Skocz do zawartości

Rega

Uczestnik
 • Zawartość

  558
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Aarhus (Dania)

Ostatnio na profilu byli

1 826 wyświetleń profilu
 1. Dla relaksu trochę muzyki etno i jej przeróbek. Czasem wpływa bardzo pozytywnie na poprawę nastroju.
 2. Tak, czasem warto ,,pojeździć,, z kolumnami bo można znaleźć ustawienie z ciekawszym dźwiekiem niż słuchany do czasu przestawiania. W zależności od kolumn czasem to ustawienie trochę sie różni od podawanego w tabelkach, no ale jak wcześniej pisałem, wszystko zależy od preferencji brzmieniowych, adaptacji akustycznej i przepraszam za wyrażenie ,,zwisa mi,, co na to prawa fizyki. To mój system i to dla mnie ma sie podobać. Często też ustawiam różne kolumny, w zależnosci od płyty której właśnie słucham (tu gra mastering) i aby było lżej ciągać moje 45 kg ,,cięzary,, to zamieniłem oryginalne nóżki na kółka z twardej gumy. Nie zauważyłem różnicy w brzmieniu po zmianie, ale ciagać lżej. No, ale może właśnie to mnie ,,słoń na ucho nadepnął,, U mnie jednak, podobnie jak u Tomka, sprawdza sie ustawienie w trójkąt równoboczny. Pewnie ma to związek z rozmiarami pomieszczenia oraz akustyką. Dużo zmienia na plus, zastosowanie absorberów akustycznych na ścianie za kolumnami. Polecam.
 3. No i tu sie mylisz. Jeden użytkownik ustawia mocniej skręcone (jak wspomniany wcześniej Ken), a komuś innemu to nie odpowiada i skreca je mniej. To, ze Ty uważasz , że powinno sie ustawić tak jak przewiduje podręcznik fizyki, nie jest równoznaczne z tym , że np ja mam u siebie tak ustawic kolumny, pomimo, że takie brzmienie mi nie odpowiada. Nie narzucaj swojego toku myślenia w sprawach tak delikatnych i indywidualnych. Można jedynie coś sugerować, ale twierdzenie, że nie ma innego ustawienia, jest wrecz ......... pomińmy to milczeniem. Tak jak nie masz racji z trójkątem równoramiennym. Równoboczny owszem.
 4. U mnie też gości płyta tej Pani, co oznacza że i ja Ją lubię. Płyta sprzed x lat wydana przez Pronit.
 5. Myślę, że ustawienie kolumn jest bardzo indywidualną sprawą dotycząca zarówno kolumn jak i preferencji właściciela. Jedyne co zauważyłem słuchając kilkudziesięciu zestawów to aby uzyskać satysfakcjonujące brzmienie,każdy należy ustawiać inaczej. W zależności od kolumn. I np nie zawsze kolumny tej samej firmy należy ustawiać tak samo. To bardziej zależy od ich parametrów oraz gabarytów. U mnie sprawa o tyle łatwa, ze głównymi kolumnami w systemach są KEF 107 Reference i tu odpada przekręcanie całej kolumny, a jedynie cześci w której znajdują się głośniki średnio i wysokotonowe, co jest możliwe do zrobienia jednym palcem. Z pozostałymi kolumnami trzeba niestety ,,jeździc,, aby uzyskać satysfakcjonujacy dźwiek. Lepszy jakościowo dźwiek uzyskuje się jednak przy ustawieniu trójkąta równobocznego niż równoramiennego.
 6. To i tak dziwne, że dopiero teraz. Od kilku lat robiłem zakupy (różne i na różnych portalach spoza unii), mieszkając w Danii. I tam od zawsze było cło na towary o wartości powyżej 200 koron , czyli ok 110 zł. A, na marginesie, po ostatniej wizycie naszego prezydenta w USA pewnie nasze MSZ oraz UC otrzymały odpowiednie wskazówki odnośnie oclenia zamówień np z Chin. Normalna walka o strefy wpływów. Przed dwoma laty też płaciłem cło na ebay za dwie lampy Telefunkena z USA w wysokości ponad 30% wartości tych lamp.
 7. Rega

  Wymiana kolumn

  Moim zdanie to ani jedni ani drudzy nie są gorsi ani lepsi a tym bardziej prawdziwsi Po prostu mają różne potrzeby i obracają się w różnych środowiskach. Czasem przekroczenie granic tych środowisk jest wręcz niemożliwe i nic nie pomogą chęci. Jednemu wystarczy maluch, a drugiemu Lexus to za mało. Dletego mierzmy zamiary siłami, a nie odwrotnie.
 8. Rega

  Wymiana kolumn

  To Tobie proponuję opanowanie się. Może wytłumaczysz co miałeś na myśli że moje porównanie mówi coś o mnie.
 9. Rega

  Wymiana kolumn

  @Fafniak - czy coś sugerujesz??? Jeśli chcesz mnie obrażać to proszę, ale w wiadomościach prywatnych możemy sobie powiedzieć co o sobie myślimy. Uważam, że forum ogólne nie jest miejscem do tego. Nawiasem mówiąc ja nie zaczynałem scysji, ale jeśli Ty chcesz to możemy sobie pofolgować.
 10. Rega

  Wymiana kolumn

  To już zależy od tego jakie kto ma preferencje i co jest według niego najważniejsze
 11. Rega

  Wymiana kolumn

  Jeśli piszesz o mnie to bardzo sie mylisz. Ja, w przeciwieństwie do wielu na tym forum, jestem bardzo racjonalny i nie uważam, że posiadanie sprzętu jest ważniejsze od np remontu mieszkania lub utrzymania podopiecznych. A znam kilku myślących inaczej. Wszystko zależy od tego na co kogo stać, ale nie zaglądajmy nikomu do kieszeni bo to bardzo poniżające i obrzydliwe. Pozdrawiam.
 12. Rega

  Wymiana kolumn

  Tak , masz rację - np menelowi wielką radość sprawia pół piwa, które znalazł gdzieś na przystanku autobusowym. Wszystko jest rzeczą względną.
 13. Rega

  Wymiana kolumn

  Ale czy w pełni słyszy tę muzykę tak jak powinien?? Takie słuchanie wszystkiego ,,jako leci,, przypomina mi czas kiedy miałem naście lat i czekałem z ręką na przycisku magnetofonu aby nagrać coś ,,dobrego,, i nie ważne czy nagrało się w całości czy było obcięte w połowie. Ważne, że się nagrało coś aktualnie modnego. Oczywiście, można się cieszyć muzyką jako taką i być szczęśliwym z tego co sie ma, jednak to takie połowiczne szczęście, o czym, niestety, dowiaduje się długo po fakcie. Dlatego ostatnio coraz częściej stosowanym wyjściem jest posiadanie dwóch samochodów😊 i używanie ich w zależności od potrzeb. Coraz trudniej jest znaleźć coś co będzie odpowiednie do wszystkiego. Przykładem jest jeden z piszących na tym forum, który uważa, że zna się na wszystkim i udziela porad we wszystkich tematach..
 14. Rega

  Wymiana kolumn

  Posłuchaj tych kolumn nie kilka godzin, ale kilka dni i wtedy zdecydujesz. Masz czas. Daj im się ,,rozkręcić,, w Twoim systemie. One nawet jeszcze nie pokazały tego co potrafią. Odesłać zawsze zdążysz. Najlepiej z różnymi źródłami, jeśli masz kilka różnych. O kilku wzmacniaczach nie wspomnę. Niektórzy dziwią sie dlaczego inni mają po kilka wzmacniaczy i po kilka par kolumn. Tu jest właśnie odpowiedź - do różnych wzmacniaczy różne kolumny. Nie wspomnę już o różnych rodzajach muzyki. Nie wyobrażam sobie abym różnych rodzajów muzyki musiał słuchać na tym samym wzmacniaczu a tym bardziej używając tych samych kolumn. Używając tego samego sprzętu do wszystkiego to zawsze są kompromisy. A jeśli jeszcze tego samego używa się do KD to już zupełna pomyłka. Jeśli ktoś unifikuje wszystko to znaczy że chyba jest mu obojętne co słyszy.
×
×
 • Utwórz nowe...