Tomek1777

Uczestnik
 • Zawartość

  81
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Tomek1777

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. To oczywiście nie temat ale faktycznie można mieć zastrzeżenie do recenzji na fachowych portalach. Generalnie brakuje różnicowania charakterów grania i jasnego wytykania wad. Ostatnio przerzucilem kilka DACow i widzę zdecydowane różnice w ich charakterze grania jak również poziomu. Nie rozumiem jak można mieć pochlebne opinie co do wszystkiego co się testuje czasami okraszone kilkom malutkimi uwagami pisanymi drobnym wierszem między słowami. Dlatego wolę poczytać takie testy jak Simsona a najlepiej samemu testować we własnym systemie.
 2. Na początek podziękowania za wnikliwe podejście do testu. Nie słuchałem żadnego z prezentowanych przetworników. To co mogę dodać od siebie to to że jakość sygnału cyfrowego odgrywa bardzo dużo rolę i przekłada się na wyraźniejsze różnice brzmienia. Jakoś nie zszokowała mnie słaba ocena Hegla, mam na testach jeszcze wyższy model Hd 25 i nie gra to otwartym dźwiękiem. Niby wszystko jest na miejscu ale ma się odczucie zgaszenia , ograniczenia dynamiki, mimo że górne rejestry to jego najmocniejszą stroną. Bas wykazuje barwę ale jest miękki i ta barwa jakaś taka sztuczna kilka razy złapałem sie na tym że zauważyłem że przecież gitara basowa tak nie gra... mam nadzieję że nie podpadnę użytkownikom Hegla ale za te pieniądze...sorry trzeba uświadamiać ludzi.
 3. nie sprawdzałem ale Buble Unap widzi Google Chromcasta jak również mój stacjonarny komputer podłączony do sieci. Stad prosty wniosek że podlaczenia dysku sieciowego otwiera możliwość streamowania muzyki z własnych zasobów. To śmieszne urządzenie przypominające zabawkę dla dziecka daje rade. Zdarzy sie oczywiście że otwarzanie zostanie przerwane ale to może być tez spowodowane chwilowym brakiem polaczenia Wifi. Podlaczenie IFI powoduje że sygnał docierajacy do przetwornika ,wzmacniacza cyfrowego lub amplitunera ma już wysoka jakość. A stad juz prosta droga do zadowolenia ze słuchania muzyki. IFI łączy sie wejściem SPDIF koncentrycznie bezpośrednio wtykając do tego wejścia np we wzmacniaczu. Natomiast wejście do IFI to combo przyjmuje wtyki koncentryczne ( sygnał z napędu Cd) lub mini Jack optyczny (Chromecast). Na razie faktycznie nie ma konkurencji ale to kwestia czasu podobnie jak krążek z Google
 4. Witam Jak ktoś nie potrzebuje marki i urządzenia wielkości odtwarzacza CD polecę za "grosze" Google Chromcasta Plus IFI Audio Ipurifier SPDIF. Do serwisów streamujacych w zupełności wystarczy . Ja słucham Tidal i Spotify. Łatwa obsługa przez mobile na IOS i Androidzie. Przez aplikację Buuble Unap można też na Chromcasta przesłać muzykę z serwera sieciowego. Tego akurat nie mam i nie testowałem. Po zastosowaniu IFI sygnał ma już konkretna jakość i w praktyce nic więcej nie trzeba. Koszt całości to około 800 zł I to naprawdę gra. U nas nowość ( IFI) ale na portalach anglojęzycznych chwalą i poprawiają sygnał z droższych streamerów oraz napędów CD..
 5. To ja kontynuuję. Właśnie Audio GD, U mnie NFB 10.32 , po zastosowaniu paru "gadżetów " gra wyśmienicie. Zdarza się bardzo rzadko chwilowy trzask przy zmianie utworu ale mi to nie przeszkadza. Jest to problem raczej po stronie Google Chromecast ( gadżet za 150 zł) ponieważ pojawią się tylko na konkretnych nielicznych płytach streamowanych z Tidala. Kiedy sygnał podaje napęd CD problemu nie ma. Tu w towarzystwie gościa Hegla HD25
 6. Autor wątku pyta się o konturowy i dynamiczny Dac . No to mój raczej nie będzie z najwyższej półki w tym względzie ale uważam że udanie łączy dużą dynamikę, dobrą barwę która jest niezbędna przy każdej muzyce oraz potężny nisko schodząc bas ,który tylko odrobinę mógłby być twardszy przy szybkiej jeździe. Dużo można doszlifować innymi elementami toru. U mnie bardzo dużą poprawę wyniosło wprowadzenie kabli glośnikowych i IC Tellurium Black. Jednak jeśli ktoś chcę suchy analityczny i bardzo konturowy dźwięk to nie DAC dla niego. On atakuje i uderza masą dźwięku , to chyba najlepsze określenie Dac na Wolfsonie ktorych słuchałem. Dodam że zanim na niego się zecydowałem testowałem : Aune S16, OPPO Sonica, M2Tech Young DSD a teraz jest Hegel H25. W tym towarzystwie to Audio GD gra najswobodniej z rozmachem , ma feeling każdej muzyki. Powiem że dopiero Hegel pokazał minimalnie więcej w przestrzeni i wysokich tonach. Natomiast pod innymi aspektami a szczególnie basie Audio GD lepsze. Hegel ma najsłabszy bas, napompowany i podbite na przełomie ze średnimi mi bardzo przeszkadza. W tym towarzystwie był tylko jeden dac na Sebre -OPPO ale skutecznie mnie zraził do tej kości, bardzo suchy dźwięk bez życia.
 7. U mnie gra oryginalny. Nic w nim nie grzebałem, nawet się na tym nie znam.
 8. Tak jak pisze jeszcze kilka modyfikacji w systemie i będę miał za ostro. Dobry Dac na wolfsie plus zasilenie i kable a na końcu piec potrafi odpalić każde najbardziej misiowate kolumny. Miałem Aune S16 kilka dni , fajne granie ale porównując z Audio GD, brakowało dynamiki, wybrzmień góry. Dźwięk z mocną średnica W moim śystemi był za ciężki, brakował drivu i powietrza.
 9. Tych na Wolfsonie bym nie skreślał. Z dobrym zasilaniem i sygnałem potrafią uderzyć. Nie będzie to żyleta ale masa i atak już potrafią zrobić. Przy tym przy spokojnej muzie jest bardzo przyjemnie. Tak przynajmniej ma mój Audio GD NFB 10.32. Tylko on ma i zasilanie i konstrukcja dual na dwóch przetwornikach a i z tyłu ma w systemie porządną listwę zasilająca. Mam przynajmniej porównanie z dobrymi Dac na kości AKM i wszystkie grały mniej dynamicznie i łagodnie.
 10. Być może coś napiszę. Już tych Dac miałem kilka i powiem Ci to nie takie proste że znaleźć ten jeden pasujący do każdej muzyki. Na razie mam Audio GD i słucha się go z dużą przyjemnością szczególnie wokale, spokojne kawałki , potrafi czarować :). Nie traktuj tego jako rekomendacji . Ma też słabsze strony np. bas.
 11. Taa To największy atut Pylonów , to powoduje że wciągają w ten muzyczny światek . A u mie był Dac M2Tech DSD na testach ale nie dał rady Audio GD NFB 10.32 i ten drugi gra dalej
 12. Hej Kraft jak tam Pylony? Zauważasz jeszcze jakieś zmiany w dźwięku?
 13. U mnie dzisiaj bratanek próbował wepchnąć cd w głośnik niskotonowy.. aż mnie zmroziło.. he:) Potwierdzam że maskownice trzymają jak diabli. Ja swoich nie zakładam, bez nich wyglądają dużo lepiej
 14. Ender co Ty tam popijasz lub wachasz że taki humorek masz uważaj żeby Ci do tyłu nie poleciały
 15. Dobra nie będę męczył kolorem, a szafka w ciemnym brązie. .. , ok widziałem ten kolor na żywo i uspokoje kolegów. Na żywo to nie przypomina mebli z IKEA. Na prawdę ładne i solidne klocki z klasą. Jak byłem na odsłuchach to Diamondy stały z Focalami, Monitor Audio Silver, Tannoy Revolution oraz Audio Academy Rega i były w tym kolorze . Od razu wizualnie wygrywały. Dali sorry , odpust nie daj się się zwieść rodzinie i znajomym. Bardzo dokladni opisałeś dźwięk Dali i też bym ich nie wziął. To jednak "tańsze" granie, mimo że efektowne. Ja póki co męczę się narazie z NAD nie gra to jednak dobrze, jutro mam mieć nowy przetwornik c/a.