Skocz do zawartości

kaczadupa

Uczestnik
 • Zawartość

  118
 • Dołączył

 • Ostatnio

O kaczadupa

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Koszalin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć. Miałem Cyrusa 8.2 DAC z psxr2, mam i raczej będę miał. Niestety końca remontu w domu nie widać więc wszystkie zabawki popakowane i zawiezione w bezpieczne miejsce a mi zostały Aune E1 i DAP FiiO robiące za woły robocze nie do zajechania Z monitorów mam i będę miał ATC 7 i Dyniaczki x14. Do Node 2i z DAC mogę tylko powiedzieć, że zdecydowanie bardziej podobało mi się granie po Cyrusowym przetworniku niż z tego wbudowanego w Node 2i, dawno nie słyszałem tak dużej różnicy po zmianie DAC jak na tym konkretnym przykładzie. Jeżeli chodzi o Node 2i to moim zdaniem w roli transportu do Tidala każdemu trzeźwo myślącemu melomanowi i audiofilowi spokojnie powinien wystarczyć. Nic konkretnego nie doradzę, za dużo zmiennych, trzeba wypożyczyć jakieś trzy różnie grające przetworniki, posłuchać i samemu wybrać.
 2. Z mojej strony głos na Node 2i, bezkonkurencyjny jeżeli tylko posiadamy dobry DAC.
 3. Pan Michał zrezygnował z Excite na rzecz PMC, inny Pan z branży z którym świetnie mi się rozmawia (wielki miłośnik Dynaudio) też zrezygnował z Excite na rzecz Martina Logana a ja jednak te maluszki X14 sobie zostawię No właśnie, może gdybym miał Naim-a to dalej miałbym PMC, z Cyrusem coś gdzieś się w tym samym miejscu chyba "wzmacniało lub wyostrzało" i chociaż na różne sposoby próbowałem sobie wmawiać, że tego nie ma to jednak zawsze to natrętne "sssssyczenie" ze mną wygrywało (owszem było parę płyt pozbawionych tego efektu ale tylko parę). I jednak brakowało większej intymności wokali, chociaż były wyjątkowo urokliwe (jak nie było podkreślania sybilantów, coś na podobę wokali z Jean Marie Reynaud Lucia ale te są jednak gładsze i chyba jeszcze lepsze całościowo od PMC 20.21). Czytam Pana opis grania Naim-a z PMC i wokal nie jest wycofany/malutki jak główka od szpilki i jest łagodnie na wysokich czyli Naim z PMC musi grać zupełnie inaczej jak Cyrus. Ps. Oczywiście, że domyślam się o jakie paczki z rodowodem studyjnym chodziło Pozdrawiam.
 4. No przecież pytam o opinię Crafta. A, że chłop trochę paczek w życiu posłuchał, słucha zawsze w tym samym systemie i pokoju to raczej bez problemu wskaże różnice. Nie jest tajemnicą, że Pylony Diamond nie grzeszą dynamiką, szybkością niskich tonów, do tego Diamond 25 mają je wyeksponowane. Za to Fyne są chyba mniej poznane Jak słuchałeś obu paczek w jednakowych warunkach to możesz napisać swoje wrażenia. Ps. Trzymam kciuki za Pylona, żeby nie było. Raz, że nasze, dwa że D25 bardzo mi się podobają wizualnie.
 5. Jak na tle Pylon Diamond 25 wypadają niskie tony z FA F501? Które paczki mają niskie tony bardziej zebrane, konturowe? Które bardziej akcentują średni bas? Kraft, które paczki ocenisz wyżej przez pryzmat niskich tonów, D25 czy F501?
 6. Piotr ale ja poważnie pisałem Widzę niektórych Kolegów z forum, którzy nawet mają Diamenciki 25 i walczą z kolejnymi paczkami, jakby zapominając, że ideału nie znajdą, że z czasem każde brzmienie powszednieje itp. Sam dałem się wciągnąć w te gonienie za ideałem, ( Ty zapewne też) którego nie ma i niestety co jakiś czas choroba/uzależnienie nawraca. A tu mamy człowieka, który nie miał jeszcze 20 par kolumn u siebie w domu, do tego leży mu sygnatura Pylonów D25, ma też bardzo fajnie dobrany piecyk więc została najtrudniejsza decyzja do podjęcia czyli jak najmniej zaglądać na fora związane z audio. Dobrze, że nie ma tu działu - "Pochwal się swoimi nowymi zakupami audio" - to jest dopiero perfekcyjny nakręcacz na kolejne audio zakupy
 7. Kacper nie wygląda mi na audiofila (co widać po jego opisach brzmienia systemu), więc jest w 100 % zadowolony i bardzo dobrze. Teraz niech zmyka z forum jak najszybciej, żeby mu żadne niepotrzebne pomysły na zmiany do głowy nie przyszły
 8. Urodą to te Fyne ze zdjęcia nie grzeszą. Takie dziadkowe paczki
 9. Czyżby szykował się zwycięzca Kraftestu ?
 10. Dokładnie już nie pamiętam DM 2/6, miałem je z dobre 4 lata temu, może faktycznie być tak jak mówisz. Co do Excite i Evoke jest tak jak napisałem, na 100%.
 11. Kraft, a z ciekawości zapytam czy bierzesz pod uwagę taki scenariusz, że Twój obecny wzmacniacz jest najsłabszym ogniwem systemu a nie Pylon Diamond 25? Po tym co u siebie miałem a było tego tyle, że w dziesiątkach można śmiało liczyć wiem, że zarówno moje Dynie X14 jak i ATC 7 nie pokazują całego potencjału z obecnymi Cyrusami 8.2 DAC +psx r2. Zachodzi tu taki, nazwijmy to paradoks, że z jednej strony monitory za 4 kzl więc wydawałoby się, że nic więcej jak piecyk za dajmy max 6-8kzl nie jest potrzebny by wydobyć z nich wszystko co mają do pokazania ale praktyka pokazuje, że nic bardziej mylnego. Uważam, że Diamond 25 również mają ogromny potencjał i powinieneś dać im jeszcze szansę z innymi klamotami. No ale teraz swoje 5 minut mają testowane paczki i czekam na opisy, z pewnością będą bardzo ciekawe i fajnie napisane.
 12. 12,5cm jest w Dynaudio DM2/6 i moich X14 a także analogicznie w Excite 34 oraz ich następcach czyli Evoke 10 i 30.
×
×
 • Utwórz nowe...