jest marginalny - jeśli przy tym zasada 10% nie jest spełniona to zwykle droższe kable nic nie wnoszą - w ślepym teście są nie do odróżnienia od tańszych. Porównanie z najtańszymi kablami za 1-3zł/m faktycznie obnaża wady tych najtańszych, ale niemal każdy, wykonany z dobrej miedzi OFC kabel był równie dobry jak inny. Pomijam specjalne kable posrebrzane, płaskie taśmy itp. które są specjalnie robione aby wpływać na dźwięk ale to czy ten wpływ jest dobry czy zły okazywał się każdorazowo sprawą indywidualną. PS: Zamiast robić specjalny zwory RCA-RCA, otwórz wzmacniacz/przedwzmacniacz i zalutuj we/wyj bezpośrednio na płytce PCB jeśli z t ego nie korzystasz - założę się że z/do płytki/gniazd wewnątrz wzmacniacza/przedwzmacniacza wykorzystany jest zwykły przewód miedziany bez ekranu. Zajrzyj do środka a otworzą Ci się oczy i przestaniesz ładować tyle kasy w kable "na zewnatrz"
  10. BC_Leszcz

    FineArts

    Dokładnie. nawet flagowy Grundig A9000 pojawiał się zarówno jako Universum, Fisher czy Phlips Fa-960. A z tego co pamiętam to Fa-860 to odpowiednik Marantz PM-75 ale w innej obudowie.
  11. Miałem kiedyś tą końcówkę. Bez problemu moższ ją odpalić bez reszty systemu Sharpa - potrzeba tylko podać jej sygnał z zewnetrznego zasilacza - nie pamiętam ile to było w voltach, ale końcówka dostaje od reszty tylko napięcie ok. 12V , wystarczy mały zasilacz od laptopa, drukarki itp. poszukaj w googlu a znajdziesz szczególy. Ale nie polecam tego pieca do muzyki, chyba że chcesz grać na kolumach estradowych na boisku szkolnym. Muzyki w tym nie ma tylko hałas. No i ta końcówka prawdopodobnie nie pociągnie kolumn 4ohm, według specyfikacji min 8ohm. W środku siedzą STK 4050II x2 na kanał zasilane +/- 80V. Dołożysz to pieca na 4 omah to zobaczysz dymek Upewnij się tylko że w środku siedzą oryginalne STK, bo zamieniki padają jak tylko widza mniej niż 8 ohm (jak był naprawiany to na 100% masz inny STK w środku bo oryginały kosztują 200zł sztuka)
  12. BC_Leszcz

    FineArts

    Jeżeli wygląd i marka nie są najważniejsze to proponuje zapomnieć o przereklamowanym Denonie i kupić coś takiego: http://allegro.pl/zadbany-wzmacniacz-stere...3097638517.html Jest cena Kup-Teraz i to śmiesznie niska w stosunku do tego co ten wzmacniacz oferuje. Cena niska bo nikt nie kupuje Philipsa ... bo Philips robi maszynki do golenia. A to bardzo dobry wzmacniacz, obok Fa-960 stawiany był przez niemieckie czasopisma jako najwyższa półka. To jeden z tych mniej znanych wzmacniaczy o których się nie słyszy i dlatego można go kupić tak tanio. Myśle że ten Philips przypadł by autorowi wątku do gustu - oferuje bardzo muzykalne i pełne kutury brzmienie. PS: Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą. Aaa i proponuje porównać go sobie z fotkami Grundiga A9000 - flagowca serii Fine Arts i wszystko stanie się jasne
  13. Mam Grundiga V3 - nie wiem jak wypada w stosunku do niego V2 bo tego nie miałem, ale pewnie niewiele gorzej. V3 możesz kręcić do końca i nie usłyszysz zniekształceń. Te wzmacniecze robił dla Grudiga Marantz, więc daleko nie odszedłeś od poprzedniego. Gruddig V3 to najwyższy model z serii Vx, zbudowany przez konstruktorów Marantza - stopień końcowy to 2 pary tranzystorów 2SA1265/2SC3182 na kanał - łacznie 8 tranzystorów !!! , jest identyczny co najmarniejszego rezystorka tak jak ten zasotosowany w Marantz PM-80, Grundigu A-9000 czy Philips FA-960. V3 różni się od tamtych tylko stopniem napięciowym - zamiast na STK 3102 III jest zbudowany na AN7062P tak jak mniejsze modele Marantza PM-72 czy PM-66 Mozna powiedzieć że wzmacniecze Grundiga serii Vx to inaczej opakowane Marantze - jak spojrzysz na schemat elektyczny to zobaczysz że całe bloki są po prostu wspólne dla wielu modeli. Pomimo wielu cech wspólnych Grundgi jednak brzamiły nieco bardziej neutralnie niż Marantz. PS: Chętnie kupię/naprawie ten uszkodzony wzmacniacz. Wystaw na allegro, na pewno ktoś go kupi, nawetj jeśli nie ja
  14. Dla mnie Roth Oli 40 to świetne fronty do kina, w czystym stereo słabo ... Nowy HK jak dla mnie jest beznadziejnie drogi w stosunku do oferowanej jakości - za 500zł swobodnie kupisz starego dobrego HK który w stereo zagra lepiej niż nowy - ryzyko związane z sędziwym wiekiem owszem występuje, jak zawsze w przypadku kupna używanego sprzętu, ale jeśli chcemy dobrego brzmienia w określonym budżecie to ja bym zaoszczędził na wzmacniaczu i CD i całą zaoszczędzoną kwotę (niemałą) przeznaczył na lepsze kolumny - efekt końcowy będzie dużo lepszy. Dodam że jestem pasjonatem starych wzmacniaczy, sam je sobie serwisuje, przprowadzam renowacje itd. więc mój punkt widzenia może być nieco inny ...
  15. Witam, Posiadam wzmacniacz Grundig V3 z serii Fine Arts który zamierzam sprzedać - szykuje się z wystawieniem na allegro, ale jakoś brak czasu ... Wzmacniacze Grundiga są mocno niedocenione przez "forumowiczów", wszyscy zachwycają się tylko jednym modelem - Grundig A9000 a reszcie pisząc, że gdyby były dobre to by o nich było słychać, żałosne. Gruddig V3 to najwyższy model z serii Vx, podobnie jak inne Grundigi zbudowany przez konstruktorów Marantza - stopień końcowy to 2 pary tranzystorów 2SA1265/2SC3182 na kanał - łacznie 8 tranzystorów !!! , jest identyczny co najmarniejszego rezystorka tak jak ten zasotosowany w Marantz PM-80, Grundigu A-9000 czy Philips FA-960, z driverami na tranzystorach 2SC3298/2SA1306, 2SC2229/2SA949 Grundig V3 różni się od A9000 tylko stopniem napięciowym - zamiast na STK 3102 III jest zbudowany na AN7062P tak jak w modelach Marantza PM-72 czy PM-66 Selektor wejść jest zbudowany na układzie scalonym, zero problemów z trzeszczącymi przełącznikami, dobry Alps z silniczkiem do siły głosu, obsługa pilotem. Fakt, płyta czołowa z plastiku - ówczesna nowość, hit, krzyk mody, dziś oceniana jako tandeta, cóż, kwestia gustu. Akurat ten wzmacniacz używałem przez kilka lat jako podstawę mojego stereo, nigdy go nie modyfikowałem, jest oryginalny w 100%, ogólnie stan bardzo dobry. Tydzień temu sprzedałem kolumny Grundig BOX-8500, został jeszcze wzmacniacz. Wczoraj go jeszcze dokładnie sprawdziłem - po rozgrzaniu prąd spoczynkowy tranzystorów idealny, w obu kanałach 9mV. Potencjomentry OK. Do wyczyszczenia jedynie przekaźnik od zacisków SPEAKER B - nigdy ich nie używałem i nieużywany przekaźnik zaśniedział (mam tylko dwie kolumny podłączone do zacisków SPEAKER A) czasem nie kontaktuje i potrzebuje mocniejszego sygnału aby załapał. Do kompletu daje pilot Grundiga Audio/TV - obsługuje wszystko poza włączeniem jednego źródła (DCC) Dla chętnych mam tuner Fine Arts T6 (chyba najlepszy z serii z wejściem na dwie anteny FM) i CD CL-CD6 Mam jeszcze HK 6500, PM-660 i w porównaniu do Harmana Grundig jest bardziej neutralny i wydaje się być mocniejszy, choć ma 2x85W prz 8ohm więc to raczej kwestia wydajności prądowej niż samej mocy. Cena 350zł kup teraz na allegro lub licytacja od 300zł lub 300zł do rączki i odbiór osobisty - Warszawa (Gocław) Jak ktoś chętny to proszę o mail: bc_leszcz@bcnet.eu.org Tak czy inaczej postaram się go wystawić na allegro bo muszę się trochę pozbyć gratów , w ostatnim tygodniu kupiłem właśnie Harmana PM-660 a wcześniej Pioneera SA-6300.
×
×
  • Utwórz nowe...