Skocz do zawartości

Marcin Stachura

Uczestnik
  • Zawartość

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    latitude: 54.34635 ; longitude: 18.432569

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. @Miki911 Z własnego doświadczenia i podobnego budżetu, jaki miałem do dyspozycji modernizując swoją salkę kinową, mogę z czystym sumieniem rekomendować Ci Marantza SR5015 pod setup 5.1.2. Sam ampli to ok. 5k-5.5k PLN obecnie. Do tego sufitowe kolumny za ok. 2k PLN. Niestety, tutaj zdecydowanie warto wziąć sobie coś naprawdę dobrego, co niestety tanie nie będzie, ale za to będzie grało i zbuduje Ci scenę z efektami, a nie tylko popierdzi. Ja, po przetestowaniu kilku różnych opcji (zakres cen był od 100 do 1000 PLN za 1 szt.) ostatecznie wybrałem niestety te najdroższe jakie miałem w swoich rękach: Definitive Technology DI 4.5R. Uwierz mi, była mocno słyszalna różnica między nimi, a np. takimi Focal Auditor czy Magnat ICP 52. A jak chcesz coś pośredniego i przyzwoicie brzmiącego to np. Melodika BLI4 , 6 lub 8. Uzupełniające pytanie tutaj jednak brzmi, czy masz możliwość montażu głośników w linii zgodnej z ilustracją powyżyej dla 5.1.2 czy będziesz miał je bardziej z boku/przodu itd...? Jeśli to drugie, to wybór zawęzi Ci się do modeli z regulowaną kopułką wysokotonową, umożliwiającą ukierunkowanie dźwięku w stronę widza, bo w przeciwnym razie efekt będzie słabszy. Niemniej jednak, co nie wybierzesz, to powyższe 2 zakupy zawężą Ci możliwość zmiany frontów, centrala czy suba. Tutaj zostałbym na Twoim miejscu przy obecnych kolumnach, albo poszukał jakiś używek z wyższej półki, np. starszych B&W z którymi Marantz bardzo dobrze się zgrywa.
  2. No i po kilku dodatkowych rozmowach tel. z ludźmi z branży wybór padł na Marantza SR5015. Jak dobrze pójdzie to już w weekend sprawdzę co ten klocek potrafi.
  3. Cześć, Nie ja pierwszy i nie ostatni wrzucam temat ze standardowym pytaniem co wybrać. Mam dedykowaną salkę do KD (ok.12m2) w konfiguracji 5.1 z bardzo wiekowym ampli Technicsa i jak teraz mogę pomyśleć o jego wymianie, to sytuacja na rynku wzmacniaczy A/V jest mega kiepska, przez co jest spory dylemat co zrobić. Przede wszystkim interesuje mnie upgrade do Atmosa (dojdą sufitówki) oraz funkcji sieciowych (Spotify, Tidal itd...), któy zagra dynamicznie w filmach. Budżet o jakim wstępnie myślę, to przedział 3-5k PLN. Reszta sprzętu, czyli projektor Vivitek 3D FHD, kolumny główne B&W 602 S3, centralny B&W LCR60 S3 i surroundy Klipsch SS-1 zamierzam zostawić. I teraz... Czytając różne fora czy grupy na FB wiele osób, rekomenduje Marantza pod Bowersy, przez co mój focus jest na 2-óch modelach tej marki - amplitunerze Slim NR1711 (oczywiście obecnie nie osiągalnym) lub jego większym bracie SR5015. Innymi opcjami jest Denon AVR-X2700H lub któryś z nowych modeli Yamahy (np. RX-V6A czy RX-A2A). Onkyo z racji sytuacji firmy i braku ofert w ogóle na ten moment nie biorę pod uwagę. Pytanie podstawowe, czy te w/w modele to dobry kierunek zmian? Jeśli tak, to którym warto się zainteresować w szczególności? Dodam, że przeznaczenie sprzętu to 80% filmy, ok. 10% koncerty i kolejne max. 10% muzyka stereo (bo do tego akurat mam osobny zestaw w pokoju dziennym). W normanych warunkach nie pytałbym zapewne, tylko wyłożył kasę na wypożyczenie 2-3 urządzeń i dokonał oceny samodzielnej w warunkach domowych, tak jak to zrobiem przy okazji zakupu stereo, ale że jest jak jest, to raczej muszę nastawić się na wybór bezodsłuchowy...
  4. @Karo Dokładnie... Nie chcę krakać, ale znajomy dokładnie tak sobie niedawno załatwił TVka nowego...Ja bym zostawił do całkowitego wyschnięcia na min. 12h i nie włączał wcześniej niż przed wieczorem (znawcy tematu sugerują nawet 24h adaptacji temperaturowej).
  5. Ja z kolei podziwiam Cię, że na podstawie tak szczątkowych informacji wydajesz osąd na temat czyjejś wiedzy i sugestii... A tak na serio, to nie rozumiem po co pisać komentarz kompletnie nic nie wznoszący do dyskusji. Autor wątku zapytał i otrzymał kilka odpowiedzi, które być może przybliżą go do wyboru odpowiedniego dla siebie sprzętu. Przecież nikt nie każe mu od razu kupować tego Onkyo czy konkretnych kolumn bez odsłuchów, co zresztą zostało mu to zasugerowane w jednej z odpowiedzi. Niemniej jednak wnoszę, iż ten konkretny amplituner jest już na celowniku autora teraz chodzi głównie o skonfigurowanie go z jakimiś kolumnami. Warto pamiętać, że mowa o zestawie dla początkującego, a nie hi-endowego i być może to mu w pełni wystarczy.
  6. Mam zestaw Onkyo TX-8270 i Melodiki BL40 MK3. Potwierdzam, że to bardzo udana brzmieniowo konfiguracja.
  7. To od siebie dodam, że te opinie możesz sobie do kosza wyrzucić, bo są nic nie warte. Zapraszam Cię w wolnej chwili do lektury mojego wątku nt. wyboru wzmacniacza/amplitunera stereo: Miałem podobne dylematy, które po wypożyczeniu sprzętu do domu i odsłuchach zostały rozwiązane. I zobacz jaki sprzęt ostatecznie wybrałem ?, ale oczywiście, ostateczny wybór będzie należał do Ciebie ...
  8. Dzięki za info ? Sprawdzę w weekend jak to działa i być może zostanie mi wyłącznie jeden problem do wyeliminowania zamiast 2-óch...
  9. +1 Mam dokładnie taki sam ampli i takie same spostrzeżenia po zrobionych praktycznie identycznych testach obu platform. Tidal jest lepszy jakościowo i też postawiłbym obecnie właśnie na niego. Przy czym, ja jeszcze waham się czy ostatecznie wziąć "rozwód" ze Spotify i przenieść się do Tidala (póki co mam kupiony okres promo 3 miesiące) , bowiem z tego pierwszego korzystam łądnych parę lat i mam potworzone spersonalizowane playlisty, których mi będzie szkoda. Dodatkowo, zmusiłbym do tego samego innych członków rodziny, korzystających z tej aplikacji, co na pewno nie spotka się z aprobatą. Poza tym, u mnie w sieci domowej coś szwankuje Chromecast, który jest bardzo chimeryczny i raz portafi działać bez zarzutu, a innego dnia rwie połączenie do tego stopnia, że nie da się nic odsłuchać i muszę najpierw się z tym problemem uporać, zanim zdecyduję się na zmianę. Ty, jak nie masz nic do stracenia (bo rozumiem, że obie platformy są dla Ciebie w miarę "nowe") to bierz Tidala.
  10. Ja mogę Ci zestawienie Onkyo + Melodika polecić z czystym sumieniem. U mnie gra od kilku tygodni (po wcześniej zrobionych intensywnych porównaniach i odsłuchach sprzętu różnych marek) zestaw Onkyo-8270 właśnie z tymi Melodikami i brzmieniowo jest bardzo dobrze ? Odnośnie samej firmy, to z tego co się orientowałem jak decydowałem się na ich kolumny, to faktycznie jest dość młodą w tej branży, ale z "przęjętą" wiedzą i produktami brytyjskiej firmy Roth Audio istniejącej ponad dekadę. Aby trochę Cię uspokoić w temacie jakości/gwarancji, to wiedz, że Melodika daje możliwość przedłużenia ochrony do 3-ech lat (wystarczy zarejestrować nr seryjne kupionych kolumn na ich stronie).
  11. Bez obaw ? Jestem "świeżo" po takiej akcji ze sklepem S4Home (grudzień). Wszystko przebiegło bezboleśnie i ostatecznie zakończyło się kupnem jednego z modeli odsłuchiwanych wzmacniaczy.
  12. Co do filtra konturowego w ampli Yamahy (loudness) to mnie np. on mocno rozczarował. Zdecydowanie "psuł" muzykę zamiast cokolwiek poprawić. Poza tym, Piotrze, jak przypomnisz sobie mój wątek nt. wyboru sprzętu, to tam napisałem m.in. że właśnie Onkyo bardzo dobrze radziło sobie z cichym graniem, co było w moim przypadku również istotnym parametrem branym pod uwagę. I ostatecznie, po odsłuchach zrobionych w domu, to właśnie zdecydowałem się na Onkyo TX-8270 rezygnując m.in z Yamahy 602-ki już na samym początku zabawy porównawczej za jej zbytnią detaliczność i dźwięk w stylu "krew z uszu". Na koniec dodam, że obecnie po paru dobrych tygodniach użytkowania, jak moje ampli się w końcu już ładnie wygrzało, to jestem coraz bardziej zadowolony z tego jak fajnie i przyjemnie gra właśnie w zestawieniu z kolumnami Melodika BL40 MKIII .
  13. Cześć. Ja jestem świeżo po zakończeniu moich "poszukiwań" i od dwóch dni wygrzewam swoje nowiutkie Onkyo 8270. Miałem w domu na odsluchach Yamahę A-S710 (w praktyce to samo co 803-ka, tyle że bez dodatków),wspomniane Onkyo i NADa 356. Najlepiej grał NAD, ale ze względu na ustalony budżet i chęć posiadania funkcji sieciowych wziąłem japońca, który naprawdę niewiele był gorszy brzmieniowo. Najsłabsze były Yamahy, które mnie podobnie jak Tobie w ogóle nie podeszły. Teraz od Ciebie zależy czy integra czy ampli z dodatkami. Ta pierwsza zwykle zagra lepiej, ale oznacza potem (lub od razu) większe nakłady finansowe jeśli ma dorównać funkcjonalnie amplitunerowi.
  14. @Yatza w salonie, tzw. otwartym o powierzchni ok. 30m2. I te kolumny bez problemu dają radę nagłośnić zarówno jego całą przestrzeń oraz pozostałe pomieszczenia w domu ?
×
×
  • Utwórz nowe...