Skocz do zawartości

ald890

Uczestnik
 • Zawartość

  48
 • Dołączył

 • Ostatnio

O ald890

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Faktycznie, ten artykuł nie jest zbyt dobrym przykładem. Ale chodzi o same parametry jakie posiada taki DAC w telefonie.
 2. Ma ten sam DAC co LG V30, aktualnie najbardziej audiofilski telefon. To nie jest teoria, tylko techniczny fakt. Nie chodzi o to, że staram się go gloryfikować, tylko sprawdziłem z czystej ciekawości i po prostu obaliłem sobie pewien mit. Możesz poczytać https://www.spidersweb.pl/2017/11/lg-v30-audio-test.html
 3. Tylko ja nie podłączyłem telefonu do DAC tylko prosto do wzmacniacza, a w telefonie mam chyba aktualnie najlepszy smartfonowy DAC na rynku. Może po prostu masz kiepski smartfon.
 4. Aune X1s - to z pewnością nie jest niska półka.
 5. Żeby nie być gołosłownym odpaliłem sprzęt Macbook + Tidal Master -> DAC -> Wzmacniacz LG G6 + Tidal HiFi -> Wzmacniacz Mogłem przełączać pilotem źródło na tej samej głośności więc miałem doskonałe warunki, żeby to zweryfikować. Jakie wnioski? Żadnej różnicy w jakości, nie ma szansy żeby ktoś usłyszał, jedyna wada telefonu, to, że gra ciszej od początku i wzmacniacz trzeba mocniej kręcić na potencjometrze. Spotify z TV -> DAC -> Wzmacniacz - gra tragicznie i to każdy usłyszy. Proszę sobie zrobić taki test i mogę rozmawiać, no nie jesteś mnie teraz w stanie przekonać.
 6. Ja puszczając z telefonu muzykę FLAC z Tidala, odnoszę wrażenie, że jest lepsza niż Spotify z telewizora po DAC do wzmacniacza. Tylko, że mój LG G6 posiada dedykowany DAC, może dlatego? THD 0,0002% 32 Bit "Quad DAC Doświadcz niezwykłego doznania dźwięku dzięki Hi-Fi Quad DAC playback, który pozwoli Ci na usłyszenie czystego, wolnego od zniekształceń dźwięku!"
 7. Ciekawi mnie zagadnienie na temat jakości muzyki w przypadku ustawienia częstotliwości 192 kHz i 24 bitów w ustawieniach komputera, aby wymusić to na DACu. Czy słuchanie muzyki, która została nagrana w 44,1 kHz w tej wymuszonej 192 kHz będzie miało wpływ na odsłuch muzyki, czy może zawsze powinniśmy słuchać w odpowiedniej częstotliwości w stosunku do nagranej muzyki?
 8. Na pewno warto wymienić kable na jakieś lepsze za 50zł~ te w zestawie to najgorszy możliwy sort. Mam edifier r1600 i taka wymiana sporo dała. Mogę go również przetestować na DACu czy jest jakaś wyraźna poprawa i dam Ci znać.
 9. ald890

  Dali Zensor 3 vs Monitor Audio BX2

  No tak tylko, że ja posiadam Dali Zensor 3, a ty dopiero je planujesz kupić trochę nie doczytałem Miałeś już okazję ich słuchać? Dodam jeszcze, że mój wzmacniacz to NAD c352
 10. ald890

  Dali Zensor 3 vs Monitor Audio BX2

  Posiadacz Dali Zensor 3 z tej strony, miałem podobne problemy na starcie i ostatecznie dużo dała wymiana kabli RCA na Melodika. https://www.ceneo.pl/16784900 Byłem zaskoczony, ale fajnie wyrównały górę, w przypadku tak analitycznych głośników, trzeba się pozbyć wszystkich wąskich gardeł Dodatkowo trzeba dać im trochę czasu żeby się wygrzały. Możesz jeszcze spróbować wymienić zworki na melodike, ponieważ twój wzmacniacz oferuje taką opcję.
 11. ald890

  Soundbar Samsung HW-K450 vs Samsung hw m550

  Za dużo nie podpowiem, ponieważ nie słuchałem obu, ale mam model wyższy https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-samsung-hw-ms650 To ile basu wydaje się z tego cudeńka bez subwoofera zewnętrznego jest zadziwiające, jakość dźwięków i przestrzeń może nie taka jak 5.1 jest naprawdę świetna. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak ten pojedynczy klocek potrafi zagrać.
 12. ald890

  Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Teraz jeszcze dochodzi pytanie czy ktoś czuje się prawdziwym audiofilem i nie zamierza ruszać pokręteł od trebles/bass - bo jeśli zredukujemy odpowiednio nasz amplituner to można uzyskać bardzo podobne efekty w nawet tak skrajnych wzmacniaczach. Została mi jeszcze ostatnia kwestia drobnego udoskonalenia, ale tutaj już nie wiem czy jest sens wykładać pieniądze. Bawiłem się dziś z różnymi konfiguracjami: Jack-RCA Prolink Exclusive - Wypada najgorzej, czuć leciutkie szumy i spadek jakości (nie wiem czy też nie ma na to wpływu niższa impedancja złącza słuchawkoego) RCA Ekranowane Noname - Najlepsza jakość grania, poprawiło się jakościowo w stosunku do RCA tak z 5% Optical - Nie widzę praktycznie żadnej różnicy w stosunku do RCA Zastanawiam się czy jest sens wymieniać te kable RCA na jakąś Melodike czy coś w tym stylu?
 13. ald890

  Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  W moim przypadku oba wzmacniacze grają stanowczo lepiej z DAC. Yamaha gra o wiele lepiej, wysokie tony zostały zredukowane, a bas stał się namocniejszą stroną tego wzmacniacza. Jednak w stosunku do Nada wyczuwam różnicę w jakości grania, szczególnie w trudniejszych momentach dla wzmacniacza czyli obsługa dużych porcji wysokich i niskich tonów, tak jakby Yamaha sobie z tym trochę nie radziła. Generalnie obecnie idealnym rozwiązaniem byłaby jakosć Nada + bas yamahy Muszę jeszcze posiedzieć prare dni i dalej testować, któryś z nich pójdzie na olx najwyżej. W największym skrócie, mam wrażenie, że Nad jaknajmniej stara się zmieniać muzykę i oddaje jej prawdziwe oblicze, z pewnością jest bardzo neutralny.
 14. ald890

  Nad C352 proszę o opinię

  Akurat kupiłem 3 dni temu ten wzmacniacz, co mogę powiedzieć, jest bardzo zrównoważony, góra zupełnie nie kłuje. Wydaje mi się, że najbardziej na plan wychodzą środkowe tony. Bas nie jest jakiś potężny, ale wystarczający, generalnie dźwięk jest niesamowicie czysty i zbalansowany. Generalnie sama jakość dźwięku pomijając poziomy tonów, jest naprawdę bardzo dobra i myślę, że rzeczywiście przebija każdy nowy wzmacniacz z niższej półki.
 15. ald890

  Podłączenie laptopa do wzmacniacza

  Moich zakupów ciąg dalszy, po podpięciu tego wspaniałego DACa AUDINST HUD-MINI - jakość dźwięku poprawiła się naprawdę mocno, wszystkie tony wyostrzyły się, dźwięk stał się bardziej krystaliczny nie wiem jak to określić, wow to jest to czego szukałem. Teraz to dopiero gra świetnie.
×