Skocz do zawartości

Man321

Uczestnik
 • Zawartość

  37
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Man321

  Magnat mr780

  Dziś test zmęczenia dla słuchacza i zestawu po wymianie lamp uważam za ZALICZONY. Z racji pracy w domu przez cały dzień tj. około 16 godzin z dwoma przerwami po około 45 min słucham bardzo różnej muzyki. Połowę czasu głośno od -25 do -10 dB a połowę ciszej -40 do -50 dB. Słuchanie w ogóle mnie nie zmęczyło, nadal sprawia przyjemność i chce się słuchać ale pora dzień kończyć. Zestaw z nowymi lampami gra fajnie i w związku z tym odwołuje też moje wcześniejsze rozważania na temat ponownego doboru kolumn. Dali Oberon 7 to jednak był trafiony wybór i w tej konfiguracji dają mi to czego oczekuję od kolumn oraz całego zestawu. Zapominam więc o innych. Zauważyłem, że po wymianie lamp poprawiła się jakość cichego słuchania. Za 2 min koniec na dziś :).
 2. Man321

  Magnat mr780

  @klavikort, z tym "forum.audio recommended tube" pamiętaj, że możemy mieć inne gusta, inny słuch oraz inne oczekiwania więc poczekajmy aż ktoś inny jeszcze potwierdzi lub ewentualnie zaprzeczy. Ja nie jestem jakimś audiofilem ale wiem teraz, że warto lampami się pobawić. Potwierdzam, że moim zdaniem obok wielu innych aspektów średnica się poprawiła, choć prawda jest taka, że ja nie dla średnicy wymieniłem lampy a bardziej z ciekawości, dla zmiany barwy na neutralną i pozbycia się przytłumienia "zdjęcie przykrycia z kolumn" oraz lekkiego oziębienia całości brzmienia. Na tą chwilę uzyskałem zamierzony efekt i dlatego jestem zadowolony. Muszę też stwierdzić, że kolumny powinienem dobierać dopiero teraz po wymianie lamp ponieważ w moim przypadku znacząco wzrosła muzykalność i melodyjność co Dali Oberonom 7 wcale nie było potrzebne. Oberony są fajne ale mogły by się sprawdzić też bardziej zwarte kolumny. Teraz celowałbym pewnie w Dali Opticon 6, Klipsch RP-6000 lub jakieś Magnaty ale to już całkiem inny temat. Na razie jest bardzo dobrze i z całego zestawu jestem zadowolony. LAMPY WYMIENIAJCIE :).
 3. Man321

  Magnat mr780

  Trochę byłem zajęty ale już się poprawiam i odpowiadam: Lampy wymieniłem na Genalex Gold Lion ECC81 / B739 / 12AT7. Wymienił mi kolega, który potrafi robić takie rzeczy, nie wiem ile trwa wymiana ale wiem, że za wymianę mamy wypić flaszkę więc dla mnie potrwa cały wieczór :). Technicznie: Zniknęło ciche buczenie, które czasem wcześniej się pojawiało. Zniknęło ciche popiskiwanie w głośniku wysokotonowym, które tez czasami wcześniej się pojawiało. Mam wrażenie jakby nowe lampy dodały minimalnie więcej mocy wzmacniaczowi. Brzmieniowo: Tu mam problem z opisywaniem ale postaram się porównać do tego co było. Oczywiście fabrycznie tak na prawdę to jest raczej dobry sprzęt ale teraz jest dużo lepiej. Trudno mi też określić czy spektakularnie i czy półka wyżej, czy tylko po prostu lepiej. Brzmienie ożyło, stało się jeszcze bardziej czyste i melodyjne, przytłumienie tzn. jakby przykrycie kolumn zniknęło, dźwięk zrobił się bardziej przestrzenny, detaliczny, zniknęła jakaś wypełniająca barwa, brzmienie jest dużo bardziej neutralne, zniknęło sztuczne ocieplenie i zaokrąglenie dźwięków, zniknęła ziarnistość góry, brzmienie stało się bardziej tranzystorowe ale nadal zachowuje walory pseudo lampowego, teraz dźwięki są bez zbędnego zaokrąglenia i ugrzecznienia ale nadal przyjemne, wcześniej niektóre dźwięki perkusyjne były jakby pudełkowe teraz słychać prawdziwą barwę instrumentów perkusyjnych, dźwięk bardziej porusza membrany czyli daje poczucie uderzenia powietrza, słychać jeszcze więcej dźwięków i więcej instrumentów. Tonalnie na pewno dużo lepszy środek, góra bardzo wyraźna ale raczej ciepła, przyjemna i nie męcząca. Na dole raczej nie słyszę zmian lub po prostu było wcześniej dobrze. Myślę, że dopiero teraz można bawić się ewentualnie kolumnami aby dojść do swojego ideału (oczywiście w tej cenie). Gra super w swojej cenie, niestety nigdy nie słuchałem wzmacniacza droższego niż np. 7 tys. więc napiszę, że po prostu gra znacznie lepiej niż na lampach fabrycznych i uważam, że warto dołożyć kilka stówek. Drugie lampy jakie brałem pod uwagę to Electro Harmonix Gold EHG 12AT7 są znacznie tańsze jakby kogoś interesowały ale nie kupiłem, może kupię kiedyś z czystej ciekawości. Oczywiście to mój subiektywny opis i każdy może to odbierać inaczej i mieć inne zdanie. Po zakupie Magnata 780 byłem zadowolony, teraz jestem zadowolony jeszcze bardziej ale też trochę zły, że nie wymieniłem lamp wcześniej.
 4. Man321

  Magnat mr780

  Przez 2 lata myślałem, że magnat MR 780 gra super. Nawet pisałem tu na forum że fajnie itp. ale teraz po wymianie lamp okazało się, że byłem w błędzie i w porównaniu do teraz grał delikatnie mówiąc do dupy. Tak, wymieniłem w końcu lampy na porządne i teraz gra SUPER. Słucham od trzech dni co popadnie i nie mogę się nasłuchać. Ludzie WYMIENIAJCIE TE BADZIEWNE LAMPY !. Nie ma się nad czym zastanawiać, Chińskie lampy prosto do utylizacji, WYMIENIAJCIE LAMPY NA INNE. Teraz to się słucha :).
 5. Man321

  Magnat mr780

  Witam. Nie było mnie na forum przez kilka miesięcy i widzę, że przybyło użytkowników i tematów. Miałem trochę czytania :). Chciałbym tylko potwierdzić, że od kilkunastu miesięcy Magnat gra prawie co dziennie. Wszystko sprawne i działa wyśmienicie. Wszystkie gałki, pokrętła, bluetooth AptX i cała reszta jak nowe. Chyba doszły mi jakieś stacje DAB albo po prostu wcześniej nie zauważyłem. Na Sylwestra potańcówka przy Magnacie do rana i dawał radę bez najmniejszego problemu. Po kilkunastu miesiącach użytkowania nadal uważam, że w tej półce cenowej zestaw MR 780 + MCD 750 był dobrym wyborem. Nie kupiłem jeszcze MMS 730 może ktoś napisze jakąś opinię.
 6. Man321

  Magnat mr780

  Nawiązując do tematu kabla zasilającego, podczas odsłuchów kolumn w jednym z salonów przyniosłem swojego Magnata MR 780 i jak chciałem podać sprzedawcy własny kabel powiedział mi, że na tym nie będziemy słuchali. Podłączył jakiś własny wypasiony kabel i opowiedział mi, że to ważne dla jakości odbioru muzyki i że proponuje abym wymienił na jakiś tam drogi kabel zasilający. Ja oczywiście nie uwierzyłem więc zaproponował mi nawet wypożyczenie do domu. Mówił też, że nie należy podłączać przez żadne listwy i przedłużacze ale jak najbardziej bezpośrednio do gniazdka. Ostatecznie uznałem to za rzecz zbędną i do tej pory podłączam na oryginalnym kablu. Tak czy inaczej swoim doświadczeniem potwierdzasz to co usłyszałem w salonie od sprzedawcy podczas przesłuchiwania kolumn więc pewnie coś prawdy w tym jest.
 7. Man321

  Magnat mr780

  Nie było mnie chwilę na forum i widzę kilka postów wyżej, że dołączyli do wątku malkontenci i krytycy :). No więc tak na serio chcę tylko potwierdzić, że od kilku miesięcy słucham Magnata MR 780 (w zestawie z Magnat MCD 750 i Dali Oberon 7). Wszystko działa jak nowe, nie ma żadnych awarii i problemów a co najważniejsze gra super. Nic się nie zepsuło, wszystkie gałki, piloty, lampy w jak najlepszym porządku. Jestem zadowolony z brzmienia co nie oznacza, że w przyszłości nie pobawię się w wymianę kabli czy lamp. U mnie gra super, to tyle bo podkręcam głośniej.
 8. Man321

  Magnat mr780

  Problem związany z odbiorem radia był gdzieś wcześniej poruszany w tym wątku. Korzystając z okazji że wspomniałeś ja też potwierdzę, że nie mam problemu z odbiorem FM na tej małej oryginalnej antence z zestawu. Inną sprawą jest kiepski system przełączania na pilocie pomiędzy poszczególnymi stacjami ale ten typ po prostu tak ma. Na sam odbiór FM nie narzekam.
 9. Man321

  Magnat mr780

  Ja sobie kręcę ale tak maksymalnie do 13:00, a standardowo 12:30 i zazwyczaj wyraźnie słyszę wystarczającą różnicę pomiędzy direct a 12:30. Trochę górnolotnie ale ładnie napisane. Chodzi właśnie o to prawo wyboru. Teraz wszyscy wiedzą lepiej co dla nas jest dobre a co nie, ale tego tematu nie ciągnę dalej bo pewnie od Magnata doszlibyśmy w dalekie zakątki życia, inwigilacji, teorii spiskowych lub co gorsze polityki :). Wracając do Magnata MR 780 to kolejny plus za umożliwienie korekcji brzmienia w czasach gdy u konkurencji bywa z tym różnie. Rzecz ogólnie przydatna jak jestem zmęczony lub przy kiepskich nagraniach, zmniejszam ilość basu i słucham tak jak mam ochotę.
 10. Man321

  Magnat mr780

  No i właśnie o to chodzi. Czasem można sobie podkręcić na chwilę i dać czadu a jak się nie ma ochoty to słuchać naturalnie "direct". Fajnie byłoby mieć możliwość ale nie koniecznie z niej korzystać. Albo zwyczajnie jeśli w jakimś nagraniu czegoś nam brakuje można skorygować a pozostałe słuchać bez korekcji. Jednym z ważnych argumentów przy zakupie Magnata dla mnie właśnie była możliwość regulacji basu, średnich i wysokich oraz tryb direct. Nie wiem jak inni ale ja się tym bawię i dość często reguluje w zależności od nastroju i ochoty. Co prawda te możliwości są dość ograniczone ale zawsze coś.
 11. Ja mam właśnie Magnat MR 780 + Dali Oberon 7 i jestem zadowolony, czyli spełnia wszystkie moje oczekiwania. Weź pod uwagę powyższe propozycje Q21 i S4Home oraz koniecznie przesłuchaj. Podczas moich odsłuchów z Magnatem ciekawie wypadły również droższe Dali Opticon 6 oraz Klipsch RP6000 ale to moja subiektywna ocena i może się okazać, że stwierdzisz całkiem inaczej.
 12. Man321

  Magnat mr780

  Ja również jestem zadowolony z brzmienia Magnata przy cichym słuchaniu. Uważam, że to jeden z plusów mojego zestawu. Tak poza tym to trochę szkoda, że często rezygnuje się w nowoczesnych sprzętach z tzw. Loudness czyli korekcji dźwięku przy cichym słuchaniu. Czytając powyżej różne rozważania na temat zmiany czy dostosowania brzmienia za pomocą wymiany lamp, kolumn, kabli, malin itp. myślę czy jednak nie lepszym rozwiązaniem były kiedyś korektory graficzne (equalizery). Pamiętam jak w starszych sprzętach można było się bawić i dostosowywać brzmienie pod siebie. Może to mało audiofilskie ale ja nie widzę w tym nic złego, że można dostosowywać dźwięki wg. własnych potrzeb czy zachcianek. Przyszło mi do głowy porównanie skrzyni automatycznej i manualnej w samochodzie. Sam jeżdżę automatem ale dość często chcę zmieniać biegi nie tak jak chce komputer, na szczęście mam namiastkę możliwości manualnych czyli Steptronic. Więc może korektory graficzne nie są takie złe ?.
 13. Man321

  Magnat mr780

  Ja zapłaciłem cenę gdzieś po środku ale nie żałuję bo już słucham od kilku miesięcy. Poza tym to normalne, że jak ktoś potrafi czekać i polować na lepsze ceny rok czasu to zawsze jakaś promocja się zdarza. Kiedyś kupiłem drogą pralkę + suszarkę a po tygodniu weszła promocja 25 % na drugi produkt no i trudno. Magnata MR 780 oglądałem już rok temu i pamiętam, że też pojawiła się gdzieś jesienią promocyjna cena na kilka dni. Jak ktoś lubi polować na promocje to rzeczywiście jest to okazja. Zaoszczędzoną kasę można dołożyć do kolumn. Moim zdaniem Magnat MR 780 jest wart swojej ceny podstawowej w porównaniu z innymi sprzętami jakie oglądałem w tym przedziale cenowym więc w tej konkretnej promocji nie ma się nad czym zastanawiać. Pisząc ten post słucham swojego zestawu, wszystko działa doskonale, fajne stereo, gra super.
 14. Man321

  Magnat mr780

  Taki zestaw to by już idealnie zagrał
 15. Man321

  Magnat mr780

  To ja bym brał Magnata pod pachę, flaszkę w kieszeń i czym prędzej do Sebastiana garażu
×
×
 • Utwórz nowe...