Skocz do zawartości

marcinc

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marcinc

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. Volkswagen, Audi, Skoda, Porsche, Bentley to też jeden holding...
 2. Co to za najnowszy amplituner Denon i Marantz? Coś nowego ma się pojawić?
 3. Onkyo ma wyloty tylko od góry. Jak zostawisz tam 3 cm przestrzeni to myślę, że w zupełności starczy. Ale niech się inni może wypowiedzą. EDIT: W instrukcji od innego modelu znalazłem informacje, ze powinno być 20cm wolne od góry i po bokach i 10cm za urządzeniem. Natomiast w instrukcji od TX-8270 żadnej informacji na ten temat nie znalazłem. Wydają mi się te wytyczne trochę na wyrost. Sam u siebie będę miał znacznie mniej.
 4. Widzę tu kilka możliwości: Wyrzucić jedną półkę i przeznaczyć całą wnękę na amplituner. Zamocować półkę na takiej wysokości, aby było wystarczająco dużo miejsca nad amplitunerem. Przecież kołki można przenieść. Myślę, że 3-4 centymetry to mogłaby nawet być wystarczająca ilość. Zakładam, że nie będziesz grał przez kilka godzin na 3/4 regulatora, aby sprzęt miał się tak zagrzać. Poza tym, w systemach dzielonych ludzie też stawiają jedno urządzenie na drugim i jakoś nie ma z tym problemu. Dać od góry kratkę wentylacyjną. Stolarz mógłby zrobić Ci taką przeróbkę.
 5. To znowu jedziemy na podobnym wózku Również rozważałem MCR 612, ale było zbyt dużo opinii, że może okazać się za słaby do kolumn podłogowych, więc ostatecznie go wykluczyłem. Aktualnie zakres ograniczyłem do Onkyo TX-8270 vs. Marantz PM6006 + NA6006. W Marantz-u nie podoba mi się to, że jest systemem dzielonym. Nie działa przez to np. regulacja głośności z telefonu. Dodatkowo przycisk w PM6006 odcina całkowicie zasilanie (nie ma trybu standby), więc nie da się go włączyć/wyłączyć zdalnie. Z drugiej strony Marantz podobno gra dużo lepiej. Mam zamiar wybrać się gdzieś na odsłuch i porównać. Krzysztof, w Twoim przypadku polecam Ci zamiast wzmacniacz dobierać do szafki, to raczej szafkę dobrać do wzmacniacza. Nie możesz jej wymienić, albo wziąć stolarza by ją przerobił? Nie da się wyciąć dziury od góry i dać tam jakąś kratkę aby powietrze miało ujście? EDIT: Wpisz w google "meble kratka wentylacyjna"
 6. Byłem już bardziej niż zdecydowany na PM6006 (razem z NA6006 i Dali Zensor 7), aż trafiłem na ten wątek. Wygląda na to, że problem jest wręcz powszechny, skoro tyle osób wymieniało sprzęt na nowy i nadal spotykali się z tym samym problemem. Czy są posiadacze PM6006, którzy mogą potwierdzić, że u nich żadnych szumów nie ma? Szczerze powiedziawszy, jeśli mam wydać taką forsę na sprzęt audio i się tylko wkurzać, że mi coś charczy, to ja chyba podziękuję.
 7. Może będzie upgrade sprzętu dodający (między innymi) obsługę WIFI 5GHz, co jest chyba konieczne dla AirPlay 2.
 8. Słuchawki to swoją drogą. Też w tą stronę pójdę i będę ich używał jako alternatywę, np. w nocy. Ale to drugi etap. Na obecną chwilę potrzebuję sprzętu z kolumnami. Mógłbym zainwestować nawet coś w okolicach 6k zł. Pytanie tylko czy to ma sens jeśli mieszkam w tzw. "budownictwie wielorodzinnym" i muszę liczyć się z faktem, że ten dźwięk się jednak niesie, a inni nie chcą słuchać muzyki razem ze mną. W wątku "Sprzęt do salonu (35-40m2)" znalazłem propozycję Marantz PM6006 z NA6006. Muszę przyznać, że wygląda to ciekawie i byłbym nawet skłonny wydać te 1500 PLN więcej w stosunku do MCR 612. Tylko czy w moim (beznadziejnym) przypadku ma to w ogóle sens?
 9. Dzięki za powyższe sugestie. Niestety, te sprzęty nie obsługują AirPlay 2, co jest warunkiem koniecznym. Na obecną chwilę rozważam poniższe opcje (kolejność nieprzypadkowa, z silnym wskazaniem na 1 i 2): 1) Marantz MCR 612, 2) Denon CEOL N10, 3) Onkyo TX-8270, 4) Pioneer SX-S30DAB, 5) Onkyo TX-L20D. Jeśli chodzi o kwestie mocy vs. metraż pomieszczenia (40m2), to niestety jestem w na tyle niekomfortowej sytuacji, że puszczenie muzyki powyżej poziomu średnio-cicho kończy się wizytą sąsiada z dołu. Nie wiem więc, czy miałbym w ogóle możliwość wykorzystania mocy czegoś większego niż MCR czy CEOL (?)
 10. Ze sprzętów obsługujących AirPlay 2 znalazłem jeszcze przed chwilą Denon RCDN-10. Próbuję go porównać do tego Marantz-a. Myślisz, że to zbyt mały sprzęt na 40m2 dla raczej cicho grającej muzyki?
 11. To ja się może przyłączę do zapytania, bo "noszę się" z podobnym dylematem. Miałem się już decydować na Yamaha'ę R-N303D, jako że posiada ona z grubsza wszystkie funkcje jakie są mi do szczęścia potrzebne. Zauważyłem jednak, że nie wspiera ona AirPlay 2 (co również jest mi bardzo do szczęścia potrzebne). Yamaha dodawała ostatnio obsługę AirPlay 2 w swoim sprzęcie poprzez wydanie nowego firmware, ale aktualne amplitunery 2.0 jej nie otrzymały i coś mi się wydaje, że z braku WIFI 5GHz nigdy jej nie otrzymają. Dzięki temu wątkowi dowiedziałem się, że sprzętem o podobnej funkcjonalności co R-N303D, ale z obsługą AirPlay 2 jest Onkyo TX-L20D oraz TX-8270. Nie wiem jednak na ile dobra jest w nich obsługa serwisów streamingowych oraz radia internatowego. Czy jest na podobnym poziomie co w w.w. R-N303D? Pioneer SX-S30DAB jest o klasę niżej od TX-8270. Pytanie, czy przy pomieszczeniu ok. 40m2, gdzie z uwagi na sąsiadów z dołu będę grał raczej cicho, to będzie to miało znaczenie? Czy funkcjonalnie SX-S30DAB pod jakimś względem wyprzedza TX-8270 (np. streaming, radio internetowe)? Ze wzmacniaczy 2.0 wspierających AirPlay 2 znalazłem jeszcze tylko Marantz MCR612 (słabo szukałem?). Niestety to nowy sprzęt i mało o nim jeszcze opinii w necie. Na obecną chwilę rozważam Onkyo TX-8270 vs. Marantz MCR612, ze wskazaniem na ten drugi. Możecie coś zasugerować/polecić? Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam, Marcin
×
×
 • Utwórz nowe...