Skocz do zawartości

wtsz

Uczestnik
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wtsz

 1. Te kolumny moim zdaniem są bardzo uniwersalne. Biorąc pod uwagę, że zastępują kino domowe i pełnią rolę stereo nie tylko dla mnie jest to dobry wybór. Wzmacniacz mam nadzieję, że dokona jeszcze korekty dźwięku. Sprawdzę jeszcze kolumny Elac FS267, trochę drożej, ale nie ma BR z tyłu i podobno bas bardziej spacyfikowany.
 2. Chciałbym podzielić się wrażeniami po odsłuchu kolumn Elac 247.3 z ,których jedna ustawiona jest blisko bocznej i tylnej ściany. Dzięki S4Home kolumny zostały przysłane natychmiast po uzgodnieniu wypożyczenia. Nie będę recenzował kolumn ani tłumaczył zawiłości fal akustyki, od tego są specjaliści. Kolumny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Najpierw ustawiłem je ok. 20cm od tylnej sciany i 20cm od bocznej, bas mocny- wzbudzony, ale nie ma pogłosów. Zatykamy górny BR i jest ok., jeżeli akceptujemy średnicę. Po dalszym odsuwaniu od tylnej ściany przy 50cm, a więc akceptowalnej odległości bas prawie wraca na swoje miejsce. Zaznaczam, że nadal jest 20cm od ścianki bocznej. Wydaje mi się, że dolny BR wykonuje świetną pracę. Reasumując Elaci ze względu na swoje gabaryty, jakość wykonania i grania są nie do pobicia w tym przedziale cenowym w pomieszczeniach jednak reprezentacyjnych o bardziej ubogim umeblowaniu. Uważam też, że z hi endem w takiej sytuacji należy odpuścić, no ale kto bogatemu zabroni🙂. Polecam jeszcze raz S4Home bo naprawdę warto posłuchać kolumn w domu przy złej akustyce. Sądzę, że odrzuciłbym te kolumny w salonie po 20 min. słuchania. Teraz dobór wzmacniacza i naprawdę będę cholernie zadowolony.
 3. Nie wierzę, że można wybrać sobie najlepsze kolumny i wzmacniacz w czasie krótkiego odsłuchu w salonie. Raczej polegałbym też na doświadczeniu kogoś kto ma na co dzień do czynienia z audio. Wady usłyszeć można po 2 tygodniach i stanie się to piekielnie denerwujące tym bardziej, że sprzęt nie jest tani. Prościej maja osoby traktujące sprzęt audio jako dodatkowy mebel, czym nie jest. Staram się zorientować co się teraz dzieje w świecie audio i w ciągu kilku tygodni spojrzenie mam zupełnie inne, np. biorę pod uwagę wzmacniacz lampowy. Co do starszego sprzętu kupiłbym np Elaci, chociaż wycofane z produkcji. Za- BR dół, przeciw- zbyt małe. U mnie jest tak, że jeżeli odsunę 40cm od tylnej ściany to jest w miarę dobrze w miejscu odsłuchu, ale dookoła jest kaszana. Jeżeli zatkam BR można bliżej, ale nie ma wybrzmienia. Producenci kolumn zalecają BR od dołu. Nie wiem na ile to zadziała, cudów może nie być, ale znośnie już tak.
 4. Bardzo dziękuję. Trochę poczytałem. DAC i streamer osobno. Boję się kolumn używek.
 5. Chciałbym posłuchać: Fyne Audio F502 Elac FS 247.3 Audiovector QR21 Faworytem były Elaci, Fyne chciałem tylko sprawdzić. Audiovector ma bardzo dobrą górę a jak będzie brzmiał dół chciałbym sprawdzić.
 6. Sorry, pominąłem jeszcze Audiovectory qr3. Stosunkowo nowa konstrukcja BR od dołu i bardzo dobra góra.
 7. Ok. Jaki zestaw wzmacniacz + DAC? Nie lubię zbyt ciepłego brzmienia, oczywiście w granicach rozsądku. Zakładam,że Elaci 247.3 będą dobre, ale czy nie za małe?
 8. Miałem na myśli szeroko pojętą akustykę i jej dostosowanie do odsłuchu w domu -:).
 9. Jakieś propozycje? To temat rzeka, ale tak jak pisałem można już czegoś posłuchać. Ku mojemu zdziwieniu projektant projektował i zrobił co mógł w tego typu wnętrzu (np. mam wertykalny ogród). Moim zdaniem odsłuchy w salonie też tutaj są mało miarodajne włącznie ze wzmacniaczem. Może być totalna zmiana dźwięku.
 10. Biorę to pod uwagę. Jeżeli zagra u mnie bardzo dobrze to mogę za rok czy dwa pomyśleć, żeby pójść półkę wyżej. W innym przypadku zrobić dodatkowo osobny pokój dla siebie typowy do odsłuchu, będę miał święty spokój dodatkowo. Używki raczej nie bo jednak salon itd., ,ale widziałem na portalach aukcyjnych nówki Elac z dystrybucji UE. Nie wiem co wartają, czyli loteria. Elaci były chyba wczesniej dużo droższe. Z kolei w sklepie mam gwarancję, 10dni na odesłanie i może jakiś upust dostanę. Posłuchać trzeba koniecznie. Okazuje się, że w narożniku BR u dołu zalecają wszystkie firmy. Teraz nawet z BR z przodu w ustawieniu blisko ściany bas mocno odbija . Po odsunięciu 35-40cm jest prawie ok. S4Home od razu zalecili mi Fyne 502 i są najbardziej przyjaznym sklepem dla klienta wg mnie. Wróżę im karierę.
 11. Myślę, że tak. Natomiast nie zauważyłem, że budżet mi się rozjechał, bo jeżeli kupię CA to raczej celowałbym w 80 (more power!).
 12. Dziękuję Panie Piotrze, Jeżeli tak jest to mamy to tylko do potwierdzenia. Kolumna jest wąska, więc zostaje nam 35cm od tylnej ściany i ok.20cm od bocznej. Nie jest tak źle.
 13. Rozważałem Yamahę właśnie z tych względów, ale mi wybito z głowy. Przeszukałem kolumn z BR od spodu i takie producenci zalecają do narożników. 1. ELAC FS 247.3 (można stroić cała kolumnę) 2. Indiana Line Diva 660 3.Monitor Audio Silver 300 4.Fyne Audio F502 5. System Audio Legend 40 (nie znam) 6.Tannoy Revolution XT 8F 7.Monitor Audio Silver 200 Panowie co można powiedzieć o Elacu FS247 i z czym może najlepiej zagarać?
 14. Przepraszam, ale zacząłem od końca. Szukam najpierw kolumn, które mogą stać przy ścianie.Na razie znalazłem MA system300, ale podobno nie grają dobrze z CA 60/80 i cały plan w .... Siadam i filtruję wszystkie kolumny w przedziale 2500-3500/4000 których producent zaznacza to w opisie. Dziękuję za porady szczerze i życzę dobrej nocy wszystkim włączając filtry w wyszukiwarkach?.
 15. Biorąc pod uwagę,że zestaw ma być także podłączony do TV i jest w salonie najrozsądniejszy chyba jest CXA80. Jest możliwość podłączenia do laptopa, rozbudowy o CD, a przede wszystkim ma moc. Zobaczymy jak zagra, ale porównam go z Rotelem. Osobny DAC to chyba do innego zestawu, ale z innym wzmacniaczem. Plan zaczyna kiełkować. Kolumny do CXA80?
 16. Masz rację, jeżeli chodzi o wsparcie. Następne pytanie czy wzmacniacz z dobrym DAC czy lepszy wzmacniacz i DACA dokupić? Audiolab 6000? Rotel 14? CA CXA80?
 17. Czytam i mam wrażenie, że na wzmacniacz warto wydać ok. 3,5tys. a następny sensowny przedział to 7-10tyś. Z tego co poczytałem to na przesłuchanie wzmacniaczy potrzebowałbym tydzień bo jeszcze audiolab. itd. Muzykę z sieci biorę na poważnie. Intryguje mnie ten Rotel, ma dobry DAC
 18. Przynajmniej uczciwe podejście do klienta?. Fyne się chwali historią, ale jak im nie odpali sprzedaż to za 2 lata nikt o nich nie będzie pamiętał. Mam do posłuchania 4 wzmacniacze: Rotel14 -nie skreśliłem CA 60/80 - najlepszy chyba do rozbudowy MR780 Atoll IN100SE
 19. To ważny aspekt zakupu, aczkolwiek Fyne 502 będę słuchał bo maja parę swoich smaczków. Gdzieś na to trafiłem, ale dzięki. Płyt trochę mam, ale wygoda słuchania z sieci jest ogromna. MR780 wygląda rasowo, ale czy zbliży się do CA60/80?
 20. Priorytetem jest dźwięk, następnie CD a na końcu streamer. Nie wiem jak szybko będzie rozwijała się muzyka z sieci, ale parę nośników już przeżyłem, postęp technologiczny jest zawrotny i biorę pod uwagę muzykę z sieci. Budżet zakłada wzmacniacz i kolumny. jeżeli CA 60 ma taka samą dynamikę jak CA80 to ok. i tak nie wykorzystam jego mocy. Zakładając wątek bardziej chodziło mi o kolumny, które w małym stopniu mogą "oszukać" prawa fizyki. Idealnie nie będzie, chociaż mógłbym zrobić pokój typowo odsłuchowy. Parę dobrych lat temu taki był plan....
 21. Dziękuję Q21, to już jest jakaś podstawa do podsłuchu. Z wzmacniaczy CA CXA80 oferuje chyba dobry streamer(recenzja) i tutaj widziałbym możliwość rozbudowy. ., Czy kolumny z BR od spodu zagrają lepiej akustycznie, jeżeli można to tak nazwać w takim pomieszczeniu?
 22. Gram na razie starą wieżą Sony z dwoma monitorami 100W BR z przodu i po odsunięciu od ściany tylnej da się słuchać. Stereofonia powiedzmy ,że ujdzie. Prawa kolumna stoi przy ścianie i tego niestety nie zmienię. Jakie kolumny brać pod uwagę? Ze wzmacniaczy przyglądałem się na razie Rotelowi 14 i CA CXA80.
 23. Dzień dobry Piszę pierwszy raz na forum, więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na fachową pomoc. Przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu, niestety jak w większej większości przypadków wystrój nie sprzyja dobrej akustyce. Mam takie pytanie, jaki zestaw stereo byłby odpowiedni biorąc pod uwagę cena/jakość i ustawienie sprzętu a możliwości odsłuchowe pomieszczenia? Budżet ok. 7tyś., ale mogę zwiększyć. Zestaw miałby obsługiwać TV, CD i pewno streamy. Radio niekoniecznie, a słuchana muzyka to jazz, trochę starego rocka i klasyka od czasu do czasu. Chciałbym zacząć od kolumn i wzmacniacza. Przesyłam rzut pomieszczenia do nagłośnienia i pozdrawiam wszytkich.
×
×
 • Utwórz nowe...