Skocz do zawartości

Man321

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Man321

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Man321

  Magnat mr780

  U mnie wszystko działa i gra doskonale.
 2. Fajne. Szkoda, że nie ukazały się z miesiąc wcześniej bo brałbym je poważnie pod uwagę przy wyborze kolumn.
 3. Man321

  Magnat mr780

  Czyżby jakieś niezadowolenie z MR 780 się pojawiało. Ja tam nie zaglądam do środka tylko zadowolony słucham muzyki prawie przez cały dzień dzisiaj. Myślę, że cokolwiek porównując powinniśmy zawsze patrzeć na cenę w jakiej się poruszamy. Pewnie, że zawsze można znaleźć zestaw lepiej grający ale jak dla mnie obecny w tej cenie jest całkiem satysfakcjonujący a nawet więcej. Przykładowo poruszamy się w cenie MR 780 + Obreron 7 = około 7 tys, oczywiście, że wolałbym MA 1000 + Opticon 6 ale to już około 14 tys ale jeszcze bardziej wolałbym RV4 + Rubicon 8 za 34 tys :). Wszystko to więc kwestia budżetu jaki mamy ochotę wydać. Wracając do naszych zestawów myślę, że zamykając się w takiej cenie nie łatwo znaleźć zestaw, który zaoferuje dużo więcej. Natomiast w wymianę lamp pewnie kiedyś i tak się pobawię z ciekawości. Wito76, wymieniłeś już swoje lampy ?
 4. Man321

  Magnat mr780

  Tak mi przyszło do głowy, że może da się dopasować lampy ECC 81 na takie jak są w MA 1000, ECC 82. Wiem, że to inny typ lamp ale chodzi mi o dopasowanie po charakterystyce brzmienia, marce, producencie itp. U mnie MR 780 gra już prawie miesiąc, rzeczywiście po około 100 godz. brzmienie zestawu zmieniło się na jeszcze lepsze a teraz nadal cieszy.
 5. U mnie Dali Oberon 7 grają z Magnatem MR 780 i właśnie fajnie łagodzą rock i metal tak, że chce się słuchać długo bez zmęczenia. Moim zdaniem do rocka i popu super do disco ok ale za to przykładowo przy muzyce latino i hiszpańskiej już trochę za spokojnie i za ciepło (po części chyba za przyczyną ciepłego wzmacniacza). Jeśli stwierdziłeś w nich "nieco za dużo góry, zbyt "smużący" bas, ale fajna barwa" to mogą ci przypaść do gustu Dali Opticon 6 lub jeśli jednak trochę ostrzej to Klipsch RP6000. Nie ma innego wyjścia jak słuchać, ja też czytałem w necie i na forach a odsłuchy zweryfikowały cały wcześniejszy plan i padło właśnie na Oberon 7. Nie wiem jak z Yamahą ale z Magnatem w ogóle nie mogę się z tym zgodzić. Góra właśnie jest bardzo fajna i przyjemna.
 6. Też jestem ciekawy co wybierzesz. Opisz wrażenia po odsłuchach. Tak na marginesie prześledziłem chyba wszystkie wątki dotyczące doboru kolumn do Magnata MR 780 i nie znalazłem 2 - 3 osób które wybrałyby takie same kolumny. Najczęściej w dyskusjach przewija się Monitor Audio, Heco Aurora, Klipsch ale i wiele innych. Zazwyczaj każdy wybiera co innego. Widać jakie różne preferencje mamy, tym bardziej ciekawy na tym tle będzie twój wybór.
 7. Najlepsze, że ja też jestem trochę zaskoczony a poważniej mówiąc masz rację, że odsłuch zweryfikował wcześniejsze oczekiwania i założenia. Prawdopodobnie naczytałem się trochę rzeczy w internecie i wydawało mi się, że teoretycznie wiem czego chcę a tak naprawdę w praktyce podczas odsłuchu wszystkie założenia z którymi przyszedłem do salonów poszły na drugi plan. Może nie miałem aż tak dużego wyboru kolumn ale wystarczający i szybko zorientowałem się, że zamiast gadać lepiej posłuchać sprzedawcę, usiąść i słuchać ulubionej muzyki. Ostatecznie okazało się, że kolumny na które byłem najbardziej nastawiony (jedne z najczęściej polecane na forum do Magnat MR 780 w tym budżecie) dla mnie w moich subiektywnych odczuciach wypadły prawie najgorzej, choć testowałem cierpliwość sprzedawców i prosiłem o nie ze cztery razy. Reasumując po przesłuchaniu wymienionych kolumn wybór padł akurat na te a nie inne. W czasie przesłuchiwania wywarły na mnie najlepsze wrażenie zaraz po Opticon 6 i spowodowały wystarczającą satysfakcję ze słuchania muzyki w założonym budżecie (co też istotne). Oczywiście nie twierdzę, że za jakiś czas nie zmienię zdania ale na chwilę obecną jestem zadowolony z podjętej decyzji.
 8. Man321

  Magnat mr780

  No tak. Czekam więc na jakiś opis efektów wymiany tych lamp. Ja raczej nie zamierzam nic zmieniać ale kto wie, takie zmienianie brzmienia zestawu poprzez wymianę lamp może być całkiem ciekawą i fajna zabawą.
 9. Man321

  Magnat mr780

  Ja od niedawna słucham swojego zestawu i jestem zadowolony z tego jak gra ale jestem ciekawy czy taka wymiana lamp rzeczywiście da słyszalny pozytywny efekt. Jakie to będą lampy ?
 10. Niestety nie potrafię konkretnie i jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ podczas odsłuchów nie zwracałem uwagi w ten sposób. Wyżej wymienione kolumny przesłuchiwałem pod kątem subiektywnych odczuć, wrażeń i zadowolenia podczas słuchania muzyki i raczej nie zastanawiałem się i nie zapamiętywałem w jaki sposób grają. Słuchałem przez dwa dni, kilka godzin drogą eliminacji wykluczając jedne i zostawiając zawsze te które mi dawały największą przyjemność słuchania. W taki sposób drogą eliminacji i pozostawiania zwycięzcy doszedłem do Opticon 6 a następnie biorąc pod uwagę przeznaczony budżet do swoich Oberon 7, które kupiłem. Sam jestem ciekawy odpowiedzi na twoje pytanie więc może ktoś osłuchany lub z branży się podłączy i opisze jak to wygląda obiektywnie patrząc na przykładzie tych kolumn.
 11. Man321

  Magnat mr780

  Swoje wrażenia z odsłuchów i zakupu kolumn opisałem w wątku pod linkiem: https://forum.audio.com.pl/topic/76281-zestaw-z-magnat-mr-780-do-~8000zł/?do=findComment&comment=360875
 12. Man321

  Magnat mr780

  Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Magnat MR 780, który u mnie gra z Dali Oberon 7. Prześledziłem forum i aby nie zaśmiecać więcej szczegółów opisałem w innym wątku. Tu chciałbym dołączyć do grona sympatyków tego sprzętu a w wolnych chwilach może dorzucę coś od siebie. Pozdrawiam.
 13. Witam. Do Magnat MR 780 wybrałem kolumny Dali Oberon 7. Więcej informacji opisałem w innym wątku pod linkiem: https://forum.audio.com.pl/topic/76281-zestaw-z-magnat-mr-780-do-~8000zł/?do=findComment&comment=360875 . Pozdrawiam.
 14. Witam. Kolumny grają już z moim Magnatem MR 780. Tak jak planowałem we wcześniejszych postach udałem się ze wstępną listą na odsłuchy do miejscowych salonów audio. Aby wybrać jak najbardziej obiektywnie kolumny przesłuchiwałem na własnym Magnat MR 780 i salonowym hybrydowym wzmacniaczu Haiku Audio Bright. Obiektywnie patrząc ten drugi grał trochę lepiej ale cena dwa razy wyższa. Przesłuchałem Klipsch RP6000, Monitor Audio Bronze 6, Tonsil Maestro, KEF Q750, Dali Oberon 7 oraz z ciekawości (tzn. bez zamiaru kupna) kilka z wyższej półki cenowej Monitor Audio Bronze 6G 500, KEF R700, Dali Opticon 6. Niestety nigdzie nie było Magnata Quantum 757. Praktycznie od początku bez większych wątpliwości najbardziej odpowiadały mi Dali Opticon 6 ale ze względu na przeznaczony budżet musiałem wybrać z tej pierwszej półki cenowej a tu bez wahania wygrał Dali Oberon 7 i to właśnie one graja u mnie w tej chwili. Ciekawie też wypadły Klipsch RP6000 i KEF R700 ale jednak nie o to mi chodziło. Niestety nie znam nazewnictwa i nomenklatury aby opisać profesjonalnie ale poniżej subiektywnie w kilku zdaniach co przesądziło o wyborze w porównaniu z pozostałymi oraz co podoba mi się obecnie podczas słuchania w domu. 1. Najważniejsze to odczucie, że podczas odsłuchów chciało się słuchać dłużej, muzyka wciągała aby słuchać utwór do końca bardziej niż w pozostałych propozycjach. Nadal tak jest 2. Słyszę dźwięk jakby bezpośrednio od wykonawcy (ze sceny) a nie za pośrednictwem głośników. W większości pozostałych czułem, że dźwięk płynie za pośrednictwem głośników. 3. Instrumenty, dźwięki, brzmienie naturalne tj. takie jak sobie wyobrażam na żywo czy ze studia. 4. Dobre stereo, bez problemu z ustawianiem kolumn. 5. Dźwięki jakby bardziej czyste, przyjemne, wyraźne, eksponowane i szersze niż w pozostałych kolumnach. 6. Słychać dużo szczegółów, dźwięków i instrumentów których wcześniej w danych utworach nie słyszałem. 7. Grają uniwersalnie i imprezowo, poza słuchaniem muzyki super na prywatkę, potańcówkę itp. 8. Doskonale podczas cichego słuchania muzyki wieczorem, wszystko słychać dokładnie i sprężyście. Mimo, że gra cicho co jakiś czas trzeba nawet ściszyć bo wydaje się zbyt głośno, po ściszeniu nadal wyraźnie itd. 9. Ładne i gustowne wizualnie (eleganckie, skromne i jednocześnie nowoczesne). Na koniec jeden mały minus. Czasem w trakcie bardzo głośnego słuchania (-10db do 0db) bas trochę zbyt niski, przeciągnięty i wpadające w rezonans meble i podłoga. Po części to chyba wina paneli na podłodze. Myślę, że na jakiejś twardej podłodze (np. betonowej) byłoby inaczej. Na szczęście w Magnacie mamy regulację basu. Resumując są to oczywiście moje subiektywne odczucia i opinie ale w założonym budżecie mam to czego szukałem. Zestaw Magnat MR 780 z Dali Oberon 7 gra bardzo fajnie, tak jak chciałem i jestem w pełni zadowolony. Pozdrawiam.
 15. Aha. Rozumiem. Więc odpuszczam 507 i Klipsch chyba też odpuszczę ale za to do rywalizacji wraca Dali Oberon 7. Wczoraj poczytałem i posłuchałem przez internet i coś mi mówi, że to Dali jest moim brzmieniem. Ze względu na cenę raczej Oberon 7 a nie Opticon 6 ale jeszcze się zobaczy. Dzięki za odpowiedzi, to pozwoliło mi zakwalifikowac do odsłuchów: 1. Dali Oberon 7 ( lub Opticon 6 używane) 2. Magnat Quantum 757 3. Monitor Audio Bronze 6 + np. dwie dowolne propozycje sprzedawcy w salonie.
×
×
 • Utwórz nowe...