Skocz do zawartości

Szybki

Uczestnik
 • Zawartość

  88
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Szybki

 1. Szybki

  Magnat mr780

  Jeśli chodzi o model to w takim razie dwa mi się trafiły pechowe! Jeśli chodzi o serwis to albo źle zrozumiałeś co napisałem albo inne mamy standardy. Serwis trzymał cztery tygodnie magnata gdzie dzwoniąc tam odpowiedział serwisant bez sprawdzenia ze padła lampa lub zasilanie lampy i tak było - mimo to trzymali cztery tygodnie. Przyszedł z naprawy z uszkodzoną lampą! Jesli padło zasilanie lamp to powinno się sprawdzić tez lampy? Jedziesz kilkadziesiąt km do sklepu po sprzęt z naprawy. Sprawdzasz w domu i nie działa i znowu kilkadziesiąt km do sklepu. Po naprawie to samo.
 2. Szybki

  Magnat mr780

  Ja mam magnat 2,5 roku. Do spasowania nie mam uwag. Jednak do montażu lub użytych części już tak. Pierwszy model wzbudzał się z pilotem od tv sony. Został wymieniony na nowym. Po 1,5 roku wzmacniacz zaczol grać ciszej i zgasły lampy. W serwisie po 4 tygodniach trzymania stwierdzono padnięty zasilacz. Po naprawie podłączylem w domu i na jednym kanale przy cichym sluchaniu było słuchać pykanie. Odesłałem na serwis. Stwierdzono padniętą lampę. Kolejny tydzień bez grania. Więc co do serwisu sami możecie ocenić czy taki dobry.
 3. Jakiej zmiany brzmienia będzie się można spodziewać grając Advance Paris A10 zamiast magnatem 780 z tymi kolumnami? Nie widziałem go wcześniej ale wygladowo to jest to co mi sie zawsze podobało
 4. Ciekawe - ale trochę loteria z wymianą. Jakie chcesz uzyskać brzmienie? Czego Ci brakuje lub czego chcesz więcej?
 5. Co udało się ustalić. Ieast z jakiegoś powodu gubi ciągłość połączenia WFI i dlatego tak działa. Po sprawdzeniu blisko routera wszytko jest ok. Więc trzeba się zastanowić dlaczego po 1,5 roku teraz sieć ma jakieś kłopoty z zasięgiem w tym miejscu gdzie jest sprzęt. Dziękuje wszystkim za wskazówki
 6. Lampa do wymiany- po ponad miesiącu nareszcie gra.
 7. Na gwarancji wiec nie rozbieram. Ale lewa lampa jest pod kątem do podstawy.
 8. No niestety w naprawie 4 tygodnie i robota skopana prawdopodobnie. Na lewym kanale słychać szumy i trzaski - Załamka. Zmieniłem kolumny ale efekt taki sam.
 9. Miałeś rację. Problem był w zasilaczu.
 10. Dziękuje wszystkim za wskazówki. Testuje każdą podaną apke. 4stream jest identyczny jak ten który używałem do tej pory - ieastplay tylko wersja polska - identyczny - jest i radio i Tidal. Jednak co ciekawe dzieje sie podobnie jak z ieastem. Nie potrafi załadować piosenki. Trzeba klikać kilka razy juz prawie ją wczytał i wyrzuca. Najstabilniej do tej pory z Tidalem chodzi Mconnect lite.
 11. Tidal ruszył. Musze się pobawić - dłuższe testy. Ale radio internetowe nie widzę czy jest. Nie bardzo mogę znaleźć tą aplikacje
 12. Witam Czy ktoś używa strimera iEAST SoundStream Pro M30? Używam go od ok 2 lat ale obecnie aplikacja do obsługi -ieast play na Androida działa fatalnie. Nigdy nie był to mistrz ale obecnie po prawdopodobnie aktualizacji zawiesza sie ciągle zwłaszcza słuchając Tidala. Nie potrafi załadować piosenek. Po kilka razy trzeba klikać. Jak sie uda włączyć to po ok 5- 6 utworach się samo zatrzyma. Jak się zawiesi to tylko reset telefonu na nowo. Moze ktoś wie czy jakaś inna aplikacja będzie obsługiwała to urządzenie? wersja.3.0.1.200430.8c0695
 13. To jesli nie lampy to oddaje na gwarancji. Trudo sprawdzić zasilacz bez rozbierania.
 14. Witam Po prawie dwóch latach słuchania muzyki na wzmacniaczu Magnat 780 prawdopodobnie padły lampy. Nie świecą po włączaniu a wzmacniacz gra na full głośnością jakieś 10%. Zastanawiam się czy oddać na gwarancji czy wymienić lampy na coś innego? Co polecacie aby zmieniło dźwięk na bardziej dynamiczny. Obecnie słucham z pokrętłem basu na godzinie 14.
 15. Szybki

  Magnat mr780

  A na jakich kablach gra teraz?
 16. Szybki

  Magnat mr780

  Ja zdecydowałem sie na Heco Celan GT302 do Magnata. Pisałem w tym wcześniej o wrażeniach wiec nie będę się powtarzał. Jestem jednym z pierwszych który gra Magnatem i do tej pory ich nie zmieniłem A to juz 3 lata będzie.
 17. Polecam heco celan 302. Mam je osobiście i słuchałem z 803 i było ok. U mnie grają z magnatem 780. Wizualnie też bardzo ładne zwłaszcza w kolorze drewna. Polecam
 18. Szybki

  Magnat mr780

  Tez dodam swoje trzy grosze jako osoba mająca jako pierwsza chyba na tym forum magnata 780. Prawda jest taka że nikt z przekonaniem nie poleca tego sprzętu jako pierwsza trójka do odsłuchu w podobnym przedziale cenowym. I nie zgodzę się że ludzi chcą mieć all in one- porostu nikt skutecznie nie próbuje ich zainteresować tym modelem. Zobacz w swoim temacie sprzęt do 5000 kiedy zaproponowano Ci dopiero magnata i na której pozycji! Sam musiałem odsłuchać Nada 316/326 ,Yamachy, Maranza, Atola, CX -60, CX -80 i dopiero jak nic mi nie podeszło jak królika z kapelusza, trochę od niechcenia, na odchodne zaproponowano mi jeszcze Magnata 780. A najdziwniejsze jest w tym wszytkom to, ze na forum większość znawców tematu przyznaje że zagra on lepiej od nie jednego popularnego na tym forum sprzętu. I Piotr jako nieliczny proponuje ten sprzęt do odsłuchu - chociaż na pewno nie w pierwszej trójce. Moze teraz sie to zmieni.
 19. Szybki

  Magnat mr780

  Tez tak chciałem - przynajmniej mniej plontaniny kabli, ale mój tuner nie wysyła sygnału stereo po optyku i wzmacniacz go nie widzi.
 20. Szybki

  Magnat mr780

  Czy podłączając tuner satelitarny z TV przez HDMI a później z TV do wzmacniacza optykiem stracimy na jakości dźwięku? Czy lepsza jakość będzie z tunera optykiem bezpośrednio do wzmacniacza?
 21. Szybki

  Magnat mr780

  Sorry ale nie łapie ,,nie jego wina'' - tunera czy magnata?
 22. Szybki

  Magnat mr780

  No tak będę musiał podłączyć. Szkoda ze nie można bezpośrednio tunera.
 23. Szybki

  Magnat mr780

  Tak masz z TV do dac i wzmacniacz. Ja nie próbowałem z TV na wzmacniacz. A ja chce z Tunera optykiem do wzmacniacza i nie gra. I moim zdaniem nie będzie ponieważ zgodnie z załączoną wcześniej specyfikacją tuner ma dźwięk Dolby na wyjściu a wzmacniacz potrzebuje analogu.
 24. Szybki

  Magnat mr780

  Sprawdziłem specyfikacje tunera i jest tak: Audio: • Zgodny z ISO/IEC 13818-3 • MPEG-1, warstwa II • Dolby Digital (SPDIF i HDMI), Dolby Digital+ (HDMI)
×
×
 • Utwórz nowe...