Skocz do zawartości

Momo

Uczestnik
 • Zawartość

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Momo

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  3miasto

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy drogie przewody głośnikowe brzmią lepiej od tanich? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 2. MiBu, wejdź na diyaudio.pl -> wlasne konstrukcje -> kolumny-projekty znajdziesz gotowe projekty z rozrysowanymi obudowami, pomiarami i schematami zwrotnic. Kosztorysy też są. Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 3. A czy kolumny dobrze są podłączone? Wiesz.. czerwony kabelek do czerwonego zacisku w kolumnie i wzmacniaczu. Tak samo dla obu kanałów? Jak bas był a znikł to coś gra w przeciwfazie.
 4. S4home, z całym szacunkiem, podałeś informacje, że Harman jako jedyny podawał 8 ohm na urządzeniach. W przytoczonych przykładach są to amplitunery kina domowego i to najniższa seria. Taka sama sytuacja jest obecna w innych markach Onkyo 6-8 ohm, Yamaha, Denon to samo. Dopiero średnie/wyższe serie pozwalają na podłączenie 4ohm kolumn i to też z zastrzeżeniem, że tylko na fronty. W niektórych urządzeniach przełączenie pracy z 8 na 4 nie powoduje wzrostu mocy a nawet jej spadek, np. Denon 1300X. To o czym to świadczy? We wzmacniaczach sytuacja jest inna. Na sąsiednim portalu są testy z pomiarów i przykładowo HK980 bez problemu radzi sobie z obciążeniem 4 ohm. Pomiary nie kłamią. Wzrost mocy o ok. 50% przy obciążeniu z 8 do 4 ohm dobrze świadczy o urządzeniu.
 5. Przeczytaj wpis Anety o tym jak przestawiła pracę Yamahy z 8 na 4 omy posiadając kolumny 4 omowe.
 6. No proszę jaka zmiana a już padały propozycje na wymianę całego sprzętu z kolumnami włącznie
 7. Nic złego nie powinno się stać. Nawet jeśli to Yamaha ma wbudowane zabezpieczenia.
 8. Zastanawiam się, czy przełączenie trybu pracy w Yamaha na 4 omowy nie jest w stanie coś tu zaradzić (domyślnie ustawienie chyba 8)? Znalazłem test Ergo RC-L i z pomiarów wyszło, że są właśnie 4 omowe. To kawał kolumny!
 9. To może być taka sytuacja jakiej doświadczył znajomy. Dużo urządzeń przewinęło się przez jego ręce. Skupiając się tylko na odtwarzaczu CD wciąż słucha na playerach sprzed 20 lat. Stary Nad i Marantz grają najbardziej muzykalnie i dają mu największą radość. Z tych nowszych to taki CD-6006 okazał się bardzo szczegółowy i precyzyjny ale nie na długie odsłuchy. To samo było z Cambridge Audio 540c. Być może u Anety jest taka sama przypadłość. Cantony i leciwa Yamaha tworzą idealną synergię?
 10. https://forum.audio.com.pl/index.php?/topic/61589-Wzmacniacz-stereo-zamiast-zestawu-kina-domowego&do=findComment&comment=257697 Coś się zmieniło od tamtego wpisu albo od samego początku zestaw nie grał tak jak powinien? Pamiętam walkę z ustawieniami kolumn itp.
 11. Generalnie Yamaha 803D realizuje twoje wszystkie potrzeby sieciowe, prócz dźwięku. Sam jeszcze niedawno słuchałem muzyki na wzmacniaczu, jednak dostałem w spadku amplituner kina i teraz na nim słucham. Różnica pomiędzy wzmacniacz a amplituner oczywiście jest ale nie na tyle duża aby nie słuchać na tym drugim muzyki. Za to jest funkcjonalność, której wzmacniacz nie oferował. Filmy oglądałem głównie w trybie 4.0 i byłem zadowolony z jakości basu itp. do momentu aż nie podłączyłem starego subwoofera Sony SS-MS5. Teraz rozumiem co to znaczy "dopalić" niskie tony i to przy ustawieniu poziomu wzmocnienia suba na 1/3 jego możliwości. Tylko, że to jest dobre do oglądania filmów co polecam bo główne kolumny nie są w stanie odtworzyć najniższych składowych zawartych w ścieżce filmowej. Muzyka to jednak bez subwoofera. Nie wiem jak twoja Yamaha realizuje sygnał tylko na subwoofera ze ścieżki 5.1? Jeśli na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w amplitunerach kina domowego to dołożenie aktywnego subwoofera doda skrzydeł przy oglądaniu filmów. Jednakże nie poprawi pozostałych pasm. Tu to już raczej trzeba kombinować z ustawieniami w Yamaha.
 12. Strasznie ten Panasonic zacofany albo nie wszystkie opcje są włączone. W LG można ustawiać co ma być na wyjściu optyka. W którymś z wątków odpisałem na podobny temat. Użytkownik miał Samsunga i też po zmianie w ustawieniach ruszyło 5.1 albo potrzebne było PCM 2.0 do konwertera. Ps. Mój powyższy wpis miał na celu szczegółowo opisać jak i co z czym połączyć oraz co ustawić. Koleżanka miała już przewody HDMI to wystarczyłby tylko jeden optyczny i wszystko powinno zadziałać. Niestety nie wszystkie wypowiedzi są tu jednoznacznie opisane. Użytkownik mało ogarniający temat z lakonicznych wypowiedzi niewiele wyniesie.
 13. Dla ścisłości: 1. Urządzenia zewnętrzne typu konsola, dekoder, blueray itp. podłączyć do TV przewodem HDMI. 2. Amplituner z TV połączyć przewodem cyfrowym: optycznym lub coaxial i wybrać odpowiednie wejście w TX-NR414. 3. W TV ustawić aktywne wyjście cyfrowe (optyczne lub coaxial) z kodowaniem na Auto/Digital (dźwięk wielokanałowy) lub PCM (stereo).
 14. Nie ma czegoś takiego. 60W zawsze będzie równe innemu 60W. To tak jakby zmierzyć napięcie w jednym gniazdku 230V a potem w innym też 230V i twierdzić, że to są różne napięcia. Chyba, że miałeś na myśli różnie skalibrowane potencjometry głośności w urządzeniach.. gdzie przykładowo wskazanie -60dB w jednym i drugim będzie skutkowało oddawaniem różnej mocy do odbiornika (kolumny)?
×
×
 • Utwórz nowe...