Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fearie

Kolumny estradowe a zwykłe

Recommended Posts

Witam!

Jestem zupełnie zielony i być moze w złym dziale napisałem to proszę modów o przeniesienie.
Problem jest taki. Dziś w komisie koło akademika wyczaiłem 2 kolumny estradowe. Są to kolumny z głośnikami tonsila (jeśli dokładniej coś wiedzieć to się przejdę i spiszę co o nich tam jest). Z kupnem jakiegoś zestawu grającego od pewnego czasu się noszę już. I pytanie rodzi się takie. Czy kupić te dwie kolumny za 250zł z czego pewnie jeszcze coś utarguje i do tego jakiś wzmacniacz/końcówkę mocy czy kupić zwykłe (nie estradowe) kolumny i też wzmacniacz. Jaka będzie różnica między zwykłymi kolumnami a estradowymi. Poza wytrzymałością oczywiście, o ile jakakolwiek będzie. I czy iść w kierunku takiego zestawu czyli kolumny i wzmacniacz czy w kierunku jakiejś całej wierzy. Źródłem dźwięku będzie laptop z czasem z jakąś lepszą kartą muzyczną.

Pozdrawiam

Membrany głośników w kolumnach estradowych mają sztywne zawieszenie umożliwiające długotrwałe granie na pełnej mocy. Przy małej mocy to powoduje duże zniekształcenia. Z tego powodu kolumny estradowe nie są używane w domowych warunkach.

Cześć

Estradowe, jak sama nazwa wskazuje mają inne przeznaczenie. Nie wiem gdzie mieszkasz, bo jeżeli to pokój w akademiku, to pewnie niewielki. Tak czy inaczej, estradówki nie zagrają jak przyzwoite kolumny.
To jak oczekiwać poprawnego brzmienia, słuchając muzyki na przeciętnym zestawie kina domowego.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować