Skocz do zawartości

Chilledbeams

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Chilledbeams

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Proponowałbym zacząć od Chromecast Audio, koszt nieduży a u mnie zagrał lepiej z Tidala niż laptop. Osobiście wolałbym kupić streamer jako transport np. Bluesound Node czy malinę zamiast komputera. Edit: Oczywiście mowa o podłączeniu Chromecasta sygnałem cyfrowym bezpośrednio do Daca.
 2. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Sugestia Arcama nie dziwi bo mam RHead i irDac II do słuchania na słuchawkach i bardzo odpowiada mi takie granie, ale chętnie również sprawdzę inne sugestie. W kontekście kolumn, wydaje mi się lepiej zagrają podłogówki przy takiej powierzchni pomieszczenia. Których z kolumn zagrałyby bardziej muzykalnie od Focal'a?
 3. Witam, Przymierzam się do wymiany amplitunera Onkyo TX-8050 który obecnie gram razem z Focal Aria 906 w salonie połączonym z kuchnia (ok. 25m2) otwartym na korytarz (ok. 10m2). Interesowałby mnie w pełni sieciowy amplituner jako że muzyki słucham, w zasadzie, wyłącznie z Tidal, plus filmy z Netflix itp. przy telewizorze podłączonym optykiem. W obecnym brzmieniu generalnie mi nie przeszkadza zbyt wiele i jestem w stanie słuchać muzyki bez zmęczenia. Chociaż generalnie preferowałbym brzmienie bardziej mięsiste z lekko cieplejsze z uwypukloną średnicą. Jeszcze nie byłem na odsłuchach, ale z małego rozeznania planowałbym posłuchać Naim Uniti Atom, NAD M10, Hegel H120, Moon 240i i Arcam SA30. Jak wynika z wymienionych amplitunerów, budżet to około 12tys. Zależałoby mi żeby streaming był dobrze rozwiązany (np. Naim i NAD) i fajnie jakby amplituner miał dobry wzmacniacz słuchawkowy. W przedbiegach faworytem jest Naim, jako że kiedyś słuchałem sprzętu tej firmy i bardzo takie grani mi pasowało plus spełnia większość ww. wymagań. Prosiłbym o sugestie innego sprzętu do sprawdzenia bądź podzielenia się doświadczeniami z tymi kolumnami i amplitunerami. Kolejnym etapem po amplitunerze będzie zamiana monitorów na podłogówki jak że wydaje mi się że przy około 30m2 większe głośniki zagrają lepiej. Nie miał bym w sumie nic przeciwko zamianie 906 na podłogówki Aria ale denerwuje mnie trochę to że tak na prawdę one grają dobrze tylko kiedy się idealnie po środku kolumn. Planowałbym na odsłuchać posłuchać podłogówek takich jak Sonus Faber Sonetto III, Dynaudio Evoke 30, Kef R5. Również jakiekolwiek wskazówki będą mile widziane. Pozdrawiam, Bartosz
×
×
 • Utwórz nowe...