Skocz do zawartości

Top Hi-Fi & Video Design

Branża
 • Zawartość

  1 709
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Top Hi-Fi & Video Design

 1. 12 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

  I na przyszłość ja tą propozycję rozważam. 

  Rotel RA-1572 MkII to fajny wzmacniacz do rocka, któremu mocy (watów) na pewno nie brakuje. 

  Ale oprócz mocy fajnie by było, aby była jakaś barwa dźwięku :) 

  Barwa nie jest mocą stroną Roteli. Więcej barwowości powinnaś odnaleźć we wzmacniaczach Hegla. Są moim zdaniem bardziej melodyjne. Rotele są trochę beznamiętne.

 2. Dnia 24.01.2022 o 22:01, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

  Pomysł wziął się stąd, że one mają wyjątkowy wstęgowy głośnik wysokotonowy., co zapewnia piękną górę.

  Nie wiem jeszcze jak ze średnicą i basem. Muszę posłuchać. 

  Dobra, dobra. Dopiero w zeszłym roku kupiłam A11 Tribute - zresztą od Was. Chciałabym się nim jeszcze trochę pocieszyć. Zwłaszcza, że gra bardzo przyjemnie i uważam, że moc jest wystarczająca do pomieszczenia 27 m. kw. Nie wiem czy w przyszłości nie będę chciała pójść w kierunku Roksan K3 na przykład :)

  To tylko propozycja na przyszłość :) - jak sama wiesz, -audio potrafi uzależnić a jeszcze kilka fajnych wzmacniaczy, w budżecie do 10 tysięcy, to by się u nas znalazło :):):)

 3. Pisałem o tym wcześniej, że nasze ucho ludzkie, jest takie, że przy niskim poziomie głośności nie czuje niskich częstotliwości. Jeśli już zdarzy się, że przy cichym odsłuchu, pojawia się niższy bas, to będzie to równoznaczne ze słabą akustyką pomieszczenia.

 4. Yamahę i Rotela będzie trochę dzielić i łączyć. Większa kultura i spokój, otrzymasz w modelu A1200, więcej emocji w RA1572MKII. Obydwie konstrukcje są wydaje, nie boją się niskich spadków oporności. Trudny wybór. Jeśli zostawisz swoje głośniki, to bliżej mi do Yamahy, ale zapraszamy Cię na testy.

 5. Jestem trochę zaskoczony, że masz braki na basie. Twoje pomieszczenie nie jest mocno zagospodarowane.

  Możesz spróbować, jak zadziała Nad M10 z Dirac, ale przepuszczam że ten dźwięk stanie się jeszcze grzeczniejszy i równiejszy (jak na warunki Twojego pomieszczenia)

 6. Witaj

  Spośród głośników wifi-bluetooth, bardzo ciekawą propozycją jest Yamaha Musiccast 50 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-50.html

  od strony streamingu, masz po prostu wszystko:

  -BT, Wifi, Airplay, Radio internetowe, itd. Fajna aplikacja, i ciągłe softy. To wszystko za 1799 zł :)

  -Dragonfly natomiast może służyć między innymi jako podpięcie do komputera lub telefonu. W obydwu przypadkach, zauważalnie poprawi Ci skuteczność słuchawek.

 7. Witaj,

  Jakim dysponujesz amplitunerem do kina domowego?

  Spośród głośników wybór Kefa Q350 nie jest złym rozwiązaniem. Aczkolwiek bardziej uniwersalnym byłyby wybór B&W 606 s2 Anniversary https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s2-anniversary-edition.html

  Z odtwarzaczy sieciowych, król jest tylko jeden (do około 3000 zł) -co może niemal każdy potwierdzić, czyli Bluesound Node wersja 3 - https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-2021.html

  Zapraszam Cię na prezentację, do jednego z naszych salonów Tophifi.

 8. Zawsze po cichu jest gorzej słychać, taka jest konstrukcja naszego ucha. Wyjątkiem jest słaba akustyka pomieszczenia, która negatywnie zaburza i potęguje między innymi wrażenie basu. 

  Czy możesz podrzucić tu zdjęcie swojego pomieszczenia?

 9. 4 godziny temu, Robert Kalifornia napisał:

  A czy Mission LX5 MKII mogłyby tu też pasowac? 

  Wersja I od II różni się. Uważam, że odświeżona wersja brzmi lepiej w zakresie przestrzeni. To coś, na co postawił Mission w swoich konstrukcjach od kilku lat. Sądzę że warto ich posłuchać.

 10. Może, kolega który jest w potrzebie zakupu głośników, chciałby po prostu połączyć kilka rzeczy ze sobą. Dlatego ciężko jest teraz połączyć to wszystko ze sobą. Oczywiście, można wpłynąć w zauważalnym stopniu na brzmienie głośnika. Wspomniałem wcześniej, że Cariny lubią dobrą, drogą elektronikę. My, łączyliśmy z Linn-em Majk. Fajne all in one, za około 15 tysięcy, -od razu inne odczucia w całym paśmie.

 11. Elac Carina, to bardzo fajne głośniki, dzięki tej wstędze. W przypadku Pylonów, dostaniesz inną górę pasma. Sądzę, że w Elacu będzie to bardziej szlachetniejsze. 

  Nie wiem do końca jak zagra to z Lyngdorfem, aczkolwiek nie ma w nim ograniczeń, a za takimi konstrukcjami Elac lubi podążać. Musisz sprawdzić.

 12. Witaj,

  Kolumny 702s2 brzmią inaczej, a niż 703 szczególnie w zakresie basu. Mogłoby się wydawać, że dodatkowy głośnik basowy, w większym modelu jeszcze go dołoży, a tutaj...

  jest go jakby mniej. Jest dokładniejszy, krótszy, inny. Reszta pasma może przez to być "do przodu" bo takie wrażenie wywiera ten grzeczny bas. Rotel RA1592 to już dobry punkt zaczepienia.

 13. Owiany Denon, to nie wszystko. Jest jeszcze pozycja Yamahy RXV6a, która softem będzie stała wyżej. Po drugie, jakość dźwięku będzie na podobnym poziomie, bądź nawet wyższym. 

  Na początek, dobrze byłoby kupić same głośniki frontowe, a później sobie rozbudować dalej system. Kombinacja głośników 5.0 za 3000 zł nie wróży zbyt dobrze...

   

×
×
 • Utwórz nowe...