Skocz do zawartości

Rega

Uczestnik
 • Zawartość

  93
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Rega

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Aarhus (Dania)
 1. To upominanie staje sie już nagminne i nudne. Proponuję w dziale Sprzedam zarobić małą ankietę przy wystawianiu sprzętu, której wypełnienie byloby warunkiem zamieszczenie ogłoszenia. Byłyby w niej zamieszczone dane kontaktowe sprzedającego i informacje o sprzęcie. I sprawa rozwiązana zamiast nieustannego zwracania uwagi.
 2. Zestaw stereo na początek

  No właśnie. Czasem kolumny lub sprzęt drogi, a wewnątrz taniocha.
 3. Bylem w bieżącym roku w styczniu w Netto Arena w Szczecinie. Fatalna akustyka tej hali. Nie pomogło też mizerne naglośnienie. Sam koncert ok. Chóry i orkiestra ok. Justyna Steczkowska też zaskoczyła in plus. Niestety na nastepna część się nie wybiorę. Obecnie przebywam za granicą. Ogolne polecam, pod warunkiem że akustyka będzie lepsza niż w Szczecinie.
 4. Ponieważ jestem prawie dziadziem to WYDAJE MI SIĘ że nie zaslugujesz na to aby zabierać głos na tym zacnym forum. I, co ciekawe,nie jestem w tym osamotniony.
 5. CD Roksan K3

  A ja jeszcze ze swej strony proponuję, i nie tylko w sprawie tego ogłoszenia, aby sprzedający podawał cenę wyjściową. Tak jak to się robi na całym świecie. Tylko w Polsce sprzedający robi z tego tajemnicę. Czyżby wstydził się żądanej ceny? Są fora na których zamieszczenie ogłoszenia warunkowane jest podaniem ceny do ogólnej wiadomości. Uważam, że skoro ktoś decyduje sie na wystawienie przedmiotu do sprzedaży na forum publicznym, to wymaganie aby w sprawie ceny kontaktować sie oddzielnie, jest wielkim objawem zaściankowości oraz braku szacunku dla potencjalnych nabywców.
 6. No właśnie. Moja stwierdziła, ze ,,w życiu,, nie zgodzi sie na postawienie ,,takich grzmotów,, jak Kef 107 Reference w salonie. Na razie stoją w piwnicy. Dobrze, ze przygotowuję sobie pomieszczenie dedykowane do odsłuchow. Tam znajdą swoje miejsce obok Chario.
 7. Pierwszy amplituner

  @risku, w sprawie konkretnego sprzętu moją radą jest odsłuch. Na preferencje dotyczące dźwieku nie ma zasady. O gustach się nie dyskutuje, a linki przez Ciebie przedstawione dotyczą różnie brzmiących ampli. @Tadzio - masz rację, ale tylko cżęściowo bo za 600 zł można kupić coś sensownego. Oczywiście NIE NOWEGO, a jeśli chodzi o sprawy techniczne dotyczące przepustowości złącz to czy sprzęt za 600 czy za 6000 to zasady i prawa fizyki są jednakowe i jeśli chodzi o przyszłość to do odtwarzania formatów bezstratnych jedynie HDMI. Do niższych, oczywiście, jak najbardziej nadają sie coaxial oraz optyk. Cały czas mowa o ampli kina domowego. W stereo obowiazują trochę inne zleżności. PS. Ja w KD (I TYLKO W KD) używam Pioneerów, ale podkreślam, że robię to sporadycznie i KD jest dla mnie zaledwie marginesem. Priorytetem jest stereo, ale tutaj to już zupełnie inny sprzęt. Pozdrawiam.
 8. Pierwszy amplituner

  @Tadzio - dlaczego wprowadzasz kolegę w błąd? Formaty bezstratne, takie jak DTS, Master Audio bądź wyższe, są możlwe do transferu tylko przez HDMI (mnimum 1.4), a nie jak mówisz przez coaxial lub optyczny. A jeśli Kolega chaciałby usłyszeć Dolby Atmos to nawet wyższy niż 1.4. Przez coaxial i optyk można co najwyżej DD 5.1 lub Dolby ProLogic.@Risku - masz całkowitą rację stawiając na HDMI gdyż złącza optyczne i coaxialne mają zbyt malą przepustowość do prawidlowego odtwarzania formatów bezstratnych.
 9. WYGRAJ!! WILSON RAPTOR 7

  Może nie mam racji, ale ten opis prawie nic nie mówi. Na ,,tysiące słów,, opisu, zaledwie kilkanaście mówi o tym co prezentują sobą kolumny. Bardzo piękny i niewiele mówiący opis. Co to takiego ten tunel referencyjny? Poza tym to, że bas refleks umieszczony z przodu niekonieczne musi znaczyć, że kolumny można dosunać blisko ściany. Chcac, aby dźwięk z kolumn był odpowiedniej jakości, kolumny należy odsunąć od ściany na minimum kilkadziesiat (do przetestowania w danym pomieszczeniu) centymetrów. Jeszcze raz podkreślam - możliwe, że sie mylę i właśnie o takie barwne, opisy w tym teście chodziło.
 10. @Audiowit - a jak w zestawieniu z Kefami 107? Wiesz dlaczego pytam.. Czy faktycznie Kefy są roznoszone jak to ktoś wcześniej prorokował? Pozdrawiam.
 11. A jak sprawdza sie ten Twój nowy kabel? Faktycznie , nie bede zmieniał koloru wykończenia. Postaram się tylko odnowić powierzchnię. I nie bardzo jeszcze wiem czy po renowacji samej faktury forniru, tylko polakierować, czy też zastosować politurę. Oczywiście myślę o lekkim lakierowaniu w celu zabezpieczenia odnowionej faktury przed zabrudzeniami. Caly czas z zalożeniem pozostawienia oryginalnego koloru wykończenia. Mam też już pewną koncepcje dotyczącą górnych maskownic. Ale o tym powiem (i zamieszczę zdjęcia) dopiero po renowacji U mnie na pewno nie osiągnę takiego efektu audio jak u ciebie z wiadomego powodu - nie mam kontrolera i jak na razie poszukiwania nie dają rezultatu. Bardzo możliwe, ze skończy sie to wykonaniem klona, jeśli bedzie możliwe zdobycie schematu jak również możliwość obejrzenia oryginalnego urządzenia od środka. Tu znowu nasuwa sie pytanie czy jest on rozbieralny, czy też producent zabezpieczyl sie przed wzrokiem ,,ciekawskich,, Na razie cieszę sie tym, ze je mam i myśle o tym jaki wzmacniacz mógłby sie sprawdzić we współpracy z nimi. To czym dysponuję w obecnej chwili będzie na pewno za słabe. Choć mam pewne nadzieje dotyczące Tandberga TR 2055. Przy 4 ohm dysponuje mocą 2x80W. Może ,,da radę,,. To stara, norweska produkcja i z innymi kolumnami o gotowości przyjęcia 300W poradzil sobie. Zobaczymy. Najgorsze jest to, ze nie moge tego wypróbowywac już. Wiesz jaka jest moja sytuacja i dlaczego musze czekać. No ale może właśnie ta ,,pogoń za króliczkiem,, jest najbardziej ekscytująca. Pozdrawiam.
 12. No faktycznie, Twoje wyglądają dużo lepiej po renowacji. A mnie to dopiero czeka. Z maskownicami to nawet nie mam szans na odnowienie bo wcale ich nie bylo. Mogę jedynie próbować coś podobnego dorobić. O ile samo dorobienie pewnie nie stanowiłoby jakiegoś wielkiego problemu to już znak firmowy jest poza moim zasiegiem. Ale bez maskownic też grają. I to jak!!! Na wieksze eksperymenty będe sobie mógl pozwolić dopiero za jakiś czas. Na razie czekają. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Myśle o ich odnowieniu z zachowaniem dotychczasowego koloru drewna. No i Twoje są nowsze. Mają wyższy numer seryjny. W miejscu docelowym będą dopiero za kilka miesięcy. Ważne, ze obok Chario Syntar 300 będa znaczącą częscia mojego zestawu. Załaczam kilka zdjęć ich stanu na chwile obecną. Te monosy wyglądają wspaniale. Jeśli jeszcze bedą tak brzmiały jak wygladają to już Ci zazdroszczę. Ja czekam na moją pierwszą lampę. Będzie w maju. Oczami (uszami) wyobraźni juz jej słucham. Pozdrawiam
 13. Kino domowe 3500-4000 zł

  Tv masz full hd, a zamierzasz ulepszyć do 4K. Nie bardzo to rozumię. To są rózne matryce w telewizorach i nie da sie ulepszyc hd do 4k. 4k ma cztery razy wiecej pikseli niż full hd. Tego nie da sie zrobić zmianą softu. Chcąc mieć 4k musisz zmienić tv. A dalej piszesz że nie planujesz dokupowania sprzętu. Ogólny galimatias.
 14. Prosze bardzo - tak wygladają w moich. Pozdrawiam. PS Witek pewnie zapomniał, a może już w końcu testuje swoje monosy.
 15. Zmiany na forum

  Owszem, ale staram się ,,dmuchać na zimne,, ponieważ już raz ponioslem poważne konsekwencje (również finansowe) w wyniku ataku spamerskiego. Pozdrawiam i życzę szybkiego uporania się z tym problemem.
×