Skocz do zawartości

Fonomajster

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Fonomajster

 1. >dzarro72, popelina w stylu Led Zeppelin. Grubo!
 2. A ja uznałem, że nie jestem kolekcjonerem, tylko melomanem i pozbyłem się wszystkich CD, tak jak kiedyś winyli. Teraz słucham z Tidala.
 3. Nowiutkie ECC81 Mullard miał i pewnie jeszcze ma niejaki yitry na ebayu.
 4. Ja też pozbyłem się kondensatora bocznikującego podczas poprawiania Tannoyi M2. Gdy używamy kondensatorów dobrej jakości, ten bocznikujący traci sens. Sprawdzone nausznie;-) Skrzynki wytłumiłem matą bitumiczną z filcem. Podziwiam robotę MiBu, bo moje zwrotnice nie były tak okazałe. Obecnie kolumienki przejęła córka i jest zadowolona.
 5. Karolu64208, jesteś za a nawet przeciw. Napięcie żarzenia nie musi być idealne, co nie oznacza, że nie mogłoby być, co powodowałoby optymalne warunki pracy lampy. Sam zacytowałeś, że niedożarzona jak i przeżarzona lampa szybko traci swoje właściwości. W przytoczonym tekście nie ma nawet sugestii, żeby zmniejszać napięcie, bo to jest rzekomo korzystne. Przytoczyłeś tekst, który przeczytałeś jak widać bez zrozumienia, mający poprzeć Twoją teorię, a który w rzeczywistości wskazuje, że jednak warto zachować parametr katologowy. Założyciela wątku i pozostałych dyskutantów przepraszam, że dałem się wciągnąć i odszedłem od tematu. W kolejnych postach obiecuję być bliżej meritum.
 6. Mam zmieniać wartość napięcia żarzenia i patrzeć co się dzieje na oscyloskopie? Wszystkie znane mi "tube pdf" wskazują na 6,3V dla pojedynczego grzejnika. Wg. mnie głosisz herezje i dlatego poprosiłem Cię o jakieś opracowanie, które spowoduje że będę musiał odszczekać swój zarzut.
 7. A czy między trybami pracy wzmacniacza nie powinien być przełącznik? Czy tryb ultra-linear może być na sztywno?
 8. Jest gorzej. Pracowałem za komunizmu na siłowni gdzie energetyka dawała sztywno 220V 50Hz, co prawda to było w śródmieściu, bo na wioskach różnie bywało. Natomiast ci, co nawijali transformatory wiedzą, że odwijanie wtórnego jako trudne zadanie to wykręt. Ale Ogonowskiego rozumiem, bo też bym wolał robić od nowa.
 9. Może coś kombinuję jak koń pod górę .Wybaczcie niedouczonemu elektronikowi. Chodziło mi o dzielnik napięcia
 10. To oczywiste. To 500V rozkłada się przecież na dwie lampy w push-pull.
 11. Podałem tylko przykład ile może wytrzymać EL84. Nie wskazywałem, że takie ma być u MariuszaZ.
 12. Ja w swoim Fischerze mam jeszcze więcej - to napięcie się rozchodzi na dwie lampy i grają kilka lat, oczywiście są bardzo gorące. Właśnie zmierzyłem anodowe bez lamp - 501V. Tak jest od lat.
 13. Ja w swoim Fischerze mam jeszcze więcej - to napięcie rozchodzi na dwie lampy i grają kilka lat, oczywiście są bardzo gorące. Gratuluję i winszuje ładnej obudowy.
 14. Dziękuję zrozumiałem😸 Odpalaj szybko, bo jestem straszliwie ciekawy👂
 15. Nie czekaj na banany, przykręć i już, A jeszcze lepiej przypnij najpierw oporniki, nie podejrzewam Cię o pomyłkę, ale szczerzonego bóstwa strzegą. Szkoda głośników po prostu, gdyby coś. Ten zielonożółty przewód od transformatora sieciowego do miejsca na dole płytki to czemu służy? Może źle coś przeczytałem na schemacie? Czy Ultralinear nie wymaga przełącznika?
 16. Wizualnie nie ma się do czego przyczepić. Ja jestem większy flejtuch. Zawodowy elektronik Ci to mówi. Pracowałem prawie 5. lat w zawodzie, więc czuję się kompetentny;-) Do podania napięcia ~ 230V przystąp!
 17. Jestem przekonany, że odpali od razu. Żeby tylko nie brumiłb bo to wymaga sporej walki później, Jestem na podobnym etapie. Skąd wziąłeś taki groźne Clarity Cap?
 18. Cały czas kibicuję. Byłem wczoraj w lampachelektronowych i chwilowo potencjometru Alps nie mają. Kupiłem transformatory głośnikowe i czekam na weną. Kłaniam się i pozdrawiam.
 19. Mariusz, o jakim oporze kupiłeś alpsa? Ja mam sieciowy transformator toroidalny i też uznałem, że trudno będzie dobrać obudowę z moduschop i dlatego poskładam go w puszce po kinie domowym. Jak wzmacniacz będzie udany, to będę szykował mu obudowę. Życzę Ci rychłego końca prac, bo ja jeszcze nie zacząłem a już mi się nie chce🤪
 20. Z taką pewną nieśmiałością, w przeciwieństwie do MariuszaZ zabieram się za wzmacniacz. Niby pojęcie mam, ale albo brak mi czasu albo natchnienia. Wzmacniacz monofniczny SE na EL84 zbudowałem w szkole, czyli tak dawno, że się nie liczy. Sieciowy transformator mam toroidalny a chcę obudowę też dobrać z modushopu. MariuszZ, gdzie nabyłeś Alpsa? Z tą żarówką to dobry pomysł na rozładowywanie kondensatorów.
 21. A czy jest sens słuchać Tidala przez Roona lub inny. To nie alchemia? Pytam się, nie ironizuję.
×
×
 • Utwórz nowe...