Skocz do zawartości

poszukiwanie najsłabszego ogniwa systemu


kuflik

Recommended Posts

Witam wszystkich, bo po wielu godzinach na forum to mój pierwszy post:)
Mam noworoczne postanowienie ulepszenia zestawu audio w moim pokoju.
System składa się z następujących elementów:
Wzmak- grundgi fine arts r1
cd- sony cdp-790
kolumny yamaha ns-300
interconnect- klotz by rogoz audio
głośnikowe- zwykłe ofc 2x2,5

I tutaj pojawia się moje pytanie:) Który element jest najsłabszym ogniwem? Który sprawia, że to wszystko razem nie gra tak jak bym chciał? Kabel klotza dopiero założyłem zamiast 30 letniego badziewia, i już jest troszkę lepiej. ale to nadal nie to..
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, oraz propozycje ulepszenia tego zestawu za kwoto około 600 zł, do maksymalnie 1000;p
Ja osobiście ostawiam cd;/ ale nie jestem pewien, nawet już kombinowałem, by od kogoś zabrać lepszego cdka i sprawdzić.
pozdrawiam, kuflik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wesołych Świąt!
Wydaje mi się że idziesz dobrym tropem. Nie jestem pewien co do kolumn, wyglądają hm... ładnie. Co do CD, to chyba starszy model gdzieś z początku lat 90-tych, a tu z dźwiękiem bywa różnie. Spotkałem się z opiniami w zachodniej prasie fachowej, że tylko JVC posiadało dobry konwerter D/A o nazwie P.E.M DD ( http://www.hifi.pl/recenzje/cd/jvcxlz674.php , http://www.affordableaudio.org/JVC-XLZ1050TN.pdf ), co miało mieć kluczowy wpływ na dźwięk.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolumny wyglądają sensownie, to co o nich wygrzebałem
Recommended Usage: Main Channel
Woofers: Dual 16cm PMD Cone Woofers with Catenary Curve Shape
Tweeter: 3cm Silk Dome Tweeter
Magnetic Shielding
Gold-Plated 2-Way Binding-Post Speaker Terminals
Bi-Wiring Connection Capability
Input Power (Max/Nominal): 400 W/140 W
Frequency Response: 30—35,000 Hz
Sensitivity: 91 dB/2.83 V/m
Impedance: 6 ohms
Dimensions (W x H x D): 212 x 900 x 317mm
Weight: 19 kg/unit.
i potrafią one zejść naprawdę nisko, ale nie jest to to samo co vienna acoustic szwagra:D
ten cd jest na prawdę stary, i widzę, że nie tylko ja tak uważam:D był kupiony za 5 euro w Niemczech;p Potem w serwisie dostał nowe gumki pod napędem(przerywał strasznie, gumki-amortyzatory nowe to usunęły;)), sam silnik też był mocno sfatygowany i w późniejszym czasie nastąpiła jego podmianka.
A po gwiazdce mam zbędne fundusze, i dlatego chcę coś szybko ulepszyć, zanim wydam:D
czyli mam dwa głosy na cd, ktoś jeszcze coś sugeruje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim zaczniesz wymieniać klocki, spróbuj pokombinować z ustawieniem kolumn?... Efekty mogą Cię naprawdę mile zaskoczyć.

Natomiast co do Twoich urządzeń również skłoniłbym się do wymiany CD-ka. Zanim jednak to zrobisz, pożycz od znajomych nie jeden, a więcej odtwarzaczy. Starszych, nowszych - co tylko uda Ci się załatwić. W dzisiejszych czasach to chyba nie problem... Wtedy stwierdzisz, czy wymiana klocka da spodziewane rezultaty i być może nakieruje Cię na konkretną firmę bądź model.

Poza tym bardzo polecam Ci zakup bufora lampowego (często zwanego "prosiaczkiem"). Myślę, że to skromne urządzonko poprawiłoby Ci humor na długo. W swoim zestawie mam bufor z Musical Fidelity X10-D, który współpracuje z dość wiekowym już CD Technics SL-PS 900. Zdania na temat bufora są podzielone, ja osobiście jestem bardzo zadowolony - w porównaniu z brzmieniem samego CD-ka kombinację cechuje znacznie lepsza przestrzeń i dynamika, a i barwy są pełniejsze. Do odtwarzacza za 10 tys. pewnie nie byłoby sensu podłączać prosiaczka, za to do takiego, jaki nabędziesz - jak najbardziej!

Na allegro wisi obecnie taki buforek (w mocno nierealnej cenie) - pooglądaj, poczytaj; widziałem już też samoróbki za ok. 60-100 zł, jako że układ jest banalnie prosty (zobacz TU)

No i jak sprawisz sobie lepsze kabelki do kolumn, to też będzie poprawa brzmienia icon_lol.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...