Skocz do zawartości

Erill

Uczestnik
  • Zawartość

    58
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Erill

  1. Bez sensu dawać hdf gdziekolwiek. Czy to z zewnątrz czy od tyłu. Bo mowa nie o tych pomiarach co trzeba. Gdyby zrobić szczegółową analizę to różnice byłyby widoczne. Każda zmiana na ucho ma swoją zmianę w fizyce. Pytanie tylko czego parametry uległy zmianie
  2. Odbicia powodują efekt wzmocnienia/większej ilości odczuwalnej. Dodatkowo robi się bałagan przy wyższych głośnościach, bo ilość "słyszalnych odbić" rośnie wraz z głośnością. Zabierając odbicia redukujemy tą po części odczuwalną ilość. To moja wersja - do sprawdzenia i konsultacji z doświadczonymi w temacie zawodnikami 💪
  3. Panowie. Zwykła pianka 2cm pochłania jak wysoki zakres częstotliwości? Mogę zrobić absorbery do 13,5cm. Chcę dać 5cm wełny 150, 5cm wełny ~80. Niestety ~80kg/M3 nie radzi sobie dobrze z wysokimi tonami. Mogę na front dać jeszcze piankę ~2cm jeśli ona dobrze ogarnia tony wysokie. Co o tym sądzicie?
  4. W gruncie rzeczy, wełna za plecami ma za zadanie wyciąć wszystko - ile się da. W stereo może trochę bez sensu, ale w kinie domowym poprawia lokalizację. Aktualnie bez wygłuszenia mam czasem wrażenie, że pewne efekty w stereo są jednak za mną co uważam za niedopuszczalne. Piramidki bo są cienkie i je posiadam za darmo. Na 5cm wełny mogę nie znaleźć miejsca, na 10 na pewno nie znajdę. Chcę nimi zredukować pogłos wysokich tonów od pierwszych odbić. Uważam, że mam sporo wysokich tonów i przy głośniejszych odsłuchach robi się jazgot.
  5. Sęk w tym, że muszę rozwiesić lampę "pająk" gdy to zrobię, zapewne nie zmieszczę się z resztą na suficie. Musi być to proces połączony z wieszaniem ustrojów. Dlaczego nie piramidka? Wysokie tony trochę wytłumi.
  6. Widzę, że temat wystrzelił z kopyta 😅 Chciałbym dopytać o sufit. Mam 3,30 wysokości, więc coś tam się zmieści. W którym miejscu celować? Jest do tego jakiś kalkulator? Do wyboru mam panele z wełny, pianka piramidka 3cm + sklejka, dyfuzory w stylu myron. Za samymi Frontami będzie 5cm wełny, za słuchaczem pas hybrydowych absorberów wełnianych 1*2,4m @ 5cm-150kg + 5cm-70kg + pustka, w miejscach 1 odbić gdzie się uda to niestety pianka + sklejka. Na całej podłodze cienki dywan z wełny.
  7. Nie... Mam Onkyo RZ730 wspierające BT oraz Chromecast, czy Denona x4400 z BT. Chcę aby głośnik Googla puszczał muzykę przez te urządzenia. Niby mogę je wybrać jako te "do odtwarzania dźwięku", ale w praktyce i tak muzykę odtwarza głośnik, a nie amplituner
  8. Witam. Jak w temacie. ~150km od Jaworzno. W drewnie, a nie srebrne lub czarne.
  9. Może ktoś wie dlaczego muzykę odtwarza przez głośnik mini zamiast amplituner? Nie ważne czy denon x4400 czy Onkyo rz730, wygląda to tak samo tragicznie, pomimo ustawienia amplitunera jako urządzenie do odtwarzania dźwięków. Mówię do głośnika, by puścił muzykę i zamiast puścić na amplituner to puszcza na głośnik. Gdy wskaże głośnik podłączony po BT to puszcza z tego głośnika BT. Gdy wskaże amplituner po BT to czasem zaskoczy, ale przeważnie nie puści, a już na pewno nie wybudza amplitunera pomimo, że telefon po BT uruchamia amplituner. Skoro dwa amplitunery mają to samo, to winię tu GOOGLE. Ktoś ma pomysła jak to zrobić? Pamiętam, że kieeeedys z Onkyo mi to działało, ale później długo nie używałem i już nie udało mi się wrócić do poprawnej współpracy 🤷 Jeśli są to zbyt stare sprzęty, to czy te nowsze już to umożliwią? Które ze stajni Denona, Marantza i Onkyo?
  10. Otóż to. Zawsze może sobie w rozdzielnie wpiąć kilka, każde osobnej klasy dla zwiększenia bezpieczeństwa, a i tak będzie taniej niż głupia listwa...
  11. PS. Edycja już nie działa... Być może Dirac w ONKYO robi lepszą robotę niż stare accueq, ale xt32 z Denona też jest spoko. Ty masz teraz niski model, to i sama korekcja jest najniższa, chyba nawet bez xt. W dodatku 650h nie bardzo przystoi mocą do autor 1000. Może być po prostu zbyt słaby do odpowiedniego ich wykarmienia.
  12. Razem z kolegą, który też szukał wtedy głośników stwierdziliśmy to samo. Sam sprzedawca ich nie bronił zbytnio. Po prostu ta średnica jest słaba, wokale brzmiały wycofanie, a ogólne brzmienie z początku było efektowne, lecz po 5 minutach stawało się męczące. Bas był silny, dość szybki, ale zdecydowanie za słabo pociągnięty w dół jak na kolumny tych rozmiarów. Typowe niemieckie granie z podbitym ~100hz. Może do kina bym je wziął (choć korekcja i tak to podbicie wypłaszczy) ale do stereo na pewno nie. Sam pokładałem w nich nadzieję jako posiadacz Rubicon RP26 I, które są zdecydowanie tańsze, mniejsze i nieporównywalne klasą, ale dla samego pikowego basu i wyglądu nie wydam tyle . Dużo ludzi kupuje, bo sugeruje się opiniami, bo wyglądają dobrze, bo mają walnięcie i rzeczywiście, w tej cenie ciężko o taki rozmach ogółem. Natomiast średnica zdecydowanie nie przystoi do reszty i u autora to właśnie wychodzi 🤷 Ba! Gdyby były takie genialne "w swojej cenie", to by nie było tyle używek dostępnych, bo po co sprzedawać coś dobrego, kupionego taniej niż by wyszło konkurencji, a później sprzedawać za jeszcze mniej? ONKYO bym odradzał. Miałem sr444 (budżetowy) i RZ730 (słabszy model, wyższej serii). Każdy miał jakieś problemy z softem. To sobie BT przestawał działać poprawnie, a to co ~pol roku znikał dźwięk (nie wada dsp) i tylko hard reset pomagał. Na pewno też ciężko uzyskać dobry bas. Przy Denon x1500 i x4400 nigdy nie narzekałem na bas po korekcji, a w Onkyo wiecznie. Trzeba się było sporo natrudzić, by jakkolwiek zadawalajacy bas uzyskać (stereo). W kinie było przyjemnie.
  13. Proszę. Dla każdego kanału, oprócz subwoofera 😭
  14. Ok. Po 20 będę miał możliwość.
  15. Cześć. Jak w tym denonie puścić muzykę przez Chromecast bez użycia jakiejś dedykowanej apki typu Spotify, YT itd? Z ONKYO RZ730 po prostu łączyłem się przez Google Home jak z głośnikiem i mogłem Chromecastować dowolny dźwięk z telefonu. Czy to z gry, czy aplikacji jak foobar, czy z fejsa nawet. Na X4400 tego nie widzę
  16. Przecież denon pokazuje na wykresach jakie korekcje EQ wprowadził na poszczególnym kanale. Sęk w tym, że akurat na kanale SUB nie pokazuje 😅 Nie są to przebiegi po korekcji, tylko korekcje EQ jakie wprowadził na pierwotny sygnał. Skoro robi to dla reszty, to może gdzieś też jest dla kanału SUB. Stąd moje pytanie. Reszta korekcji jest widoczna w menu odległości i poziomu głośności
  17. Czyli denon trochę zaniedbał temat korekcji suba bo jako jedyny nie posiada swojego wykresu korekcji i nie bardzo człowiek jest w stanie to przeskoczyć?
  18. Każdy w kinie tyle gra. Przecież "80" to dopiero poziom referencyjny po kalibracji. Wszystko poniżej to wg norm "za cicho".
  19. Aurory mają po prostu słabą średnicę. Ten głośnik średnich gra kartonowo. Byłem na nie napalony jak 18 latek na stado dziewic, ale 5 minut odsłuchu szybko sprawiło, że emocje (i nie tylko) opadły i nie kupiłem.
  20. Jak Ci napiszę, że tak lub nie, to moja odpowiedź zmieni prawa fizyki? Zacznijmy od tego, jak często w bezpośredniej bliskości Twojego domu uderza piorun? Bo to wyciąganie wtyczek sugeruje, że dość często, albo sam nie wierzysz w poprawność swojej instalacji odgromowej i zabezpieczeń PP, a to tylko źle świadczy o instalacji. Swoją drogą, ciekawe ilu z wyciągaczy wtyczek robi regularny przegląd instalacji elektrycznej i odgromowej w swoim domu 🤔 Tylko przypominam, że wg przepisów robi się to nie rzadziej niż 5 lat lub czas wyznaczony przez elektryka. No i ile z tych osób ma uczciwą rozdzielnię z PP różnych klas zamiast kombo za 5 dyszek.
  21. Dirac powinien trochę wygładzić pasmo. Natomiast samo pomieszczenie to delikatnie mówiąc "gra nie warta swieczki". Szczególnie patrząc na te satelitki 🤯 Przecież z tego ani dźwięków, ani efektów tak na prawdę, szczególnie patrząc przez pryzmat całego przodu.
  22. Przeczytaj jeszcze raz. Inna sprawa to przepięcie z sieci - cześć pierwsza, a inna sprawa to indukcja - cześć druga. Na pierwsze wystarczy poprawne zabezpieczenie sieci, a na drugie może nic nie pomóc, w zależności od umiejscowienia sprzętu.
  23. Panowie. Mowa w tym temacie o piance ~180kg/M3. Co z wełną skalną ~150kg/M3? Chcę zrobić panele z wełny 10-15cm grubości, ale patrząc na popularne pt80, jest ono zbyt mało gęste by działać zadowalająco w okolicach 65hz. Czy użycie wełny ~150kg/m3 za słuchaczem da lepsze efekty niż ten pt80? Przy tej gęstości nie stracę pochłaniania dla wyższych częstotliwości? Idea to redukcja pogłosu i lekka poprawa basu w okolicach 120, 78 i 63hz, bo przy większych głośnościach robi się jazgot. Niestety, głośników już nie ruszę 🤷
  24. Sprawna instalacja odgromowa, odpowiednie zabezpieczenia przeciwprzepięciowe (najlepiej po kolei każdej klasy z osobna, co zwiększa niezawodność) na każdym przewodzie (nie tylko fazie) i można spać spokojnie. Szczególnie mieszkańcy bloków z nową instalacją mogą spać spokojnie. Po drodze jest tam masa punktów, które zadbają o bezpieczeństwo. Główna instalacja ma już swoje zabezpieczenia PP, które można zdublować u siebie w rozdzielni, a po drodze są jeszcze bezpieczniki i licznik, który również posiada w sobie zabezpieczenie. Sama listwa wtedy to już tylko chory wymysł i bezsensowne topienie kasy. Na samą elektronikę i indukcję przy uderzeniu pioruna nic już nie pomoże. Nawet wypięcie z sieci. Częsty problem w klimatyzacjach, gdzie piorun nie uderzył w instalację, a i tak płyta do wymiany. Natomiast sprzęt audio to nie jednostka na zewnątrz. Stoi w środku budynku co znacznie redukuje oddziaływanie i nie powinno stanowić problemu. Chyba, że ktoś akurat ma sprzęt przy oknie, a ściany z dykty, to w sumie jak na zewnątrz 😅
×
×
  • Utwórz nowe...