Skocz do zawartości

Top Hi-Fi & Video Design

Branża
 • Zawartość

  1 709
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Top Hi-Fi & Video Design

 1. Barwa nie jest mocą stroną Roteli. Więcej barwowości powinnaś odnaleźć we wzmacniaczach Hegla. Są moim zdaniem bardziej melodyjne. Rotele są trochę beznamiętne.
 2. Jeśli zależy Ci na regulacji barwy, to w Rotelu RA1572 też ją znajdziesz. Jest ustawiana w sposób cyfrowy. Zachęcam Cię abyś posłuchał tej kombinacji z Pylonami.
 3. Witaj, Szumy są i będą. Przy wyborze źródła BT, powinny być ledwo namacalne! Jeśli w Twoich A26 wydają Ci się głośne, to może podjedź do najbliższego Tophifi (jeśli masz opcję) i poproś kolegów aby sprawdzili, co się dzieje.
 4. To tylko propozycja na przyszłość - jak sama wiesz, -audio potrafi uzależnić a jeszcze kilka fajnych wzmacniaczy, w budżecie do 10 tysięcy, to by się u nas znalazło :):):)
 5. Dlatego też w przyszłości, upgread na Rotela RA1572 MKII, jest tu dobrym kierunkiem.
 6. Pisałem o tym wcześniej, że nasze ucho ludzkie, jest takie, że przy niskim poziomie głośności nie czuje niskich częstotliwości. Jeśli już zdarzy się, że przy cichym odsłuchu, pojawia się niższy bas, to będzie to równoznaczne ze słabą akustyką pomieszczenia.
 7. Yamahę i Rotela będzie trochę dzielić i łączyć. Większa kultura i spokój, otrzymasz w modelu A1200, więcej emocji w RA1572MKII. Obydwie konstrukcje są wydaje, nie boją się niskich spadków oporności. Trudny wybór. Jeśli zostawisz swoje głośniki, to bliżej mi do Yamahy, ale zapraszamy Cię na testy.
 8. Jestem trochę zaskoczony, że masz braki na basie. Twoje pomieszczenie nie jest mocno zagospodarowane. Możesz spróbować, jak zadziała Nad M10 z Dirac, ale przepuszczam że ten dźwięk stanie się jeszcze grzeczniejszy i równiejszy (jak na warunki Twojego pomieszczenia)
 9. Witaj Ja, na Twoim miejscu rozważyłbym głośniki aktywne z funkcjami sieciowymi: https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html AudioPro A26 zmiażdży każdy soundbar! Zapraszam na prezentację, jeśli nie masz do nas daleko:)
 10. Witaj Spośród głośników wifi-bluetooth, bardzo ciekawą propozycją jest Yamaha Musiccast 50 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-50.html od strony streamingu, masz po prostu wszystko: -BT, Wifi, Airplay, Radio internetowe, itd. Fajna aplikacja, i ciągłe softy. To wszystko za 1799 zł -Dragonfly natomiast może służyć między innymi jako podpięcie do komputera lub telefonu. W obydwu przypadkach, zauważalnie poprawi Ci skuteczność słuchawek.
 11. Witaj, Całą gamę marki Elac znajdziesz w naszych salonach Tophifi, więc jeśli nie masz daleko, to zapraszamy. Na miejscu możemy jeszcze dołożyć głośniki Indiana Line lub PSB. Ale to już, na miejscu aby nie siać kolejnego fermentu
 12. Witaj, Jakim dysponujesz amplitunerem do kina domowego? Spośród głośników wybór Kefa Q350 nie jest złym rozwiązaniem. Aczkolwiek bardziej uniwersalnym byłyby wybór B&W 606 s2 Anniversary https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s2-anniversary-edition.html Z odtwarzaczy sieciowych, król jest tylko jeden (do około 3000 zł) -co może niemal każdy potwierdzić, czyli Bluesound Node wersja 3 - https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-2021.html Zapraszam Cię na prezentację, do jednego z naszych salonów Tophifi.
 13. Zawsze po cichu jest gorzej słychać, taka jest konstrukcja naszego ucha. Wyjątkiem jest słaba akustyka pomieszczenia, która negatywnie zaburza i potęguje między innymi wrażenie basu. Czy możesz podrzucić tu zdjęcie swojego pomieszczenia?
 14. U nas są za 199 zł https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/house-of-marley-positive-vibration-2-wireless-black.html wysyłkę możemy zrobić za 0 zł. Tylko musielibyśmy sprawdzić co nam zostało na tą chwilę.
 15. Wersja I od II różni się. Uważam, że odświeżona wersja brzmi lepiej w zakresie przestrzeni. To coś, na co postawił Mission w swoich konstrukcjach od kilku lat. Sądzę że warto ich posłuchać.
 16. Skala głośności w RN402 przybiera bardzo pomału. Dopiero przy poziomie 60-70 zaczyna robić się głośno, gdzie przy 90 jest już bardzo głośno. Dużo będzie zależało od efektywności samych głośników.
 17. Nawet poniżej 200 zł mamy fajne, lekkie słuchawki Koss-a https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/koss-bt330i.html Nie miażdżą rozmiarem, są przyzwoicie wykonane i gdzieś tam nawiązują do Porta Pro. Można posłuchać, zapraszamy
 18. Może, kolega który jest w potrzebie zakupu głośników, chciałby po prostu połączyć kilka rzeczy ze sobą. Dlatego ciężko jest teraz połączyć to wszystko ze sobą. Oczywiście, można wpłynąć w zauważalnym stopniu na brzmienie głośnika. Wspomniałem wcześniej, że Cariny lubią dobrą, drogą elektronikę. My, łączyliśmy z Linn-em Majk. Fajne all in one, za około 15 tysięcy, -od razu inne odczucia w całym paśmie.
 19. Elac Carina, to bardzo fajne głośniki, dzięki tej wstędze. W przypadku Pylonów, dostaniesz inną górę pasma. Sądzę, że w Elacu będzie to bardziej szlachetniejsze. Nie wiem do końca jak zagra to z Lyngdorfem, aczkolwiek nie ma w nim ograniczeń, a za takimi konstrukcjami Elac lubi podążać. Musisz sprawdzić.
 20. Witaj, Kolumny 702s2 brzmią inaczej, a niż 703 szczególnie w zakresie basu. Mogłoby się wydawać, że dodatkowy głośnik basowy, w większym modelu jeszcze go dołoży, a tutaj... jest go jakby mniej. Jest dokładniejszy, krótszy, inny. Reszta pasma może przez to być "do przodu" bo takie wrażenie wywiera ten grzeczny bas. Rotel RA1592 to już dobry punkt zaczepienia.
 21. Witaj Spróbowałbym połączyć to z amplitunerem sieciowym Yamaha RN803. Co prawda cena tego urządzenia wzrosła (dziś 3999 zł) ale w dalszym ciągu jest to urządzenie, które ciężko jest gonić konkurencji.
 22. W sytuacji, gdzie masz wbudowane wzmacniacze do głośników aktywnych, zyskujesz miejsce wokół. Do sterowania wykorzystujesz wyłącznie aplikację do sterowania. Na prawdę warto posłuchać tych Audio Pro
 23. WXAD10 to przede wszystkim funkcje sieciowe. Przyzwoity analog i niezbyt wysoka cena. Dlatego też jako streamer jest bardzo ważną pozycją pośród budżetowych rozwiązań.
 24. Witaj, Niedawno, legendarna marka Koss, zaprezentowała swoje pierwsze słuhawki True Wireless, TW 250 i https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/koss-tws250i.html za 260 zł to ja nie widzę realnej konkurencji. Masz w nich duży dźwięk, duży bas, frajdę ze słuchania. Polecam Ci ten produkt, szczególnie do tego co słuchasz.
 25. Owiany Denon, to nie wszystko. Jest jeszcze pozycja Yamahy RXV6a, która softem będzie stała wyżej. Po drugie, jakość dźwięku będzie na podobnym poziomie, bądź nawet wyższym. Na początek, dobrze byłoby kupić same głośniki frontowe, a później sobie rozbudować dalej system. Kombinacja głośników 5.0 za 3000 zł nie wróży zbyt dobrze...
×
×
 • Utwórz nowe...