Skocz do zawartości

kaczadupa

Uczestnik
 • Zawartość

  237
 • Dołączył

 • Ostatnio

O kaczadupa

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecinek

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A chciałem wypożyczyć uszatki sd500 ale tak czytam o tych "autorskich" super tweeterach i wałkach ze zwrotkami, że chyba faktycznie jak Usher to tylko S520, chociaż i tu podobno obecne rewizje nie grają już tak fajnie jak pierwsza. Do tego dystrybutor nie chciał nawet S520 za kaucją wysłać a co dopiero sd500, wszystko co związane z Usherem jest dziwne...
 2. Możesz przypomnieć jaki masz piecyk, czy to przypadkiem coś od Arcama? No i napisz coś o brzmieniu tych uroczych paczek. Bardziej do rocka czy coś spokojnego? Mocne i słabe strony?
 3. Z tego co piszesz po przesłuchaniu ww monitorów to moim zdaniem JMR Lucia i ATC 7 pakowałbyś jeszcze tego samego dnia - możesz je śmiało odpuścić, to nie jest takie granie jakiego oczekujesz (nie będzie "głębiej"). Dla 99,9‰ zaczynających przygodę z audio ATC i JMR będą nieporozumieniem, właśnie przez ilość niskich tonów (i nie ma w tym nic złego, jeden lubi więcej średniego basu - tu jest ten bonus, że lichej jakości nagrania będą bardziej strawne, drugi woli jak najlepszą czytelność, artykulację itd. ale już kiepskie realizacje będą ciężkostrawne... ) czy brak odpowiedniej jakości systemu pod te paczki. Może niech S4Home podeśle Ci coś od Monitor Audio, coś mi mówi, że to może być to czego szukasz.
 4. Właśnie znalazłem tą informację. I to, że ulepszyli swoje najmniejsze monitorki, te ze szpilką ale ich ceny już nie mogę znaleźć.
 5. A nawet nie wiedziałem, że jest wersja XL. Ciekawe czym się różnią od Bise, które ja miałem u siebie. Muszę zerknąć na stronę producenta co tam teraz mają w swoim menu.
 6. Przy Twoim ustawieniu monitorów i wzmacniaczu zapominamy o Dynaudio. A, i żeby nie było za łatwo - dopisz do listy Audiovector QR1. No, teraz masz już komplet świetnych, małych monitorków Jak uda Ci się bez bólu wybrać te jedne jedyne to szacun.
 7. 26 metrów to sporo jak na JMR Lucia czy ATC scm7 (oba monitory u mnie grały, jedne nadal grają). Ustawienie o jakim piszesz też swoje zrobi i nie będzie to nic dobrego dla brzmienia. Wiadomo o co chodzi. Na szczęście oba ww monitorki grają niskimi ustawionymi praktycznie na "linijkę" i które nie są wzmocnione na tle reszty pasma. ATC ma mniej wysokich tonów ale JMR pokaże tutaj więcej detalu, żadne nie podkreślają głosek syczących (jak np. czynią to monitory PMC). Średnica bardziej urokliwa, magiczna, czarującą w JMR ale! z lekko jakby "kremowym" podbarwieniem, w ATC wokal jest lepiej dociążony, nie tak lekki, zwiewny jak w JMR. Niskie tony technicznie zdecydowanie lepsze w ATC. Spójność dźwięku zdecydowanie! lepsza w ATC. Stereofonia zdecydowanie lepsza w ATC -mamy każdy wymiar - szerokość, głębokość ale i wysokość a JMR to głównie szerokość, grają baaaardzo szeroko, że tak to nazwę). Oba monitorki grają niezwykle przyjemnie, muzykalnie, uniwersalnie (pamiętając, że to paczki do mniejszych pomieszczeń - stąd mój pierwszy akapit... ). JMR są bardziej magiczne ale ATC bardziej dojrzałe technicznie. Wykonanie jednych i drugich na 4- w skali 1-6 (daleko im do perfekcji wykonania wyższych serii np. od Dynaudio). Wybieraj
 8. W punkt opisany 8.2 Bardzo delikatna ale napowietrzona góra, ocieplony środek i dobry jakościowo dół. Jeżeli jesteś zainteresowany używanym Cyrusem 8. 2 DAC (jeszcze na gwarancji) to zapraszam na priv. U mnie gra z dodatkowym zasilaczem psx r2, który jeszcze potęguje cechy, których szukasz plus poprawia jakość niskich tonów oraz stereofonię. Sprzęt w stanie gabinetowym.
×
×
 • Utwórz nowe...