Skocz do zawartości

Fonomajster

Uczestnik
 • Zawartość

  46
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Fonomajster

 1. A nie mówiłem?😬 Boję się pomierzyć swój wzmacniacz, bo to może mi odebrać radość słuchania.
 2. Ale właśnie biega o to, żeby się pozbyć komputra🤓😵🤩
 3. A mogę jak mam odtwarzacz sieciowy? Nie bardzo wiem, jak to zrobić.
 4. No właśnie na słuch. Zakładam, że pomiary wypadłyby dobrze. A jak nie tym gorzej dla pomiarów. Boję się, że mógłbym dojść do obłędu. Badanie słuchu i akustyki pomieszczenia można poczynić. Wolę ułudę. Mój ulubiony lampowiec pomiary miałby raczej słabe. Przepraszam, że mnożę posty. Nie doczytałem. A ruskie olejaki jak tam na pomiarach? Dobre są moim zdaniem do audio. Uważam, że muzyka to nie audiogram, dlatego jestem taki sceptyczny wobec pomiarów, pomimo technicznego wykształcenia.
 5. Inne kondensatory są podobne odnośnie kosztów produkcji a cenowo bardziej absurdalne. Miflex cenowo akceptowalny a sonicznie w mojej zwrotnicy najlepszy.
 6. Przeczytany. Nawet dwa. Drugi z Wyborcza.biz. W obydwu o Miflexie piszą dobrze. To coś niewłaściwego, że firma zarabia na audiofilach? Miałaby nie zarabiać albo tracić? Czegoś nie zrozumiałem. Nie czepiam się.
 7. Kondensator Wima i dźwięku ni ma. Taki żart i pewnie nieprawdziwy. Natomiast wspomniane wyżej Miflexy sprawują się dobrze w moim głośniku wysokotonowym, deklasując wysokoszlachetne inne marki.
 8. Ale kolega ominął barwę dźwięku, to po co ma ustawiać te gały w pozycji neutralnej?
 9. Mariuszu, dla mnie jest to dzieło ogromne. Gdzie kupiłeś gałkę do potencjometru? Mój zagrał w tym żałosnym pudełku po kinie domowym. Pomiarów nie robiłem, żeby się nie wstydzić. Teraz boleję nad taką samą obudową jak Twoja, że droga okropnie. Te EL84JJ a 6P14PEW różnią się na oscyloskopie? Jak się tu pojawi kolega Karol64..., to proponuję go zbanować, bo to harcownik zwykły mnie jest.
 10. Karol będę niegrzeczny. Weź już zamilcz. To jest wątek elektroniczny a nie anarchistyczny.
 11. Tidal słyszę ogromny. Słucham przez odtwarzacz sieciowy z wersji premium. I jest git, a nawet lepiej. Płyty winylowe i CD poszły precz;-)
 12. W rzeczy samej. To oczywistość. Nie upieram się, że OPPO Sonica jest najlepszy na świecie.
 13. Szwagierkolaska to był taki poboczny projekt Muńka. Ja wspominam SBB, Klan, Brekaout.
 14. Bardzo groźnym urządzeniem jest OPPO Sonica. Jest w nim ES9038PRO. Ja lepszego odtwarzacza ani DACa nie słyszałem a mam kolegów w salonie audio, więc mam dostęp. Już nie jest produkowany, ale pojawia się na rynku wtórnym.
 15. >dzarro72, popelina w stylu Led Zeppelin. Grubo!
 16. A ja uznałem, że nie jestem kolekcjonerem, tylko melomanem i pozbyłem się wszystkich CD, tak jak kiedyś winyli. Teraz słucham z Tidala.
 17. Nowiutkie ECC81 Mullard miał i pewnie jeszcze ma niejaki yitry na ebayu.
 18. Ja też pozbyłem się kondensatora bocznikującego podczas poprawiania Tannoyi M2. Gdy używamy kondensatorów dobrej jakości, ten bocznikujący traci sens. Sprawdzone nausznie;-) Skrzynki wytłumiłem matą bitumiczną z filcem. Podziwiam robotę MiBu, bo moje zwrotnice nie były tak okazałe. Obecnie kolumienki przejęła córka i jest zadowolona.
 19. Karolu64208, jesteś za a nawet przeciw. Napięcie żarzenia nie musi być idealne, co nie oznacza, że nie mogłoby być, co powodowałoby optymalne warunki pracy lampy. Sam zacytowałeś, że niedożarzona jak i przeżarzona lampa szybko traci swoje właściwości. W przytoczonym tekście nie ma nawet sugestii, żeby zmniejszać napięcie, bo to jest rzekomo korzystne. Przytoczyłeś tekst, który przeczytałeś jak widać bez zrozumienia, mający poprzeć Twoją teorię, a który w rzeczywistości wskazuje, że jednak warto zachować parametr katologowy. Założyciela wątku i pozostałych dyskutantów przepraszam, że dałem się wciągnąć i odszedłem od tematu. W kolejnych postach obiecuję być bliżej meritum.
 20. Mam zmieniać wartość napięcia żarzenia i patrzeć co się dzieje na oscyloskopie? Wszystkie znane mi "tube pdf" wskazują na 6,3V dla pojedynczego grzejnika. Wg. mnie głosisz herezje i dlatego poprosiłem Cię o jakieś opracowanie, które spowoduje że będę musiał odszczekać swój zarzut.
 21. Mógłbyś to poprzeć jakimś wiarygodnym źródłem?
×
×
 • Utwórz nowe...