Skocz do zawartości

tomek72

Uczestnik
  • Zawartość

    1 041
  • Dołączył

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Miasteczko Śląskie

Ostatnio na profilu byli

2 772 wyświetleń profilu
  1. A próbowałeś podłączyć końcówkę do gniazdka "bez bolca" uziemiającego? Przynajmniej żeby sprawdzić czy tu jest przyczyna.
  2. Nie wiem jak jest w tych soundbarach, ale: na platformie MAX dostępność dźwięku przestrzennego i Dolby Atmos zależy o ile wiem od pakietu - najdroższy ma Atmos, więc całkiem możliwe że to ta kwestia. Brak oznaczenia 5.1 lub Dolby Atmos może wskazywać ścieżkę 2.0. jeżeli jest ścieżka 5.1 lub wyższa (Atmos) będzie dźwięk przestrzenny, ale komentarz powinien (zależy jak zmiksował to reżyser) być z przodu (centralnego) w przeciwnym wypadku będzie 2.0 i będziesz miał dźwięk "z przodu", jeżeli na LG masz w tym samym przypadku dźwięk "przestrzenny" prawdopodobnie soundbar ma funkcję emulacji 2.0 na wszystkie kanały. Być może Samsung nie ma możliwości emulacji stąd różnice w ścieżkach niekodowanych w Dolby, gdy jest sygnał Dolby emulator powinien się wyłączyć i grać zgodnie z ścieżką, przy sygnale PCM może emulować pozostałe kanały - żeby zrobić wrażenie przestrzenności.
  3. Pomijając kwestię wcześniej opisaną, czyli braku dźwięku, ja od dawna stosuję zasadę podłączania głośników, HDMI itd. na wyłączonym urządzeniu. Podłączając na włączonym urządzeniu sam sobie stwarzasz ryzykowną możliwość uszkodzenia sprzętu.
  4. Ja robiłem wczoraj, na razie nie stwierdziłem żeby coś zniknęło lub nie działało, z Iphona odtwarzałem przez AirPlay więc nie wiem co tam było nie tak przez bluetooth. Gramofon mam podłączony do wzmacniacza stereo więc nie wiem czy wcześniej u mnie też nie działał. a co ta (czy inna) aktualizacja miała by zmienić w stereo? Chyba że chodzi o te błędy Dirac w niektórych konfiguracjach głośników? No ale to bez sensu bo kto kupuje amplituner kina do konfiguracji 2.0 czy 2.1. no ale po co ta podmiana, w standardowej pozycji odsłuchowej z przodu masz fronty i wszystkie pozostałe kanały/głośniki prawidłowo rozlokowane L i R względem słuchacza/widza, akurat u Ciebie masz taką możliwość że możesz odwrócić siedzisko i patrzeć na surround back (w sumie ja też tak mogę, tylko po co?), nie spotkałem jeszcze amplitunera żeby była opcja zamiany kanałów dla głośników tylnych, w ogóle w RZ50 ta funkcja przypisania sygnału z frontów L i R pod inne pary głośników dla mnie jest niepotrzebna i trochę bez sensu tym bardziej że i tak niedostępny jest wtedy subwoofer, a w większości przypadków na głośniki efektowe montuje się coś mniejszego co nie do końca potrafi zagrać dołem pasma.
  5. Negocjować można w sklepach/salonach nie marketach, ja swoje kupiłem w salonie w Katowicach, a bez negocjacji masz na dziś za 6,499 https://elektrohome.pl/onkyo-tx-rz50-amplituner-kina-domowego-9-2-wifi,id103852.html
  6. Przecież napisał że cena wynegocjowana telefonicznie. Ja swoje też kilka miesięcy temu kupiłem zdecydowanie poniżej ceny z ofert, w polskim salonie po negocjacjach, pojechać lub zadzwonić, dla mnie na dziś 6k za RZ50 to realna cena sam dałem niewiele więcej
  7. jeżeli nie masz możliwości na instalację choć najprostszego kina 5.1 to może przemyśl stereo, amplituner stereo z streamerem na pokładzie, lub wzmacniacz stereo - w tym wypadku musiałbyś dokupić streamer do muzyki - bo rozumiem że z CD czy gramofonu nie korzystasz. Jak masz niewiele miejsca małe głośniki (podstawkowe - zwane również półkowymi) i ewentualny subwoofer - w tym wypadku dobrze gdyby wzmacniacz/ampli miał wyjście PRE dla subwoofera aktywnego, w muzyce będzie super, a w kinie (filmach) efekty będą też lepsze niż z belki. Może "nie zagra z tyłu" ale jakością dźwięku i przestrzenią przebije te "belki", w dobrym stereo przy dobrej ścieżce również można usłyszeć efekty (dźwięki) z boku czy nad głową może porównując soundbary tak to wygląda, ale z przestrzennością i jakością tego dźwięku to bym był ostrożny, a ich ceny wcale nie są adekwatne do możliwości - po prostu jest to żerowanie na sloganach i braku miejsca u końcowego odbiorcy - ja wolałbym mini system stereo, nawet bez subwoofera, ale to moja opinia i zdanie. Nie ma opcji żeby stereo zagrało z "zespołu głośników" długości (rozstawie) +/- 1 metra o kinie nie wspomnę. Ale jesli ktoś chce tylko poprawić dźwięk z "bzyczków" montowanych w obecnych TV to OK, o muzyce w stereo nie ma tutaj mowy
  8. Nie, w trybie Direct przy sygnale na wejściu 2 kanałowym (CD) subwoofer Ci nie zagra, jak przełączysz z Direct na stereo i w ustawieniach będziesz miał odcięte fronty na np. 80Hz to wszystko poniżej trafi do subwoofera i amplituner zrobi z 2 kanałów system 2.1. Direct działa „wprost” to co na wejściu to i na wyjściu, czyli jak 2 na wejściu to 2 na wyjściu, jak 5.1 to 5.1.
  9. Powinno działać również w trybie Direct pod warunkiem że na wejściu będzie sygnał LFE czyli ścieżki 5.1, 7.1 itd. Ścieżek 2.1 jeszcze nie spotkałem, jak już DD 2.0 czyli bez LFE dlatego również w PCM 2 kanałowym w trybie Direct nie będzie sygnału na LFE, natomiast w trybie stereo jak ustawisz odcięcie na frontach sygnał poniżej trafi do subwoofera czyli 2.1
  10. Masz na myśli „treble” czyli wysokie tony. No Klipsch R820F to raczej trudne do zniszczenia głośniki. Pytanie co syn tak naprawdę robił. Jeżeli zrobiłeś reset amplitunera i nie pomogło obawiam się że mogło dojść do przesterowania przy dużej głośności i tweetery w Klipsch-ach się poddały (spaliły). Nie wiem jak masz je podłączone ale sprawdź połączenie (blaszki) przy terminalach w głośnikach, chociaż mało prawdopodobne żeby w dwóch głośnikach się poluzowały. Ewentualnie podłącz pod inny wzmacniacz żeby sprawdzić. Ale nie kojarzę funkcji w Onkyo która wyłącza zakres wysokotonowy, zresztą reset by coś takiego wyeliminował. Moim zdaniem problem jest w głośnikach. Ale trzeba sprawdzić.
  11. to masz odwrócone / zamienione kanały L i R jeżeli odwracasz siedzisko bo patrząc z punktu odsłuchowego po lewej masz prawy, a po prawej lewy, w związku z tym delikatnie mówiąc gra to nieprawidłowo - to jedno faktycznie sprawdziłem u siebie i tak się dzieje, nie wiem dlaczego, w ścieżkach wielokanałowych do subwoofera trafiają częstotliwości poniżej odcięcia z wszystkich kanałów, ale tracisz prawdopodobnie częstotliwości poniżej odcięcia, stąd barwa i zakres tonalny są zaburzone do tego Dirac z pewnością ma inną krzywą dla kanałów tylnych a inną dla frontowych - chociaż mając na uwadze to co napisałem wyżej i tak masz zamienione kanały więc już jest jak to mówią "po ptokach" Generalnie do odsłuchu stereo (muzyki) zaleca się tryb Direct / Pure Direct które są po to aby minąć korekcję i ograniczyć "zły wpływ" elektroniki na sygnał, wtedy nie ma opcji aby przypisać kanały L i R pod inne grupy. Ta funkcja w Onkyo nie wiem komu jest potrzebna i co "autor" miał na myśli implementując ją w amplitunerze. W każdym razie odpowiadając na pytanie czy jakość PRE czy końcówek dla pozostałych kanałów oprócz frontowych jest gorsza - moim zdaniem nie, natomiast nie są one przeznaczone do tego celu. Może gdyby wyłączyć Dirac i ustawić je na Full Band i to samo zrobić na frontach (żeby wyeliminować subwoofer) - skoro są takie same - a do tego zamienić kanały w tylnych (żeby były prawidłowo dla słuchacza siedzącego frontem do nich) to mógłbyś to porównać. Dużo niepotrzebnej zabawy skoro i tak "pozycja zasadnicza" jest prawidłowa to po co to odwracać. Ale jak Ci się chce to możesz tak sprawdzić.
  12. Tak to będzie działać czy po optycznym czy SPDIF. Wybór głośników TV/zewnętrzne jest ręczny. Ważne że działa 👍
  13. A z amplitunera na pewno masz na wyjściu sygnał LFE. Bo jak nie to się nie wzbudzi. Musisz mieć albo ścieżkę z kanałem LFE np. Dolby 5.1, albo odcięcie na frontach np. 80Hz wtedy amplituner przez LFE poda sygnał poniżej 80Hz na subwoofer. No i w ustawieniach amplituner obecność subwoofera. Czytałeś instrukcję z tego subwoofera?
  14. Subwoofer gdy jest ustawiony na auto powinien włączać się gdy wykryje sygnał na wejściu LFE. Nie wiem co u Ciebie oznacza Auto Low i Heigh, ale to by wskazywało że na którymś z tych ustawień powinien się włączyć. Masz tam jeszcze gniazdo System connection - czy to jest wejście Trigger, a może jakiś system Yamahy do wzbudzania urządzeń.
  15. Mnie się wydaje że @Rafał G. ma na myśli przypisanie odtwarzania trybu stereo. Standardowo jest on przypisany do frontów, ale można też przypisać do surround, height itd. Po pierwsze jakie masz głośniki na froncie. Po drugie Focal Dome Flex są o ile pamiętam „stworzone” do pracy jako efektowe czyli surround, sufitowe itd. Więc pewnie w kinie na froncie może się sprawdzą, ale w stereo niekoniecznie. Ale do sedna - wrażenie gorszego grania w stereo na surround, tylnych, sufitowych będzie przede wszystkim wynikało ze złego rozmieszczenia. Głośniki w stereo powinny być z przodu i tworzyć z punktem odsłuchu trójkąt - przyjęta jest zasada że idealnie jest jeżeli to będzie trójkąt równoboczny, dopuszczalny jest też równoramienny. Oczywiście zależy to też od warunków w pomieszczeniu. Odsłuch stereo gdy głośniki są inaczej ustawione traci sens, stąd też może być wrażenie gorszej jakości. To raczej nie wina amplitunera i jego podzespołów. Jak chce ci się bawić to możesz podłączyć fronty pod zaciski surround i tak przypisać odtwarzanie stereo wtedy usłyszysz ewentualnie różnice między stopniem frontowym a surround. Moim zdaniem szkoda czasu.
×
×
  • Utwórz nowe...