Skocz do zawartości

Momo

Uczestnik
 • Zawartość

  34
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

7

O Momo

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  3miasto

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  6m to trochę dużo. Na próbę to rozstaw je pomiędzy sobą na ok. 2-3 metry tuż przed meblami i zobacz jaki będzie efekt. Albo chociaż tylko prawą przysuń bliżej lewej. Wtedy nie będzie już tak mocno słychać dialogów lewa/prawa strona.
 2. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  Kiedyś widziałem na Amazon ofertę na Pioneer VSX-LX 502 lub 503 w takiej samej cenie co ta Yamaha. Obniżka z 1200 euro To tak żeby zasiać trochę niepewności co do wyboru, osobiście miałbym dylemat. Chociaż ostatecznie i tak wygrywa brzmienie całości.
 3. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  Na pewno da radę. A tutaj test https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-yamaha-r-n803d
 4. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  Dokładnie. Wszystko jest z dwóch kolumn. W kinie domowym też można tak ustawić amplituner, że głośniki lewy i prawy symulują głośnik centralny. Sam mam tak zrobione ponieważ fronty mam dużo lepszej jakości niż centralny. Dodatkowo odchodzi kalibracja/ustawienie odpowiedniej głośności centralny-frontowe. Jedyny minus stereo vs kino domowe to brak efektowych głośników przy filmach. Reszta podobnie.
 5. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  Koledzy Tobie odradzali amplituner do kina domowego a ten co podałem jest stereofoniczny. Czy on dobrze zagra tego nie wiem ale kolumny masz o dużej skuteczności więc nie powinno być problemu z ich poprawnym wysterowaniem. Podałem ten sprzęcik jako przykład, podobnie jak powyżej kolega Yamahę, również jest wyposażony w radio internetowe, Chromecast co pozwala słuchać Spotify, Tidal itp. Jeżeli oglądasz Netflix z TV to dźwięk wyprowadzisz przewodem optycznym do amplitunera, gdy masz za mało niskich tonów (chociaż wątpię by było mało z tych Canton) to jest możliwość aby podłączyć aktywny subwoofer (wyjście PRE-OUT SUB). To taki uniwersalny kombajn. Są inne, podobne jak np. TX-8270 z gniazdami HDMI
 6. Momo

  Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego

  Zaglądaj na Amazon bo faktycznie są okazje, niekoniecznie za używany sprzęt np. to: Onkyo TX-8250-S za 360 Euro
 7. Momo

  Problem

  U siebie mam na jednej linii zasilającej TV, sprzęt audio i lampki z żarówkami LED Ikea. Jak zapalę to mi stacje radiowe uciekają (widać nowe technologie mocno sieją zakłóceniami) ale takie rzeczy z zanikiem muzyki nie występują. Znajomemu za to światło przygasało jak odpalał końcówki mocy Adcom, tylko że tu potężne transformatory były i brak soft-startu. Elektryk potrzebny aby instalacje sprawdził, może ktoś oszczędził i połączył linie oświetlenia z gniazdkami itp. różne rzeczy ludzie robią.
 8. Jesteś pewny? https://www.kenwood.eu/home/systems/RA-5000/?view=details
 9. Dekodery DTS, nie mówimy o DTS-HD, są starsze niż ten Kenwood. Chociaż można powiedzieć, że to był pierwszy stereofoniczny amplituner wyposażony w złącza HDMI. Taki protoplasta obecnego Onkyo tx-8270.
 10. Na myśl przychodzi mi jedynie jedno urządzenie stereo z HDMI i dekoderami DTS. Kenwood RA-5000. Ale czy dobre i mocne? Poszukaj w niemieckiej prasie, gdzieś są opisy i testy. https://www.amazon.de/Kenwood-RA-5000-Stereo-Receiver-HDMI-schwarz/dp/B0041H9Z6I Tu nawet po polsku i z opisem. https://www.morele.net/amplituner-kenwood-ra-5000-535207/
 11. Momo

  Podłączenie RX-A550 - brak HDMI

  Sam jestem ciekawy czy Yamaha z wejść HDMI obrabia obraz na wyjścia component? Chociaż to mało prawdopodobne jest ;/ Zrobisz test?
 12. W twoim tv złącza RCA to jest wejście dźwięku. Jeśli chcesz bezpośrednio podłączyć Horizon do amplitunera to nie są ci potrzebne inne kable jak te RCA co pokazałeś na zdjęciu. Wciśnij je w amplitunerze do np. wejść tv/sat i testuj. Tylko głośność pilota od Horizon zrób na maksa (właśnie doczytałem że tu nie ma osobnej regulacji jak np. w mediabox) także tu sygnał audio analogowy powinien być stale włączony. SPDIF będziesz się bawił jak będzie kabel optyczny.
 13. Wszystko co wejdzie do TV przez HDMI (dźwięk i obraz) to optycznym jest oddawane (dźwięk) Czasami w opcjach dźwięku w TV należy ustawić czy ma być wyjście optyczne na Auto (DD/DTS itp.) czy PCM (dźwięk stereo) To pewnie zależy już od producenta jak to zrobił.
 14. Bez znaczenia ale ja korzystam z optyka bo.. Netflix z TV, złączami HDMI idzie konsola do TV, UPC dekoder do TV i nie muszę zmieniać wejścia w amplitunerze aby z każdego z tych mediów słyszeć dźwięk - wygoda. Ps. Tak mi się nasuwa czy czasami wyjście RCA z Horizon ma regulowaną głośność. Jak pilotem jest ściszone to dźwięku nie będzie.
×