Skocz do zawartości

Mapryl

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Jedyną radą jaką zawarłeś było to, że kolumny są zbyt szeroko rozstawione i mają mało przestrzeni (nawiasem mówiąc, mają więcej przestrzeni niż te na twoich zdjęciach). Ok, doceniam radę. Kolumny w moim pokoju tworzą praktycznie trójkąt równoboczny ze słuchaczem, więc szerokość rozstawu na pewno nie jest przesadzona, wręcz powinny być rozstawione jeszcze o 20cm szerzej. Ale przecież ja się nie znam. Reszta twojego pisania to nic co można by nazwać radami/poradami czy konstruktywną krytyką. Kolega Ribondeal chciał dyplomatycznie wybrnąć z niezręcznej sytuacji i załagodzić sprawę. Jednak ty uparłeś się 'iść na noże' do samego spodu. Wypowiedź na poziomie przedszkola. Bez komentarza.
 2. To nie ładnie naśmiewać się z kogoś sprzętu, w danym momencie akurat na takie mogłem sobie pozwolić. Więcej takich komentarzy i na pewno forumowicze "chętnie" będą chwalić się swoimi systemami. Liczyłem na jakieś pomocne rady, ale się przeliczyłem. Wszystko co potrafiłeś napisać to meble złe, kolumny złe. Co do mebli pisałem wyżej, że sprzętu audio nie był kryterium ich wyboru.
 3. Wszystko to kwestia gustu jednemu się podoba to innemu tamto. Szafka celowo była wybierana większa właśnie po to aby wszystko zmieściło się w środku i nic nie musiało stać na wierzchu. Druga takiej wielkości (niewidoczna na zdjęciu) gablotka wisi nad TV, mam w niej za szybką całą kolekcji CD i filmów, dzięki temu nie musiałem martwić się żadnymi dodatkowymi 'stojaczkami' na płyty. Kto co lubi Mniejszy może by i miał lepsze właściwości akustyczne ale nie tym się kierowałem przy zakupie. Co do Magnatów to rozumiem ,że ten model do najlepszych nie należy, ale co rozumiesz przez 'bułowaty bass'? Owszem w pokoju potrafi zacząć nieco dudnić jak się głośniej muzyki słucha ale zrzucałem to raczej na karb pokoju, który ma dużo gładkich powierzchni.
 4. Niestety na podsunięcie dywanu pod kolumny nie ma szans i tak zamówiłem trochę większy niż był planowany przez co naraziłem się szanownej małżonce Z lewej strony jest firanka aczkolwiek nie dochodzi do samego rogu; prawą kolumnę faktycznie mogę do rogu wstawić, szczerze mówiąc to ją odsunąłem stamtąd bo trochę bałem się odbicia fal od prawej ściany która praktycznie jest 'naga'.
 5. To mój aktualny zestaw: HK3490 + HK HD980 + Magnat Quantum 605 Pod kolumnami widoczne płyty granitowe 50mm, o które swego czasu pytałem, umożliwiły zmianę gumowych kolców (założone w obawie o parkiet) z zestawu na stalowe. Po zmianie bass się zrobił mniej 'rozlazły' bardziej sprężysty(?) Uprzedzając pytania, tak wiem gołe ściany i parkiet to nie najlepsza recepta na pokój do odsłuchu, ale co zrobić nie mieszkam sam Wszelkie uwagi mile widziane.
 6. Zakładając ,że chcę skorzystać z takiego clicktrans.pl do przewozu kolumn w oryginalnych opakowaniach. Czy wystarczy przesyłkę oznaczyć jako 'RTV' czy raczej jako 'specjalnej ostrożności' ?
 7. Przy okazji, widzę ,że te Dali w dosyć podobnej cenie bywają do Cantonów, czy to znaczy ,że są na podobnym poziomie??
 8. Dlaczego ps i dekoder nie podepniesz bezpośrednio do wzmaka? Unikniesz w ten sposób potencjalnych strat sygnału przy przechodzeniu przez TV i ułatwisz sobie życie. Miałem podobny problem jak Ty po kupieniu TV i wzmaka, z PS3 obraz poszedł po HDMI a dźwięk optykiem bezpośrednio do wzmacniacza, z dekodera obraz także przesłałem HDMI bezpośrednio do TV a dźwięk poszedł analogowo przez czincze z dekodera do wzmacniacza. Jeśli mam ochotę oglądać TV z dźwiękiem z telewizora , to zmieniam w menu tv pilotem na glosniki TV.
 9. part number : CVTKSC1845FTA Nazwa: TR KSC1845FTA Naprawa układu wejściowego, regulacja prądu spoczynkowego. Mnie to nic nie mowi, ale to co mieli naprawić to naprawili.
 10. Już sam nie wiem, może on tak miał od zawsze... nie pamiętam ale wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi że coś takiego się dzieje ... Naprawili jakąś po pierdółkę (nie chcę nikogo urazić) tzn cena części to ok 8 zł ile sobie policzyli za tą wymianę to już inna historia Serwis raczej powinien być ok, bo to jedyny autoryzowany serwis Harman/Kardon jaki znalazłem w sieci.
 11. Wypiąłem wszystko z listwy i niestety bez zmian. Chciałem to nagrać komórką ale chyba nie łapie tego dźwięku. Możliwe ,że ten sprzęt poprostu wydaje sobie taki swój dźwięk ?
 12. hej, dzięki za odpowiedzi, wypiąłem na próbę czincze łączące ampli z tunerem od kablówki bez efektu, ps3 przez optical to raczej nie sieje natomiast co do podpięcia zasilania to wszystko mam podpięte do listwy Belkina Belkin Listwa łącznie z telewizorem, sądzicie że z tego też mam wszystko powypinać?
 13. Ampli to HK3490 podpięte są : cd HK HD980 PS3 przez optical tuner od kablówki analogowo
 14. Witam, panowie jak to jest z waszymi wzmacniaczami/amplitunerami są ciche czy też wydają niski dźwięk który kolokwialnie można by opisać jako buczenie ? Pytam, bo nie mam dużego doświadczenia, aczkolwiek wydaje mnie się ,że powinny być ciche. W sumie to od kilku dni miałem wrażenie ,że słyszę niskie jednostajne buczenie oczywiście słyszalne głównie wieczorem kiedy w mieszkaniu i okolicy jest względna cisza. Półtora tygodnia wcześniej dostałem amplituner z serwisu, gdzie był wysłany z powodu szumów w prawym głośniku, jeśli dobrze pamiętam to padły kondensatory(?) , po serwisie szumy w głośnikach ustały ale za żadne skarby nie jestem w stanie powiedzieć czy już wtedy był ten niski jednostajny dźwięk wydobywający się z amplitunera czy nie, tak samo nie powiem czy wcześniej było cicho czy nie bo kilka tygodni wstecz jedyne co słyszałem to szumiący prawy głośnik.
 15. Może to powinno być oczywiste.. ale dlaczego tylko w narożach? Jeśli podklei się całą powierzchnię będzie gorzej ?
×
×
 • Utwórz nowe...