Skocz do zawartości

Momo

Uczestnik
 • Zawartość

  48
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Momo

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  3miasto

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Strasznie ten Panasonic zacofany albo nie wszystkie opcje są włączone. W LG można ustawiać co ma być na wyjściu optyka. W którymś z wątków odpisałem na podobny temat. Użytkownik miał Samsunga i też po zmianie w ustawieniach ruszyło 5.1 albo potrzebne było PCM 2.0 do konwertera. Ps. Mój powyższy wpis miał na celu szczegółowo opisać jak i co z czym połączyć oraz co ustawić. Koleżanka miała już przewody HDMI to wystarczyłby tylko jeden optyczny i wszystko powinno zadziałać. Niestety nie wszystkie wypowiedzi są tu jednoznacznie opisane. Użytkownik mało ogarniający temat z lakonicznych wypowiedzi niewiele wyniesie.
 2. Dla ścisłości: 1. Urządzenia zewnętrzne typu konsola, dekoder, blueray itp. podłączyć do TV przewodem HDMI. 2. Amplituner z TV połączyć przewodem cyfrowym: optycznym lub coaxial i wybrać odpowiednie wejście w TX-NR414. 3. W TV ustawić aktywne wyjście cyfrowe (optyczne lub coaxial) z kodowaniem na Auto/Digital (dźwięk wielokanałowy) lub PCM (stereo).
 3. Nie ma czegoś takiego. 60W zawsze będzie równe innemu 60W. To tak jakby zmierzyć napięcie w jednym gniazdku 230V a potem w innym też 230V i twierdzić, że to są różne napięcia. Chyba, że miałeś na myśli różnie skalibrowane potencjometry głośności w urządzeniach.. gdzie przykładowo wskazanie -60dB w jednym i drugim będzie skutkowało oddawaniem różnej mocy do odbiornika (kolumny)?
 4. I tak to powinno działać ale w tym przypadku (jak dobrze pamiętam) niezależnie jaki jest sygnał to z uporem ustawia na Logic7!?
 5. A możesz to zmienić wg własnych preferencji? Wg instrukcji można.
 6. Czy ten AVR ma menu ekranowe? Zobacz w 4:24 minucie tego filmu co ustawić .. może tu coś jest namieszane?
 7. Ehh.. HK chyba wie lepiej co i jak użytkownik ma słuchać :( Myślę, że sporo głębiej musisz wejść w ustawienia. Ręcznie przestawić co, jak i kiedy ma być odtwarzane. Przykładowo jak jest sygnał stereo to mają grać tylko dwa głośniki a nie Logic7. Przy Movie zostawić te Logic7 czy też DTS Neo. Zobacz na kolejny wycinek instrukcji. Jak dla mnie strasznie dziwne HK to rozwiązał.
 8. Momo

  Onkyo TX-8270

  W opcjach w TV zmień na wyjściu HDMI z Digital (czy też Auto) na PCM. To Onkyo ogarnia tylko sygnał stereofoniczny.
 9. Super, że udało się coś podpowiedzieć i pomóc!
 10. No to.. kompromis Ps. Nie wiem czy znasz ten wątek ale Kraft zrobił test Yamahy którą masz i jak pamiętam kolumny też nie były ustawione jakoś specjalnie wg przykazań. Po kalibracji, nie wiem czy to już sprawdzałaś? U niego były zmiany na plus. https://forum.audio.com.pl/topic/56545-yamaha-r-n803-test-mało-subiektywny
 11. Bez próby nikt ci nie odpowie jak to słyszysz U mnie mam skręcone w ten sposób że linia przecięcia jest za słuchaczem. W ustawieniu 2m między kolumnami i 3,5m odległość od linii kolumn. Można to zrobić lepiej ale poszedłem na kompromis, to nie jest pokój tylko odsłuchowy a użytkowy, wiec godzę się na pewne niedoskonałości. Co zrobisz zależy od ciebie.
 12. Oo ustawienie podobne do tego co proponowałem na rysunku. Teraz można jeszcze zmienić dogięcie kolumn tak aby przecięcie było przed miejscem odsłuchu, czyli jeszcze mocniej skręcić do środka niż jest to teraz - spójrz na szkic który zrobił 1ender. Albo zupełnie w drugą stronę, na zewnątrz, za słuchaczem. To są małe zmiany w ustawieniu ale duże w odsłuchu.
 13. Ustaw to tak i będzie dużo lepiej, resztę (asymetria, odbicia, odległości itp. ) załatwić powinna kalibracja YPAO.
 14. 6m to trochę dużo. Na próbę to rozstaw je pomiędzy sobą na ok. 2-3 metry tuż przed meblami i zobacz jaki będzie efekt. Albo chociaż tylko prawą przysuń bliżej lewej. Wtedy nie będzie już tak mocno słychać dialogów lewa/prawa strona.
×
×
 • Utwórz nowe...