Skocz do zawartości

tomek72

Uczestnik
  • Zawartość

    968
  • Dołączył

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Miasteczko Śląskie

Ostatnio na profilu byli

2 529 wyświetleń profilu
  1. Ja u siebie jako sufitowe mam TAGA TOS-415, wybrałem je ze względu na łatwość montażu, w Atmos się sprawdzają, zaproponowane Polk Legend 900 są pewnie też dobre, ale uwaga są 4ohm, a spadek mają do 2.8ohm, co prawda w efektowych głośnikach nie występują bardzo niskie częstotliwości jednak nie wiadomo czy przy dużej głośności nie będą powodowały uruchamiania zabezpieczeń amplitunera i nie będziesz zmuszony do przełączenia go na tryb 4ohm co wiąże się ze spadkiem mocy.
  2. Dirac-a w przypadku AVR5 można dokupić jak będzie taka potrzeba. No jest to też jedna z opcji.
  3. @Fonn a nie prościej będzie umówić się w salonie na odsłuch? Jaki budżet chcesz na ten amplituner przeznaczyć. Bo czy RZ70, czy AVR11, czy VSA-LX805 bądź wspomniany NAD T778 to amplitunery prawie dwukrotnie droższe od RZ30 więc będą lepsze wyposażeniem i dźwiękiem. Czy dla Ciebie różnice w dźwięku będą warte różnicy w kwotach musisz sam zdecydować. Każdy z nas trochę inaczej na to spogląda- również w kontekście posiadanych już „zabawek”.
  4. Czym obecnie napędzasz Aries-y, jeżeli masz wzmacniacz stereo z wejściem na końcówkę to problem jest łatwy do rozwiązania - wykorzystasz go w kinie jako końcówka dla frontów. RZ30 (jak i inne amplitunery) ma możliwość przełączenia na tryb 4ohm, niestety kosztem ograniczenia mocy.
  5. To zależy czego oczekujesz, w stereo z pewnością AVR11 wypadnie lepiej, w kinie też. Ale zależy jakie masz wymagania odnośnie dźwięku, jakiej funkcjonalności oczekujesz i jaki chcesz budować system. Jeżeli chcesz więcej niż 7 kanałów wzmocnienia do AVR11 musisz doliczyć dodatkowe końcówki mocy. Onkyo ma 9 końcówek, ale też procesuje tylko 9, więc np. 7.x.4 już nie zbudujesz, AVR11 procesuje/dekoduje 12. Zbyt duże różnice aby bezpośrednio porównać te amplitunery. Różnica w cenie też jest spora - czy warta dopłaty zależy od budżetu i wymagań. Ale AVR11 jest mówiąc w skrócie lepszym amplitunerem.
  6. odnośnie ostatniego punktu coś masz prawdopodobnie z pętlą masy - bądź w Onkyo (jaki masz model), bądź w Audiolabie - używany z OLX - czy aby nie z jakąś usterką, ewentualnie inne urządzenie w systemie coś zaburza - to może pochodzić nawet z HDMI Z jakich źródeł korzystałeś w stereo?
  7. Tak, tylko jak piszesz mają wokół siebie ~1m przestrzeni, a dwa na 20m względem 15m masz około 13m sześciennych większą objętość przy typowej wysokości pomieszczenia, a to robi różnicę. Druga sprawa każdy lubi co innego 😀
  8. Niestety nie ma jednoznacznej poprawnej odpowiedzi 😁 Wiemy że masz 15m² i nic poza tym, czy 3x5 czy 2x7,5 a może 3,75x4, od kształtu i możliwości ustawienia zestawów też dużo zależy. Jak pisał @Piotr Sonido odległość też ma znaczenie, również znaczenie ma punkt odsłuchowy, czy za plecami będzie ściana czy zostanie jakaś wolna przestrzeń - ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza. Przykładowo jak miałem RF82 w 27m² to do tylnej ściany miały nieco ponad ~1m a do bocznych ~0,5 - 0,7, do miejsca odsłuchu ~3,5m a między nimi ~3-3,5m, za miejscem odsłuchu zostało ~1,5m przestrzeni do ściany. Obecne FA stoją podobnie, aczkolwiek są zdecydowanie mniej skręcone do środka - lepsze wrażenia w stereo. Możesz iść w RP8000, ale muszą mieć trochę powietrza wokół siebie. W małym pomieszczeniu może (nie musi) wzbudzać się nadmiernie bas, ale może akurat tak lubisz. Wziąłbym też pod uwagę charakterystykę Klipsch-a, będziesz raczej blisko tych głośników i wysokotonowe tuby mogą być drażniące. Ja najpierw wypożyczyłbym i sprawdził, ale nie przez "pięć minut", a włączyłbym sobie film z dużą ilością efektów, obejrzał koncert i posłuchał kilka godzin muzyki. To ma być dla Ciebie przyjemność, zdanie innych czy mogą być takie czy inne jest tylko zdaniem tych osób, ostatecznie Ty będziesz z tym na co dzień i dla Ciebie ma być przyjemnie, natomiast każdy z nas opiera się na jakichś własnych doświadczeniach i preferencjach, czy Ty je zaakceptujesz? Niekoniecznie. Reasumując, każdy z nas stara się dobrze doradzić, znaleźć optymalne rozwiązanie, wskazać ewentualny kierunek w oparciu o własne doświadczenia i również pewnie preferencje, ale raczej nikt z nas nie wskaże Ci jednoznacznie "kup zestaw głośników X bo tak będzie najlepiej". Tutaj najlepszym doradcą jest odsłuch i to najlepiej w pomieszczeniu docelowym. Zadałeś pytanie więc dostałeś różne odpowiedzi, każdy z nas będzie spoglądał na to trochę inaczej, a ja odnoszę wrażenie że idealnym byłoby gdyby ktoś napisał "bierz RP8000 bo grają lepiej i sprawdzą się w 15m²" - czy to będzie "poprawna odpowiedź"?
  9. być może, ale w takim wypadku producent powinien zrobić akcję serwisową, już kiedyś była taka historia z HDMI, bo co z tymi którym skończyła się gwarancja, albo z tymi którzy mają jeszcze gwarancję powinni zrobić darmową wymianę skoro to błąd konstrukcji lub złego elementu
  10. Moim skromnym zdaniem RP8000 a może i 6000 nie „rozwiną skrzydeł” w 15m. To zestawy o dużej efektywności nie potrzebujące wielkich mocy aby pokazać potencjał. Jednak mają swój charakter i mimo że seria RP w wersji II jest łagodniejsza w górze pasma od poprzednich wydań to charakter zachowuje. Miałem RF82 w 27m, ale nietypowej wysokości więc większej kubaturze i było fajnie szczególnie w kinie, w muzyce od pewnego czasu przeszkadzała mi góra i zmieniłem. Jak możesz to wypożycz na testy, uogólnianie większy zestaw głośników = większa przestrzeń nie jest jednoznaczne, można uzyskać wręcz odwrotny efekt gdy wielkie głośniki nie będą miały przestrzeni.
  11. Tak jest w PT2, ale rozumiem że jest to bezpośrednio połączone z wyjściem na końcówkę i pomija przedwzmacniacz. Inaczej będzie trzeba kombinować z regulacją głośności w PT2.
  12. Nie wiem jak działa ten HT bypass, ale jeżeli omija PRE PT2 i puszcza sygnał na końcówkę A2 to tam podłączysz PRE frontów RZ50, a źródła stereo (CD, gramofon itd.) podłączysz do PT2 to będzie poprawa bo stereo poleci przez dzielony wzmacniacz stereo (Emotiva PT2 i A2), a kino przez RZ50 i A2.
  13. Na zdjęciach widać też trochę inne okablowanie, ale pytanie czy to zdjęcie wersji na ten sam rynek, bo taki różnice to mogą być między wersjami USA i europejskimi. Nawet jeśli zmieniłoby się coś wewnątrz to nie ma to znaczenia dla tych którzy już mają RZ50, każdy producent zastrzega sobie prawo zmian w produkcie o których nie musi informować np. w instrukcji obsługi- więc nie wpływających istotnie na użytkowanie produktu. A to że poprawki się pojawiają to normalne.
  14. Nie, oprogramowanie wewnętrzne jest skonfigurowane do połączenia z danym serwerem/usługodawcą i jeśli nie ma możliwości zainstalowania aplikacji zewnętrznej (np. jak w smart TV różnych serwisów streamingowych) to zmiana DNS nic nie zmieni bo i tak będzie się odwoływał do serwisu zaprogramowanego.
×
×
  • Utwórz nowe...