Skocz do zawartości

Pianocraft E410 na 30m2


kurdemamnick

Recommended Posts

Witam

Mam obecnie tanie kino domowe 2.1 LG J10D. Do filmów jak dla mnie OK, ale przy muzyce klasycznej tragedia (nie słychać połowy instrumentów).
Zastanawiam się na kupnem Yamahy PianoCraft E410, tylko że gdzieś wyczytałem że do dużych pomieszczeń się nie nadaje. Mam salon 30m2.
Jakie są objawy zastosowania sprzętu o za małej mocy do dużego pomieszczenia? Chodzi o to, że będzie grał za cicho? Czy może dźwięk będzie gorszej jakości?
Nie zależy mi na bardzo głośnym graniu (mam małe dziecko), ale chciałbym czasami też posłuchać czegoś troszkę głośniej.
Od razu mówię, że chyba nie jestem audiofilem i nie chcę wydawać dużo kasy na sprzęt - 1500 to górny przedział cenowy.
Będę usatysfakcjonowany wszystkim co gra co najmniej tak dobrze jak bezprzewodowe słuchawki AKG K930. Sprzętu będę używał do TV, filmów i muzyki (blues, rock, klasyka)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o dopasowaniu sprzętu do pomieszczenia chodzi o moc, ale w sumie przede wszystkim o bas. Jeśli będziesz miał za małe głośniki to basu będzie mało, kiedy zaś kolumny są za duże bas robi się podkolorowany i słabo kontrolowany.
Yamaha sprawdzi się, ale podejrzewam, że na dłuższom metę (szczególnie w filmach) przyda ci się subwoofer. To jest to o czym pisałem wyżej, w 30m2 bas będzie szczupły np. kontrabas, gitara basowa czy stopa perkucji nie będą miały tego swojego tąpnięcia i drżenia.

Jest też opcja zakupu sprzętu większego i mocniejszego, ale to wszystko kwestia kosztów, jeśli masz już jakiś odtwarzacz (pewnie DVD skoro mówimy też o filmach) to można próbować złożyć jakiś podstawowy zestaw (np. Marantz PM4001 + kolumny KODA), ale jeśli nie masz nawet odtwarzacz to będzie ciężko zmieścić się w 1500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest też opcja zakupu sprzętu większego i mocniejszego, ale to wszystko kwestia kosztów, jeśli masz już jakiś odtwarzacz (pewnie DVD skoro mówimy też o filmach) to można próbować złożyć jakiś podstawowy zestaw (np. Marantz PM4001 + kolumny KODA), ale jeśli nie masz nawet odtwarzacz to będzie ciężko zmieścić się w 1500zł.




Odpowiadam (jak zazwyczaj z przekorą icon_wink.gif ), że da się.
Tydzień temu miałem przyjemność pomocy w zakupie starszego sprzętu dla kolegi, który zaczął przygodę ze słuchaniem.
Otóż zestaw: Kolumienki Bang & Olufsen (nazwy nie pamiętam), 3-drożne z 20 cm woferem, wzmacniacz Luxman L-400 i CD Denon (chyba DCD 520?) - kosztował mniej niż 1000 zł...
Co do możliwości nagłośnienia - twierdzę, że w/w maluchy (kolumny), są w stanie zagrać jak należy (a bez basu nie ma muzyki!) nawet w 20-25 metrach.
Te stare, archaiczne skrzynki, o dość szkaradnym wyglądzie, z niespotykanymi gniazdami przyłaczeniowymi - naprawdę GRAJĄ!
To nie reklama! Te skrzynki robią znakomite (brzmieniowe) wrażenie!
Słuchaliśmy też 2 modeli podłogówek, które z pewnością poradziłyby sobie w 30 metrach. Ale JAKOŚĆ brzmienia była nie ta.
Koda? Nie...

Więc za 1500 zł...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...