Tomek1777

Uczestnik
 • Zawartość

  93
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Tomek1777

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. Mam Chromcasta od dwóch miesięcy. Działa raczej stabilnie, tylko czasami się wyspie i trzeba na nowo kliknąć na tablecie . Po wyjściu analogowy jest poprawnie jednak wyjście cyfrowe Plus przyzwoity Dac za kilkaset złotych daj duży skok jakościowy. Można jednak zrobić z tego pełnoprawne urządzenie dla audiofila. Niestety to kolejny wydatek : IFI SPDIF Ipurifier . Wtedy mam już sygnał na poziomie niezłego streamera. Tak mam to skonfigurowane. Cały czas jednak trzeba myśleć o przyzwoitym Dac. Czyli wydatek łącznie około 1200-1500 zł.
 2. Moje priorytety , charakter muzyki jakie najczęściej słucham raczej nie wpasowawuja się w lampę. Może bardziej hybryda. Jednak na razie pasuje mi bardzo to jak gra to co mam. Mogę też zmienić charakter dźwięku na bardziej miękki , analogowy podpinajac Audio GD tylko jako Dac pod integre Roksan K3 ale nie czuję takiej potrzeby.
 3. U mnie po lewej stronie nie ma miejsca na panel. Okno jest przesunięte w tą stronę i zabiera sporo miejsca. Drugi panel wisi po lewej stronie z boku kolumny. Akustyka cały czas do poprawki ale już tragedii nie ma. Natomiast wspomnę teraz o całym moim systemie. Wiecie jak to jest kiedy wszystko się wygrzeje i zgra, właśnie mam taki moment. Wszystko się poukladało, wrócił dobry bas którego przez jakiś czas mi trochę brakowało. Znakomita dynamika, przestrzeń. Wydobyłem z Diamondow jaśniejsze granie. Te kolumny potrzebują jednak mocnego wzmacniacza. Polecam mój system jeśli ktoś lubi taki charakter grania. Oczywiście jest też też treść/średnica podana realnie bez zaokrąglenia, słodyczy. Do tego zamierzałem : realne , równe granie . Każdy gatunek muzyczny brzmi dobrze lub bardzo D. Zostaje z torem na dłużej : Diamond 28, Roksan K3 (końcówka mocy), Audio GD NFB 28 (Dac, przedwzmacniacz), kondycjoner sieciowy DB4, Tellurium Black ( IC, głośnikowy )
 4. Wyglądają dobrze, opinia kobiet. Sądzę że działają w środku wełna mineralna, są dość twarde. Odczułem poprawę w basie. Kupione gotowe Addictive Sound.
 5. Dywan to prezent od cioci. Sprzedawała dom i jej nie byl potrzebny. Nie chce wyjść na handlarza tekstyli ale jak dobrze poszperasz na serwisie ogloszeniowym na O znajdziesz dużo ładniejszy , nówka , nie używany . Nie jest tani ale to nie europejska produkcja a te ze wschodu to kosztują że hoho, taki dywanowy HiEnd:). Z tylu stoi tajemnicze urządzenie DB4, kondycjoner prądu. Bardzo otworzył mi dźwięk. Zniknęła rzecz popularnie nazywana "muleniem" najbardziej dokuczajaca mi szczególnie w odsluchach w ciagu dnia. Jak wiadomo wieczorami a szczególnie nocą nasze klocki grają lepiej . Ciekawe dlaczego ? To 28.
 6. Z drugiej strony nie ma miejsca ponieważ okno ogranicza miejsce. Drugi mam za to z boku , na zdjęciu nie widać. Akustyka bardzo dużo daje ale to trudny temat i żeby zrobić to naprawdę dobrze i dodatkowo wizualnie ciekawie to już spore pieniążki i chyba konieczna pomoc akustyka i pomiary. Ja póki co metodą prób i błędów.
 7. Mam wolna rękę to prawda ale jak widać na jakieś eksperymenty sie nie decyduje. Generalnie ludziom nie interesującym sie audio podoba się wizulanie i nikt jeszcze nie wspomniał że psuje to estetykę pokoju.
 8. no powiedzmy:). Bardziej estetyczny ale jest drewniany, nieregularny. Jakiś tam wpływ na wysokie tony zapewne ma. Ostatnio słuchałem swojego zestawu w profesjonalnie zaadoptowanym salonie audio. Oddałbym dużo za kontrole i wybrzmiewanie basu. Akustyka jednak robi bardzo dużo do finalnego odbioru muzyki. Natomiast jednak wole tak jak u mnie brzmią wysokie tony i cale tzw. powietrze akustyczne.
 9. Tak to z grubsza wygląda. Dzisiaj slabe światło, może jutro zrobię wyraźniejsze zdjęcie.
 10. Mam obecnie wzm. Roksan K3 , dac Audio GD NFB 28, kondycjoner sieciowy DB4, całość okablowana Tellurium Black. Źródło to przeważnie : Google Chromcast filtrowany przez IFI SPDIF ipurifier . Dac pracuje tez jako przedwzmacniacz, a Roksan jako końcówka mocy. Ciągle ciągnie mnie jakos do firmowego dźwięku Audio Gd. Jakie zmiany: swoboda i rozmach dźwięku, dobra kontrola basu ( moc wzmacniacza), więcej przestrzeni, powietrza co skutkuje lepsza ekspozycja wysokich tonów (nie jest tak naprawde więcej). Jest to granie które uwalnia od analizy, wciąga, nie ważne czy slucha sie cicho czy głośno nie meczy. Na pewno nie spodoba sie kiedy będziemy chcieli analizować każdy smaczek, zakres . To nie taki typ. Tak jak mówiłem to musi sie poukładać również u mnie w uszach. Za kilka dni będę mądrzejszy.
 11. Panowie system jeszcze się wygrzewa, niektóre elementy świeże. Sadze że pełne wrażenia opiszę za kilka dni. Na razie gra obiecująco. Także proszę o cierpliwość.
 12. Podbijam temat ! U mnie zmiany, zmiany, ... nie mam dużego doświadczenia z innymi kolumnami ale Pylony na pewno są wymagające lub to ja jestem :)). Powoli chyba odkrywam ich potencjał. Jak porównuje jak to grało wcześniej to różnica jest ogromna. Wysokie tony już błyszczą ale i inny już gra wzmacniacz, lepsze źródło sygnału, lepszy prąd.. Doszedłem do takiego etapu że wszystko gra i nie ma potrzeby nic zmieniać.. zdaje się że już to kiedyś mówiłem Pylonki w dobrym systemie grają jak bajka. Polecam.
 13. To oczywiście nie temat ale faktycznie można mieć zastrzeżenie do recenzji na fachowych portalach. Generalnie brakuje różnicowania charakterów grania i jasnego wytykania wad. Ostatnio przerzucilem kilka DACow i widzę zdecydowane różnice w ich charakterze grania jak również poziomu. Nie rozumiem jak można mieć pochlebne opinie co do wszystkiego co się testuje czasami okraszone kilkom malutkimi uwagami pisanymi drobnym wierszem między słowami. Dlatego wolę poczytać takie testy jak Simsona a najlepiej samemu testować we własnym systemie.
 14. Na początek podziękowania za wnikliwe podejście do testu. Nie słuchałem żadnego z prezentowanych przetworników. To co mogę dodać od siebie to to że jakość sygnału cyfrowego odgrywa bardzo dużo rolę i przekłada się na wyraźniejsze różnice brzmienia. Jakoś nie zszokowała mnie słaba ocena Hegla, mam na testach jeszcze wyższy model Hd 25 i nie gra to otwartym dźwiękiem. Niby wszystko jest na miejscu ale ma się odczucie zgaszenia , ograniczenia dynamiki, mimo że górne rejestry to jego najmocniejszą stroną. Bas wykazuje barwę ale jest miękki i ta barwa jakaś taka sztuczna kilka razy złapałem sie na tym że zauważyłem że przecież gitara basowa tak nie gra... mam nadzieję że nie podpadnę użytkownikom Hegla ale za te pieniądze...sorry trzeba uświadamiać ludzi.
 15. nie sprawdzałem ale Buble Unap widzi Google Chromcasta jak również mój stacjonarny komputer podłączony do sieci. Stad prosty wniosek że podlaczenia dysku sieciowego otwiera możliwość streamowania muzyki z własnych zasobów. To śmieszne urządzenie przypominające zabawkę dla dziecka daje rade. Zdarzy sie oczywiście że otwarzanie zostanie przerwane ale to może być tez spowodowane chwilowym brakiem polaczenia Wifi. Podlaczenie IFI powoduje że sygnał docierajacy do przetwornika ,wzmacniacza cyfrowego lub amplitunera ma już wysoka jakość. A stad juz prosta droga do zadowolenia ze słuchania muzyki. IFI łączy sie wejściem SPDIF koncentrycznie bezpośrednio wtykając do tego wejścia np we wzmacniaczu. Natomiast wejście do IFI to combo przyjmuje wtyki koncentryczne ( sygnał z napędu Cd) lub mini Jack optyczny (Chromecast). Na razie faktycznie nie ma konkurencji ale to kwestia czasu podobnie jak krążek z Google