Skocz do zawartości

Momo

Uczestnik
 • Zawartość

  68
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Momo

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  3miasto

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Raczej zamontowano podłej jakości kondensatory, które po tych 4 latach miały spadek pojemności powyżej 10% od nominalnej wartości dlatego zostały wymienione. Możecie wyszukać na YouTube film jak ten wzmacniacz jest serwisowany. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 2. Radio, CD, DVD za każdym razem niezależnie od źródła sygnału jeden kanał jest cichszy? Zmiana głośności też nie powoduje, że różnica się zaciera? Balance czasami nie jest przestawiony w lewą stronę?
 3. Podłącz przewody pod górne gniazda. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 4. Zobacz jaki masz ustawiony format na wyjściu cyfrowym. Instrukcja strona 38
 5. Przewody miedziane 2-2,5 mm2 będą wystarczające. Zestaw: miałem na myśli Yamahę, którą podałeś. Ona jest z zestawem głośników NS-PY40 - zobacz na YouTub są jakieś testy i pokazy tego. Pewnie to nie jest jakiś cud ale może będą dla Ciebie wystarczające. Nie wiem jak się zapatrujesz na używany sprzęt ale w kwocie jaką chcesz wydać, da się znaleźć zdecydowanie lepszy zestaw kolumn i amplituner. Może bez bajerów jak współczesne za to lepsze jakościowo niż ta Yamaha. Posiadam amplituner z ok 1998 roku i on pozwala na ustawienie, czy surroundy są z boku, za plecami z boku czy typowo za plecami. Wydaje mi się, że te współczesne również na to pozwalają a jeśli nie to byłby regres.
 6. Patrząc na jego schemat to tak właśnie ma lub będzie miał ustawioną. A to powinno zagrać. Przestawi w amplitunerze, że surroundy są z boku i procesor powinien to dobrze ustawić. Ja mam to nieszczęście, że brakuje mi jednej ściany bocznej a mimo to efekty są. Pewnie może to zagrać dużo lepiej ale jak nie ma fizycznych możliwości to trzeba iść na ustępstwa. Zresztą autor nie ma dużych wymagań, chce mieć lepiej niż z głośników TV, które i tak akceptuje.
 7. Dzięki bocznym ścianom możesz powiesić głośniki surround jak na rysunku. Do efektów przestrzennych to nawet i te małe z powyższego zestawu by wystarczyły. Na fronty do słuchania muzyki to przynajmniej coś z z większym głośnikiem na basie jak: Heco Victa Prime 302.
 8. Dokładnie tak to się dzieje we wspomnianym przeze mnie x1300, pstryka nawet jak słuchasz radio. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 9. To pstrykanie może być przechodzeniem w tryb Eco jeśli to Onkyo na taką funkcję, podobne zachowanie jest np. w Denon AVR-x1300.
 10. Czy drogie przewody głośnikowe brzmią lepiej od tanich? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 11. MiBu, wejdź na diyaudio.pl -> wlasne konstrukcje -> kolumny-projekty znajdziesz gotowe projekty z rozrysowanymi obudowami, pomiarami i schematami zwrotnic. Kosztorysy też są. Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
 12. A czy kolumny dobrze są podłączone? Wiesz.. czerwony kabelek do czerwonego zacisku w kolumnie i wzmacniaczu. Tak samo dla obu kanałów? Jak bas był a znikł to coś gra w przeciwfazie.
 13. S4home, z całym szacunkiem, podałeś informacje, że Harman jako jedyny podawał 8 ohm na urządzeniach. W przytoczonych przykładach są to amplitunery kina domowego i to najniższa seria. Taka sama sytuacja jest obecna w innych markach Onkyo 6-8 ohm, Yamaha, Denon to samo. Dopiero średnie/wyższe serie pozwalają na podłączenie 4ohm kolumn i to też z zastrzeżeniem, że tylko na fronty. W niektórych urządzeniach przełączenie pracy z 8 na 4 nie powoduje wzrostu mocy a nawet jej spadek, np. Denon 1300X. To o czym to świadczy? We wzmacniaczach sytuacja jest inna. Na sąsiednim portalu są testy z pomiarów i przykładowo HK980 bez problemu radzi sobie z obciążeniem 4 ohm. Pomiary nie kłamią. Wzrost mocy o ok. 50% przy obciążeniu z 8 do 4 ohm dobrze świadczy o urządzeniu.
 14. Przeczytaj wpis Anety o tym jak przestawiła pracę Yamahy z 8 na 4 omy posiadając kolumny 4 omowe.
 15. No proszę jaka zmiana a już padały propozycje na wymianę całego sprzętu z kolumnami włącznie
×
×
 • Utwórz nowe...