Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
helpmy

Jak podłączyć amplituner do komputera??

Recommended Posts

Witam! Mam w domu sprawny stary sprzet grajacy a mianowicie ( amplituner stereo tosca 303 unitra + kolumny) i chciałbym go jakos wykorzystac i podłaczyc go do komputera . Problem polega na tym że kompletnie nieznam sie na tym i niewim jak to podlaczyc żeby zaczelo grac. Wiec prosze was o pomoc w tej sprawie. Ps. jezeli do udzieleni mi pomocy icon_biggrin.gif bede wam potrzebne jakies informacje jeszcze to piszcie.... z gory dzieki za pomoc pozdro.

Z tego co się doczytałem na stronie fanów UNITRY to twój wzmacniacz ma wejścia DIN, więc będziesz potrzebował kabla DIN-jack. Nie są one może bardzo popularne, ale nie będzie problemów z dostaniem takowego link
Taki kabel podpinasz pod każde wejście oprócz PHONO i gra icon_wink.gif

niestety icon_sad.gif podlanczam wszystko i nie dziala mam glosnosc na full a gra tak cicho ze ledwo slychac... co moze powodowac ten problem????? prosze o pomoc.

Skoro tak to pozostają dwa może trywialne pytania ale trzeba to sprawdzić :
- czy po podlączeniu wybrałeś na przełącznikach odpowienie wejście ??/to to trywialne i może głupie pytanie/

- a drugie to takie czy kabelek który masz to jack->DIN WYJŚCIE czy taki jak powinien być jack->DIN WEJŚCIE

Bo tak jak opisujesz, to sygnał gdzieś dociera ale coś mu przeszkadza. Sprawdź jeszcze poziom glośności na LINE OUT z karty dźwiękowej.

Wtyczke DIN 5 Audiomożna łatwo rozebrać i sprawdzić jakie piny są wykorzystane i porównac z opisem poniżej
gniazdo (żeńskie) w urządzeniu
wtyk (męski) na kablu
nr nazwa opis
1 IN L wejście kanał lewy
2 GND masa
3 OUT L wyjście kanał lewy
4 IN R wejście kanał prawy
5 OUT R wyjście kanał prawy
SHIELD ekran

Dla dokładnego sprawdzenia link do stronki z rysunkiem i opisem

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/34/3409.dat

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować