Skocz do zawartości

ald890

Uczestnik
 • Zawartość

  36
 • Dołączył

 • Ostatnio

O ald890

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Teraz jeszcze dochodzi pytanie czy ktoś czuje się prawdziwym audiofilem i nie zamierza ruszać pokręteł od trebles/bass - bo jeśli zredukujemy odpowiednio nasz amplituner to można uzyskać bardzo podobne efekty w nawet tak skrajnych wzmacniaczach. Została mi jeszcze ostatnia kwestia drobnego udoskonalenia, ale tutaj już nie wiem czy jest sens wykładać pieniądze. Bawiłem się dziś z różnymi konfiguracjami: Jack-RCA Prolink Exclusive - Wypada najgorzej, czuć leciutkie szumy i spadek jakości (nie wiem czy też nie ma na to wpływu niższa impedancja złącza słuchawkoego) RCA Ekranowane Noname - Najlepsza jakość grania, poprawiło się jakościowo w stosunku do RCA tak z 5% Optical - Nie widzę praktycznie żadnej różnicy w stosunku do RCA Zastanawiam się czy jest sens wymieniać te kable RCA na jakąś Melodike czy coś w tym stylu?
 2. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  W moim przypadku oba wzmacniacze grają stanowczo lepiej z DAC. Yamaha gra o wiele lepiej, wysokie tony zostały zredukowane, a bas stał się namocniejszą stroną tego wzmacniacza. Jednak w stosunku do Nada wyczuwam różnicę w jakości grania, szczególnie w trudniejszych momentach dla wzmacniacza czyli obsługa dużych porcji wysokich i niskich tonów, tak jakby Yamaha sobie z tym trochę nie radziła. Generalnie obecnie idealnym rozwiązaniem byłaby jakosć Nada + bas yamahy Muszę jeszcze posiedzieć prare dni i dalej testować, któryś z nich pójdzie na olx najwyżej. W największym skrócie, mam wrażenie, że Nad jaknajmniej stara się zmieniać muzykę i oddaje jej prawdziwe oblicze, z pewnością jest bardzo neutralny.
 3. Nad C352 proszę o opinię

  Akurat kupiłem 3 dni temu ten wzmacniacz, co mogę powiedzieć, jest bardzo zrównoważony, góra zupełnie nie kłuje. Wydaje mi się, że najbardziej na plan wychodzą środkowe tony. Bas nie jest jakiś potężny, ale wystarczający, generalnie dźwięk jest niesamowicie czysty i zbalansowany. Generalnie sama jakość dźwięku pomijając poziomy tonów, jest naprawdę bardzo dobra i myślę, że rzeczywiście przebija każdy nowy wzmacniacz z niższej półki.
 4. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Moich zakupów ciąg dalszy, po podpięciu tego wspaniałego DACa AUDINST HUD-MINI - jakość dźwięku poprawiła się naprawdę mocno, wszystkie tony wyostrzyły się, dźwięk stał się bardziej krystaliczny nie wiem jak to określić, wow to jest to czego szukałem. Teraz to dopiero gra świetnie.
 5. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  @don Jestem po godzinie słuchania NAD C352, rzeczywiście pierwsze co się rzuca w uszy, to grają znacznie łagodniej, nawet z ustawieniem trebles na stanie początkowym, wysokie tony są słuchalne i nie czuć żadnego dyskomfortu. Z drugiej strony, nie wiem czy mogę użyć słowa muzykalność, ale Yamaha grała bardziej ciekawie i o dziwo miała lepszy bas. Na pewno co mogę zauważyć w NAD to znacznie większy środek i przytłumiona góra i dół w stosunku do Yamahy czyli kompletne przeciwieństwo. Jeśli chodzi o jakość muzyki, nie czuję jakiegoś dużego komfortu słuchania. Dam jeszcze tydzień NADowi i później znów pomęczę Yamahę, generalnie mam wrażenie, że muzyka straciła trochę magii i nawet gra jakby takie zwykłe aktywne głośniki jakie miałem wcześniej.
 6. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  No i zakupiłem NAD C352 Pewnie w tygodniu dam jakąś recenzję.
 7. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  @don W sumie w wielu kwestiach też jestem zdania aby kupować używany sprzęt, sam mam laptopa, telefon, ale jednak to typ sprzętu, który wymienia się po 3-4 latach, natomiast wzmacniacz C352 sam w sobie jest wiekowy i pewnie trochę lat był używany i po prostu nie mam wiedzy jak ta elektronika w tych wzmacniaczach, czy potrafią dużo przetrwać czy jednak jest jakieś ryzyko w kupnie starego sprzętu. Ale jednak wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, żeby jednak zamówić ten wzmacniacz. Mam nadzieję, że nie wtopię kasy. Wielkie dzięki za masę wiadomości i pomoc.
 8. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  @don Jeszcze ostatnie pytanie, który wzmacniacz będzie cieplejszy? NAD C352 czy NAD C326? I jakie będą różnice w brzmieniu
 9. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Z twoich propozycji jedyne co mnie przekonuje to NAD C352 - chociaż jestem ciekaw o ile rzeczywiście gra lepiej niż podstawowe modele, ile to jest tych klas wyżej Teraz to już mam zupełny mętlik w głowie.
 10. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  @don Dopisałem jeszcze ostateczne pytanie, bo obecnie mam kilka typów do wyboru po tygodniu poszukiwań Najlepiej pasujący wzmacniacz do głośników dali zensor 3. - Rotel RA-04 / A10 - Marantz 6005 / 5005 - NAD C326
 11. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Naprawdę rozbieżność w opiniach jest tak ogromna, że ciężko to w ogóle jakoś logicznie połączyć. Ale dzięki za kolejny merytoryczny post. To teraz jeszcze musisz pomóc wybrać najlepiej pasujący wzmacniacz do głośników dali zensor 3. Rotel RA-04 / A10 Marantz 6005 / 5005 NAD C326
 12. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Czytając różne opinie modele 316 i 326 są na pewno ciepłe, 352 już neutralny. Natomiast jeśli chodzi o porównanie 316 vs 326
 13. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  W sumie nie wiem gdzie znalazłeś takie ceny 316 najtanniej 1121zł, wciąż taniej niż w Polsce, aczkolwiek nie 600zł chyba, że patrzymy w innej walucie.
 14. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Ale pytanie czy będą pasować do zensorów i zredukują wysokie tony?
 15. Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Dlaczego, jakie za tym stoją argumenty?
×