Skocz do zawartości

Tom.O

Uczestnik
 • Zawartość

  198
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

1 843 wyświetleń profilu
 1. Wskaźniki we wzmacniaczu przywołują mile wspomnienia z lat jak jeszcze nagrywałem utworu puszczane w radiu, lub odtwarza em coś z kaset. Wiem, że z punktu widzenia jakości do ceny można znaleźć dużo lepsze modele, ale to jest trochę tak jak VW Golf R kontra stare amerykańskie V8... niby Golf szybszy, lepiej się prowadzi, pali mniej... ale na niedzielna przejażdżkę mimo wszystko wybrałbym V8:)
 2. Od strony technicznej NAD M33 jest bardzo ciekawą propozycją, jednak nie widzę bezpośredniej opcji podłączenia tego modelu jako końcówka mocy. (tak by w kinie również mógł pracować) Duża moc jest potrzebna by mieć zapas dynamiki, gdzie średni poziom może być np. 85dB ale peak jest na 100dB. Dodatkowo od czasu do czasu imprezy, gdzie poziom głośności jest jeszcze wyższy. Dodatkowo spadek impedancji poniżej 4Ohm... Powierzchnia do nagłosnienia też jest niemała bo ok 60m2 salon + ponad drugie tyle otwartej przestrzeni.
 3. Macintosh w wyglądu podoba mi się najbardziej, ale głębokość urządzenia jest za duża.
 4. Ciekawa alternatywa. Dziękuję za rekomendację. Czy tu wskaźniki pokazują poziom sygnału niezależnie od ustawienia pokrętła głośności ? Ciężko byłoby mi zrobić taki ślepy test z precyzyjnym ustawieniem głośności gromadząc wszystkie wzmacniacze w domu itd. Mimo iż słuchałem wielu sprzętów, w kilkunastu pomieszczeniach to ze wzmacniaczami, odtwarzaczami, kablami autosugestia bierze górę i wydaje mi sie, że słyszę większe różnice niż są w rzeczywistości (a doszedłem do chyba 12 poziomu w Harman How to listen) To jest jeden z powodów dla których kompleksowe pomiary (takie jak np. Są na Audiosciencereview) pozwalają mi podejmować bardziej obiektywne decyzje dotyczące zakupu sprzętów audio w świecie zdominowanym przez marketing.
 5. Prośba do Admina o przerzucenie tego do nowego wątku , bo nie ma to nic wspólnego z tematem. To kwestia ustawień. Możliwe że masz teraz 0.5V zamiast 2V. Powinno Ci to dać 12dB po zmianie. The WiiM Pro also comes with four selectable (fixed) output levels. 2Vrms : -88.8dB THD+N 1Vrms : -92.8dB THD+N 800mV : -93.1dB THD+N 500mV : -93.2dB THD+N
 6. Właśnie tu wymagania są bardzo specyficzne. To co jeszcze wpadło mi w oko to NAD m33, ma bardzo dobre moduły Purify (klasa D i brak grzania), oraz cyfrowe wskaźniki. (nie widziałem go na żywo). Jedyne co mi w nim nie pasuje że nie widzę opcji używania jako końcówka mocy. Nigdy nie słyszałem o tej firmie. Jak na te cene to wygląda bdb. Ciekawe czy są gdzies jakieś profesjonalne pomiary... Aktualnie to jest taka szeroka przestrzeń pod płyta z piaskowca, gdzie znajdują się inne sprzety. (ograniczenie na wysokość) Docelowo trafi pewnie do drugiego domu, gdzie szafka na której stoi sprzęt ma ok 50cm na głębokość i w miarę ok wygląda na niej coś co ma nie więcej niż 43cm głębokości.
 7. Sprawdz dokładnie czy masz na pewno ustawiona pełna głośność na Wiim Pro+. Jeżeli tak to pewnie daje niższe napięcie na wyjściu RCA i dlatego masz takie odczucia. Jak chcesz skutecznie walczyć z basem to albo strojona pułapka basowa (rezonator helmholtza) lub/i korekcja cyfrowa.
 8. Ten model: https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/luxman-l-507uxii.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAivGuBhBEEiwAWiFmYZAMenxGue4CdkJWni3LEbrxHPaFx1kcYCcFpFsEqGOU_bZeG4nCqRoCk9oQAvD_BwE
 9. Wygląda ciekawie, tylko trochę ta głębokość wychodzi poza specyfikację. Będę musiał to wymierzyć. Jak jest z grzaniem tych wzmacniaczy ? Bo wysokość miejsca gdzie będzie stał wynosi ok 23cm (ale powierzchnia duża na szerokość). Jakie zalety ma model 507 w stosunku do 505 ? Różnica w cenie pomijalna. Dziekuje, fajnie zebrane różne modele.
 10. Poszukuję wzmacniacza/koncowki mocy która miałby wskazówki pokazujące aktualna moc - coś w stylu Macintosh. Zależy mi na mocy rzędu min 200W przy 4Ohm. (ma to napędzać kolumny Revel 228be). Dobrze jakby na głębokość urządzenie miało nie więcej niż 44cm. Limit cenowy 30kzl, chyba, że warto za coś szczególnego dopłacić.
 11. Rzeczywiście wygląda na to, że w Twoim przypadku układ zamknięty może sprawdzić się lepiej. 22cm to całkiem duża powierzchnia. Jezeli nie forsujesz tych kolumn sygnałami poniżej 40Hz to nie powinno być problemu. Miałeś okazję posłuchać filtrow? Różnice nie będą w stylu “dzien/noc”, ale pewnie jak dłużej posłuchać z filtrami a potem wyłączysz to odczujesz że coś brakuje. Dla lepszego efektu pomocne byłyby pomiary w kilku punktach i lepsze dopracowanie filtrów.
 12. Jeżeli to nie są kolumny z głośnikami min 2x20cm to raczej unikałbym zatykania bas reflex bo jednak pozwala on solidnie podnieść efektywność oraz obniżyć zniekształcenia w zakresie działania. Można po prostu obniżyć poziom w tym problematycznych częstotliwościach i zyskasz większy zapas mocy/dynamiki. Nie wiem jak ten filtr wypadnie odsłuchowało bo wszystkie twoje pomiary były w jednym miejscu i ciężko mi ocenić przesunięcia fazy w obszarze odsłuchowym. Jak masz inne kolumny to podłącz i zrób pomiar, zastanawia mnie czy też będzie taki dołek w okolicach dolnej średnicy.
 13. 240* przy 10kHz to wydaje się dużo, ale kolumny tez nie mają idealnie równej fazy przez całe pasmo. Uważam, że byłoby to słyszalne, jakby faza się zmieniała nieliniowo. Tu zmiana fazy może wynikać po prostu ze zmiany amplitudy. Te 2 rzeczy są powiązane. Ciekawe jakby to wypadało w ślepym teście, gdzie jest ustawiony dokładnie ten sam poziom sygnału...
 14. Hej Mariusz, Zrobiłem na szybko korekcję na podstawie Twoich pomiarów. (użyłem tylko większej długości filtra, ale brutefir powinien to przyjąć: 131072) Modyfikacje: 1. Redukcja rezonansu w okolicach 49Hz. 2. Korekcja fazy poniżej 100Hz. (pozwoliło to uzyskać ok 8dB w okolicy 80Hz oraz 1,5dB w zakresie 56-60Hz) Okolice 80Hz po tej korekcji może nawet wymagać lekkiej korekcji na kilka dB. (przesłuchaj) 70Hz jest nie do wyrównania korekcją, raczej praca nad ustawieniem kolumn może tu pomóc. Przesłuchaj jak to teraz gra. (czy jesteś też pewien, że upsampling jest robiony przed filtrem? jeżeli masz różne częstotliwości próbkowania filtra i odtwarzanego sygnału to korekcje się przesuwają i są nieprawidłowe) Czy bas reflex masz zatkany ? By te korekcje zrobić dobrze to należałoby zrobić więcej pomiarów w w okolicy miejsca odsłuchowego. (20cm w każdą stronę oraz góra dół) Pozdrwawiam, T L_Mariusz_96k.wav R_Mariusz_96k.wav
 15. Może lepiej to robić jakimś multitonem na różnych częstotliwościach. Dodatkowo pomiar w polu bliskim najlepiej w okolicach wysokotonowego na statywie. Wtedy dokładne porównanie fazy. Pomieszczenie 100x bardziej degraduje sygnał niż wzmacniacz i nie masz opcji wyłapania różnic.
×
×
 • Utwórz nowe...