Skocz do zawartości

MiłośnikGór

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Możesz iść jeszcze raz do salonu audio i odsłuchać identyczny, nowy sprzęt. Jeżeli u nich nie będzie "pykało" to oddaj swój sprzęt w ramach reklamacji do naprawy o ile kupiłeś nowy sprzęt.
 2. Uzgodnijmy Suzana jedną rzecz: dziwne doznania preferujesz Ty, ponieważ nie masz słuchu i wymagasz ostrzejszych kontrastów od słuchanego dźwięku. Natomiast inni, którzy mają słuch potrzebują dźwięku bardziej wysublimowanego. To co się słyszy/preferuje to nie jest nawet kwestia osłuchania ale właśnie słuchu. Nawet gdy ktoś będzie słuchał zestawów przez 10 lat to wrażliwości na dźwięk mu od tego nie przybędzie.
 3. Śpieszę poinformować, że funkcja jasny /ciemny zaczęła u mnie (firefox) działać: posty są odpowiednio podświetlane zgodnie z wyborem a ustawienie jest pamiętane w trakcie wyświetlania kolejnych tematów a także po wyłączeniu i ponownym włączeniu strony forum. Funkcja ta także działa na stronie głównej oraz na podstronach z tematami. Moim zdaniem forum zaczyna wyglądać całkiem atrakcyjnie i nowocześnie.
 4. To ja dorzucę jeszcze jedną sprawę: nie działa klawisz "cytuj". Przypuszczam, że chodziło o to aby - tak jak na AS - po zaznaczeniu cytowanego fragmentu tylko ten fragment się kopiował. Tymczasem nic takiego się nie dzieje - nie kopiuje się ani zaznaczony fragment ani całość postu, na który się odpowiada.
 5. Pomysł bombowy w swojej prostocie ale chyba coś nie działa - wybieram z menu raz "ciemny" raz "jasny" i nic.
 6. Kupujesz nowy zestaw i nie zrobiłeś wcześniej jego odsłuchu w salonie audio? Leniuszek z Ciebie nielichy.
 7. Z tego co pamiętam, to właśnie Suzana nie słyszy kabli. Więc odpowiedź w kwestii kto tu ma "wypaczony gust" wydaje się sama nasuwać...
 8. Jestem na forum krótko, chociaż czytam je od dawna. I mam takie refleksje po dokonanych zmianach:forum wygląda po zmianach świeżej, chociaż popełniono kilka błędów tzn.: 1. jak już pisali przedmówcy jest za biało; to co bym zmienił to przyciemnił pola postów, strony głównej forum (z paskiem z ostatnimi postami po prawej stronie włącznie) oraz postów wyświetlających się po kliknięciu w przycisk "odpowiedz" (teraz zlewają się jeden z drugim). Kolor, na który zmienił bym ww. tła to ten sam szary, na którym jest położony przycisk "do góry" 2. Linki w tekstach kiedyś były podkreślone a teraz nie są, więc trzeba się domyślać co jest linkiem a co nie jest 3. Nie wiem czy nadal tak jest ale kiedyś wszyscy narzekali, że kolejne posty jeden pod drugim tego samego użytkownika nie łączą się w jeden - jeżeli nadal tak jest to trzeba to zmienić. 4. Moim zdaniem większą klikalność (rozumiem, że taki był cel zmian) możnaby uzyskać zmieniając (zwiększając) funkcjonalności działu giełda - rozbudowując go na podobieństwo tego, który funkcjonuje na hifi.pl. Generalnie mam wrażenie, jakby głównym celem zmian było upodobnienie się do AS... To tyle uwag ogólnych.
 9. Skoro jednak wybierasz się do salonu to spróbuj posłuchać ze swoim Denonem kolumn Canton GLE 496. Nowe kosztują 4k zł para a tutaj z kosztem kuriera wyszłyby poniżej 2k zł za parę (o ile sprzedający ma oryginalne kartony): http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-an...2439?ref=search
 10. Moim zdaniem to kiepski plan. Przede wszystkim dlatego, że nowe kolumny, które do Ciebie przyjdą będą niewygrzane czyli zagrają przeciętnie niezależnie od modelu . A zanim się wygrzeją będziesz je musiał oddać. Ja na Twoim miejscu zamiast inwestować w kuriera zainwestowałbym w bilet kolejowy/benzynę i pojechał do salonu audio na odsłuchy. Tam po pierwsze masz gotowe, wygrzane kolumny różnych marek, które można porównywać. Dodatkowo rozmawiając z fachowcem z salonu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, których się nie dowiesz w domu. To oczywiście opcja gdybyś zdecydował się na nówki. A co do "łatwej odsprzedaży" nowych kolumn: owszem, sprzedasz je jak dasz odpowiedni rabat. Czyli na dzień dobry tracisz ze 20-30% ceny.
 11. Tani (w granicach 10 funtów) i często pojawiający się na ebay.co.uk jest QED Qunex 2: http://www.ebay.co.uk/itm/QED-Qunex2-Dual-...c8eb48#shpCntId
 12. Możesz też w międzyczasie iść do jakiegoś salonu audio posłuchać nowych kolumn 3-4 razy droższych. To też będzie jakaś skala porównawcza.
 13. Sprzęt używany na raty też można kupić i to na dwa sposoby: albo umówić się ze sprzedającym, że wystawi sprzęt na allegro i wtedy należy wybrać opcję "raty" albo zaciągnąć bezpośrednio w jakimś wybranym banku kredyt gotówkiowy. To drugie rozwiązanie ma tą zaletę, że można wybrać najtańszy bank (allegro korzysta chyba z oferty Aliora, który najtańszy nie jest). Dodatkowo jedyną zaletą zakupu na raty w salonie (nowego sprzętu) jest to, że formalności bankowe załatwiają za klienta. Ale wadą jest to, że z reguły jest to drogi kredyt (jesteśmy skazani na konkretny bank, z którym współpracuje salon) i że jest to sprzęt nowy czyli gorszy jakościowo od używanego. Tutaj jest przykładowa porównywarka kredytów gotówkowych: http://bankowyonline.pl/kredyty-gotowkowe-ranking/. Generalnie koszt kredytu może się składać z trzech składników: 1) oprocentowania, 2) prowizji, 3) ubezpieczenia (od utraty pracy). Jeżeli ktoś ma stabilną pracę to należy szukać kredytu bez ubezpieczenia, które przedraża. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na prowizję od przedterminowej spłaty (nie mylić z prowizją z punktu 2) ) - jeżeli ktoś przewiduje wcześniejszą spłatę kredytu.
 14. A może taki się nada? T+A Pulsar PA 2000 (VB=cena do negocjacji). Tutaj jest z kolei taki: T&A PA 1500R tylko nie wiadomo czy ogłoszenie jeszcze aktualne.
×
×
 • Utwórz nowe...