Skocz do zawartości

elkaz

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez elkaz

 1. Witam, czy możliwe jest uzyskanie takiej samej jakości muzyki co z odtwarzacza CD (DVD) w przypadku: zgrania na dysk twardy utworów z CD i odtwarzania z dysku twardego tych plików. Proszę o radę i linki do tego typu tematów. Jak zgrać bez strat pliki z CD i jak je przesłać i odtwarzać już na wysokiej klasy sprzęcie?
 2. Witam, czy możliwe jest uzyskanie takiej samej jakości muzyki co z odtwarzacza CD (DVD) w przypadku: zgrania na dysk twardy utworów z CD i odtwarzania z dysku twardego tych plików. Proszę o radę i linki do tego typu tematów. Jak zgrać bez strat pliki z CD i jak je przesłać i odtwarzać już na wysokiej klasy sprzęcie?
 3. MP3 też, ale głównie planuję (na razie wszelkie rozważania są teoretyczne) odsłuch muzy najwyższej jakości dlatego pytam: gdzie znajdę źródło wysokiej jakości muzyki do przetwornika D/A: 24bit/192/96kHz (karta Prodigy HD2 ) ? Jak przesłać sygnał na odl. ok. 10 m - bez strat jakości do wzmacniacza? - najdłuższe kable optyczne jakie znalazłem mają 5 m długości - czy mozna je łączyć za pomocą złączki?
 4. Mam koputer w sąsiednim pokoju - to rozwiązuje problem hałasu. Pozostaje jednak pytanie jak przesłać - bez strat jakości sygnał (analogowy czy cyfrowy) - kablem 10m? Dobrze by było wyjściem video z kompa posłać obraz na TV, do tego mysz bezprzewodowa i w pokoju odsłuchowym zarządzam katalogami z utworami na monitorze TV.
 5. Witam, czy do sekcji głośników wysokotonowych mogę dać kable 1,5 mm2 , a do średnio-niskich 2,5 mm2 ? ( w bi-amp.) bez straty jakości ?
 6. Tak właśnie chodzi o bi-amping. Skoro nie ma rad odnośne kabli będę musiał spróbować eksperymentalnie. Proszę chociaż o radę jaki przekrój kabli - długość 2,5 moc kolumny 70 W (w użyciu o wiele mniej) jeżeli miałyby służyć do normalnego podłączenia i jakiej marki.
 7. Witam, jakie kable zakupić do połaczenia w systemie poziomego bi-ampu - wzmacniacz z średio-niskimi i wzmacniacz z wysokimi. Wydaje mi się że szkoda dużego przekroju dla wysokich (oszczędość złotówek), za to tę nadwyżkę można by przeznaczyć na ten drugi. Tylko nie za drogo za mb , to jest żeby kable nie "przerosły" zestawu Yamaha RXV-661 i monitory Usher V-601. Pozdrawiam.
 8. oczywiście V-601, dziękuję
 9. Witam, które kolumny lepsze (jak w tytule)? pokój 12 m? Liczy się tylko jakość, napęd : Yamaha 661 tekst.txt
 10. Dziękuję, tak też zrobię. W instrukcji i set menu niestety nie ma opcji przełączania na pre-out.
 11. na wyj pre-out sub'a też nie ma sygnału. To chyba świadczy o usterce.
 12. Witam, może ktoś poradzi; w nowo zakumionej Yamaha RX-V 661 nie mam sygnału na żadnym wyjściu PRE-OUT, CZY TRZEBA TĘ FUNKCJĘ AKTYWOWAĆ ? w przeciwnym razie wynika że to usterka. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...